Jump to content

Seküler Bilimin Tanrıları

Recommended Posts

ateizm propagandası suçmu? islam propagandası yapmak neden suç değil? suçsa ikisi de olmalı değilse ikisi de olmamalı.. din elden gidiyor diye millete az kan kusturmadınız.. ne kolay şeymiş bu dinin elden gitmesi... neden bu kadar korkuyorsunuz.. korkuyla yaşamak insanı saldırgan yapar.. suriyede müslümanlar müslümanları öldürüyor.. her videoda mutlaka duyarsın allahu ekber diye bağıran birini.. müslümanlı bu mu? onları örnek göstermeyin dersiniz kesin..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 48
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kainatın kim tarafından, nasıl ve niçin yaratıldığı en baştan beri insanların zihnini meşgul eden, varoluşla ilgili sorular. Herkesi ilgilendiren bu soruları son dönemde kendi kutsallarını oluşturan seküler bilim adamları cevaplıyor.

Türkiye’de de çok satan yazarlar listesinde görmeye alıştığımız bu bilim adamları eserleriyle, dini inançları sorgulayıp, açıkça ateizm propagandası yapıyor.

“Seküler Bilimin Tanrıları” bu noktada bilimsel verileri kullanarak bu kitapları sorguluyor ve seküler bilim adamlarının önyargılarını ortaya çıkardığı gibi, inançlı bir bilimin imkânlarını da gösteriyor.

Sekülerleşen zihinlerimizi sorgulamaya hazır mısınız?

Giriş

2010 MAYIS SONU BİR DİZİ konferans için Uzakdoğu’ya gitmiştim. Japonya’da iken gazetelerden Craig Venter’in sentetik hücre yaptığı haberini okuyunca heyecanlandım doğrusu. Bu CNN dahil birçok haber sitesinde ilk haber olarak verilmişti. Filozoflar, teologlar ve ahlak bilimcileri bu haberin olası sonuçlarını tartışıyordu. Çok geçmeden Amerikalı ateist dostumdan bir mesaj aldım. “Ateist olmaya hazır mısın?” başlığını taşıyan mesaj şöyle devam ediyordu:

“Kur’an’ın sinekle ilgili bir ayetine dayanarak insanlar canlının bir tek hücresini bile yapamaz, demiştin. Eğer hücreyi yaparlarsa Kur’an’ın ilgili ayetini çürütmüş olurlar. Kur’an’ın bütün ayetlerini Tanrı’nın sözleri kabul ettiğin için bu ayetlerden birinin dahi yanlışlanması mümkün değil senin için… Craig Venter sentetik hücre yaptığına göre ateist olmaya hazırsındır herhalde?”

Thomas

Bilim adına dinsizliğe yapılan bu davet yeni değil. Aydınlanmadan beri devam ediyor. Şimdiye kadar yüz milyonlarca insan seküler bilimin telkinleriyle imanını kaybetti. Öyle ki, günümüz Batı üniversitelerinde “gerçek” bilim adamı olmanın ölçütlerinden biri, dinî öğretilerden arınmış olmaktır. Halkın durumu daha da vahim. Bir zamanlar Hıristiyan kulübü dediğimiz AB ülkelerinin çoğunda ateistlerin oranı yüzde 50′yi aşmış. Seküler bilim ve dinsiz felsefeden beslenen inkâr düşüncesi dünyanın dört bir yanına ulaşmış. Herkesi ve her kesimi etkisi altına almış.

O halde ne yapmalı? Bilimi tamamen ret mi etmeliyiz? Bilimle uğraşmaktan vaz mı geçmeliyiz? Elbette hayır. Aslında bilimde bizatihi bir problem yok. Hatta gerçek bilim, insanın Rabbini daha iyi tanımasına vesile olur. Problem objektif olarak takdim edilen Batının seküler biliminde. Dinlerin kutsalını reddeden bu bilim, kendi kutsalını satır arasında telkin ediyor. İnsanları tesadüf, esbab (sebepler) ve tabiat tanrılarına yönlendiriyor. Ancak bunu çok sinsice yaptığı için dindar entelektüeller bile yapılanları çoğunlukla farkedemiyor. Allah’a iman ettiği halde, seküler bilimin öğretileriyle yetişmiş birçok insan Allah’ın bazı icraatlarını bilmeden sözkonusu tanrılara atfediyor.

Elinizdeki kitap bilimsel öğreti içine serpiştirilmiş “Seküler Bilimin Tanrıları”nı farketmeniz için kaleme alındı. Ateist bilim adamlarının bize yutturmaya çalıştığı bilimsel hakikatlerle “bilimsel hurafeleri” ayrıştırmaya çalışıyor. Seküler bilimin kutsal ineklerini deşifre ediyor. Batıdan aldığımız “çeviri bilim’’ içinde saklı seküler inancın kodlarını çözüyor. Çocuklarımıza okutulan ders kitaplarında verilen “üç tanrılı” inancın Hıristiyanlıktaki teslisten bile tehlikeli olduğunu gösteriyor. Stephan Hawking gibi deha seviyesindeki bilim adamlarının nasıl bariz gerçekleri göremeyecek kadar kör olduklarını anlatıyor. “İman gözlüğü”yle gerçek bilimin keşiflerini kullanarak kâinatı kitap gibi okumanın nasıl mümkün olduğunu örneklerle ortaya koyuyor. Üç tanrılı bilimin kâinatta gördüğümüz herşeyi tabiat, tesadüf ve sebeplere havale ettiğini gözler önüne seriyor. Yorumlarıyla Allah’ı inkâr eden bilim adamlarının çalışmalarıyla “akıl gözü”ne Allah’ı nasıl gösterdiklerini anlatıyor.

Bu kitaptaki derin konular, bilimsel bir dil yerine, roman gibi okuyacağınız akıcı bir üslupla yazıldı. Kitabın her bir bölümü, bir kilisede tanıştığımız Thomas’la yaptığımız çetin tartışmalardan sonra kaleme alındı. Kitaptaki bilgiler kurgu eseri değil, önceleri Hıristiyan olan, ancak üniversiteye gidince seküler bilim adamlarının soru ve şüpheleri karşısında pes edip ateist olan Thomas’la yapılan konuşmaların meyvesi. Thomas bilimle imanını kaybetmekle kalmamış, seküler teslisin halis bir şakirdi olmuştu. Seküler bilimin öğretilerini diğer insanlara ulaştırmayı kendine vazife edinmişti. Beni dinin öğretileriyle aldanmış zavallı biri olarak gördüğü için, sözümona bilimsel gerçekleri anlatıp, ateist yapmaya çalışıyordu. Sonuç? Elinizdeki kitap. http://www.birazoku....imin-tanrilari/

siz kendinizi ne zannediyorsunuz ?

sen 7/24 ateistforumda bile islam tebliği yaparken sana ne batıyor?

yasak mı ateizmin propagandasını yapmak?

müslümanlardan fetva mı alıcaz ne yapmamız gerektiğini?

yukardaki iletin bile leş gibi islam reklamı kokuyor....

Sitelerde Paylaş

siz kendinizi ne zannediyorsunuz ?

sen 7/24 ateistforumda bile islam tebliği yaparken sana ne batıyor?

yasak mı ateizmin propagandasını yapmak?

müslümanlardan fetva mı alıcaz ne yapmamız gerektiğini?

yukardaki iletin bile leş gibi islam reklamı kokuyor....

İşine gelmiyorsa okuma ve bir daha vevap yazma..

Sitelerde Paylaş

"Aydınlanma çağı" denilen zırvalardan bilimi kurtarmak kolay olmayacak ama İnşaAllah başaracağız..

E benim cahil vatandaşım! Hazır kurtulmuşu var! Gitsene İslam ülkelerine! Oradaki "bilim" aydınlanma çağı denen zırvalardan zaten kurtulmuş! Orada yapın biliminizi de bütün dünya bilim görsün.

Arada kaynamasın. Anlat bakalım senin şu seküler olmayan bilimin nasıl oluyor. Bize Arabistan'dan örnek ver mesela nasıl bilim yapmışlar. Kuru kuru laf atıp da sıvışma dindaşların gibi.

Bütün işiniz boş laf zaten. Bir kerede altını doldurabileceğiniz bir iddianız olsun.

Sitelerde Paylaş

Arada kaynamasın. Anlat bakalım senin şu seküler olmayan bilimin nasıl oluyor. Bize Arabistan'dan örnek ver mesela nasıl bilim yapmışlar. Kuru kuru laf atıp da sıvışma dindaşların gibi.

Bütün işiniz boş laf zaten. Bir kerede altını doldurabileceğiniz bir iddianız olsun.

Altından kalkamayacağın laflar etmişsin. Aydınlanmanın ne olduğunu bildiğinden bile şüpheliyim.

al bakalım seküler olmayan bilim nasıl oluyormuş araştır öğren;

http://en.wikipedia.org/wiki/Islamic_Golden_Age

http://en.wikipedia.org/wiki/Islamic_science

http://en.wikipedia.org/wiki/Islamic_medicine

http://en.wikipedia.org/wiki/Timeline_of_Islamic_science_and_technology

http://en.wikipedia.org/wiki/Islamic_science

Ayrıca bu listedekileri tek tek araştır bakalım bugün sahip olduğun "çalıntı" bilimine kimler katkı yapmış hem de "müslüman":

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Muslim_scientists

Sitelerde Paylaş

Altından kalkamayacağın laflar etmişsin. Aydınlanmanın ne olduğunu bildiğinden bile şüpheliyim.

al bakalım seküler olmayan bilim nasıl oluyormuş araştır öğren;

....

Altından kalkamadığın laflar eden sensin. Ben o İslam'ın "altın" çağlarını senden çok daha iyi biliyorum. Rahatlıkla sana bunun İslam ile ilgisi olmadığını gösterebilirim. Ama daha kısa bir yol var:

Şimdi hadi farzedelim ki İslam gerçekten altın bir bilim çağı yaşadı. Kuran ortada, İslam'ın o zamanda olan tüm kaynakları ortada. Bundan fazla olarak İnternet ortada. İnternetten herşeyi bulabilirsin.Roket yapımından tut da mikroişlemci tasarımına kadar herşey açık. Bütün bunlara rağmen soru şu:

İslam ülkeleri neden bilime en ufak bir katkıda bulunamıyorlar?

Eğer senin iddia ettiğin gibi seküler olmayan bilim çok daha ileri ise işte sana İslam'ın bulaştığı Arap bilimi. Şimdi niye hiçbirşey üretemiyor?

Sitelerde Paylaş

Altından kalkamadığın laflar eden sensin. Ben o İslam'ın "altın" çağlarını senden çok daha iyi biliyorum. Rahatlıkla sana bunun İslam ile ilgisi olmadığını gösterebilirim. Ama daha kısa bir yol var:

Şimdi hadi farzedelim ki İslam gerçekten altın bir bilim çağı yaşadı. Kuran ortada, İslam'ın o zamanda olan tüm kaynakları ortada. Bundan fazla olarak İnternet ortada. İnternetten herşeyi bulabilirsin.Roket yapımından tut da mikroişlemci tasarımına kadar herşey açık. Bütün bunlara rağmen soru şu:

Eğer senin iddia ettiğin gibi seküler olmayan bilim çok daha ileri ise işte sana İslam'ın bulaştığı Arap bilimi. Şimdi niye hiçbirşey üretemiyor?

Yobazlar yüzünden.

Sitelerde Paylaş

Cevabı burada:

Sizi aydınlatan göz:

illuminati_dolar.jpg

Sitelerde Paylaş

Bu arada Topu başkalarına atıyorum sanma. Top halen bizde ama gol atmak için uygun zamanı bekliyoruz..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...