Jump to content

Topraktan, çamurdan insan olur mu?

Recommended Posts

Sen yazıyı okumuyor musun?

Sadece ay mı yazıyor?

Dünya Toprağında Bulunan Yaygın Elementler

Oxygen O 46.60

Silicon Si 27.72

Aluminum Al 8.13

Iron Fe 5.00

Calcium Ca 3.63

Sodium Na 2.83

Potassium K 2.59

Magnesium Mg 2.09

Bak bakalım Karbom var mıymış toprakta?

Yavrucuğum. Hiç mi öğrenmiyorsunuz.En azından çelişki diye çarşaf çarşaf açılan konulara bak.Topraktan mı, çamurdan mı, balçıktan mı, sudan mı diye..Hani bide Allah karar verememiş derler.

Balçıkta karbon var mıdır yavrucuğum.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 87
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Yavrucuğum. Hiç mi öğrenmiyorsunuz.En azından çelişki diye çarşaf çarşaf açılan konulara bak.Topraktan mı, çamurdan mı, balçıktan mı, sudan mı diye..Hani bide Allah karar verememiş derler.

Balçıkta karbon var mıdır yavrucuğum.

Hangi kimyasal analizi yaptın da konuşuyorsun.

Oraya balçıkla ilgili yazıyı da alıntıladım ama okumadan ahkam kesiyorsun.

Balçık, humuslu toprak ya da bataklık toprağı. Ne derseniz deyin. İçindeki mikroorganizma atıkları olmadığı takdirde karbonu bulamayacaksınız orada. Marsın toprağında karbon bulunması bu nedenle heyecan verici olarak açıklandı.

Karbonik yapılar ve organik maddelerin özü karbondioksittir. Organik molekülleri yaratan canlılar fotosentetik canlılardır. Bunlar havadaki serbest karbondioksiti ve serbest azotu kullanarak aminoasit, şeker ve yağ sentezlerler. Yani organik moleküllerin kökeni topraktan değil havadan gelir. Biz de bitkileri yeriz ve onların sentezlediği organik molekülleri kendi vücudumuza dahil ederiz. Toprakta bulunan Ca ,K ve Na gibi iyonları kullanırız ama ana yapımızı oluşturmazlar.

Ölünce de parçalara ayrılır ve tekrar karbondioksite dönüşürüz. Yani havaya karışırız. Toprakla hiçbir alakamız yoktur.

Sitelerde Paylaş

Hangi kimyasal analizi yaptın da konuşuyorsun.

Oraya balçıkla ilgili yazıyı da alıntıladım ama okumadan ahkam kesiyorsun.

Dostum sen hangi deneyi, analizi yaptında evrim var diyorsun.Balçıkta karbon var mı yok mu onu söyle.Yoksa kimyasal analız yapmadım bilmiyorum mu diyeceksin.

Balçıkta karbon yoktur diyebilirmisin.

Sitelerde Paylaş

Taha 55: Şöyle ki, sizi topraktan yarattık, tekrar toprağa döndüreceğiz, yine ondan sizi bir kere daha çıkaracağız.

Toprak / Çamur, element boyutunda Carbon, Hidrojen, Oksijen, Azot vs.'den oluşur.

İnsan da element boyutunda Carbon, Hidrojen, Oksijen, Azot vs.'den oluşur.

Demek ki neymiş? topraktan insan olurmuş.

Bir de Kuran'a insan yazması derler. 1400 yıl önce toprağın ve insanın bu elementlerden oluştuğu bilinmezdi.

İnsan bedeni doğanın bir parçasıdır zaten bunu herkes bilir

Sitelerde Paylaş

Muhammedin kitabı yazarken tek başına kafasından uydurmadığını söylüyoruz zaten. İçindeki hikayeler, mitolojik alıntılar hep bir yerlerden alınti. O yüzden kuran ilahi değil bir dünya jitabı. Muhammed bilemez ama bunu bilecek insan vardı. Kuranı savunmak ve ilahi olduğunu ispat etmek zorunda kalmanız bile o kitabın ilahi falan olmadığını bana gosteriyor.

Yani Türkiye öyle bir ülke ki, adam bilim yapacak önce kuran'a tapan cahillerle mücadele etmek zorunda kalıyor, karılarla ilgili bir sürü ayet var, koskoca ALlah bu işlerle uğraşır mı? Saçma sapan ayetler var onları da eklesenize buraya

Sitelerde Paylaş

Benim büyük dede de yaparmış (şeytan cin çıkarma), hiç şahit olamadım rahmetliye.

Dedenin ilmini öğrenseydin keşke.

Şeytan cin çıkarmak için Kuran'dan neler okuyor özellikle, nasıl yapıyor keşke öğrenseydin. Yardıma ihtiyacı olanlara yardım edip dua alırdın. Sonra sen de toruna, çocuğuna öğretirdin.

tarihinde KHF-232 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dostum sen hangi deneyi, analizi yaptında evrim var diyorsun.Balçıkta karbon var mı yok mu onu söyle.Yoksa kimyasal analız yapmadım bilmiyorum mu diyeceksin.

Balçıkta karbon yoktur diyebilirmisin.

Canlılar nereden gelir? Balçıktan

Balçık nereden gelir? Canlılardan.

Cevabınız bu yani. Türkiye senin gibiler yüzünden geri kalıyor.

Sitelerde Paylaş

Sonuç olarak genel tanımlamayla madde değil mi?

İnsan maddeden(toprak), cinler ateşten(enerji) yaratılmıştır. Bunun neresi yanlış.

Kuran'da insanın neden oluştuğu bilimsel olarak açıklansa(atomik veya atom altı) 7 milyar insan anlayabilir miydi? Kusura bakma, Kuran fizik veya kimya kitabı değildir. Ama yazan hiç bir şey fiziğe ve kimyaya karşı değildir; bilimle bire bir örtüşür.

tarihinde KHF-232 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sonuç olarak genel tanımlamayla madde değil mi?

İnsan maddeden(toprak), cinler ateşten(enerji) yaratılmıştır. Bunun neresi yanlış.

Kuran'da insanın neden oluştuğu bilimsel olarak açıklansa(atomik veya atom altı) 7 milyar insan anlayabilir miydi? Kusura bakma, Kuran fizik veya kimya kitabı değildir. Ama yazan hiç bir şey fiziğe ve kimyaya karşı değildir; bilimle bire bir örtüşür.

Örtüşmüyor işte. Anlamadığınız bu.

Sitelerde Paylaş

KHF 232 sen tam bir sahtekarsın.

bakın yaw cin cıkarmış, bakın şu ahmağın sallamalarına!

oğlum bırak bu işleride git bir işte çalış yediğin ekmeğin hakkını ver.

ulan adama bak yaw utanmadan nasıl yalan söylüyor yaw.

başkasından çıkardığın cinler senin müsait bir yerine girsin emi :)

Sitelerde Paylaş

khf 232 seni biraz daha göt edeyim.

eğer tanrı dediğin varlık insanı çamurdan yaratmış ise tanrı falan değildir.

neden değildir?

tanrı dediğin yoktan var eder, tanrı yerdeki çamuru alıp heykel yapmaz, bu tanrılık sıfatıyla çelişir.

tanrı ne yapar?

tanrı yoktan var eder.

tanrıya bak çamurdan yaratmış mış - bu ne demek oluyor?

tanrı fizik yasalarına uymuş çünkü madde yoktan var edilemez ancak değişim geçirir. tanrıya bak yaw fizik yasalarına resmen hizmetkar olmuş.

yürü len burada gelip cincilik yapma p... seni.

tarihinde Daunya tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yani Türkiye öyle bir ülke ki, adam bilim yapacak önce kuran'a tapan cahillerle mücadele etmek zorunda kalıyor, karılarla ilgili bir sürü ayet var, koskoca ALlah bu işlerle uğraşır mı? Saçma sapan ayetler var onları da eklesenize buraya

Senin ,Allahın ayetlerini kullanmadan yaptığın bir bilim varmı.
Sitelerde Paylaş

Dedenin ilmini öğrenseydin keşke.

Şeytan cin çıkarmak için Kuran'dan neler okuyor özellikle, nasıl yapıyor keşke öğrenseydin. Yardıma ihtiyacı olanlara yardım edip dua alırdın. Sonra sen de toruna, çocuğuna öğretirdin.

Kitaplarını araştırdım onuda bulamadım, ben doğmadan çok önce ölmüş.
Sitelerde Paylaş

Senin gibiler yüzündende ilerliyordur büyük ihtimalle.Allahın ayetleri kullanılmadan yapılan bir bilim dalı var mı.
Sitelerde Paylaş

khf 232 seni biraz daha göt edeyim.

eğer tanrı dediğin varlık insanı çamurdan yaratmış ise tanrı falan değildir.

neden değildir?

tanrı dediğin yoktan var eder, tanrı yerdeki çamuru alıp heykel yapmaz, bu tanrılık sıfatıyla çelişir.

tanrı ne yapar?

tanrı yoktan var eder.

tanrıya bak çamurdan yaratmış mış - bu ne demek oluyor?

tanrı fizik yasalarına uymuş çünkü madde yoktan var edilemez ancak değişim geçirir. tanrıya bak yaw fizik yasalarına resmen hizmetkar olmuş.

yürü len burada gelip cincilik yapma p... seni.

Pardon çamuru zeus mu yaratmış
Sitelerde Paylaş

Pardon çamuru zeus mu yaratmış

Oğlum biraz insan olun, cin çıkarma gibi sahtekar şeylerle hala insanları aldatma peşindesiniz.

1: Tanrı'nın çamuru yarattığı yok, çamuru dünyanın kendisi yaratıyor, dünyanın merkezinde binlerce derece sıcaklıkta kaynayan kayalar erir ve yukarıyaa doğru hareket eder, böylece toprak oluşur. Ben kabaca ankattım detaylarını araştırıp bul ve incele.

2: Kuran'da insanın balçıktan yaratıldığı söyleniyor, dikkat edelim toprak'tan değilde balçıktan deniliyor, işte kuranın insan eliyle yazıldığına dair bir kanıt daha çünkü insan bilir topraktan heykel yapılmaz yani memonun deyişiyle put ama balçıktan gayet güzel heykeller yapılabilir.

3: Cinleri ateşten yarattım demek hatadır, tanrı bunu söyleseydi ışıktan yarattım derdi. Kuranda geçen ayet böyle olsaydı hiç şüphe etmeden inanırdım: "Hiç şüphesiz ki biz yoktan var edeniz, ışığı var edende biziz ve cinler-i ışıktan yaratanız."

Kuran'ın veya diğer tüm dinlerin, tüm ayetlerini toplayıp ve derleyin yinede bu benim ayetim kadar doğrusunu bulamazsınız. Benim sözlerim doğrudur çünkü Tanrı'nın tek sözcüsü vardır. :)

Sitelerde Paylaş

Oğlum biraz insan olun, cin çıkarma gibi sahtekar şeylerle hala insanları aldatma peşindesiniz.

1: Tanrı'nın çamuru yarattığı yok, çamuru dünyanın kendisi yaratıyor, dünyanın merkezinde binlerce derece sıcaklıkta kaynayan kayalar erir ve yukarıyaa doğru hareket eder, böylece toprak oluşur. Ben kabaca ankattım detaylarını araştırıp bul ve incele.

2: Kuran'da insanın balçıktan yaratıldığı söyleniyor, dikkat edelim toprak'tan değilde balçıktan deniliyor, işte kuranın insan eliyle yazıldığına dair bir kanıt daha çünkü insan bilir topraktan heykel yapılmaz yani memonun deyişiyle put ama balçıktan gayet güzel heykeller yapılabilir.

3: Cinleri ateşten yarattım demek hatadır, tanrı bunu söyleseydi ışıktan yarattım derdi. Kuranda geçen ayet böyle olsaydı hiç şüphe etmeden inanırdım: "Hiç şüphesiz ki biz yoktan var edeniz, ışığı var edende biziz ve cinler-i ışıktan yaratanız."

Kuran'ın veya diğer tüm dinlerin, tüm ayetlerini toplayıp ve derleyin yinede bu benim ayetim kadar doğrusunu bulamazsınız. Benim sözlerim doğrudur çünkü Tanrı'nın tek sözcüsü vardır. :)

. Bı saat tır millete sallıyorsun. laflarına bakiyomda hepsi boş .ulen sen ve ataların nerden geldin tesadüfen topraktanmi uredin .miden kalbin akciğerin bağırsakların beynin kasin gözün burnun ağızın kas ve iskelet sistemin sınır sistemin vücudunda kanını taşıyan onca binlerce inceli kalın damar sistemi Say'da say bu tesadüf ne harkulede bişeyimiz yaa.herseyi ne guzel yapmışsa.bide portakal nar elma muz ..........çıkarmış sana kendinden ne tesadüf ki o meyvalar daki herseyde sana faydalı zarı hiç yok.bide öyle bir olusmussunki uyumadan yaşayamiyo sun .dunyada kendi etrafında donuyorki gece uyuyup dinlen diye .guneste tam mesafesinde seni istediğin sıcaklıkta ısıtıyor.yaw ne tesadüfler zinciriiii . Sonra çıkıp millete sallıyor Kuran'da bunlar tesadüf değil bunu yaratan Allah dedi diye millete sallıyorsun.muslumanlarin elinde Kur'an var herseyi açıklayan en mantıklı kitap sende ne var bı halt açıkladığın yok biliminize acikliyamuyor o bile yaratıcı bı etken var diyor sende bilime sarılıyor hala kör cahil seniii
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...