Jump to content

İslam'dan utanan Müslümanlar...

Recommended Posts

Artık fabrika ayarlarına geri dönmenin vakti geldi. Ben yobazım sizin gözünüzde çünkü Kuran'ı 1400 yıl öncekiler, 1200 yıl öncekiler, 1000 yıl öncekiler, 500 yıl öncekiler ve 150 yıl öncekiler nasıl anlamış ve uygulamışsa ben de aynen öyle anlıyor ve uyguluyorum. Çünkü İslam'dan utanacak birşeyim yok.

Çağdaşlara Kuran'ı sevdirme derdim de yok. Bu bağlamda ateistleri reformculardan daha delikanlı buluyorum. Adam İslam'ı benim gibi biliyor ve eğip bükme derdine düşmeden dini reddediyor. Ama reformcular cehennem korkusundan dini reddedemiyor dini değiştirmeye çalışıyor. Bazı olayları recm gibi, el kesme gibi elaleme nasıl anlatırım endişesinden bu kısım ayet ve hadisleri tahrip ederek Kuran'a yeni bir model oluşturmaya çalışıyor.

Şimdi bunu yapan mı cehennemin daha dibine girer yoksa açık açık ben inanmıyorum kardeşim diye mertçe bunu söyleyen mi?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 173
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Yazınızdan çağdaşlarla islamcıların zıt olduğunu anlıyorum ...

Yani islamın çağdaş bir din olmadığını mı düşünüyorsunuz ?

Bu zamana uymadığını kabul ettiniz demek..

İslam zamana uymaz. İnsanlar İslam'a uyar.

Sizin çağdaşlık anlayışınız kadın erkek eşitliği vs ise ben çağdaş değilim.

Sitelerde Paylaş

Artık fabrika ayarlarına geri dönmenin vakti geldi. Ben yobazım sizin gözünüzde çünkü Kuran'ı 1400 yıl öncekiler, 1200 yıl öncekiler, 1000 yıl öncekiler, 500 yıl öncekiler ve 150 yıl öncekiler nasıl anlamış ve uygulamışsa ben de aynen öyle anlıyor ve uyguluyorum. Çünkü İslam'dan utanacak birşeyim yok.

Çağdaşlara Kuran'ı sevdirme derdim de yok. Bu bağlamda ateistleri reformculardan daha delikanlı buluyorum. Adam İslam'ı benim gibi biliyor ve eğip bükme derdine düşmeden dini reddediyor. Ama reformcular cehennem korkusundan dini reddedemiyor dini değiştirmeye çalışıyor. Bazı olayları recm gibi, el kesme gibi elaleme nasıl anlatırım endişesinden bu kısım ayet ve hadisleri tahrip ederek Kuran'a yeni bir model oluşturmaya çalışıyor.

Şimdi bunu yapan mı cehennemin daha dibine girer yoksa açık açık ben inanmıyorum kardeşim diye mertçe bunu söyleyen mi?

Güzel bir konu.

Sadece satır arası ekleme yapacağım yoksa konu el kesme konusu değil:

El kesme, arapça dilbilgisel incelendiğinde;

"Men etme, engelleme" anlamı da vardır, benzetme-mecaz değildir. Yoksa elin doğranması anlamı çıkmaz bu ayetten. Ben Kuran'da benzetme, kıssadan hisse olduğunu düşünmüyorum. Kuran'daki mucizelere de inanıyorum; örneğin, asanın yılana dönüşmesi; Allah ol der, oluverir.

Benzer şekilde Tebbet suresinde; Leheb puştunun elleri kurudu daki anlam;

Elindeki bütün mallarını kaybetti anlamındadır. Yoksa adamın eli yaprak gibi kuruyacak değil ya. Bu da benzetme değildir. Çünkü ifadeleri dilbilgisel iyi analiz edip anlamak gerekir.

Ana konuya dönülebilir. Ben de İslamdan utanmıyorum, gizlemiyorum. Ateistle karşılaşınca, hiç kıvırmıyorum, mertçe söylüyorum inancımı.

tarihinde KHF-232 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Güzel bir konu.

"Men etme, engelleme" anlamı da vardır.

Ana konuya dönülebilir. Ben de İslamdan utanmıyorum, gizlemiyorum. Ateistle karşılaşınca, hiç kıvırmıyorum, mertçe söylüyorum inancımı.

Şimdi senin yaptığın aynen dini değiştirmekten ibarettir. Hani İslam'dan utanmıyordun?

Sitelerde Paylaş

Düşünüp öğüt almayan gider ,cübbeli kardeşim.Allah cümlemizi sevdiklerimizle haşreylesin. :)
Sitelerde Paylaş

Şimdi senin yaptığın aynen dini değiştirmekten ibarettir. Hani İslam'dan utanmıyordun?

Bu reform değil, dilbilgisel gerçek ! Mecaz değil, kıssadan hisse değil. El kesme; men etme engelleme anlamı var; mecaz değil!!

Ayrıca Arapça'ya ve Kuran'a çok hakim biriyle tartış istersen.

Sitelerde Paylaş

Bravo cübbeli sonuna kadar arkandayım bu konuda.....Müslümanlıktan utanan bir dünya insan var, orada ayet var, sırf hoş görünmek yada kınamasınlar diye çarpıtıyor...ulan Allah buyurmuş sen neyi değiştirmeye çabalıyorsun ?

Gerçekten cübbeli gibiler beni linç etsin gam yemem ama kuranı çarpıtıp her türlü haltı yiyen adamlar yargılamaya kalktı mı çok sinileriniyorum....Kuranı broşür boyutuna getirdiler....

Ayet var orada yok diyor adam yahu var mı böyle mantık sonrada kuranı savunmaya kalkıyor ulan en utanıyorsun önce sen inan kitabına bakalım..

Sitelerde Paylaş

Güzel bir konu.

"Men etme, engelleme" anlamı da vardır, benzetme-mecaz değildir. Yoksa elin doğranması anlamı çıkmaz bu ayetten. Ben Kuran'da benzetme, kıssadan hisse olduğunu düşünmüyorum. Kuran'daki mucizelere de inanıyorum; örneğin, asanın yılana dönüşmesi; Allah ol der, oluverir.

Benzer şekilde Tebbet suresinde; Leheb puştunun elleri kurudu daki anlamlardan biri;

Elindeki bütün mallarını kaybetti anlamındadır. Bu da benzetme değildir. Çünkü ifadeleri dilbilgisel iyi analiz edip anlamak gerekir.

Allahın sözünden utanan, ateist olsun zaten. :)
Sitelerde Paylaş

Benzer şekilde Tebbet suresinde; Leheb puştunun elleri kurudu daki anlamlardan biri;

Leheb puştu dediğin adam Muhammed'in öz amcası, Muhammed 2 kızını da bu adamın oğulları ile evlendirmiş. Önceden canciğer olan bu iki adam neden sonradan kanlı bıçaklı olmuşlar?

Sitelerde Paylaş

cübbeli kafirlik yapıyorsun diyeceğim eğer ki recm ayeti ni göstermezsen?

Ayrıca Arapça'ya ve Kuran'a çok hakim biriyle tartış istersen.

ap açık olanı anlamak için arapça uzmanı olup analizler mi yapmamız gerekiyor?

tarihinde equus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

El kesmenin, el doğrama olmadığını; men etme-engelleme olduğunu söylüyorum, hodri meydan !!!

El kesmenin el doğramak olduğunu iddia edip de Arapça bilmeyen hiç ağzını açmasın,

tarihinde KHF-232 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bravo cübbeli sonuna kadar arkandayım bu konuda.....Müslümanlıktan utanan bir dünya insan var, orada ayet var, sırf hoş görünmek yada kınamasınlar diye çarpıtıyor...ulan Allah buyurmuş sen neyi değiştirmeye çabalıyorsun ?

Gerçekten cübbeli gibiler beni linç etsin gam yemem ama kuranı çarpıtıp her türlü haltı yiyen adamlar yargılamaya kalktı mı çok sinileriniyorum....Kuranı broşür boyutuna getirdiler....

Ayet var orada yok diyor adam yahu var mı böyle mantık sonrada kuranı savunmaya kalkıyor ulan en utanıyorsun önce sen inan kitabına bakalım..

Ayet ne diyor.
Sitelerde Paylaş

Hayır kuranı anlamak ,için arapça uzmanı olmaya gerek yok.Tabi biraz bilmek gerekli.Oda arapçanın dil özelliklerinden kaynaklı.Kuran her ayetini kendi açıklar.
Sitelerde Paylaş

Aklı olan !! herkes anlıyor da; inanmayanlara, anlamayanlara, anlayamayanlara; muhakkak ki bir akademisyenle, dil bilimciyle destek vermekte de fayda var. Maksat, güvenilir kaynak. Ama günümüzde münafıklar çok olduğundan işler zor.

Sitelerde Paylaş

1603 - Hz. Câbir (radıyallâhu anh) anlatıyor "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm)'a bir hırsız getirilmişti.

"-Öldürün onu!" diye emretti. Kendisine:

"-Ey Allah'ın Resûlü, bu adam sadece çaldı" denildi. Bunun üzerine

"-Öyleyse (elini) kesin!" dedi ve derhal eli kesildi. Sonra aynı adam ikinci sefer getirildi. Yine:

"-Ey Allah'ın Resûlü, bu adam hırsızlık yaptı" dendi. Bunun üzerine

"-Öyleyse kesinl" dedi ve derhal (sol ayağı) kesildi. Sonra üçüncü sefer getirildi ve hırsızlık yaptığı söylendi. Hz. Peygamber:

"Ey Allah'ın Resûlü, bu adam hırsızlık yaptı" denildi. Bunun üzerine :

"-(Sol elini) kesin!" diye emretti. Sonra aynı adamı dördüncü kere getirdiler.

"-Öldürün onu !" buyurdu. Kendisine:

"-Ey Allah'ın Resûlü, bu adam hırsızlık yaptı" dediler. Bunun üzerine

"-(Sağ ayağını da) kesin!" diye emir buyurdu. Aynı adam beşinci sefer getiririldi. Hz. Peygamber (aleyhissalâtu vesselâm):

"Öldürün onu" diye emretti. Hz. Câbir (radıyallâhu anh) der ki: "Adamı götürüp öldürdük. Sonra sürüyerek götürüp bir kuyuya attık. Üzerini de taşla doldurduk."

Ebû Dâvud, Hudud 20, (4410); Nesâî, Sârik 15, (890, 91)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...