Jump to content

İslam'dan utanan Müslümanlar...

Recommended Posts

• İleti 173
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

1603 - Hz. Câbir (radıyallâhu anh) anlatıyor "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm)'a bir hırsız getirilmişti.

"-Öldürün onu!" diye emretti. Kendisine:

"-Ey Allah'ın Resûlü, bu adam sadece çaldı" denildi. Bunun üzerine

"-Öyleyse (elini) kesin!" dedi ve derhal eli kesildi. Sonra aynı adam ikinci sefer getirildi. Yine:

"-Ey Allah'ın Resûlü, bu adam hırsızlık yaptı" dendi. Bunun üzerine

"-Öyleyse kesinl" dedi ve derhal (sol ayağı) kesildi. Sonra üçüncü sefer getirildi ve hırsızlık yaptığı söylendi. Hz. Peygamber:

"Ey Allah'ın Resûlü, bu adam hırsızlık yaptı" denildi. Bunun üzerine :

"-(Sol elini) kesin!" diye emretti. Sonra aynı adamı dördüncü kere getirdiler.

"-Öldürün onu !" buyurdu. Kendisine:

"-Ey Allah'ın Resûlü, bu adam hırsızlık yaptı" dediler. Bunun üzerine

"-(Sağ ayağını da) kesin!" diye emir buyurdu. Aynı adam beşinci sefer getiririldi. Hz. Peygamber (aleyhissalâtu vesselâm):

"Öldürün onu" diye emretti. Hz. Câbir (radıyallâhu anh) der ki: "Adamı götürüp öldürdük. Sonra sürüyerek götürüp bir kuyuya attık. Üzerini de taşla doldurduk."

Ebû Dâvud, Hudud 20, (4410); Nesâî, Sârik 15, (890, 91)

Hicr 9: Kur'ânı biz indirdik, biz. Onun koruyucuları da, şübhesiz ki, biziz.

Allah Kuran'ın değiştirilemeyeceğini Hicr 9'da söz vermiş. Fakat hadisleri koruyacağına dair söz vermemiş ve bununla ilgili ayet yok. Ortalıkta 1milyonun üzerinde çakma hadis var.

Allahın indirdiği ayet de 6236. 1milyon nereeee, 6236 nere !

Allah, Enam 38'de demiş ki: Yerde debelenen hiçbir hayvan ve iki kanadı ile uçan hiçbir kuş yoktur ki, sizin gibi birer ümmet olmasınlar! Biz kitapta(Kuranda) hiçbir eksik bırakmamışızdır. Sonra hepsi Rablerinin huzurunda toplanırlar.

Allah Kuranda eksik bırakmadık diyor, çakma hadisçiler kendilerini Allah yerine mi koyuyor !!!!

Yukarıdaki yazdığın hadisler olsa olsa şeytan ayetleridir. Her söylenene İnanmayın

tarihinde KHF-232 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İnanmak isteyipte etrafta dinde yok ne yapalım bu var sadece, en yakın hissettiğimiz bu bir sürü kişide inanıyor kültürümüzede uygun diyorlar ama gelgelelim kuralları kabul etmiyorlar, bazılarıda bilerek okumuyor kuranı, uymayacağı ve ters gelen istemedende olsa saçma bulacağı çok şey olacağını biliyor ve büyüyü bozmak istemiyor, varsın bu kolay olanı ben gerçek bileyim diyor, sonrada müslümandan çok müslümancı kesiliyor başımıza ve utanmadan dinsizleri sorguluyor......VE BU TİPLER şeriatı istemiyor...varın siz düşünün başkasına baskı yapıyor, Allaha yalakalık ediyor ama kendi zorlanacağı şeyi istemiyor, yüzde 95 müslüman şeriat isteyen çok çok çok daha az oluyor zavallı bu tipler, Allah görüyordur bunların durumunu zaten...

Kuranda bir sürü kurala kendi uymaz ama uyduğu bir kaç kuralıda dinsizlere dayatmaya çalışır :)

Sitelerde Paylaş

El kesmenin, el doğrama olmadığını; men etme-engelleme olduğunu söylüyorum, hodri meydan !!!

El kesmenin el doğramak olduğunu iddia edip de Arapça bilmeyen hiç ağzını açmasın,

Bilmemekle beraber ,kuranın başka ayetlerinden incelediğim kadarıyla, mesela azat etmek boyunduruktan kurtarmak anlamıda içeriyor. Mesela kadını dövün olarak çevrilen kelime, kuranda başka ayetlerde hafif dokunma ,anlamı içeriyor.

Öte yandan, kuranın bir kelime ile çok şeyi anlatma özelliği var.

Hapishanenin olmadığı bir zamanda hırsıza verilen ceza, ya ölüm, ya ölene kadar gözetlemek, ya bi güzel pataklamak, yada caydırıcı bir cezaya başvurup salmaktır.Elini kesmekte bunlardan biri olabilir.Öte yandan günüzme hapis sistemi kullanılıyorsa, hırsızlıktan elini kesmek, hapse atarakda olabilir.Çünkü nihai amaç hızsızı, hırsızlıktan men etmektir.El kesmek değil.

Sitelerde Paylaş

Hicr 9: Kur'ânı biz indirdik, biz. Onun koruyucuları da, şübhesiz ki, biziz.

Allah Kuran'ın değiştirilemeyeceğini Hicr 9'da söz vermiş. Fakat hadisleri koruyacağına dair söz vermemiş. Ortalıkta 1milyonun üzerinde çakma hadis var.

Yukarıdaki yazdığın hadisler olsa olsa şeytan ayetleridir. Her söylenene İnanmayın

Birisi "Bana inanan cennet, inanmayan cehenneme gider." dediğinde sen neden hemen inanıyorsun?

Hadisle ayet arasında ne fark var? Teknik olarak ikisi de aynıdır, Kuran diye adlandırılan kitabın içindeki laflara ayet, diğer kitapların içindekilere hadis denmiş. Sonuçta hepsi de aynı kaynaktan çıkmış.

Sitelerde Paylaş

Bilmemekle beraber ,kuranın başka ayetlerinden incelediğim kadarıyla, mesela azat etmek boyunduruktan kurtarmak anlamıda içeriyor. Mesela kadını dövün olarak çevrilen kelime, kuranda başka ayetlerde hafif dokunma ,anlamı içeriyor.

Öte yandan, kuranın bir kelime ile çok şeyi anlatma özelliği var.

Hapishanenin olmadığı bir zamanda hırsıza verilen ceza, ya ölüm, ya ölene kadar gözetlemek, ya bi güzel pataklamak, yada caydırıcı bir cezaya başvurup salmaktır.Elini kesmekte bunlardan biri olabilir.Öte yandan günüzme hapis sistemi kullanılıyorsa, hırsızlıktan elini kesmek, hapse atarakda olabilir.Çünkü nihai amaç hızsızı, hırsızlıktan men etmektir.El kesmek değil.

Sayın atılan2

burada birazda nesh i düşün günün şartları ile ayetleri anlamak yada ayetin yaptırımını :)

Sitelerde Paylaş

Öte yandan günüzme hapis sistemi kullanılıyorsa, hırsızlıktan elini kesmek, hapse atarakda olabilir.Çünkü nihai amaç hızsızı, hırsızlıktan men etmektir.El kesmek değil.

Akıllı bir yorum, akıllı bir arkadaş. Hiç; kafası çalışanla çalışmayan bir olur mu?

Sitelerde Paylaş

Sen ne düşünüyorsun el kesme konusunda, kadın erkek miras konusunda, recm konusunda?

Ben vekil olarak Allah yeter diyorum kardeşim.Allahta peygamberimizi resul yapmış.Allah peygamberimize iletir.Peygamberimizde vahyi bize okur ve nasıl uygulayacağımızı öğretir.

Hızsızın cezası ve zina edenin cezası konusunda peygamberimiz Allahın vahyini bize okumuştur.peygamberimizin bu vahiyleri nasıl uyguladığını hadis rivayetlerden öğrenebiliriz.

Sonuç itibari ile Allah ne dediyse odur.

Sitelerde Paylaş

Artık fabrika ayarlarına geri dönmenin vakti geldi. Ben yobazım sizin gözünüzde çünkü Kuran'ı 1400 yıl öncekiler, 1200 yıl öncekiler, 1000 yıl öncekiler, 500 yıl öncekiler ve 150 yıl öncekiler nasıl anlamış ve uygulamışsa ben de aynen öyle anlıyor ve uyguluyorum. Çünkü İslam'dan utanacak birşeyim yok.

Çağdaşlara Kuran'ı sevdirme derdim de yok. Bu bağlamda ateistleri reformculardan daha delikanlı buluyorum. Adam İslam'ı benim gibi biliyor ve eğip bükme derdine düşmeden dini reddediyor. Ama reformcular cehennem korkusundan dini reddedemiyor dini değiştirmeye çalışıyor. Bazı olayları recm gibi, el kesme gibi elaleme nasıl anlatırım endişesinden bu kısım ayet ve hadisleri tahrip ederek Kuran'a yeni bir model oluşturmaya çalışıyor.

Şimdi bunu yapan mı cehennemin daha dibine girer yoksa açık açık ben inanmıyorum kardeşim diye mertçe bunu söyleyen mi?

Kur'an içinde hukuki hükümler barındıran bir kitaptır.Genel olarak bir kanun veya hukuki kural koyan ayetler bu kanunun neden getirildiğini açıklayan bir illet yani 'sebep' ile birlikte gelmektedir.Bir illeti tam anlamak için ayetin nazil olduğu tarihi ve toplumsal ortamı çok iyi bilmek ve anlamak gerekir(müfessirler buna ''sebeb-i nüzul'' demektedirler).Meselenin özü illettir.Kanun koymanın bizzat kendisi ise,illete bağlı olarak ve onu doğru bir şekilde uygulayabildiği sürece illetin somutlaştırılmış hali olarak kalır,ama bu şekilde uygulanamazsa,o zaman o kanunun değiştirilmesi şarttır.Yani ortam,kanundaki illeti yansıtmayacak bir şekilde değişikliğe uğrarsa,o zaman o kanun değiştirilmelidir.Fakat geleneksel hukukçular illeti kabul etmelerine rağmen,kanuna harfiyen bağlanıp şöyle bir ilke beyan etmişlerdir:''Her ne kadar bir hükmün vaz'ediliş sebebi özel olsa da,bu hüküm ugulamada henel bir hüküm halini alır.''

Fazlur Rahman

tarihinde xseddx tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

KHF sen bilirsin,

Aşağıda Firavun ne kastediyor?

Araf 124- Muhakkak ellerinizi ve ayaklarınızı çaprazlama keseceğim ve hepinizi idam edeceğim.'

Çünkü o firavun, çünkü o alçak.

Allah firavunun niye ağzına sıçtı, Hz. Musa eliyle???????

Çünkü Firavun, insanların ellerini ve ayaklarını kesiyordu, zulüm ediyordu.

Sitelerde Paylaş

KHF sen bilirsin,

Aşağıda Firavun ne kastediyor?

Araf 124- Muhakkak ellerinizi ve ayaklarınızı çaprazlama keseceğim ve hepinizi idam edeceğim.'

KHF,

Yahu ben ne soruyorum, sen kimin kimin ağzına sıçtığından bahsediyorsun.

Soruyu iyi oku

Sitelerde Paylaş

Çünkü o firavun, çünkü o alçak.

Allah firavunun niye ağzına sıçtı, Hz. Musa eliyle???????

Çünkü Firavun, insanların ellerini ve ayaklarını kesiyordu, zulüm ediyordu.

Güzel kardeşim önce bir üslubunu düzelt.

Hırsızlık yapanın elinin kesilmesi bal gibi vardır. Kimse kendini Allah'tan daha merhametli sanmasın.

Sitelerde Paylaş

KHF,

Yahu ben ne soruyorum, sen kimin kimin ağzına sıçtığından bahsediyorsun.

Soruyu iyi oku

Ben sana "yüz" dediğim zaman:

1. sayı birimi yüz

2. İnsan suratı

3. Suda yüzmek vs. gibi anlamlara gelir. Birden fazla anlama gelen sözcük öbekleri veya sözcükler vardır.

Kuranda kesmek denildiğinde ayetin içeriğine bakacaksın yani hem cümleye hem de ondan önceki ve sonraki ayetlere de.

Hem hırsızların ellerini doğrayanların firavundan farkı yok ve ahir zamanda terazi kurulduğunda onların da ağzına sıçılacak. Ama hırsızların elini kesen yani hırsızlık etmesini men edenler(hapis, başka etkin yöntemler mesela mal varlığına el koyma vs.) ise mükafatlandırılacak.

Sitelerde Paylaş

1603 - Hz. Câbir (radıyallâhu anh) anlatıyor "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm)'a bir hırsız getirilmişti.

"-Ey Allah'ın Resûlü, bu adam sadece çaldı" denildi. Bunun üzerine

"-Öyleyse (elini) kesin!" dedi ve derhal eli kesildi. Sonra aynı adam ikinci sefer getirildi. Yine:

"-Ey Allah'ın Resûlü, bu adam hırsızlık yaptı" dendi. Bunun üzerine

"-Öyleyse kesinl" dedi ve derhal (sol ayağı) kesildi. Sonra üçüncü sefer getirildi ve hırsızlık yaptığı söylendi. Hz. Peygamber:

"Ey Allah'ın Resûlü, bu adam hırsızlık yaptı" denildi. Bunun üzerine :

"-(Sol elini) kesin!" diye emretti. Sonra aynı adamı dördüncü kere getirdiler.

"-Öldürün onu !" buyurdu. Kendisine:

"-Ey Allah'ın Resûlü, bu adam hırsızlık yaptı" dediler. Bunun üzerine

"-(Sağ ayağını da) kesin!" diye emir buyurdu. Aynı adam beşinci sefer getiririldi. Hz. Peygamber (aleyhissalâtu vesselâm):

"Öldürün onu" diye emretti. Hz. Câbir (radıyallâhu anh) der ki: "Adamı götürüp öldürdük. Sonra sürüyerek götürüp bir kuyuya attık. Üzerini de taşla doldurduk."

Ebû Dâvud, Hudud 20, (4410); Nesâî, Sârik 15, (890, 91)

Bu hadisin çizdiği peygamber profiline bir bakalım.

Peygambere bir adam getiriliyor, henüz adamın suçu belli değil, peygamber suçunu sorgulamadan öldürün diyor.

ikinci defa aynı adam adam getirliyor, peygamber adamı tanımıyor ve suçunuda bilmiyor, belki yine çalmıştır diye tahmin ediyor ve öldürün diyor.

Aynı durum üçüncü ,dördüncü, beşinci defa uygulanıyor. En sonunda öldürün diyor suçunu sormadan.

Şimdi tüm müslümanlara soruyorum hz muhammet bu mudur.

Sitelerde Paylaş

Ben sana "yüz" dediğim zaman:

1. para birimi yüz

2. İnsan suratı

3. Suda yüzemek vs. gibi anlamlara gelir. Birden fazla anlama gelen sözcük öbekleri veya sözcükler vardır.

Anlamlara gelir. Kuranda kesmek denildiğinde ayetin içeriğine bakacaksın yani hem cümleye hem de ondan önceki ve sobraki ayetlere de.

Hem hırsızların ellerini doğrayanların firavundan farkı yok ve ahir zamanda terazi kurulduğunda onların da ağzına sıçılacak. Ama hırsızların elini kesen yani hırsızlık etmesini men edenler(hapis vs.) ise mükafatlandırılacak.

Kuran'ı çarpıtanlara son olarak ayeti yazayım ve kaçayım :)

KHF, iyi bak ayetin içeriğine, mahşer günü demedi deme sonra :)

Maide 38. Hırsızlık eden erkek ve kadının, yaptıklarına karşılık bir ceza ve Allah'tan bir ibret olmak üzere ellerini kesin. Allah izzet ve hikmet sahibidir.

tarihinde Değnek tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Güzel kardeşim önce bir üslubunu düzelt.

Hırsızlık yapanın elinin kesilmesi bal gibi vardır. Kimse kendini Allah'tan daha merhametli sanmasın.

Sen üslup düzeltme zabıtası mısın?

Hırsızın elini kolunu doğrayan, ahir zamanda hesabını verir firavun gibi, benden söylemesi.

Sitelerde Paylaş

Bu hadisin çizdiği peygamber profiline bir bakalım.

Peygambere bir adam getiriliyor, henüz adamın suçu belli değil, peygamber suçunu sorgulamadan öldürün diyor.

ikinci defa aynı adam adam getirliyor, peygamber adamı tanımıyor ve suçunuda bilmiyor, belki yine çalmıştır diye tahmin ediyor ve öldürün diyor.

Aynı durum üçüncü ,dördüncü, beşinci defa uygulanıyor. En sonunda öldürün diyor suçunu sormadan.

Şimdi tüm müslümanlara soruyorum hz muhammet bu mudur.

ya arkadaş bize zorla yanlışı kabul ettirmek istiyorlar yermiyiz :) yemeyiz Rabbime hamd olsun

Sitelerde Paylaş

Sen üslup düzeltme zabıtası mısın?

Hırsızın elini kolunu doğrayan, ahir zamanda hesabını verir firavun gibi, benden söylemesi.

Sen müslümanmısın ? öyleysen düzeltmek zorundasın.

Sen önce kendi vereceğim hesabın peşine düş bence.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...