Jump to content

Kendinize ait teori, düşünce ve anolojilerinizi bu başlıkta yazabilirsiniz...

Recommended Posts

Herkesin bir düşüncesi ve fikri vardır birşeyler hakkında. Mesela Her insanı bir evrene benzetirim ben. Her insan kendilerine has duygu ve düşüncesi olan ,farklı karekterlerde birer evren gibi bana göre. Buradan bir anoloji ile bir çok evren olduğunu düşünürüm birbirinin paralelinde yaşayan.

Bununla beraber, bir şeyin oluşumu için iki temel zıt maddenin olduğunu düşüürüm hep. Kainatta da böyle olmalı diyorum. Buyrun paylaşın sizde düşüncelerinizi....

Sitelerde Paylaş
  • İleti 116
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sn Bakifani Bey

Ben varsam herşey var!

Ben olmadığımda ise hiç bir şey olmayacak!

Varlık benimle hayat bulacak ve benimle yok olacakır.

tarihinde starbuck07 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Herkesin bir düşüncesi ve fikri vardır birşeyler hakkında. Mesela Her insanı bir evrene benzetirim ben. Her insan kendilerine has duygu ve düşüncesi olan ,farklı karekterlerde birer evren gibi bana göre.

İnsanlar birbirinin aynısı olsaydı bu dünya gerçekten çok sıkıcı olurdu.

İnsan kendi gibi olanı sevmez farklı olanı sever.

Farklılık güzeldir hayatı daha anlamlı kılar. Farklı insanları farklı duyguları hep sevmişimdir.

Sitelerde Paylaş

Ben de insanın hep bir kandırmaca içinde olduğunu düşünürüm . İnsan her daim içgüdülerinin etkisindedir . Onun karşısına sunulan bir kandırmaca vardır . O da içindekilerden habersiz fakat etkilenerek dış dünyada hayatını sürdürür . Yani insan bir dünyada yaşar , hem de üst bir dünyada ama insan bunun içinde yaşarken dahi hayvan tarafından oldukça etkilenir .

Sitelerde Paylaş

Ben de insanın hep bir kandırmaca içinde olduğunu düşünürüm . İnsan her daim içgüdülerinin etkisindedir . Onun karşısına sunulan bir kandırmaca vardır . O da içindekilerden habersiz fakat etkilenerek dış dünyada hayatını sürdürür . Yani insan bir dünyada yaşar , hem de üst bir dünyada ama insan bunun içinde yaşarken dahi hayvan tarafından oldukça etkilenir .

Brain damage, sana katılmamak elde değil. Güdüler, ihtiyaca göre istekler, arzular ve yine bu yönde eğilimler demektir. Aslında tüm canlılığın temelinde bu var... tarihinde bakifani tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hayatımız boyunca birileriyle arkadaş oluyoruz , bir şeyler satın alıyoruz , kararlar veriyoruz . Bu kararları verirken farkında bile olmadan içgüdülerimizden etkileniyoruz . Bu sizi üzmüyor mu ?

Bazen genlerimizin içgüdülerimizin oyuncagı oldugumuzu düşünüyorum

Sitelerde Paylaş

Bende gerçek olmadığımızı düşünüyorum.

Ayrıca bu sahteliği izlediğimizi düşünüyorum.

Birde izlerken yargılandığımızı da düşünüyorum.

Bu üçünün aynı anda olduğunu düşünüyorum.

Ayrıca zaman diye bir şeyin gerçekte olmadığını da düşünüyorum.

Sitelerde Paylaş

Zaten buda benim zamanın olmadığı teorimi destekliyor. Gerçekte zaman ve yer diye bir şey yok. Bu rasyonelin irrasyonel bir açılımı. Bu açılımında sonucu; yer ve zaman.

Yani yer kalmadığında yenisi gerekiyor.

Hard diskimde yer kalmadı.

Ben de yeni yer teorisini icat ettim.

Yeni yer teorisine göre param olunca yeni bir hard disk alacağım.

Sitelerde Paylaş

Zaten buda benim zamanın olmadığı teorimi destekliyor. Gerçekte zaman ve yer diye bir şey yok. Bu rasyonelin irrasyonel bir açılımı. Bu açılımında sonucu; yer ve zaman.

Yani yer kalmadığında yenisi gerekiyor.

Benim de "paran kadar konuş." teorimi destekliyor.

Aslında bu vodafone a ait. :)

Sitelerde Paylaş

Bir başka teorim. Zaman en çok acale işimiz olduğunda kısalır. Zaman ölçümlenmesine rağmen, uzamasıve kısalması bitirmek zorunda olduğumuz işlere bağlı...

Bir başka teorim ise, beklenti teorim. Beklentisi olmayan bir birey, harekete geçmez. Bir yöne beklenti yaratmak kişisel dengeyi bozar. Böylelikle harekete geçersiniz.

tarihinde bakifani tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bende insanların tamamının ters köşeye yatacağını düşünüyorum, çok çok karmaşık ve binlerce senaryo üretilebilir, ama sen yolunu seçip ilerlersin yoksa çekilmez, ama sürprizlere açık olun aklınızın ucundan dahi geçmeyecek şeyler neden olmasın ?

Düşünsenize önünüzdeki masa ne kadar basit ama içinde milyonlarca parça ve havada duruyor inanılmaz bunu gelde eskilere anlat inanması mümkün değil...

Ben hayvanların duygu düşünse ve zekaları olduğuna inanıyorum mesela, her şey insanlar için değil de insanlar başkaları için neden olmasın ? yada neden neden neden neden neden diye bin tane şey yazılabilir burada...bin yıl sonraki insalar bize gülmekten ölebilir her insan içinde bulunduğuçağı son çağ gibi görür sanki gelecek olmayacak gibi, bunu mantıken düşünsede hissetmesi mümkün olamaz...

yani herşey mümkün olabilir....Geçen gün bir rüya gördüm bilim kurgu şeklinde yemin ederim avatar yanında hiç kalır, beyin nelere kadir..:)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...