Jump to content

Kendinize ait teori, düşünce ve anolojilerinizi bu başlıkta yazabilirsiniz...

Recommended Posts

Bir başka teorim. Zaman en çok acale işimiz olduğunda kısalır. Zaman ölçümlenmesine rağmen, uzamasıve kısalması bitirmek zorunda olduğumuz işlere bağlı...

Bir başka teorim ise, beklenti teorim. Beklentisi olmayan bir birey, harekete geçmez. Bir yöne beklenti yaratmak kişisel dengeyi bozar. Böylelikle harekete geçersiniz.

Beklenti yasası test edilmiş ve kanıtlanmış bir kavram, şimdi yavaş yavaş ünlendi çekim yasası falan diye ancak buna inanmak ve süreklilik gerekiyor, wikipedia var eskiden deneyler yapılmış, öğrencilerinden beklentisi olan öğretmenin öğrencilerini düşün mesela...yada kendinden beklentilerin gerçeğe dönüşmesi oranıda diğer durağanla kıyaslayınca %1000 daha fazla olmaz mı ? Mesela napolyona savaş çıksa boyun kısa ta nasıl bineceksin diyor lisede biri, cevap savaş olunca ata binmeyeceğim ki ben ata binince savaş çıkacak....Ünlülerin sözleride hep benzer, mevlana olsun yürekten istemeyi Atatürk olsun hep çalışkan olmayı başaracağım diye başlamayı vb öğütlüyorlar......yani adamdaki beklentiye bak, ama oturup evde dilenir gibi yaparsan hayal kııklığından başka birşey olmaz.....Bu işte aşkta herşeyde aynı..

Zaman teoriside çok çok doğru günüüzde herkes zamanın hızlandığını sanıyor ama bence hızlanan hayat dünya değil...eskiden insan ömü daha azdı ama şimdi daha uzun ayrıca internette youtubeye gir amerikayı izle yani o derece ama bunlar istekleride tavan yaptırıyor, rekabet artıyor vs......

Sitelerde Paylaş
  • İleti 116
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Zamanı uzatma bence algısal bi durum yani toplum algısıda hayat kısavs diye düşündüğü için bu herkese yansıyor...Devir hız devri vb diye kapitalist sistemde körüklüyor bunu....Örneğin askerde zaman geçmez oda ilginçtir..

her şeyin zamanı var düşünceside kişileri çok olumsuz etkiliyor ama zengin insanda herşeyin zamanı yok istediğini yapabilir...Mesela üniversite okumanın zamanı var, çocuk gibi eğlenmenin zmanı var, barda eğlenmenin zamanı var, bu zamanlar geçtikçe ah ulan hayat bitti şu yaşa geldik diye diye aslında uzun olan zmanı kendileri kısaltıyor, dediğim gibi zengin yada elit kesimde ise böyle bir algı yok yada daha az...

Bence İnsan için hayatı tamamen kendine ayırabilse uzun olabilirdi yani öyle algılayabilirdi sonuçta zaman aynı zaman....ve şuda var sen isediğin kadar dolu dolu yaşasanda o an geldiğinde ne kadar çabuk geçti diyeceksin sanırım bunun tedavisi yok ve tavsiyede bulunacaksın gençlere boşver keyfine bak hayat kısa diye halbuki kendi ömrü mücade ile geçmiş...

Sitelerde Paylaş

Herkesin bir düşüncesi ve fikri vardır birşeyler hakkında. Mesela Her insanı bir evrene benzetirim ben. Her insan kendilerine has duygu ve düşüncesi olan ,farklı karekterlerde birer evren gibi bana göre. Buradan bir anoloji ile bir çok evren olduğunu düşünürüm birbirinin paralelinde yaşayan.

Bununla beraber, bir şeyin oluşumu için iki temel zıt maddenin olduğunu düşüürüm hep. Kainatta da böyle olmalı diyorum. Buyrun paylaşın sizde düşüncelerinizi....

biryerde, gezegenlerin yıldızların filan evrende kendilerini merkezde oalrak baz alıp, diğerlerinin ona göre hareket ettiğini filan okumuştum..

insanlarda böyle sanki...

yıldızlarda fırınlanmışız derler...

tarihinde equus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Zamanı uzatmak, nasıl birşey sizce?

Zaman, don lastiği gibi uzamaz.

Zamanın tanımına bakınız. Bilimsel olarak tanımında bir oluşa bağlıdır:

Tanımının yapıldığı oluşun hızında değişim olsa bile; oluşa bağlı olduğundan bilimsel tanım değişmez.

Allah katında işler değişir. Allah zamanda dolaşabilir, geçmiş ve geleceğe gidebilir ve oluşları değiştirebilir.

Bu arada yeşilli gülücüklü avatar seni açmış; esprili yazılarında artış var; maaşallah, devamını bekleriz. :)

tarihinde KHF-232 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Zaman, don lastiği gibi uzamaz.

Zamanın tanımına bakınız. Bilimsel olarak tanımında bir oluşa bağlıdır:

Tanımının yapıldığı oluşun hızında değişim olsa bile; oluşa bağlı olduğundan bilimsel tanım değişmez.

Allah katında işler değişir. Allah zamanda dolaşabilir, geçmiş ve geleceğe gidebilir ve oluşları değiştirebilir.

Bu arada yeşilli gülücüklü avatar seni açmış; esprili yazılarında artış var; maaşallah, devamını bekleriz. :)

Allah kaç metreküp alanda yaşıyor?

Mecaz deme şimdi. Zamandan bahsedebilmen için mekanın da olması lazım..

Sitelerde Paylaş

Şeytana dedimki;

Hem sen varmısınki,sen benim beynimin bir ürünüsün dedim.

Oda dediki:

"Ne farketti yine var oldum" dedi

Düşünüyorum öyleyse varım ise

"Şeytanıda düşünebiliyorum öyleyse var" oluyor

Bu konuya acaba ne dersiniz ?

-----------------------------------------

Merhaba bu ateistforumdaki ilk yazım,herkese selam olsun

Sitelerde Paylaş

Şeytana dedimki;

Oda dediki:

hoş geldiniz hristiyansınız herhalde :)

Sitelerde Paylaş

Şeytana dedimki;

Oda dediki:

Ama düşünen sensin , şeytan değil :)

Hayal eden sensin , şeytan değil :)

Varolan sensin , şeytan değil :)

Sitelerde Paylaş

Hoşbulduk,sağolun.

Evet,hristiyanım.

Müslümandım sonrasında Uzun zaman ateist oldum,deist oldum...en sonunda hristiyanlığı seçtim,memnunum.

Selam olsun

kardeş uyarmadı deme

bak inancını kaybedersen bu forumda karışmam.

bende zamanında çok din değitirmiş biriyim.

en son ateist oldum...

her dinde açık vardır.

Sitelerde Paylaş

şu anda 41.000 tane tarikatı olan hristiyanlık adlı dinler topluluğunu yaratmış

incil adlı roma icadı şizofrenik kitabın tek yönlü tebliğe olan ihtiyacı fazla.

örn.meryem'in çocuğunun ismini immanuel koymalı.(matta 1-23)

İşte, kız gebe kalıp bir oğul doğuracak; adını İmmanuel koyacaklar.”

İmmanuel, Tanrı bizimle demektir.

ama isa koyuyorlar.(matta 1-25)

Ama oğlunu doğuruncaya dek Yusuf ona dokunmadı.

Doğan çocuğun adını İsa koydu.

dakika bir, gol bir. :)

tarihinde cehane27 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

şu anda 41.000 tane tarikatı olan hristiyanlık adlı dinler topluluğunu yaratmış

incil adlı roma icadı şizofrenik kitabın tek yönlü tebliğe olan ihtiyacı fazla.

örn.meryem'in çocuğunun ismini immanuel koymalı.(matta 1-23)

ama isa koyuyorlar.(matta 1-25)

dakika bir, gol bir. :)

dur cehane acale etme arkadaş yeni... :)

tarihinde kerim-abdul-cabbar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

kardeş uyarmadı deme

bak inancını kaybedersen bu forumda karışmam.

bende zamanında çok din değitirmiş biriyim.

en son ateist oldum...

her dinde açık vardır.

Tamam,inancımı kaybederde ateist olursam senden bilmiyeceğim :)

Ateizm de güzeldir.

Tanrı,kulunun ateist olmasınada izin veriyor,ateisti bile seviyorsa;kim ne karışır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...