Jump to content

Kendinize ait teori, düşünce ve anolojilerinizi bu başlıkta yazabilirsiniz...

Recommended Posts

• İleti 116
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Herkesin bir düşüncesi ve fikri vardır birşeyler hakkında. Mesela Her insanı bir evrene benzetirim ben. Her insan kendilerine has duygu ve düşüncesi olan ,farklı karekterlerde birer evren gibi bana göre. Buradan bir anoloji ile bir çok evren olduğunu düşünürüm birbirinin paralelinde yaşayan.

Bununla beraber, bir şeyin oluşumu için iki temel zıt maddenin olduğunu düşüürüm hep. Kainatta da böyle olmalı diyorum. Buyrun paylaşın sizde düşüncelerinizi....

Evet her insan bir dunyadir yada evrendir ama bir seyin olusumu icin iki zittin olmasi ne demek scabilirmisiniz

Sitelerde Paylaş

Kılıcı seçen kılıçla gider.Gidiyorda.

Hiçde Palyoço olmadık,Dünyanın en yaygın dinlerindeniz

Üstelik daha mutlu,daha huzurlu,daha sevecen,daha medeniyiz.

Kılıcı seçen ülkeleride görüyoruz.İç savaş,kan,gözyaşı...var.Yazık oluyor

sömüren kim peki? iç karışıklıkları finanse eden kim?

boş laf bu dediklerin.. görende sanacak hristolar sevgi pıtırcığı.

müslümanlar sizden yüz kat daha delikanlı, daha mert.

http://www.ateistfor...p?showtopic=784

tarihinde equus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tezle antitez zit olabilir.kadin erkek ise birbirini tamamlar.elektronikte arti yada eksi elektronun az yada fazlaligidir.Ama protonla elektron icin evet biri arti digeri eksi.Birde madde ve antimadde var ama biraraya gelirlerse ikiside yok oluyor.

Bence olusumlar zitliklardan degil destekleyen zincirlerin varliginda olur.

Hiclik bile bir varolusdur.Cunki belirlenmis.Hersey nihilist olsa bile

Sitelerde Paylaş

Tezle antitez zit olabilir.kadin erkek ise birbirini tamamlar.elektronikte arti yada eksi elektronun az yada fazlaligidir.Ama protonla elektron icin evet biri arti digeri eksi.Birde madde ve antimadde var ama biraraya gelirlerse ikiside yok oluyor.

Sitelerde Paylaş

sömüren kim peki? iç karışıklıkları finanse eden kim?

boş laf bu dediklerin.. görende sanacak hristolar sevgi pıtırcığı.

müslümanlar sizden yüz kat daha delikanlı, daha mert.

http://www.ateistfor...p?showtopic=784

Bizde hersey nettir.arasi yoktur.Ya sicaksin ya soguk.Kilic ceken.paraya kulluk eden hristiyan degildir.bu kadar basit.yoksa sen hristiyanlarin adini kullananin hristiyan oldugunumu zannediyorsun.Saflik iyidir.uyanis gibi.

Birde herkes sever.kalite onemlidir

Sitelerde Paylaş

Bizde hersey nettir.arasi yoktur.Ya sicaksin ya soguk.Kilic ceken.paraya kulluk eden hristiyan degildir.bu kadar basit.yoksa sen hristiyanlarin adini kullananin hristiyan oldugunumu zannediyorsun.Saflik iyidir.uyanis gibi.

Birde herkes sever.kalite onemlidir

bak nediyorlar burada..

Matta/ 15.

22. O yöreden Kenanlı bir kadın İsa'ya gelip, "Ya Rab, ey Davut Oğlu, halime acı! Kızım cine tutuldu, çok kötü durumda" diye feryat etti.

23. İsa kadına hiçbir karşılık vermedi. Öğrencileri yaklaşıp, "Sal şunu, gitsin!" diye rica ettiler. "Arkamızdan bağırıp duruyor."

24. İsa, "Ben yalnız İsrail halkının kaybolmuş koyunlarına gönderildim" diye yanıtladı.

25. Kadın ise yaklaşıp, "Ya Rab, bana yardım et!" diyerek O'nun önünde yere kapandı.

26. İsa ona, "Çocukların ekmeğini alıp köpeklere atmak doğru değildir" dedi.

27. Kadın, "Haklısın, ya Rab" dedi. "Ama köpekler de efendilerinin sofrasından düşen kırıntıları yer."

28. O zaman İsa ona şu karşılığı verdi: "Ey kadın, imanın büyük! Dilediğin gibi olsun." Ve kadının kızı o saatte iyileşti.

Sitelerde Paylaş

işte bu yüzden diyaelektrik var. Tez dedin anti tez ve hipotez dein. Bu İslam'da Hak -Muhammed -Ali olarak remz edilir. Hristiyanlıkta ise teslis'tir. Anne- Baba -Kutsal ruh 'tur...
Sitelerde Paylaş

işte bu yüzden diyaelektrik var. Tez dedin anti tez ve hipotez dein. Bu İslam'da Hak -Muhammed -Ali olarak remz edilir. Hristiyanlıkta ise teslis'tir. Anne- Baba -Kutsal ruh 'tur...

Ama bakifani.tez ileri surulur.antitez curutur.hipotez varsayimdir.hristiyanlikta baba ogul kutsal ruh var ve hepsi birdir.evet tek dogmamiz budur.uclu birlik.bunlar birbirini destekler

Sitelerde Paylaş

Ama bakifani.tez ileri surulur.antitez curutur.hipotez varsayimdir.hristiyanlikta baba ogul kutsal ruh var ve hepsi birdir.evet tek dogmamiz budur.uclu birlik.bunlar birbirini destekler

Haklısın, ama sonucunda doğrusunu bulursun. Yeni tezler, anti tezler ve hipotezler. Böylelikle gelişim sağlanır...
Sitelerde Paylaş

Tabii linke goz attim ve dusunuyorum.Hristiyani kullanamazsin ama hristiyan ismini cok guzel cok kolay kullanabiliyorsun.

bu açıdan baktığımızda aynısı diğer dinler için de geçerli..

peki hristiyanlar ın yaklaşımları nasıldır?

senin gibi hava mı atıyorlar medeniyiz diye.. :lol:

Uzulmussun.Kalp isinmasi icin sevdigin hic Isanin sozu yokmu?

ayetler sana da hakaret ediyor tabi bahsettiği gruptan değilsen.

tarihinde equus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Isa ogrencilerini butun uluslara gonderdi.sadece yahudilerde kalmadi.o zamanin kenanileri sapmis bir toplum oluyor.sapmak kotuluk takipcisi olmak oluyor.Arayistaydim bana iste kapini caliyorum beni iceri al beraber yemek yiyelim dedi.Yoksa kimsenin konusmaya bile cesaret edemedigi gunahkarlarla konustu.o zamanin kenanilili ile sen ben bir degiliz.

Hava attigim icin ozur dilerim

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...