Jump to content

Ölmek güzeldir

Recommended Posts

• İleti 82
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bana mantıklı geliyor açıkçası.. Bir antidepresanın depresyonu daha da arttırması için üretilebilmesi..

Çünkü daha çok satılma, daha çok para vs..

Bunlar ilaç üretirken o kadar kolay üretmiyorlar.

Aynen doktorların hastasını tam olarak tedavi etmemesine benziyor.

Yine gelsin yine üzerinden para kazanalım mantığı..

Ben böyle bir diş doktoruna rastgeldim de ondan diyorum.

Hayır hiç mantıklı değil. Depresyonu daha çok artıran ilaçlar üretirsen bu iş çok kısa süre sonra anlaşılacak ve tüm yetkilerin alınacaktır. Kimse aptal değil. Bir ilacın keşfedildikten sonra piyasaya çıkması bile yaklaşık 5 yılı bulur. Binlerce deney, yıllarca gözlem yapılır ve bunlar kapalı bir odada falan da gerçekleşmez. Kurullar bellidir, denekler bellidir, raporlar bellidir.. FDA onayından geçebilmesi bile tek başına çok ciddi bir iştir.

Bilimsel şüphecilik bazı insanlara iyi gelmiyor, bilimden şüphecilik durumuna getiriyor. Aya inilmediğine inanan insanlarımız var bizim. Hem de ateistler.

Sitelerde Paylaş

Hayır hiç mantıklı değil. Depresyonu daha çok artıran ilaçlar üretirsen bu iş çok kısa süre sonra anlaşılacak ve tüm yetkilerin alınacaktır. Kimse aptal değil. Bir ilacın keşfedildikten sonra piyasaya çıkması bile yaklaşık 5 yılı bulur. Binlerce deney, yıllarca gözlem yapılır ve bunlar kapalı bir odada falan da gerçekleşmez. Kurullar bellidir, denekler bellidir, raporlar bellidir.. FDA onayından geçebilmesi bile tek başına çok ciddi bir iştir.

Bilimsel şüphecilik bazı insanlara iyi gelmiyor, bilimden şüphecilik durumuna getiriyor. Aya inilmediğine inanan insanlarımız var bizim. Hem de ateistler.

Sen illuminati nedir bilir misin?

Sen tapınakçılar, karabüyücüler, kabalacılar nedir bilir misin?

Zaten bunlar, ilaç firmalarının sahibinin de sahibi bu gruplar; insanları çoooook severler.

Sitelerde Paylaş

Ateistlerin ölüm anlayışı bence hiç güzel değil aksine çok üzücü bir anlayış. Sevdiklerinizi ailenizi tekrar görememek gerçekten çok üzücü olmalı bilmiyorum sizler nasıl düşünüyorsunuz. Yoksa Allah belalarını versin gebereyimde şunların yüzünü görmeyim mi diyorsunuz :D

tarihinde areyougood tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bir hafta çorba içmesinler de, göreyim...

Gerçekler film seyretmeye benzemez...

Kim ister zindana atılmak...

Ateizm zindanında,

su yok

hava yok,

aydınlık yok,

ihtiyaçalrı karşılamak yok

ve de azap var..

Filmini seyretseniz ürperirsiniz.

Gerçeği insanı ne hala getirir bir düşünün...

Sitelerde Paylaş

Bir hafta çorba içmesinler de, göreyim...

Gerçekler film seyretmeye benzemez...

Kim ister zindana atılmak...

Ateizm zindanında,

su yok

hava yok,

aydınlık yok,

ihtiyaçalrı karşılamak yok

ve de azap var..

Filmini seyretseniz ürperirsiniz.

Gerçeği insanı ne hala getirir bir düşünün...

Ya sen gerçek olamazsın, sen tam bir prototipsin, acaba kimin imalatısın, seni başımıza kim bela etti kim bilir :)
Sitelerde Paylaş

Boşver ya beslemeye gerek yok. Ben artık okuyup geçiyorum. Onu da öyle kabul edelim.

Okumanız iyi olur...

Atalarımız sakla bilgiyi, gelir zamanı demişler..

İnsan insana her zaman lazım...

İnsana gerçek dost gerek..

Post değil..

Dost doğru söylemeli..

Yalancıdan dost olmaz zaten...

Çünkü o kendinin dostu bile değildir..

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...

Ateistlerin ölüm anlayışı bence hiç güzel değil aksine çok üzücü bir anlayış. Sevdiklerinizi ailenizi tekrar görememek gerçekten çok üzücü olmalı bilmiyorum sizler nasıl düşünüyorsunuz. Yoksa Allah belalarını versin gebereyimde şunların yüzünü görmeyim mi diyorsunuz :D

Emin ol sen göreceksin aileni birdaha :) bununla yaşa...

Sitelerde Paylaş

ben şahsen çok korkuyorum ölümden...

geçen sene bir hastalık geçirdim (ciddi bir durumdu neyse) insan bir acayip oluyor...şimdi gülerek anımsıyorum o günleri ama o zamanlar gizli gizli ağlıyordum...

ben öleceğimi zannediyordum, bü yüzden evdeki herşeyle avizemden, kitaplarıma varana kadar hayatıma dair ne varsa vedalaşıyordum :)

elveda odam elveda avizem falan gibi.... sonra düşünüyordum benden sonra bu oda bu eşyalar ne olacak, hadi onları geçtim kız arkadaşım özellikle kimlere kalacak benden sonra falan diye düşüne düşüne kafayı yiyordum, ki Allah'ıma şükürler olsun iyi çıktı sonuçlar.....

tarihinde Vicdanımın Sadakası tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Özür dilerim, şarkıya cevap yazdım o zaman senin iletin gözükmüyordu. Hastalığına bir şey yazmak istemedim, geçmiş olsun.

sağolasın allah'tan geride kaldı o günler :)

rabbim kimseyi hastalıkla sınamasın, zor...

tarihinde Vicdanımın Sadakası tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ÖLÜMÜ TADIYORUM..

Gün bana sormuyor günlüğünü...

İşini biliyor,

Geceler de öyle,

Aradan geçen yıllar da.....

Yanılsamalar bana ait,

Sonunda ölüm de..

Şafakla başlıyor gün,

Durmuyor..

Bir devinimdir gidiyor....

Ömür bir gün daha kısalıyor,

Ölüm bir gün daha yaklaşıyor...

Ölümü düşlüyorum,

Nasıl bir deneyim, diye...

Gözlerini kapat,

Görme.

Duyma kulaklarınla,

Koklama artık,

Dokunma...

Ölüm bu olmalı, işte...

Kekre bir tad,

Damağında, dilinde...

Buruk lezzetiyle

Ölüm, her yerde..

Her zaman seninle,

İç içe.......

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...