Jump to content

Hadislere çakma diyenler

Recommended Posts

1. Kuranı kerim nasıl inzal oldu?

2. Kuranı kerim ayetlerini insanlara kim duyurdu? Haber verdi?

3. Kuranı kerim ayetleri nasıl muhafaza edildi?

4. Ayetler peygamber hayatta iken mi kitap haline getirildi yoksa vefatından sonra mı?

5. Ayetleri ilk kim toplatıp kitap haline getirtti?

6. Ayetler nasıl bir yöntemle kitaplaştırıldı?

7. ilk kuranı kerim kitabı nasıl çoğaltıldı nerelere değıtıldı?

8. Daha sonraki dönemlere bu kitaplar nasıl aktarıldı?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 218
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sana allah (kuranın yazarları) cevap versin, hadiste ayette geçersizdir, kurana göre gözle görülüp şahit olunmayan herşey hükümsüzdür.

Bakara / 133

''Yoksa Yakup ölürken oradaydınız da gözlerinizle mi gördünüz? Yakup, ölüm haline gelince oğullarına,

benden sonra kime tapacaksınız dedi. Dediler ki: Senin Allah'ına tapacağız. Babalarının, İbrahim'in,

İsmail'in, İshak' ın Allah'ı olan bir Allah'a. Biz, ona teslim olanlarız.''

:)

Sitelerde Paylaş

1. Kuranı kerim nasıl inzal oldu?

2. Kuranı kerim ayetlerini insanlara kim duyurdu? Haber verdi?

3. Kuranı kerim ayetleri nasıl muhafaza edildi?

4. Ayetler peygamber hayatta iken mi kitap haline getirildi yoksa vefatından sonra mı?

5. Ayetleri ilk kim toplatıp kitap haline getirtti?

6. Ayetler nasıl bir yöntemle kitaplaştırıldı?

7. ilk kuranı kerim kitabı nasıl çoğaltıldı nerelere değıtıldı?

8. Daha sonraki dönemlere bu kitaplar nasıl aktarıldı?

Yukarıdaki maddelerin altına kendi fikirlerini kısaca belirtir misin.

Sitelerde Paylaş

Cübbeli bu ayetle tüm sünnet ve kuran güme gitmiyormu ? Dürüstce itiraf et.

Bakara / 133

''Yoksa Yakup ölürken oradaydınız da gözlerinizle mi gördünüz? Yakup, ölüm haline gelince oğullarına,

benden sonra kime tapacaksınız dedi. Dediler ki: Senin Allah'ına tapacağız. Babalarının, İbrahim'in,

İsmail'in, İshak' ın Allah'ı olan bir Allah'a. Biz, ona teslim olanlarız.''

Sitelerde Paylaş

Yukarıdaki maddelerin altına kendi fikirlerini kısaca belirtir misin.

Bir müslümanın kendi fikirleri olamaz. İslam sana fikrini sormaz. Din bellidir. Tırnak kesmekten, saç tıraşından, yatak odanda karınla nasıl birlikte olacağına kadar kurallar bellidir. İslamda kafana göre hayat yaşayamazsan.

Abdul kafa değil,

Abdullah olmaya bakın...

tarihinde eyvahcubbeli tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bir müslümanın kendi fikirleri olamaz. İslam sana fikrini sormaz. Din bellidir. Tırnak kesmekten, saç tıraşından, yatak odanda karınla nasıl birlikte olacağına kadar kurallar bellidir. İslamda kafana göre hayat yaşayamazsan.

Abdul kafa değil,

Abdullah olmaya bakın...

Yukarıdaki maddelerin altına bilgini yaz o zaman; fikrini değil. Veya doğrusunu yaz da konuşalım karşılıklı.

Sitelerde Paylaş

Abdul kafa değil,

Abdullah olmaya bakın...

Hayır.Saçımı,tırnağımı istediğim gibi keserim.Bu dine aykırı değil.

Sitelerde Paylaş

Hayır.Saçımı,tırnağımı istediğim gibi keserim.Bu dine aykırı değil.

Bakın kardeşim sen hristiyana ve yahudiye benzeyemezsin. Benzersen müslüman sayılmazsın. Sen boynuna haç takıp hala müslümanım desen de sana kimse müslüman gözüyle bakmaz.

Saçını amerikan tıraşı yapabilir misin?

Sitelerde Paylaş

Bakın kardeşim sen hristiyana ve yahudiye benzeyemezsin. Benzersen müslüman sayılmazsın. Sen boynuna haç takıp hala müslümanım desen de sana kimse müslüman gözüyle bakmaz.

Saçını amerikan tıraşı yapabilir misin?

Saçımı amerikan da yaparım,uzatırım da.Önemli olan kafan,kalbin.Allah saçına bakarak mı karar veriyor?

Boyna haç takmanın benim dediğimle alakası yok.Ama onun da zararı olmaz.Kiliseyede gittim.Bir gün sinagoga da giderim belki.Önemli olan içindeki,dışındakiler değil.

tarihinde xseddx tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Abdul kafa değil,

Abdullah olmaya bakın...

Şu yaşıma geldim, Kuran'ı kaç kez okudum; yukarıda yazdığın gibi odada nasıl çiftleşileceğine dair bir ayet bulamadım. Nasıl tırnak kesileceğini bulamadım !!

KURAN'DA 1 ŞEY BULDUM Kİ ÇOK ÖNEMLİ:

İnsana akıl verildiğini ve bu aklın kullanılmasını anlatıyor.

Kuran, aklını kullanmayanların üzerine pislik yağdırılacağını söylüyor.

Nasıl tırnak kesileceği değil. Sen bu akılla tırnak da kesersin, çam da devirirsin.

Afedersin maymun da eşiyle çiftleşiyor ve her seferinde aynı şekilde Allah'ın kodladığı şekilde yapıyor. Onlar da "maymunun el kitabına" bakmıyor nasıl o işi pişireceğini.

Seninki indirilen din değil ! Uydurulan din!!

tarihinde KHF-232 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...