Jump to content

Ateistler bu ayeti yorumlayın

Recommended Posts

Burada 2 ayrı denizden bahsedildiği çok açık. Yine de bazı sivri zekalı arkadaşlar denizinin içinde gizli bir tatlı su denizi olduğunu iddia ederek iyice zıvanadan çıkmaya başladılar. Bakalım daha ne zırvalıklar göreceğiz. :)

35. Sure (Fâtır Suresi), 12. Ayet

İki deniz aynı olmaz. Şu tatlıdır, susuzluğu giderir; içimi kolaydır. Şu ise tuzludur, acıdır. Bununla beraber her birinden taze et yersiniz ve takınacağınız süs eşyası çıkarırsınız. Allah'ın lütfundan istemeniz ve şükretmeniz için gemilerin orada suyu yara yara gittiğini görürsün

1- İki deniz aynı olmaz. ( İkisinin birleşip aynı olmaması gerekir )

2- Şu tatlıdır, şu ise tuzludur ve acıdır. ( Bunu diyebilmek için ikisini işaret zamiriyle gösterebilmemiz lazım. )

Aslında bunları yazmaya gerek yok . Zorlayarak bir tarafını yırtacak olan arkadaşların düştüğü kepazeliği açıkça görmeniz için konunun üzerinde duruyorum.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 320
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Dinsizden dinimi öğrenecek değilim..

O halde neden böyle bir başlık koyuyorsun? Hatta bu foruma neden başlık açıyorsun.

EE şimdi kuranda yazan doğru ama, önceki kaynaklardan alınmış teorisimi savunuyorsun.

Yok Kur'an'da yazılan yanlış, diğerleri de. Bilimsel incelemesini içeren linkleri vermişim, gözlemlenebilir olaylardan dolayı eskiler yanlış bir kanıya varmış.

E bumudur yani, nerde kaynak,

Burada ''tepsi'' şeklindeki düz bir dünyadan bahsediliyor.''Dahv'' kelimesi o anlamlara geliyor fakat bunun ''geoitlikle'' hiçbir alakası yoktur.Tepsi şeklindeki düz bir dünya modelini anlatmak için çok uygun bir kelimedir ''dahv'' kelimesi.

Burada ''tepsi'' şeklindeki düz bir dünyadan bahsediliyor.''Dahv'' kelimesi o anlamlara geliyor fakat bunun ''geoitlikle'' hiçbir alakası yoktur.Tepsi şeklindeki düz bir dünya modelini anlatmak için çok uygun bir kelimedir ''dahv'' kelimesi.

Senin geoitliğe ilişkin kaynağın nerede?

Sitelerde Paylaş

Burayı Müslüman sayfalarınla karıştırdın heralde, sorgusuz sualsiz kabul edeceğiz. Bu forum tartışmak, beyin fırtınası yapmak içindir.

Bu forum sadece müslümanların yaptıklarına bakıp,onları aşağılayıp,iyiki ateistim demek içindir.Ben ateistim yani bilim adamıyım ben demek içindir.Ben bilimadamlarının söyledikleri dışında hiçbir şeyi sorgusuz kabul etmem demek içindir.Kendi gibileri görüp ateizme bağlanmak içindir.

Müslüman sayfalarındakiler tam doğru olmasa da İslam'ı biliyor zaten.

tarihinde xseddx tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

karışmayan 2 deniz ismi biri tatlı biri tuzlu söyleyecektin öğrenmemiz için....

hani dedim belki unutmuşundur diye..

Önceki sayfalarda bağıra çağıra söyledim,söyleyeceğimi.Ayetleri kıçınızla anlamayınız.

Sitelerde Paylaş

Bu forum sadece müslümanların yaptıklarına bakıp,onları aşağılayıp,iyiki ateistim demek içindir.Ben ateistim yani bilim adamıyım ben demek içindir.Ben bilimadamlarının söyledikleri dışında hiçbir şeyi sorgusuz kabul etmem demek içindir.Kendi gibileri görüp ateizme bağlanmak içindir.

Müslüman sayfalarındakiler tam doğru olmasa da İslam'ı biliyor zaten.

Sen olayı anlamamışsın, burada olman için bir sebep yok.

Sitelerde Paylaş

Önceki sayfalarda bağıra çağıra söyledim,söyleyeceğimi.Ayetleri kıçınızla anlamayınız.

neyi söyledin

kaç kişi adını ver dedi...

kıç deyince kıçından uydurmak deyimi aklıma geldi ...:lol:

kaldı ki kitabın apaçık değil mi?

yakışmıyor sizin gibi dini bütün mümin insanlara onu demek istedi bunu demek istedi tripleri...

Sitelerde Paylaş

SON KEZ SÖYLÜYORUM KUR'AN'DA BAHR KELİMESİ SU BİRİNKİSİ ANLAMINDA KULLANILMIŞTIR.KELİMELERİN KULLANIMLARINI BİLMEK İÇİN KUR'AN'IN TAMAMINA BAKMAK GEREKİR.BU NEDENLEDİR Kİ SUYU İÇİLEN,SUYU TATLI OLAN BAHR NEHİR ANLAMINA GELİR.NEHİRLERİN DENİZE DÖKÜLDÜĞÜ YERLERDE DE GEÇİŞ ZONU VARDIR.AYET BUNU İFADE ETMEKTEDİR.AFEDERSİNİZ AMA BUNU ANLAMIYORSANIZ YAPACAK BAŞKA HİÇBİR ŞEY YOK.

Bir daha 2 deniz adı ver diyen olursa bilgisayarı kıracağım.3.yazışım.

tarihinde xseddx tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

SON KEZ SÖYLÜYORUM KUR'AN'DA BAHR KELİMESİ SU BİRİNKİSİ ANLAMINDA KULLANILMIŞTIR.KELİMELERİN KULLANIMLARINI BİLMEK İÇİN KUR'AN'IN TAMAMINA BAKMAK GEREKİR.BU NEDENLEDİR Kİ SUYU İÇİLEN,SUYU TATLI OLAN BAHR NEHİR ANLAMINA GELİR.NEHİRLERİN DENİZE DÖKÜLDÜĞÜ YERLERDE DE GEÇİŞ ZONU VARDIR.AYET BUNU İFADE ETMEKTEDİR.AFEDERSİNİZ AMA BUNU ANLAMIYORSANIZ YAPACAK BAŞKA HİÇBİR ŞEY YOK.

aaa kıvırdın ama şimdi bunu herkes biliyordu kuran'a özel bir şey değil ki mucizesi yok bunun ,önceden de biliniyordu deniz istiyorduk biz kuzeye gidersen bulursun tuzluluk oranı azalıyor gerçi o ada arabistan'a uzak :D. bu arada nehirler su birikintisi başlığı onu bir şeyetsin kuran

Sitelerde Paylaş

bu arada stephen hawkingle dalga geçerdi müslümanlar allah onu çarpmış ondan kızıyor diye. ne oldu tanrı olabilir diyince adam yükseldi mi gözünüzde? :D

Sitelerde Paylaş

alttakini sen yazmadın mı ??

Yukarıyı okusana köftehor arkadaşım.Bir de ben anlatayım sana.Maviler benim yazım.

Rahman 19-20:

(Suları acı ve tatlı olan) iki denizi(suyu tatlı deniz nehir anlamındadır bkz.bahr) salıvermiştir; birbirine kavuşuyorlar.(Fakat) aralarında bir engel(geçiş zonu,geçiş bölgesi,berzah) vardır, birbirine geçip karışmıyorlar(2 deniz bildiğimiz anlamda karışsa bütün özellikleri aynı olurdu fakat öyle değil).

sonra da bunları oku...

http://www.kuranmeali.org/55/rahman_suresi/19.ayet/kurani_kerim_mealleri.aspx

http://www.kuranmeali.org/55/rahman_suresi/20.ayet/kurani_kerim_mealleri.aspx

en sonunda kıç nedir öğren sonra kırarsın bilgisayarını...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...