Jump to content

Ateistler bu ayeti yorumlayın

Recommended Posts

• İleti 320
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Hala bulamadınız mı şu 2 denizi. Buyurun size kolaylık. Aşağıdan seçin de biz de öğrenelim şu meşhur 2 denizi.

Dünya üzerindeki denizlerin listesi

Atlas Okyanusu

•Baffin Körfezi

•St. Lawrence Körfezi

•Fundy Körfezi

•Karayip Denizi

•Meksika Körfezi

•Sargasso Denizi

•Kuzey Denizi

•Baltık Denizi

•Orta Baltık Denizi

•Bothnia Körfezi

•Bothnia Koyu

•Bothnia Denizi

•Finlandiya Körfezi

•Hebrides Denizi

•İrlanda Denizi

•Celtic Denizi

•Akdeniz

•Adriyatik Denizi

•Ege Denizi

•Mirtoon Denizi

•Girit Denizi

•Trakya Denizi

•Alboran Denizi

•Marmara Denizi

•Karadeniz

•Azak Denizi

•Katalan Denizi

•Ligurian Denizi

•Tyrrhenian Denizi

•Sidra Körfezi

•Biscay Körfezi

•Gine Körfezi

Arktik Okyanusu

•Hudson Körfezi

•James Körfezi

•Barents Denizi

•Kara Denizi

•Beaufort Denizi

•Amundsen Körfezi

•Grönland Denizi

•Norveç Denizi

•Chukchi Denizi

•Laptev Denizi

•Doğu Sibirya Denizi

•Beyaz Deniz

•Lincoln Denizi

Hint Okyanusu

•Kızıldeniz

•Aden Körfezi

•Basra Körfezi

•Umman Körfezi

•Arabistan Denizi

•Bengal Körfezi

•Andaman Denizi

•Timor Denizi

•Umman Denizi

Büyük Okyanus

•Şili Denizi

•Bering Denizi

•Alaska Körfezi

•Salish Denizi

•Cortez Denizi (Kaliforniya Körfezi)

•Okhotsk Denizi

•Japon Denizi

•Seto Inland Denizi

•Doğu Çin Denizi

•Güney Çin Denizi

•Sulu Denizi

•Celebes Denizi

•Bohol Denizi (Mindanao Denizi)

•Filipin Denizi

•Camotes Denizi

•Flores Denizi

•Banda Denizi

•Arafura Denizi

•Timor Denizi

•Tasman Denizi

•Sarı Deniz

•Bohai Denizi

•Coral Denizi

•Carpentaria Denizi

•Bismarck Denizi

•Solomon Denizi

•Ceram Denizi

•Halmahera Denizi

•Molucca Denizi

•Savu Denizi

•Java Denizi

•Tayland Denizi

Güney Okyanusu

•Weddell Denizi

•Ross Denizi

•Büyük Avustralya Denizi

•Saint Vincent Körfezi

•Spencer Körfezi

•Scotia Denizi

•Amundsen Denizi

•Bellingshausen Denizi

•Davis Denizi

Okyanuslarla bağlantısı olmayan denizler

•Aral Gölü

•Hazar Denizi

•Lut Gölü

•Taberiye Gölü

•Salton Denizi

•Büyük Tuz Gölü

Dostum uzun uzun listelemişsin.Şimdi tek tek incele,aşağıdaki özellikleri barındıran denizler tatlısu denizidir.

Taze et yenir,süs eşyası çıkarılır.Suyundan gemiler yara yara gider.

Sitelerde Paylaş

şimdi olay şu bir deniz olacak iki parçaya bir perdeyle bölünüp bir kısmı tatlı ve içilebilir diğeri tuzlu olacak.dünyada 102 tane deniz var ara istediğini olay sadece tatlılık/tuzluluk oranında değil asitlik/bazlık co2 oranı bile önemli. zorlayın azıcık belki çıkar

Yağmur suları nereden gelir dostum.Denizler tuzlu olduğuna göre denizlerden gelmediği kesin de.
Sitelerde Paylaş

Süper bir şey buldum.Bakalım ne diyeceksiniz.Mir'at-ül Memalik(16.yy)Seyyid Ali Resi'in hatıraları:

....Bahreyn adalarında deniz gayetle sığdır ve derya altında tatlı su kaynakları

vardır. Dalgıçlar, tulumlarla dalıp bu tatlı suyu doldururlar. Murad Reis bana da ikram etti. Gayetle lâtif ve soğuk bir

su idi. Zaten bu adalara Arapça'da «Bahreyn» yani «iki derya» denmesine sebep, derya altında başka bir derya

hâlinde tatlı su kaynamasıdır. Oradan şimdi «Kays Adası» denen eski adıyla “Hürmüz Adası”na vasıl oldum....

İşte 2 deniz.İki derya yani.Basra körfezinin altından çıkan tatlı su kaynakları !!!

Eser için googlea bunu yazın:Miratül-Memalik pdf

http://www.yenimuciz...urat-t15.0.html

Bu bilinen birşey, Adını unuttuğum bir filmde de konu edilmiş,kovayı suya daldırıp denizin ortasında, lıkır lıkır içiyorlar.Eski kaynaklarda geçiyor.Ama nedense günmüzde böyle bir bilgi yok.Denizde tatlı su ile tuzlu su birbirne karışmaz.Ayetler öncelikle buna dikkat çekiyor.Ama bence ayetler tüm denizlerdeki tatlı sudan bahsediyor.Yağmur suları denizden gelir.Yani o tuzlu içilmeyen sudan.Acaba, denizlerde, tatlı su mu var.Tuz ile arasında görünmez bir engel mi var.O tatlı sulardan, et yiyip süs eşyası çıkarırmıyız.
Sitelerde Paylaş

Çok ciddi.Bildiğimizi paylaşalım lütfen.

paylaşalım tabiki dostum.. benim en son öğrendiğimde( ki ben mezun olalı baya oldu ) su buharlaşırken tuzu yanında götürmez idi.. yani denizler tuzludur evet ama denizden buharlaşan su yanında tuz götürmez.. yıllar içinde huylarını değiştirdilerse bilemem tabi.. sizin de varsa bilginiz paylaşınız lütfen..

Sitelerde Paylaş

Kendinden mi bahsediyorsun..

Bak seninle ikili münakaşaya girmek istemiyorum , zaten başlıkta yeterince rezil oldunuz , nerden tırmalıyacağınızı şaşırdınız , şamar oğlanına döndünüz, benim ki sadece iyi niyetli bir tavsiyeydi sana öyle algılaman lazımdı. Herkes savundugu şeylerin çürütlmesine kızarr , ama sadece erdemli insanlar bunu kabul eder. Diğerleri senin gibi kişisel sataşmalarla avutur kendini işte :(

Ayrıca o deniz bulununcaya kadar buradayım ben :lol:

Sitelerde Paylaş

Ateistlerin tamamı kibirlerinden dolayı yaratıcıyı anlamıyorlar, ve anlamıyacaklar...

Çünkü bu kibir onlar ı, Kur'ana birincil nazarla baktırmıyor..

Yani bir kitap okuduğunda yazarın maksadı nedir diye insan bakar.....

Ateistler Kur'ana baktığında yaratanın maksadı nedir diye bakamazlar...

Sahip oldukları yanlışlarına delil bulmaya çalışırlar...

Ve doğru olduğunu zannederler...

İşte cehalet bu kadar olur.

Bu yazılarımı, müslüman kardeşlerime takdim ediyorum..

Ateistlerin anlamaya niyetleri yok çünkü..

tarihinde Serdaar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ateistlerin tamamı kibirlerinden dolayı yaratıcıyı anlamıyorlar, ve anlamıyacaklar...

Çünkü bu kibir onlar ı, Kur'ana birincil nazarla baktırmıyor..

Yani bir kitap okuduğunda yazarın maksadı nedir diye insan bakar.....

Ateistler Kur'ana baktığında yaratanın maksadı nedir diye bakamazlar...

Sahip oldukları yanlışlarına delil bulmaya çalışırlar...

Ve doğru olduğunu zannederler...

İşte cehalet bu kadar olur.

Bu yazılarımı, müslüman kardeşlerime takdim ediyorum..

Ateistlerin anlamaya niyetleri yok çünkü..

Burada yazma o zaman git islami forumlarda yaz.
Sitelerde Paylaş

Kalınlar için itinayla tekrar anlatılır.

İki deniz aynı olmaz. Şu tatlıdır, susuzluğu giderir; içimi kolaydır. Şu ise tuzludur, acıdır.

Bununla beraber,

2- her birinden taze et yersiniz ve takınacağınız süs eşyası çıkarırsınız. Allah'ın lütfundan istemeniz ve şükretmeniz için gemilerin orada suyu yara yara gittiğini görürsün

1. deniz; Susuzluğu giderici, içimi kolay tatlı su, Taze et yenir,süs eşyası çıkarılır.Suyundan gemiler yara yara gider.

2. deniz; Tuzludur acıdır.Taze et yenir,süs eşyası çıkarılır.Suyundan gemiler yara yara gider.

Bu denizler birbirine kavuşur,aralarında gözle görülmeyen bir perde vardır.

Tatlı su denizini gösteremiyorsun. Senin söylediğin denizler bildiğimiz tuzlu denizler. Cevap vermiş olmak için cevap vermeyelim.
Sitelerde Paylaş

paylaşalım tabiki dostum.. benim en son öğrendiğimde( ki ben mezun olalı baya oldu ) su buharlaşırken tuzu yanında götürmez idi.. yani denizler tuzludur evet ama denizden buharlaşan su yanında tuz götürmez.. yıllar içinde huylarını değiştirdilerse bilemem tabi.. sizin de varsa bilginiz paylaşınız lütfen..

Peki o buharlaşlan su içilir mi.Cevabı dikkatli ver çünkü, denizden çıkanın tatlısu olduğunu iddia etme ateistler güler.
Sitelerde Paylaş

Bak seninle ikili münakaşaya girmek istemiyorum , zaten başlıkta yeterince rezil oldunuz , nerden tırmalıyacağınızı şaşırdınız , şamar oğlanına döndünüz, benim ki sadece iyi niyetli bir tavsiyeydi sana öyle algılaman lazımdı. Herkes savundugu şeylerin çürütlmesine kızarr , ama sadece erdemli insanlar bunu kabul eder. Diğerleri senin gibi kişisel sataşmalarla avutur kendini işte :(

Ayrıca o deniz bulununcaya kadar buradayım ben :lol:

bekleme çürüt.
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...