Jump to content

Değiştirilmiş Kitap Kuran

Recommended Posts

Teşekkür ederim..

Şu konuda haklısın ,meali farklı farklı çevirenlerin olması kuranın değiştirdiğini göstermez..

Ki bu konuda ben yukarıda Nur suresi ayetini tüm meallerden o nedenle astım..

fakat ya ben anlatamadım,, ya sen anlamak istemedin..

Ancak,,

Kurandaki yukardaki ayet başta olmak üzere, kuranın yakın zamanlarda kitap haline getirilmiş olması

kuranın değiştiğinı gösterir..

İlginç olan ise,

yakın zamanda yazmalarına rağmen o kadar abuk subuk bir kitap yazmışlar ki....

Sonunda aman kimse okuyup anlamasın diye yalvarmaya başlamışlardır.. :)

Herhangi bir ayetin Kuran'a sonradan eklendiğine dair herhangi bir deliliniz var mı?

Eski bir Kuran'da olan bir ayetin, şu an elimizdeki Kuran'da bulunmamasına dair bir deliliniz var mı?

Sadece ayetleri yorumlayarak "Hmm bunu sonradan eklemişler" şeklinde teoriler ortaya atıyorsunuz. Ben de sizden tek bir delil istiyorum. Teori değil.

6 yaşındaki bir çocuğa anlatır gibi anlatmam gerekirse şöyle bir örnek vereyim: "Bak kardeşim 8. yüzyıldaki Kuran nüshasının Bakara 178. ayeti bugünkü Kuran'dan farklı, bak bu da eski Kuran nüshası, buyur karşılaştır." gibi net ve somut bir deliliniz olmadıkça, söyledikleriniz teori olarak kalacaktır.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 463
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Herhangi bir ayetin Kuran'a sonradan eklendiğine dair herhangi bir deliliniz var mı?

Eski bir Kuran'da olan bir ayetin, şu an elimizdeki Kuran'da bulunmamasına dair bir deliliniz var mı?

Sadece ayetleri yorumlayarak "Hmm bunu sonradan eklemişler" şeklinde teoriler ortaya atıyorsunuz. Ben de sizden tek bir delil istiyorum. Teori değil.

6 yaşındaki bir çocuğa anlatır gibi anlatmam gerekirse şöyle bir örnek vereyim: "Bak kardeşim 8. yüzyıldaki Kuran nüshasının Bakara 178. ayeti bugünkü Kuran'dan farklı, bak bu da eski Kuran nüshası, buyur karşılaştır." gibi net ve somut bir deliliniz olmadıkça, söyledikleriniz teori olarak kalacaktır.

Sorunda burada

En eski orjinal kuran nerede?

Yok öyle birşey...

araplara kağıt hangi yüzyılda gitti..

İslam diyecekki bakın bu benim 1400 yıl önceki kuranım..işte...

ama yok böle birşey...

En orjinal dedikleri Yavuz sultan selim zamanına varırsa öp başına koy...

ve

isterse 300 yıl önce yazılmış olsa bile...

surelerin son ayetleri sonradan yazıldığını çocuk bile anlar okuduğunda...

Yukardaki mutaşabih ayet de aynı...

Sitelerde Paylaş

Sorunda burada

En eski orjinal kuran nerede?

Yok öyle birşey...

araplara kağıt hangi yüzyılda gitti..

İslam diyecekki bakın bu benim 1400 yıl önceki kuranım..işte...

ama yok böle birşey...

En orjinal dedikleri Yavuz sultan selim zamanına varırsa öp başına koy...

ve

9.yy nüshaları var.Fakat şu an ki nüshalarla bazı farklılıkları var.Hemen heyecanlanmayın ama.Ufak tefek harf fazlalıkları veya eksiklikleri.Mesela elif harfi.

Sitelerde Paylaş

9.yy nüshaları var.Fakat şu an ki nüshalarla bazı farklılıkları var.Hemen heyecanlanmayın ama.Ufak tefek harf fazlalıkları veya eksiklikleri.Mesela elif harfi.

600 nire..900 nire...

300 yıl da oluşturabildikleri bu.kadar..

oda doğruysa..

kulaktan kulağa oynadınız mı hiç............

bence yavuz zamanı oluşturulmuştur en erken.. .

Sitelerde Paylaş

15:9 - Kur'an'ı kesinlikle biz indirdik; elbette onu yine biz koruyacağız.

Bu ayette Allah, Kuran'ı koruyacağını söylüyor. Ama kastedilen şey MUSHAF değildir. Bunu böyle yorumlayarak birinci hatayı yapıyorsunuz. Orijinal mushaf yok, haklısınız. Ama Kuran değiştirilmemiştir.

Simetrik sistem ve 19 mucizesi bunu net şekilde kanıtlar. 19 mucizesi uzun bir konu, buraya sığmaz. İsteneye PDF linki verebilirim, okuyabilir.

Simetrik sistem için "Halis Aydermir" ismini google'dan aratın, karşınıza güzel sonuçlar çıkacak. Hemen basit bir örnek vereyim:

SURE..... AYET...... ÇİFT....... TEK

1.............7..............8

2.............286..........288

3.............200..........................203

4.............176..........180

5.............120..........................125

.

.

.

112.........4..............116

113.........5..............118

114.........6..............120

Bunların hepsini topluyoruz ve şu sonuç çıkıyor.

6555.......6236........6236........6555

Bu şekilde bir sonuç çıkması için bir sebep yok. Bu tablo, ayet ve surelerin özenle yerleştirildiğini gösteriyor. Bu tablo, şu geleneksel hatayı da ortaya çıkarıyor:

Kuran'ı Hz. Muhammed kitaplaştırmıştır. İslam kaynaklarının bildirdiğinin aksine, gerek 19 mucizesi sayesinde, gerekse bu tür simetrik tablolar sayesinde, Kuran'da her surenin ve ayetin yerinin, bizzat Hz. Muhammed tarafından konulduğunu görüyoruz.

Başka simetrik mucizeler de var tabi. Mesela şunu izleyebilirsiniz:

http://www.simetrikkitap.com/kuran.html

Olasılık hesapları, hem Kuran'ın korunduğunu, hem de Allah kelamı olduğunu ortaya koyuyor. Size ise sadece "tesadüf" demek kalıyor.

Sitelerde Paylaş

1.............7..............8

2.............286..........288

3.............200..........................203

4.............176..........180

5.............120..........................125

.

.

.

112.........4..............116

113.........5..............118

114.........6..............120

Bunların hepsini topluyoruz ve şu sonuç çıkıyor.

6555.......6236........6236........6555

Bu şekilde bir sonuç çıkması için bir sebep yok. Bu tablo, ayet ve surelerin özenle yerleştirildiğini gösteriyor. Bu tablo, şu geleneksel hatayı da ortaya çıkarıyor:

Kuran'ı Hz. Muhammed kitaplaştırmıştır. İslam kaynaklarının bildirdiğinin aksine, gerek 19 mucizesi sayesinde, gerekse bu tür simetrik tablolar sayesinde, Kuran'da her surenin ve ayetin yerinin, bizzat Hz. Muhammed tarafından konulduğunu görüyoruz.

Araplar matematiği kim kaybetmişte bulmuşlar?

sen yukardaki rakamlardan ne anlıyorsun..

Mesela ..aşağıda ki ayetlerde nasıl bir 19 var anlat..

zavallı allah 19 diyeceği yere...6 veya 8 yada 10 mu demiş yani..

6+8+10= 24 yapıyor.. 19 yerine 24 falan olmasın?

KURAN’DA BİR MATEMATİK HATASI DAHA- BASİT BİR TOPLAMA BİLE BİLİNMİYORMUŞ

Kuranın ayetlerinin Allah tan geldiğini iddia edenlerden açıklama bekliyoruz.Bu kadar basit bir toplama işlemini yapamayan kimdir. ilkokul seviyesinden bile aşağıdaki matematik hatası kimin eseridir.

FUSSİLET-9.De ki:“Siz mi yeri iki günde yaratanı inkâr ediyor ve O’na ortaklar koşuyorsunuz? O, âlemlerin Rabbidir.”

FUSSİLET-10.O, dört gün içinde, yeryüzünde yükselen sabit dağlar yarattı, orada bolluk ve bereket meydana getirdi ve orada rızık arayanların ihtiyaçlarına uygun olarak rızıklar takdir etti.

FUSSİLET-12.Böylece onları, iki günde yedi gök olarak yarattı ve her göğe kendi işini bildirdi. En yakın göğü kandillerle süsledik ve onu koruduk. İşte bu, mutlak güç sahibi ve hakkıyla bilen Allah’ın takdiridir.

Burada ayrı ayrı olarak dünya ile ilgili her şeyi kaç günde neleri yarattığı izah edilmektedir.

Toplam sekiz günde yaratılmıştır.yer(2)+gök(2)+arasındaki her şey(4)=8 eder.

Fakat aşağıdaki ayetler yer,gök ve arasındaki her şeyin Altı günde yaratıldığını yazmaktadır.

KAF-38.Andolsun,gökleri,yeri ve ikisi arasında bulunanları altı günde yarattık.Bize bir yorgunlukda dokunmadı.

SECDE-4.Allah, gökleri ve yeri, ikisi arasındakileri altı gün içinde yaratan sonra da Arş’a kurulandır. Sizin için O’ndan başka hiçbir dost, hiçbir şefaatçi yoktur. Hâlâ düşünüp öğüt almayacak mısınız?

FURKAN-59.Gökleri ve yeryüzünü ve ikisi arasındakileri altı gün içinde yaratan, sonra da Arş’a kurulan Rahmân’dır. Sen bunu haberdar olana sor!

Allahın kelamı yada Allahtan gelmedir diyerek insanlara kutsal bir kitap olduğu söylenen kitabın bu akıl almaz hatasının burada tamamlandığını sanmayın.Şimdi diğer ayetlere bakalım.

YUNUS-3.Şüphesiz ki Rabbiniz, gökleri ve yeri altı gün içinde yaratan, sonra da Arş’a kurulup işleri yerli yerince düzene koyan Allah’tır. O'nun izni olmaksızın, hiç kimse şefaatçi olamaz. İşte O,

HUD-7.O, hanginizin amelinin daha güzel olacağı konusunda sizi imtihan için, henüz Arş'ı su üstünde iken göklerive yeri altı gün içinde yaratandır. Böyle iken “Ölümden sonra şüphesiz diriltileceksiniz”desen, inkârcılar “Mutlaka bu, apaçık bir büyüdür” derler.

HADİD-4.O, gökleri ve yeri altı günde yaratan, sonra Arş’a kurulandır. Yere gireni, ondan çıkanı, gökten ineni, oraya yükseleni bilir. Nerede olsanız, O sizinle beraberdir. Allah, bütün yaptıklarınızı hakkıyla görendir.

Yeri ve gökleri Altı günde yarattığını söylemektedir.Arasındaki diğer şeylerin bu ayetlerde hesabı yoktur.

Fussilet suresinde yer2+gök2+arasındakiler4=toplam8 diye ayetlerde belirtilmişken.

Oysa fusilete bakarsak yer iki gök de iki toplam olarak dört etmesi gerekmektedir.

Fussilet e göre dört günde yer ve gök dışında kalanlar için ilave edersek toplam on gün yapacaktır.

Kuran da yeryüzü,Gökyüzü ve arasındaki her şeyin yaratılmasına süre vermek istemişler fakat basit bir toplama bile yapamadıklarından çelişki üzerine çelişki yaratmışlardır.

Bazı ayetlere göre her şey altı günde yaratılmış.

Bazı ayetlere göre her şey sekiz günde yaratılmış.

Bazı ayetlere göre her şey on günde yaratılmış.

Temel konu olan yaratılış iddiasında bile bu kadar basit bir matematik hesabında hata yapılmıştır.

İsterseniz Kuran Allahtan gelmedir diyerek bu hatayı Allahın yaptığını kabul edebilirsiniz.

İsterseniz Kuran Allahtan gelme değildir bu hatayı yapan yalan söylemiştir diye kabulde edebilirsiniz.

Fakat şu ayeti lütfen unutmayın.

NİSA SURESİ-82. Hâlâ Kur’an’ı düşünüp anlamaya çalışmıyorlar mı? Eğer o, Allah’tan başkası tarafından (indirilmiş) olsaydı, mutlaka onda birçok çelişki bulurlardı.

Daha ne bulunmasını bekliyorsunuz ki..

Sitelerde Paylaş

BU AŞAĞIDAKİ AYNI AYETLER KURANDA ÇOKTUR..

BUNLAR MATEMATİK YARATMAYA ÇALIŞMAK İÇİNMİDİR..

aynısını yazacağına ..

Dünya küre şeklindedir ve yerçekimi diye bişey vardır.

diye kuranda olmayan şeyleri yazsa olmazmıydı?

Aşağıda iki ayette aynı şeyi tekrar lamışlardır.Kuranda israiloğulları alemlere üstün sayılmış.

BAKARA-47..Ey İsrailoğulları! Size verdiğim nimeti ve sizi alemlere üstün kıldığımı hatırlayın.

BAKARA-122..Ey İsrailoğulları! Size verdiğim nimeti ve sizi alemlere üstün kıldığımı hatırlayın.

Bu iki ayet birbirinin aynıdır.

Aynı ayeti tekrarlamak sayfaları çok göstermek içinmidir.Yoksa Yahudilerin üstün insanlar olduğunu sürekli tekrarlayarak herkes iyi bilsin mi denmektedir.

Sitelerde Paylaş

Merhaba;

Sanırım bu video Inside the Quran'dan bir kesit.

San'a Kuranının dili nedir? Aramca değil mi?

O zaman Arapça olmayan bir kitap (Arap harfleri başka, Arapça başka) nasıl oluyor da Kur'an'ın değiştiğine delil olarak sunuluyor?

Eğer kitap Arapça değil, Aramca ise bu mealden başka birşey değildir ki... Aynı Osmanlıca, Türkçe, İngilizce meal gibi birşeydir. Mealler arası farklılıklar olması da doğaldır.

...

San'a Kuranının dili nedir?

El-Cevap 1:

Sanaa Kuran'ı diye bir şey yoktur, Sanaa Kuran tomarları vardır.

El-Cevap 2:

Dili Arapçadır.

Aramca değil mi?

El-Cevap:

Hayır! Aramca değildir.

Arapçadır!

Umarım şimdi anlaşılmıştır.

Biraz internete baksaydın veya bu forumda aratırsaydın, müslüman yalanları ile yetinmeden doğru cevapları kendin de bulabilirdin. Yazının devamındaki gibi, denize düşenin yılan sarılması misali yorumlar yapmana gerek kalmazdı.

Sevgiler

Sitelerde Paylaş

Video'da bahsedilen Kuran, Sanaa Kuranıdır.

...

Sanaa Kuranı diye bir şey yoktur.

Arapça değil, Aramca'dır.

İddialı konuştuğın için, ben de iddialı cevap vermiş olayım:

Sanaa Kuran tomarlarının dili Arapçadır! Aramca değildir!

Sanaa Kuran tomarlarının dilinin Arapça değil Aramca olduğu bir müslüman yalanıdır.

Züğürt tesellisidir!

Neden hayret etmedim acaba?

Nedeni açık: Müslüman yalan söylemezse rahat edemez.

Şöyle bir örnek vereyim;

Çinliler Shakespeare'in bir Almanca çevirisini bulurlar. Ardından bunu eski İngilizce ile yazılmış Shakespeare'e ait orijinal metin ile karşılaştırırlar. Ve aralarında farklar olduğunu görerek "Bakın Shakespeare'in eserleri değiştirilmiş!" derler. İkisi de Latin Alfabesi ile yazılıyor diye, İngilizce ile Almanca aynı dil mi oldu?

Tam da müslümana yakışır aptalca bir örnek vermişsin.

Peki ikisi de Arap alfabesi ile yazıldı diye, Arapça ile Aramca aynı dil mi oldu?

Yalan ve aptallık temeline daynarak sorulmuş aptalca bir soru!

Peki bu kadar büyük bir fiyaskodan belgeselde neden bahsedilmiyor?

Aptallıkta sınır tamayan bir müslümandan inciler!

Peki bu kadar komik bir fiyaskoya rağmen neden "Kuran değiştirilmiş işte!!" diye sahipleniyorsunuz :)

Kendi aptallığından kaynaklanan soytarılık gösterileri.

Ateist Cafe'deki bir başka başlıkta şöyle bir mesaj görmüştüm:

Bahsetiğin mesaj şu:

MissAtheist, on 13 Mart 2013 - 10:25 ÖS, said:

İşte müslümanların bu huyuna hep bayılmışımdır. Araştırmanın zerresini yapmadan -ki google'a danışsanız bile savunduğunuz salakça şeylerin safsata olduğunu göreceksiniz- hemen özümser, savunmaya geçer ve tartışırlar. Siz müslümanlar o kadar naif ve tatlısınız ki.

MissAtheist senin gibi araştırma miskini soytarıları ne güzel tarif etmiş!

Değil mi?

Sevgiler

Ek: intreatment'in diğer iletisinde de (Başlıktaki 33. ileti) Sanaa Kuran tomarları ve Puin ile ilgili bolca yalan var. Ama onlara teker teker değinmiyorum. Soytarılarla fazla uğraşmaya değemez.

tarihinde DreiMalAli tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sanaa Kuran tomarları forumda mesela şu naşlıkta mevcut: http://www.ateistfor...eth#entry926521

Başlıkta Sanaa Kuran tomarlarınından bir sayfanın hem orijinal resmi mevcut, hem de o sayfanın günümüz Kuran'ı (Kahire Kuran'ı) ile karşılaştırması, ikisi arasındaki farklar/değişiklikler..

Ağzını her açışta ağzından yalan dökülen müslümanlara duyurulur...

Diyeceğim ama yüzlerinin kızarmayacağını gayet iyi biliyorum.

Ama konuya yabancı olanlar yararlansınlar.

Kuran'ın değiştiğine örnekler, resimleri ile birlikte şu linkte de mevcut: http://answering-isl...Green/seven.htm

Sevgiler

Sitelerde Paylaş

600 nire..900 nire...

300 yıl da oluşturabildikleri bu.kadar..

oda doğruysa..

kulaktan kulağa oynadınız mı hiç............

bence yavuz zamanı oluşturulmuştur en erken.. .

Ki o da doğru değil zaten.

Benim bildiğim, bütün bir kitap diyebileceğimiz kapsama sahip ve yazılım tarihi belirlenmiş olan ilk Kuran 1000!li yılların başlarında yazılmış. Yani 11. yüzyılda.

Sevgiler

Sitelerde Paylaş

Bu ayette Allah, Kuran'ı koruyacağını söylüyor.

...

Ama Kuran değiştirilmemiştir.

Don Kişot romanının kahramanı da elindeki mızrakla yel değirmenini yıkacağını söylüyor ama beceremiyor. Tıpkı mevcut olmayan Allah'ın Kuran'ı korumayı becerememesi gibi.

Ama kastedilen şey MUSHAF değildir. Bunu böyle yorumlayarak birinci hatayı yapıyorsunuz.

Olay yarumlamaya kalırsa...

Haklısın!

Kastedilen mushaf değil

Orada kastedilen bacımın köpeğinin çiş yaparken arka-sağ ayağını kaldırdığı kastediliyor.

Bunu böyle yorumlamayan hataya düşer.

Orijinal mushaf yok, haklısınız.

Olay bitmiştir!

Orijnal kitabı (Orjinal Kuran diye bir şeyin hiç bir zaman var olmadığını bir kenara bırakalım) dahi koruyamayan/koruyamayan müslümanların/Allahın yüz karası bir durumunu özetlemiş oldun böylece.

Simetrik sistem ve 19 mucizesi bunu net şekilde kanıtlar.

Mucize diye bir şey olmadığı gibi, parmak sayarak ile hiç bir şey kanıtlanmaz.

19 mucizesi uzun bir konu, buraya sığmaz. İsteneye PDF linki verebilirim, okuyabilir.

Yok sağolasın! Verme! O parmak saymını daha küçük çocukken öğrenmiştik.

Olasılık hesapları, hem Kuran'ın korunduğunu, hem de Allah kelamı olduğunu ortaya koyuyor. Size ise sadece "tesadüf" demek kalıyor.

Benim müslümanım yalan söylemezse rahat edemez.

Sevgiler

Sitelerde Paylaş

Elinizde Apaçık bir kitap yok mu, ondan mesulsünüz, aklınızı çalıştırın onu inceleyin.

Papağan gibi jep aynı cümleyi tekrarlamak kitabı apaçık yapmaz.

Elimizde apaçık kitap olsaydı, elimizdeki tercümeler hep aynı olurdu. En azından aynı anlamı verirdi. Oysa tercümanlar işkembelerinin genişliğine göre çeviriyorlar hep. Arapça bilmediklerinden değil bu. Kitabın apaçık olmadığından, zifiri karanlık olduğundan (hem anlamıyla hem de tarihi ile) kaynaklanıyor.

Sevgiler

Sitelerde Paylaş

Doktor:6 ay ömrünüz kaldı.

Hasta:Hayır,nolamaz,yalan bu.İnanmıyorum.

Doktor:İsterseniz raporları göstereyim,inceleyin.

Hasta:Yok sağolasın!Verme!

Doktor:Madem bana inanmıyorsunuz,gerçeği gözünüzle görün işte.

Hasta:.............

Sitelerde Paylaş

Olmamış xseddx. Hiiiiç olmamış.

Bu anlattığın hikaye ancak müslüman uydurması olabilir. Ya da bir arap ülkesinde geçmiş olabilir. Bu durumda yine işin ucu müslümana dokunur. Ne de olsa arap doktorunun Arapça yazdığı ilacı, arap eczacı okuyamadığı için, hastaya yanlış ilaç verme olayları arap ülkelerinde sık görülen bir olay. Nedeni ise yine Arapçadan kaynaklanıyor. Seslendirme işaretleri kullanılmayınca, yanlış anlama sık sık oluyor.

Senin "mesel"indeki doktor da raporları okuyamadığı için kıçından uydurarak, hastaya 6 ay süre vermiştir mutlaka. Müslümanlarda, arap yalakalarında ve araplarda normal karşılanan olağan şeylerdir bunlar.

Büyüyünce büyük adam olacağın bu bokundan... pardon bu "mesel"inden hemen belli oluyor.

Yukarda, botanik rumuzlu soytarı ise, Google'u kullanmasını aslan gibi öğrenmiş, internette 19 mucizesi ve simetrik kitap konularını bulmuş. Parmak saymasını da yeni yeni öğrendiğinden, biraz okuyunca ağzı hayretten açık kalmış, farkına varmadan parmağını da ısırıncaaaaa... Bize müjde vermek için koşa koşa buraya gelmiş. Böbürlene böbürlene

Simetrik sistem ve 19 mucizesi bunu net şekilde kanıtlar. 19 mucizesi uzun bir konu, buraya sığmaz. İsteneye PDF linki verebilirim, okuyabilir.

Simetrik sistem için "Halis Aydermir" ismini google'dan aratın, karşınıza güzel sonuçlar çıkacak. Hemen basit bir örnek vereyim:

diye caka satıyor, havasını basıyor. Eeeee! Ne de olsa parmaklarını sayabilecek kadar kabiliyetli bir vatandaştır kendisi. Ne kadar övünse azdır!

Olay bu!

Benim gibi bazı garibanlar da Simetrik Kitabın mide bulandırıcı sayımları hakkında 13.04.2009'da yorum yapmışlar. Mide bulandırıcı derken... Kitabın yazarı; mesela elma ile armudu topluyor, o gün kaç tane ayva yediğini pat diye buluyor.

Breh! Breh! Breh!

Sevgiler

Sitelerde Paylaş

Simetrik kitaptan bahsettiğimi hatırlamıyorum.

Öyleyse iletiyi hangi nedenle yazdığını da bilmiyorsundur:

............................................................................................

Simetrik kitaptan bahsettiğimi hatırlamıyorum.

Aramızda kalsın: Ben de senin simetrik kitaptan bahsettiğini söylediğimi hatırlamıyorum.

Yine aramızda kalsın: Ne yazdığını bilmek bir meziyet olduğu gibi, okuduğunu anlamak da bir meziyettir.

Sevgiler

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...