Jump to content

Değiştirilmiş Kitap Kuran

Recommended Posts

• İleti 463
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ki o da doğru değil zaten.

Benim bildiğim, bütün bir kitap diyebileceğimiz kapsama sahip ve yazılım tarihi belirlenmiş olan ilk Kuran 1000!li yılların başlarında yazılmış. Yani 11. yüzyılda.

Sevgiler

Yavuz derken yavuz sultan selim osmanlı padişahıdır en erken diye tahmin ediyorum..

Fakat bu 19 hikayelerine uydurma çabalarını görünce dahada yakına alıyorum..yavuz zamanında matematikle uğraşmazlardı çünkü..

Abdülhamit zamanında ilk kuranda yazılmış olabilir diye düşünmeye başladım..

Yani 18 yüzyıl çıkacak en sonunda korkarım:)

Sitelerde Paylaş

Yok sağolasın!Verme!

Benim eleştirdiğim bu saçma mantık.

Okuduğunu anlamak bir meziyettir. diyerek bir tekrar yapmış olayım.

Orada herhangi bir "saçma mantık" bulunmuyor.

İletimi tekrar oku!

Bir önceki iletinde de okuduğunu anlama sorunun olduğunu sergilemiştin.

Yine anlamazsan, bir daha oku!

Ve yine anlamzsan, haber ver! Yardımcı olurum.

Sevgiler

Sitelerde Paylaş

Yavuz derken yavuz sultan selim osmanlı padişahıdır en erken diye tahmin ediyorum..

Fakat bu 19 hikayelerine uydurma çabalarını görünce dahada yakına alıyorum..yavuz zamanında matematikle uğraşmazlardı çünkü..

Abdülhamit zamanında ilk kuranda yazılmış olabilir diye düşünmeye başladım..

Yani 18 yüzyıl çıkacak en sonunda korkarım:)

Daha eskilere tarihlenmiş Kuran örnekleri de var.

Sevgiler

Ek: Daha eski Kuranların varlığı, bu kuranların içeriğinin eşdeğer olduğu anlamına gelmesin. İçeriklerin değişik olma ihtimali büyük.

tarihinde DreiMalAli tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 2 months later...

Selamın Aleykum müslüman arkadaşlarıma kardeşlerime ben Elhamdülillah müslüman biriyim.Hocam ilk önce şunu anladım siz bizim dinimize taş atmaya çalışmışsınız.Hocam bakın herkes birbirine saygılı sevgili olmalı diğer dinlere karşılık.Hocam Allah Kuran-ı Kerim hakkında ne demiş ;

"Kur an´ı kesinlikle biz indirdik; elbette onu yine biz koruyacağız."(Hicr, 15/9)

hocam böyle birşey söz konusu bile değil siz bizim dinimize inanmayabilirsiniz buda doğru yolu bulamayacağınız anlamına gelmez.Hocam öyle insanlar varki şu alemde dünya içinde insanlar öyle şeylerle karşılaşıyorki düşünmeden müslüman oluyorlar.Niye biliyormusun hocam ? çünkü hak dini İslam dini hocam.Hocam değil Kuran-ı değiştirmek tek harf bile değişseniz Allah hesabını sorar.O kadar ezberlemiş hatim eden insanlar din adamı böyle birşey söz konusu değil.Hocam Kuran-ı Kerim diğer dillere çevrildiğindede aynı anlam çıkıyor.Hocam siz benim dinimle alay edemezsiniz.Ben bir müslüman olarak buna izin vermem.Hocam biz müslüman olarak diğer dinlere saygı sevgi ve hoşgörülüyüz biz isterizki herkes doğru yolu hak dinini bulsun.

Yorumlarınıza açığım fakat dinime alaycı tavırla yaklaşmayın.

Predator adlı kardeşimede katılıyorum.Kuran-ı Kerimde sizdende bahsediliyor.

tarihinde Musluman22 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...

şim di bunlara durmadan kurandan ayetlerle gelmemız çok işe yaramıcak gibi geliyo inanmıyokı zaten ama şunu söyleyim kuran deişemez nedenmı benim tanıdığım çevremde yuzlerce hafız var bu nedemek mı kur anın noktası virgulune kadar ezberlemış bu dılden dıle hep böyle olmuş he bıde kur an ceylanderisine yazılarak toplandı keğıdın icadıyladeil basıt duşunuyorsunuz nıce kırallar nıce profösörler sizin bu sorguladıklarınızı defalarca sorgulamışlardır bırmusluman aptal değildir aksıne gayet zekıdır bu arada amacınız ney bız sızden bır kışıye doğru yolu göstersek yanı muslumanoldunuzu görsek yada bırıne imanına vesile olsak sevap alırız dıye seviniyoruz ama siz 100 kışiyı vaz geçrsenız ne olacak sadece şeytan kulanıza haapy börty diye bır muzık çalar herhalde ya şahsen ben ataist olsam yaşamın tadına bakardım çünkü ilersi olmadına ınanır dım lşunu unutmayı kuran herdin den bahseder hırıstıyan yahudı ataist ama sadece sizden bahsederken acizlınızı anlatır ne geçmışte ne gelecekte dunyaya yönverecek şeklınız yok ama bıze kuranın bır vaaadı var çok yakında gerçekleşecek inşallah ömrm yeter de görürürm yahudılerin hepsi bitecek ve hırıstyanlar böluk boluk islama geçecek ve islam dunyaya son bir kez hukmedec ek altın çağ ve kıyamet :)

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Selamın Aleykum müslüman arkadaşlarıma kardeşlerime ben Elhamdülillah müslüman biriyim.Hocam ilk önce şunu anladım siz bizim dinimize taş atmaya çalışmışsınız.Hocam bakın herkes birbirine saygılı sevgili olmalı diğer dinlere karşılık.Hocam Allah Kuran-ı Kerim hakkında ne demiş ;

"Kur an´ı kesinlikle biz indirdik; elbette onu yine biz koruyacağız."(Hicr, 15/9)

hocam böyle birşey söz konusu bile değil siz bizim dinimize inanmayabilirsiniz buda doğru yolu bulamayacağınız anlamına gelmez.Hocam öyle insanlar varki şu alemde dünya içinde insanlar öyle şeylerle karşılaşıyorki düşünmeden müslüman oluyorlar.Niye biliyormusun hocam ? çünkü hak dini İslam dini hocam.Hocam değil Kuran-ı değiştirmek tek harf bile değişseniz Allah hesabını sorar.O kadar ezberlemiş hatim eden insanlar din adamı böyle birşey söz konusu değil.Hocam Kuran-ı Kerim diğer dillere çevrildiğindede aynı anlam çıkıyor.Hocam siz benim dinimle alay edemezsiniz.Ben bir müslüman olarak buna izin vermem.Hocam biz müslüman olarak diğer dinlere saygı sevgi ve hoşgörülüyüz biz isterizki herkes doğru yolu hak dinini bulsun.

Yorumlarınıza açığım fakat dinime alaycı tavırla yaklaşmayın.

Predator adlı kardeşimede katılıyorum.Kuran-ı Kerimde sizdende bahsediliyor.

kuranda bi çok "kuran öncesi olaydan" bahsedilmemekdedir...bunu nasıl açıklayacaksınız ?

Sitelerde Paylaş

Şimdi Tanrı İncil'i Tevrat'ı Zebur'u korumaya üşendi ama size gelince DUR HADİ KURAN'I KORUYAYIM dedi öyle mi?

Bir de böyle komedik videolarla saf saf bir şeyler kanıtlamaya çalışıyorsunuz ya hani...

Tamam tamam, ağlamayın hadi, sizinki değiştirilmedi :)

müslümanları iyi avutuyorsun.
Sitelerde Paylaş

Kur'an değiştirildiyse neden birden fazla Kur'an yok? Neden Kur'an'da edebi üslubu farklı olan bir tek bölüm yok? Neden çeşitli müzelerde, türbelerde sergilenen yüzlerce yıllık Kur'an'lar ile bugünküler arasında bir fark yok? Neden hiçbir sahabe, tabiin, tebei tabiin ve devamında gelen imamlar, müctehidler vs. Kur'an'ın şurasında şu yazıyor bu yazmıyor diye bir tartışmaya düşmemiş? Bunlara kimsenin bir cevabı yok. Asıl soruyu ben soracağım: Kur'an'ın nerelerinin değişmesini istiyorsunuz?

Sitelerde Paylaş

Kur'an değiştirildiyse neden birden fazla Kur'an yok? Neden Kur'an'da edebi üslubu farklı olan bir tek bölüm yok? Neden çeşitli müzelerde, türbelerde sergilenen yüzlerce yıllık Kur'an'lar ile bugünküler arasında bir fark yok? Neden hiçbir sahabe, tabiin, tebei tabiin ve devamında gelen imamlar, müctehidler vs. Kur'an'ın şurasında şu yazıyor bu yazmıyor diye bir tartışmaya düşmemiş? Bunlara kimsenin bir cevabı yok. ...

Belki de...

Birbirinden değişik Kuranları senden saklamışlar, sana göstermemişlerdir.

Ayrıca tarihte değişik Kuranlar arasındaki farkları listeyenlerin varlığını da senden gizlemişlerdir.

Olamaz mı?

Sevgiler

Sitelerde Paylaş

Kur'an değiştirildiyse neden birden fazla Kur'an yok? Neden Kur'an'da edebi üslubu farklı olan bir tek bölüm yok? Neden çeşitli müzelerde, türbelerde sergilenen yüzlerce yıllık Kur'an'lar ile bugünküler arasında bir fark yok? Neden hiçbir sahabe, tabiin, tebei tabiin ve devamında gelen imamlar, müctehidler vs. Kur'an'ın şurasında şu yazıyor bu yazmıyor diye bir tartışmaya düşmemiş? Bunlara kimsenin bir cevabı yok. Asıl soruyu ben soracağım: Kur'an'ın nerelerinin değişmesini istiyorsunuz?

Şimdi sen böyle yazınca birden, ben de şu soruyu zatına sormak istedim.

Sen tüm bu iddiaların aksinin olmadığını ne zaman ve nasıl araştırdın da bu kanıya (olduğuna dair tek bir delil yok) vardın?

Sitelerde Paylaş

Bir cemaat kursak kuran bigilerimizle diger cemaatlere kafa atmazsak deve olayim... Maroklarin kurani ile Suudilerin kurani farklilik icerir.Dört farkli kuran vardir. Kurani Türkce'ye cevirenler ise kas yapalim derken göz cikartmislardir. Örnegin Misir kuraninda ki ayetlerin numaralari ile Türkce kuranin ayet numaralari birbirlerini tutmazlar. Türkce kuranin ayet numaralari bir atlaktir.

Gerzegin biriside kalkar Türkce kuran ayeti numaralarina göre mucizeler masallari anlatir...

...anlatir da kurani Türkce'ye cevirenlerden bir tanesi "hooop ne oluyor" diyemez.Derseler kendi sahtekarliklarini önünü acmis olacaklardir.Dolayisi ile olmayan bir masal kahramaninin adina racon kesip atip tutarlar.

Sitelerde Paylaş

"Bu gün elimizde olan ve dünyanın her tarafında bulunan Mushafların nizamı, Küfî ekolü alimlerinin Hz. Ali’den rivayetle peygamberimiz(a.s.m)’e dayandırdıkları bir tertiptir. Bu Kur’an’daki mevcut ayet sayısı, 6236’dır. Bu, bizim de bizzat ayetleri sayarak elde ettiğimiz bir sayıdır."

http://www.sorularlaislamiyet.com/qna/1269/kuran-da-6666-ayet-var-mi.html

Sitelerde Paylaş

Dünyadaki Kuran'ların yüzde 99.9999... u hangi Kuran ise geçerli olan odur..bugün sen de Kuran adında bir kitap yazıp bambaşka sure ve ayet numaralarıyla yayınlayabilirsin...ama bu geçerli tertibe sahip ve geçerli kabul edilen Kuran olmaz...ama aynen senin sözünde olduğu gibi "gerzekler" bunu anlayamaz...yukarıda mucize açıklamamda çürütecek bir şey bulamayınca böyle saçmalıklara sarılırlar..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...