Jump to content

Değiştirilmiş Kitap Kuran

Recommended Posts

şunu da belirteyim kimseyi dine çağırma  veya imana getirme gibi niyetimiz yoktur.zira bu dinde zorlama yoktur ahkamına terstir.iman da inkar da bizzat kişi kendi akıl  hür irade ve ilmi ile yapacak ki hem sevabın hem de cezanın mantığı olsun.biz sadece kendi anladıklarımızı fikirlerimizi söylüyoruz  isteyen alır isteyen sırtını döner gider bana ne.

hidayet iman kalble alakalıdır oraya da Allah hariç kimsenin eli yetişmez.bu samimi şekilde inkar edenler içinde geçerlidir zira inkarda bir nevi imandır.

tüm dünya kafir olsa zerre imanımdan bir şey eksilmez zira öyle kati ve kesin iman etmişiz ki  dilimiz inkar etse kalbimiz aklımız dilimizi keser atar.

Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...
  • İleti 463
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

On 23.03.2019 at 14:55, nogodbutAllah said:

3 dilde okuyan muhterem acaba kitabı kendi dilinde de yani arapçada da okuyabilmiş mi pek anlamadık

bir kitabı kendi dili dışında yüz dilde okusan ne olur. tercümedir her tercüme o tercümanın tercüme ettiği kendi anladığı yorumudur.

misal tefsirlerde meallerde öyle

ben orjinal arapçdan ayeti okuyorum gidip meale bakıyorum veya bazı tefsirlere bakıyorusun yanlış tercüme eidlmiş yanlış yorumlanmış

bizzat orjinalinden okumanın yerini hiç bir şey tutmaz  diğerleri suyunun suyu olur

Çok doğru bir tespit. Peki bu tespitin nasıl sonuçları olur hiç düşündün mü?

1. Kuran tüm insanlara gönderilmiştir iddiası direkt çöpe gider.

2. Kuran değiştirilmemiştir, değiştirelemez iddiası da direkt çöpe gider.

3. Sınav İddiası direk çöpe gider.

Bu tespiti yaptıktan sonra şu soruyu sormak aklına geldi mi: Madem tercüme orijinalin yerini tutmuyor, neden Allah bu kitabı tüm dillerde postalamamış?

Sitelerde Paylaş
  • 4 weeks later...
On 18.03.2019 at 09:44, Ebu Kafir said:

7- İncil’de bir aziz olarak geçen Yahya’nın babası Zekeriya, Kur’an’da peygamber olarak geçer. Buna karşın Tevrat’taki Zekeriya peygamberden hiç bahsedilmez.
Yani Kur’an’da Meryem’ler karıştırıldığı gibi, Zekeriya’lar da karıştırılmıştır.

Evet, Meryem'in İmran'ın kızı ise Meryem'in çocuğu İsa olamaz, Meryem'in kardeşi de Harun olamaz, çünkü bunların arasında 1000+ yıl var. Meryem Yoakhim'in kızı, İmran'ın değil. 

Hayatları boyunca arapça ve arap kültürü içinde yaşadıklarını iddia edenler için bu hataları görmezden gelmek zor.

Nasıl beceriyorlar acaba?

Müslümanlar Kuran okuyor mu?

Okuyan biri hataları dile getirince hemen google amca'ya koşup saçma sapan cevapları kopyala-yapıştır mı yapıyorlar? 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...