Jump to content

Madde olarak yeniden doğmak

Recommended Posts

Evrendeki vedunyadaki düzen insan vücudundaki kusursuz calışma mekanizması herseyin insan icin yaratılmış olması onun hizmetine verilmiş olması iste benim imanım bundan geliyor ve bunuda en iyi anlatan ve mantığa dükkâm diye oturan tek kitap kuraaannn. S

adnan hocayı çok izliyon herhalde. :)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 71
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ölüm denildiği zaman siz neden saldırıya geçiyorsunuz hepiniz birden .yoksa korkuyormusunuz Kuran'da yazılanlar kafanızın biryerinde kuşku icinde bekletiyor dimi sizi... acaba sorusu iste bu soruuu sizi ölüm lafı gelince karsı atağa geçiren

Ölsem de sonsuza dek yaşasam da önemli değil. Tabi ki yaşamayı tercih ederim ve öyle de olacak. Asıl konu sizin sizi hiç ilgilendirmeyen başlığa gelip de tebliğ yapmanız. Kimsenin umurunda değil anlamıyor musunuz? Millet size gülüp geçiyor. Bundan da öte bilimin gelişmesi ve dinin sınırlamalarını kaldırması sizi saldırgan yapıyor. Adam gelmiş insanların cehenneme gidip sonsuza dek yanması arzusunu nefretle dile getiriyor. Şimdi gel de hakaret etme.

Sitelerde Paylaş

Ölsem de sonsuza dek yaşasam da önemli değil. Tabi ki yaşamayı tercih ederim ve öyle de olacak. Asıl konu sizin sizi hiç ilgilendirmeyen başlığa gelip de tebliğ yapmanız. Kimsenin umurunda değil anlamıyor musunuz? Millet size gülüp geçiyor. Bundan da öte bilimin gelişmesi ve dinin sınırlamalarını kaldırması sizi saldırgan yapıyor. Adam gelmiş insanların cehenneme gidip sonsuza dek yanması arzusunu nefretle dile getiriyor. Şimdi gel de hakaret etme.

. Öyle bı anlattınız görende bizi bilim dusmani sanıyor biz senin cehennem de yanmı arzulamıyoruz benim yanmama garantimi mi varda benden cehennemden kurtulmuş gibi bahsediyorsun Allah Kuran'da biz insanlar uyurken onların canlarını ruhlarını alırız diyor uyanincada geri veririz diyor. Simdi senin bilimin sana bütün cihazlari tum teknolojisini bağlasın gece gördüğün rüyayı kaydetsin o zaman senin bilimini anlından öpeceğim hadi sen diyonya ben Allah'ı görmüyorum ondan inanmıyorum rüyanda Allah'ı görsen ve ben gece rüyamda Allah'ı gördüm desen ve anlatsan bende sana inanmıyorum desem ama sen gercekten gördün .bende ispatla desem ne yapacaksın Ozaman neden Allah'a inanmak bu kadar zor geliyor
Sitelerde Paylaş

. Öyle bı anlattınız görende bizi bilim dusmani sanıyor biz senin cehennem de yanmı arzulamıyoruz benim yanmama garantimi mi varda benden cehennemden kurtulmuş gibi bahsediyorsun Allah Kuran'da biz insanlar uyurken onların canlarını ruhlarını alırız diyor uyanincada geri veririz diyor. Simdi senin bilimin sana bütün cihazlari tum teknolojisini bağlasın gece gördüğün rüyayı kaydetsin o zaman senin bilimini anlından öpeceğim hadi sen diyonya ben Allah'ı görmüyorum ondan inanmıyorum rüyanda Allah'ı görsen ve ben gece rüyamda Allah'ı gördüm desen ve anlatsan bende sana inanmıyorum desem ama sen gercekten gördün .bende ispatla desem ne yapacaksın Ozaman neden Allah'a inanmak bu kadar zor geliyor

Yani hangi yanlışını düzelteyim bilmem ki. En iyisi hiç dokunmayayım. Ama şunu da söyleyeyim: Ben sizin caminize gelip "Allah diye birşey yok nasıl demiyorsam, siz de bilimden konuşulan yere gelip işin içine dini karıştırmayın.

Sitelerde Paylaş

Ne alaka bilimin icine kim dini karıştırdı Allah'ın olmadıgını elinizde kesin kanıt varmış gibi anlatıyor vebide alaya alıp hakaret ediyorsunuz dünyada her 3insandan 2si Allah'a inanirken sen bukadar kesin konuşup bu inanan insanları aptalımış gibi yansıtman hata. Öyle bir konusuyorsunki görende seni cogunluk sanar hangi dinden olursa olsun adam yaratıcı var diyor Buda dünya nüfusunun buyuk bir kısmı bu kadar insan mal ve aptallar sen sin bir dogruyu bulan akıllı Bak Ozaman ABD'deki Pew Araştırma Merkezi'nin Din ve Kamu Yaşamı Forumu, "2010 Dünyanın En Önemli Dini Gruplarının Büyüklüğü ve Coğrafi Dağılımı" adlı raporunu yayımladı.

Dünya nüfusunun yüzde 32'sinin Hristiyanlar, yüzde 23'ünün Müslümanlar, yüzde 15'inin Hindular, yüzde 7,1'inin Budistler ve yüzde 0,2'sinin Yahudilerden oluştuğu belirlendi. Herhangi bir dine inanmayanlar ise dünya nüfusunun yüzde 16,3'ünü oluşturuyor.

230 ülke ve bölgede yapılan anketler ve nüfus kaydı araştırmalarına göre hazırlanan rapora göre dünyada 10 kişiden 8'i bir dini grup içinde yer alıyor. Bu da 2010 yılında 6,9 milyar olan dünya nüfusunun yüzde 84'üne denk düşüyor.

Rapora göre dünyada 2,2 milyar Hristiyan (yüzde 32), 1,6 milyar Müslüman (yüzde 23), 1 milyar Hindu (yüzde 15), 500 milyon Budist (yüzde 7) ve 14 milyon Yahudi (yüzde 0,2) yaşıyor. Bunlara ek olarak Afrika, Amerika, Asya ve Avustralya'da geleneksel dinlere inanan 400 milyon kişi (yüzde 6) var.

58 milyon kişi (yüzde 1) ise Jainizm, Sihizm, Şintoizm, Taoizm, Tenrikyo ve Zerdüştlük gibi diğer dünya dinlerine inanıyor.

Herhangi bir dini gruba ait olmayanların sayısı ise 1,1 milyar (yüzde 16) olarak belirlendi. Dinsizler, Hristiyanlar ve Müslümanların ardından en büyük üçüncü grubu oluşturuyor. Bu grupta Tanrı'ya ya da evrensel bir ruha inanan, ancak kendisini belirli herhangi bir dini grubun üyesi olarak tanımlamayan kişiler de yer alıyor.

-Coğrafi dağılım-

Dini grupların coğrafi dağılımına bakıldığında Asya-Pasifik bölgesinde toplanan Hindular ve Budistler, yüzde 99 ile başta geliyor.

Sitelerde Paylaş

Cogunlugun olduğu yol herzaman doğru olanıdır bu hep böyle olmuştur.senin biliminde bunu savunur.dunya nüfusunun cogunlugu tanri ve yaratıcı var diyorsa böyle ezici bir üstünlükte kendini bilimin arkasına sığınmış akıllı gibi göstermemesinin yanılsan sensin Buda bilimsel gercekkkk gittiğin yol yanliss

Sitelerde Paylaş

...

Boş konuşuyorsun. Burada ne konuşuyoruz biz? Teknolojik gelişmelere dayanarak ölüm ve hayat üzerine konuşuyoruz. Eğer din ile ilgili konuşursak gelir fikrini söylersin. Ama sizin bütün yönteminiz zaten taciz etmek üzerine değil mi! Burada size yer yok. Masallarını anlatmak istiyorsan aç bir başlık istediğin kadar zırvala.

Sitelerde Paylaş

En büyük dileğim umarım cehennem ve cennet kavramları gerçekten bir tanrı eşliğinde vardır. Emin ol ki oraya sen ben gibiler gidecek. CAhil cühela daha aklını kullanmayı bilmeyen yobazların oraya gitmeyeceğine eminim. Yok öyle bedava cennet. Yoksa yok. Varsa da zaten iman etmiştim. Hadi gelsin göğüsleri çıkmış huriler.

Bu yobazların burda ne işleri var anlamıyorum, biz tekrar dünyaya gelmek ve hafızamızın da tekrar bedenimize yerleştirilmesi teknolojiyle mümkün müdür bunu konuşuyıoruz bunlar hala din diyorlar

Sitelerde Paylaş

EN son aldığım bilim ve teknik dergisinde doğadaki türlerin DNA larının bankalarda saklandığı ve bilmem kaç milyona ulaştığı yazıyordu, canlıların DNA larını saklıyorlar kopyalamak için peki insan için neden aynı şey yapılmıyor anlamıyorum ya da yapıyorlar mı haberimiz mi yok

Sitelerde Paylaş

Yapılması gereken şey hastanelerde ölen kişinin beynini çıkarıp muhafaza edecek donanım bulunmasıdır. Bunu yapacak teknoloji var. Basit ve hiçbir ciddi maliyeti yok. Bütün biyolojik ölümü gerçekleşenler için aynı standart uygulamanın yapılması gerekiyor. Biyolojik ölümü gerçekleşen kişi, kişiliğini oluşturan bütün bilgileri hala beyninde barındırıyor. Onu toprağa gömüp çürüttüğümüz zaman, işte asıl o zaman gerçekten öldürmüş oluyoruz. İnsan hayatını çok önemsemesek bile 50 yıllık, 100 yıllık tarih barındıran beyinleri yok ediyoruz.

Tabi ki bu tarz konular gündeme gelip önemi anlaşılana kadar bu devam edecek. Bu konuların gündeme gelmesi için de robot teknolojisinde ciddi bir kıpırdanma olması gerekiyor. Önümüzdeki yıllarda bu olacak. Dolayısıyla tüm dünyanın ve ülkemizin gündeminde böyle konuların tartışılmaya başlandığını görebileceğiz. Tam olarak ne zaman dediğim şekilde kararlar alınır derseniz yaklaşık 10 yıl diyorum. O zamana kadar hayatta kalırsanız sorun yok.

Şu an içinse bu gibi konuları gündeme getirme şansı yok. Dünyada ilgili bilim çevresi teknolojinin yakın gelecekte bile ne denli önemli getirileri olacağını biliyorlar ama Türkiye için aynı şey sözkonusu değil. Türkiye'deki ilgili alandaki bilimcilerin çoğu birkaç istisna hariç ayakta uyuyor. Genel olarak gelişmiş ülkelerde teknolojinin geleceğini kavramak için hayati önem taşıyan "tekillik" (singularity) kavramı halk arasınsa dahi kısmen biliniyor. Ülkemizde ise bunu çok az kişi duymuş. Ama bunların da konuşulması zamanı gelecek.

Bence bütün bunlar hayal değil ama tabi o zamana kadar hayatta kalırsak, şimdilik en azından ölenlerin dondurulmasının gerekliliğiyle ilgili propaganda yapabiliriz, ölülerin gömülmesine karşı çıkmalıyız

Sitelerde Paylaş

Bu hafızanın taranması olayı daha hayattayken yapılsa mesela, sonra bu bilgiler saklansa öyle bir teknoloji olsa ne güzel olurdu

Hafızanın değil de beynin diyelim. Şu anki teknoloji ile canlı beyni taramak da mümkün, ancak çok masraflı. Bir de verilerin depolanması için bir oda dolusu hard disk gerekiyor. Yine iyi. Eskiden olsaydı bütün dünyayı doldursan beynin verilerini saklayamazdın. Eskiden en güçlü ve çok pahalı bilgisayarların kapasinden çok daha güçlü mikroişlemcileri şimdi çöpe atıyoruz. Bu teknoloji de ucuzlayacaktır.

Sitelerde Paylaş

Bence bütün bunlar hayal değil ama tabi o zamana kadar hayatta kalırsak, şimdilik en azından ölenlerin dondurulmasının gerekliliğiyle ilgili propaganda yapabiliriz, ölülerin gömülmesine karşı çıkmalıyız

İnsanların alışık olmadığı şeyler, mümkün olduğu gösterilse bile bir çekingenlik yaratıyor. Mesela Goddard Ay'a gitme ile ilgili planlarını anlattığı zaman Times dergisi onunla alay etmişti. Ama daha sonra dünyanın ilk sıvı yakıtıyla çalışan roketini yaptı. Daha sonra Times özür dilemek zorunda kaldı. İnsanlar alışık olmadığı şeylerden mümkün olduğu açıkça gösterilse bile kaçınır. İşte bu yüzden zamanlama önemli.

Sitelerde Paylaş

İnsanların alışık olmadığı şeyler, mümkün olduğu gösterilse bile bir çekingenlik yaratıyor. Mesela Goddard Ay'a gitme ile ilgili planlarını anlattığı zaman Times dergisi onunla alay etmişti. Ama daha sonra dünyanın ilk sıvı yakıtıyla çalışan roketini yaptı. Daha sonra Times özür dilemek zorunda kaldı. İnsanlar alışık olmadığı şeylerden mümkün olduğu açıkça gösterilse bile kaçınır. İşte bu yüzden zamanlama önemli.

Arkadaşım bu bahsettiğin teknolojiyle ilgili makale falan varsa ekler misin buraya, peki diyelim verileri taradılar, kaydettiler e sonra kopyalanan adamın beynine bu veriler nasıl eklenecek, şimdi bu çok ilginç bir hal almaya başladı, bunla ilgili makaleler, yazılar varsa paylaşmanızı rica ediyorum, her ay düzenli bir şekilde Bilim ve Teknik dergisi alan bir insanım ama hiç böyle bir konuya rastgelmedim

Sitelerde Paylaş

Söylediklerim belki saçma gelecek ama ateistler sadece maddeyi kabul ederler, onlar için canlı ve cansız varlıklar arasında pek fark yoktur, ya madem maddeyiz artık etik değerlerin ne önemi var,canlıları falan kopyalıyorlar ya, öldükten sonra bizi de kopyalasalar olmaz mı? En azından yakınlarımız mutlu olurlar, ölen kişinin biyolojik kopyasını tekrar karşılarında bulmak onları mutlu edebilir. Bir ara bir arkadaşın yazısını okumuştum bu sitede "Ya ben bir profesörün ellerinde yeniden doğacaksam peki bu profesör ruhumu nasıl içime sokacak" diye dalga geçiyordu. Bunu söyleyen ruhlara inandığı için yeniden doğmak imkansız ama ateistler zaten ruhlara inanmadıkları için problem yok.

Peki neden kimse bu cahilce yazıdaki saçmalıkları, zırvaları teker teker yanıtlamıyor.

Karşılıklı sidik yarışı ile ne başarmak istiyorsunuz?

Ateistlere göre canlı ile cansız arasında fark yoktur tümcesini kabul mu ediyorsunuz ateistler?

Bu iddiayı neden cevaplamıyorsunuz? Bu cahil Müslümanın sizler için kurduğu tuzağa nasıl oluyor da bu kadara kolay düşebiliyorsunz?

Etik değerlerin ateistler için önemli olmaması ne demek? Öyle bir durum söz konusu mu? Değilse neden..

Klonlamadan bahsediliyor bu cahil. Kopyalamak diyor ona.. Bu cahili bu konuda eğitmek istemez misiniz?

Ona uyup ortalığa işemekten başka ne yapıyorsunuz?

Sitelerde Paylaş

Peki neden kimse bu cahilce yazıdaki saçmalıkları, zırvaları teker teker yanıtlamıyor.

Karşılıklı sidik yarışı ile ne başarmak istiyorsunuz?

Ateistlere göre canlı ile cansız arasında fark yoktur tümcesini kabul mu ediyorsunuz ateistler?

Bu iddiayı neden cevaplamıyorsunuz? Bu cahil Müslümanın sizler için kurduğu tuzağa nasıl oluyor da bu kadara kolay düşebiliyorsunz?

Etik değerlerin ateistler için önemli olmaması ne demek? Öyle bir durum söz konusu mu? Değilse neden..

Klonlamadan bahsediliyor bu cahil. Kopyalamak diyor ona.. Bu cahili bu konuda eğitmek istemez misiniz?

Ona uyup ortalığa işemekten başka ne yapıyorsunuz?

Yo, ben cahillerin hatalarını teker teker çıkarıp yüzlerine vurmuyorum. Bir insanın iyi niyetli olduğunu düşünürsem ana fikri alıp onun üzerinden devam ederim. Bu yazınız bu konuları konuşmak için çok erken olduğunu ispatlıyor. Bu başlıktaki son yazımdır bu. Artık kabak tadı verdi demek ki.

Sitelerde Paylaş

Yo, ben cahillerin hatalarını teker teker çıkarıp yüzlerine vurmuyorum. Bir insanın iyi niyetli olduğunu düşünürsem ana fikri alıp onun üzerinden devam ederim. Bu yazınız bu konuları konuşmak için çok erken olduğunu ispatlıyor. Bu başlıktaki son yazımdır bu. Artık kabak tadı verdi demek ki.

Astral arkadaşım sen konuyla ilgili döküman, makale ne varsa yolla bana, ya da burdan paylaş; çünkü o bahsettiğin tarama olayı çok ilgimi çekti. İnsan hafızasının taranıp saklanacağı günler geliyor mu yoksa bu bir rüya mı? İnsan kopyalanması bence gayet normal bir olaydır, ben bunda etik olmayan bir taraf göremiyorum, "Zaten maddeysek etik mi kaldı, aman ya" gibi bir düşüncem de yok, ben sadece iyi niyetle bunları söylüyorum, eğer ölenlerin kopyalarının yapılması mümkünse insanlar dondurulmalılar, en azından aileler için bu bir teselli olur, kimsenin burda kötü bir amacı yok

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...