Jump to content

Aptalca bir ayet daha

Recommended Posts

• İleti 110
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

gemi görmemiş kaşık ne onu bile bilkmeyen ilkel araplar ne sanıcaktı gemileri doğada var olan bişe sanması bu ilkel arapların gayet normal gene arpap olan muhammedde bakın işte denize gidip görenlerin anlattığı gemileride allah yarattı insanlarda kullanıyor demesini normal karşılıyorum

burda tipik arap dinci görüşünüde yansıtmış hem bunu beni peygamber seçen ilah yarattı diyor hemde bu gün forumda sıkca karşımıza çıkan bilimle bilim insanlarıla dalga geçen tipler gibi roma fenike viking her ne ise onların gemileri olmasını ileri gelişmiş olmalarını hazmedemeyip küçük görmek için onların icatlarınıda beni peygaber seçen ilah yaptı siz onlara bakmayın diyor

Sitelerde Paylaş

Ateistler göre aptalca olmayan ayet olmaz zaten...

Çünkü birini doğru deseniz hepsine doğru demek zorundasınız?

Çünkü bütündür bölünmez, tek elden çıktığı bu noktadan da anlaşılabilir...

Yeter ki insan gerçekten görmek istesin bahane aramasın?

içten içe sende içinden bu ayetlere gülmüyorsan bende bişey bilmiyorm =)) arkadaş oturda bir bak yahu bunları nasıl ilahi bir güç yazmış olabilir ??

EĞER BİR TANRI VARSA BİLE İNAN BANA BU ALLAH DEĞİL.

Sitelerde Paylaş

Evvveeeetttt ateistler, bir insan kapasitesi ne kadarsa kendisine anlatılanı o kadar anlar.

Bu sebepledir ki aynı dersi dinleyen talebeler sınavda farklı notlar alır.

Cehalet gerçekten zor iş.

Ne demiş bizim cahil ateist:

22. Sure (Hac Suresi), 65. Ayet

Görmüyor musun ki, Allah bütün yerdekileri ve emri uyarınca denizde akıp gitmekte olan gemileri sizin hizmetinize vermiştir. İzni olmaksızın yerin üzerine düşmesin diye göğü O tutuyor. Şüphesiz ki Allah insanlara karşı çok esirgeyici, çok merhametlidir.

Bu denizde yüzen gemileri Allahın varlığına delil olarak gösteriyor Kuran. Bunu bir çok ayette görebiliyoruz. Bu zaten saçma.

Allahımız yerin üzerine düşmesin diye göğü tutuyor. Aman diyelim iyi tutsunda kafamıza filan düşmesin gök. :)

Bi de gülücük koymuş.

Bu resmen aslanın burnuna konduğunun farkında bile olmayan sineğin, aslana meydan okuması gibidir. Bir üfürükle sonunun geleceğini bilemeyen zavallı ama bu zavallılığının farkında olmayan aptal cesareti gösteren bir sinek.

Ayete dönelim ve bir daha ama akıllı bir gözle bakalım:

"İzni olmaksızın yerin üzerine düşmesin diye göğü O tutuyor. "

Şimdi 1400 yıl önceki insan havaya bakarak atmosfer tabakasından haberi olabilir mi?

1400 yıl önceki insan havaya bakarak atmosfer tabakasından haberi bir şekilde hadi oldu diyelim (mümkün değil ya, hadi oldu diyelim) peki bu insan atmosferin ağır birşey olduğunu ve havada asılı durduğunu bilebilir miydi? Bunu bugünün ateistleri bile bilmiyor. Hatta ne yazıktır ki müslümanım diyenler bile elindeki kitabın hakkını veremiyor. Sen affet bizi Allahım.

Atmosferin ağırlığı var mıdır?

Gezegenimiz, atmosfer denilen kalın bir hava katmanıyla kuşatılmıştır. Bu hava katmanı yaklaşık 120 değişik gazın karışımından oluşur. Bunların en önemlisi oksijen ve nitrojendir, ama bunlardan başka atmosferde yoğun miktarda toz ve su buharı da bulunur. Havanın da tıpkı diğer maddeler gibi belirli bir ağırlığı vardır. Ağırlık, bir maddenin yerçekimi kuvveti tarafından çekilme miktarıdır. Tartıya bir taş koyduğumuzda ve tartı 5 kiloyu gösterdiğinde, bu taşın yerçekimi tarafından 5 kilogramlık bir kuvvetle çekildiği anlamına gelir. Böylece yerçekimi kuvveti atmosferdeki tüm gaz ve tozu kendine doğru çeker. Eğer atmosferdeki tüm gazları bir yere biriktirip tartabilseydik, tartımız 5.700.000.000.000.000 tonu gösterecekti!

İlgili kaynak:

http://www.bilgidemeti.com/atmosferin-agirligi.htm

Sitelerde Paylaş

Arkasında durma niyetim yok ki.

Ben leb demeden leblebiyi anlayacak kapasitedeki adamlara leb derim ve kenara çekilirim.

Anlıyorum.

Aptalca bi ayeti aklamak için anca bu seviyede yorumlar yapabiliyor olman senin suçun değil.

Neyse bi ara atmosfer neymiş, nasıl oluşurmuş falan bi öğreniver.

Sonra böyle komik duruma düşme.

Sitelerde Paylaş

Anlıyorum.

Aptalca bi ayeti aklamak için anca bu seviyede yorumlar yapabiliyor olman senin suçun değil.

Neyse bi ara atmosfer neymiş, nasıl oluşurmuş falan bi öğreniver.

Sonra böyle komik duruma düşme.

Atmosferin ağırlığı var mı?

Var.

Ağır olmasına rağmen havada duruyor mu?

Duruyor.

İtirazın var mı?

Sana yanlış bir bilgi sundum mu?

Sitelerde Paylaş

Atmosferin ağırlığı var mı?

Var.

Ağır olmasına rağmen havada duruyor mu?

Duruyor.

İtirazın var mı?

Sana yanlış bir bilgi sundum mu?

Havada durmasını sağlayan ne cübbeli ?

Hepsi bi yerde toplanmış da 5.700000000000 ton etmiş de mi düşmüyor?

Kütle çekiminden kurtulan hidrojen atomlarına ne oluyor?

Sitelerde Paylaş

Havada durmasını sağlayan ne cübbeli ?

Hepsi bi yerde toplanmış da 5.700000000000 ton etmiş de mi düşmüyor?

Kütle çekiminden kurtulan hidrojen atomlarına ne oluyor?

1400 yıl önceki bir kitap sana gökyüzünün ağırlığından bahsediyor ve sen hala ibret alıp da, ulan bu bilgiyi insan nerden bulmuş olabilir deyip düşünmüyorsun. Yan cehennemde.

Sitelerde Paylaş

"İzni olmaksızın yerin üzerine düşmesin diye göğü O tutuyor. "

Dünya gökyüzünün merkezinde olarak düşünüldüğü için böyle söylenmiş cübbeli..

Dünyanın da bi ağırlığı var, o da havada asılı duruyor ama bundan bahsedilmiyor? Hatta yeri döşedik diyebiliyor anca.

Çünkü görebildikleri Güneş, ay ve yıldızlar havada boşlukta asılı duruyor, düşmemelerinin sebebini de bu şekilde açıklayabilmişler anca.

Mucize arayışların boşuna.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...