Jump to content

Aptalca bir ayet daha

Recommended Posts

Yukarıdaki bilgi çok genel, halk için. Yeterli değil. Benim eğitim geçmişim teknik. Akışkanlar mekaniği bilirim.

Öyle ayetle dalga geçmek kolay.

Adam gibi, delikanlı gibi teknik açıklama bile yapmaktan acizsin. Ama ayetle dalga geçmek kolay nasıl olsa.

Hadi daha teknik açıklama yap, kutlayacağım seni.

Ben tekniker ya da mühendis olduğumu iddia etmedim ki . Ben hukukçuyum. Suyun kaldırma kuvvetini genel olarak anlatabilirim. Ama konumuz suyun kaldırma kuvveti değil. Bu nedenle sen ne kadar konuyu saptırmak istesen de buna izin vermeyeceğim.

Sen Kuran'ın bilimsel olduğunu ve doğruları söylediğini iddia ediyorsun. Bunu iddia ediyorsan iddianı kanıtlamak zorundasın.

22. Sure (Hac Suresi), 65. Ayet

Görmüyor musun ki, Allah bütün yerdekileri ve emri uyarınca denizde akıp gitmekte olan gemileri sizin hizmetinize vermiştir. İzni olmaksızın yerin üzerine düşmesin diye göğü O tutuyor. Şüphesiz ki Allah insanlara karşı çok esirgeyici, çok merhametlidir.

43. Sure (Zuhruf Suresi), 12. Ayet O bütün çiftleri yaratan, üzerlerine kurulasınız, sonra da, kurulduğunuzda, Rabbinizin nimetini hatırlayasınız ve "Bunu hizmetimize veren Allah'ın şanı yücedir. Bunlara bizim gücümüz yetmezdi. Şüphesiz biz Rabbimize döneceğiz" diyesiniz diye sizin için bindiğiniz gemileri ve hayvanları yaratandır.

İlk ayetle ilgili sorduğum soru şu :

İzni olmaksızın yerin üzerine düşmesin diye göğü o tutuyor ne demektir ? O tutmasa atmosfer yere düşer mi ?

Gemileri ve hayvanları yaratandır ne demektir ? Gemileri Allah mı yarattı yoksa insanlar mı yaptı ?

Bu kadar kasma kendini, yanıt veremiyorsan bilmiyorum de kurtul.

tarihinde murtimuro tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 110
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ben tekniker ya da mühendis olduğumu iddia etmedim ki . Ben hukukçuyum.

Hukukçusun ama Allah'ın hukuğunu idrak edememişsin.

Sen en iyisi akışkanlar mekaniği ile ilgili teknik ayetlerle maytap geçeceğine biraz da hukukla ilgili ayetleri yaz; onlar üzerinde tartışalım.

Teknik işleri bize bırak :D

Sitelerde Paylaş

Hukukçusun ama Allah'ın hukuğunu idrak edememişsin.

Sen en iyisi akışkanlar mekaniği ile ilgili teknik ayetlerle maytap geçeceğine biraz da hukukla ilgili ayetleri yaz; onlar üzerinde tartışalım.

Teknik işleri bize bırak :D

Gemileri yarattım derken akışkanlar mekaniğinden mi söz ediliyor ? :lol:

Sitelerde Paylaş

sence gögü ayakta tutmuyomu gökte ne görüyon yıldızları ayı güneşi neden tepene çökmüyyoo bunlarr bunca yıldır evrende o kadar gezegende patlamalar çarpışmalar oluyoda dünya nasıl korunuyorrr tesadüfmü sencee neden dünyanın bir yüzüne gök taşı carpıp dünyanın yarısı yok olup kalanı ayakta kalmıyorr tekseferde bitirilecekte ondannnn.hiçmi düşünmessin son peyganber hz.muhammed neden ondan sonra biri çıkıpta banada kitap geldi diyipp milyarlarca kitleyii peşinde sürükleyememişş.düşünen üreten duygulanan seven kızan ağlayan sevinen bir ruhu olan doğan yaşlanan ve ölen ve bedeni kusursuz bir biçimde çalışan insan oğluuu nerden geldi bunu evrimle kendiliğinden olmayla nasıl açıklayıp inanabiliyorsunuzz.

flat-earth.jpg

sizin yaşadıgınız düz dünyada herşey düşer başınıza gök de düşer ay da düşey yıldızda düşer güneş de düşer düşerde düşer.

Sitelerde Paylaş

sence gögü ayakta tutmuyomu gökte ne görüyon yıldızları ayı güneşi neden tepene çökmüyyoo bunlarr bunca yıldır evrende o kadar gezegende patlamalar çarpışmalar oluyoda dünya nasıl korunuyorrr tesadüfmü sencee neden dünyanın bir yüzüne gök taşı carpıp dünyanın yarısı yok olup kalanı ayakta kalmıyorr tekseferde bitirilecekte ondannnn.hiçmi düşünmessin son peyganber hz.muhammed neden ondan sonra biri çıkıpta banada kitap geldi diyipp milyarlarca kitleyii peşinde sürükleyememişş.düşünen üreten duygulanan seven kızan ağlayan sevinen bir ruhu olan doğan yaşlanan ve ölen ve bedeni kusursuz bir biçimde çalışan insan oğluuu nerden geldi bunu evrimle kendiliğinden olmayla nasıl açıklayıp inanabiliyorsunuzz.

uzay boşluğu nedir?

dinazorları ne yok etmiştir?

yukatan yarımadası nerdedir ?

bir zahmet öğren öyle ileti gir...

yoksa ilkokul terk olduğun kanısına varabilir okuyanlar..

Sitelerde Paylaş

22. Sure (Hac Suresi), 65. Ayet

Görmüyor musun ki, Allah bütün yerdekileri ve emri uyarınca denizde akıp gitmekte olan gemileri sizin hizmetinize vermiştir. İzni olmaksızın yerin üzerine düşmesin diye göğü O tutuyor. Şüphesiz ki Allah insanlara karşı çok esirgeyici, çok merhametlidir.

43. Sure (Zuhruf Suresi), 12. Ayet O bütün çiftleri yaratan, üzerlerine kurulasınız, sonra da, kurulduğunuzda, Rabbinizin nimetini hatırlayasınız ve "Bunu hizmetimize veren Allah'ın şanı yücedir. Bunlara bizim gücümüz yetmezdi. Şüphesiz biz Rabbimize döneceğiz" diyesiniz diye sizin için bindiğiniz gemileri ve hayvanları yaratandır.

Ayetlerle ilgili sorduğum soru şu :

İzni olmaksızın yerin üzerine düşmesin diye göğü o tutuyor ne demektir ? O tutmasa atmosfer yere düşer mi ?

Gemileri ve hayvanları yaratandır ne demektir ? Gemileri Allah mı yarattı yoksa insanlar mı yaptı ?

Sitelerde Paylaş
  • 4 years later...

Ayetlere bak yıldızlar şeytanlar için atılan taş ve Göğü allah yere düşmesin diye tutuyormuş.Bir de bu ayetlerden bilimsel mucize çıkartmak aşırı akılsızlık olur.7. yüzyıl bir bedevi araplar böyle olduğunu sanıyorlarmış ki kuranda böyle geçmiş.İnsan yapımı gemilerin allah tarafından yaratıldığına inanmak da çok saçma ama deniz görmemiş çöl bedevileri böyle sanıyormuş.Bu yüzden allah yarattı diyelim diye ayetlerle eklemişlerdir.

Hacc65:Görmüyor musun ki, Allah bütün yerdekileri ve emri uyarınca denizde akıp gitmekte olan gemileri sizin hizmetinize vermiştir. İzni olmaksızın yerin üzerine düşmesin diye göğü O tutuyor. Şüphesiz ki Allah, insanlara karşı çok esirgeyici, çok merhametlidir.

Zuhruf 12: bütün çiftleri yaratan, üzerlerine kurulasınız, sonra da, kurulduğunuzda, Rabbinizin nimetini hatırlayasınız ve “Bunu hizmetimize veren Allah’ın şanı yücedir. Bunlara bizim gücümüz yetmezdi. Şüphesiz biz Rabbimize döneceğiz” diyesiniz diye sizin için bindiğiniz gemileri ve hayvanları yaratandır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...