Jump to content

Geleceğin Müslümanları

Recommended Posts

dünyadaki ateist sayısına baktığımız zaman oldukça yüksek bir oran çıkıyor karşımıza

fakat bunların hepsi tam olarak "ateist" kelimesini karşılamıyorlar;

içlerinde ;

-satanistler de var

-dinsizlerde yani hiçlikçiler

-"Allah var ama banane"ciler

-"günah işlemek zevkli olduğuna göre Allah olsa ne olmasa ne" ciler

-münafıklar

-mürtedler

-megalomanlar

-eğitim durumuyla ateist olanlar (felsefe prf. gibi vs.)

-vede psikolojisi bozuk olanlar

hani burda genellikle karşılaştığınız bir şey vardır

-kuranda hata

-islamdaki yanlışlar

vs..

bide ayet ayet araştırma yapıp ta herbirinin uydurma olduğunu iddia edenler var ya

işte onlar "münafık" ateist falan değiller yani darwin falan da bilmezler parçacık teorisinide bilmezler karanlık maddeyide, yani dertleri değildirler sözün özü, bu gibi meseleler onların.

ayrıca onlar tam manasıyla münafik bile değildirler onlara kısaca google münafıkları diyebiliriz

onların yüzde 90 ı burdaki müslümanlarla çay içip de konuşabilicek bir potansiyele sahip değildirler

belki burdaki moderatörler olabilir anca

bu konuyu şöyle toparlamak istiyorum müslümanların; hristiyanlarla vede yahudilerle aralarında...

onların kuyularını kazmak diye tabir edebileceğimiz dertleri yoktur.

son sözüm se bu durum erkekçe bi durum değildir...

dier bi grup ise;

değişik şekilde teistik takılar alarak Allaha yakınlaşmış gruplardır

bunların içinde pozitivistlerde vardır hiçlikçilerde vardır "bana dokunmayan ben böyle iyiyimciler","dünya umrumda diil" ciler de

"içimde olduğunu hissediyorum ama ona bir minnet borcum yok" çular da ki, bu gurup çoktur Türkiyede

bu gruplar kendilerini genelde teistik takılarla tanımlamazlar ,bu genelde yurt dışında olan bişeydir felsefi kökenlidir

felsefeye, sosyolojiye, arkeolojiye merakı olanlarda, okuyanlar da da olabilir.

bu gruplarda sakıncalı sayılmazlar çünkü;

hidayet doğuştan olabileceği gibi ömrün her hangi bir aşamasında da gerçekleşebilir

birde satanizme yakın ateistler vardır;

bu grup ta belki satanizmin ne olduğundan haberi bile olmayan bir sürü insan vardır fakat;

yaşantıları 3 5 eksikle tamamiyle ayndır

bunların içinde bilinçli satanistler de vardır şuurunu yitirmiş olanlarda

şuurunu yitirmiş olanlar şeytanın kölesi moduna geçmiştirler ve emirleri direk ondan alırlar

vede hiç bir emre hayır demezler, aslında yardıma ihtiyacı olan kişiler durumundadırlar çünkü genelde kendileri asarlar

yada içkiden sigaradan yada türevlerinden ölürler

birde ne yaptığını bilen satanistler vardır

onlar şeytanla pazarlık halindedirler( şeytana pabucunu ters giydirme derdinde olanlar)

günah işlemek ten ziyade günah işlettirmek bunu legalleştirmek vede piyasaya sürmek gibi dertleri vardır

işte ateist görüntüsü altınada burda girerler ama ateist değildirler

bu kişileri münafıklardan ayırmak kolaydır , münafıklar ara bozucu oldukları için her 2 taraftanmış gibi durmak zorunda kalırlar vede taklidi bir saygı anlayışları vardır fakat bu kişiler alenen söyliceklerini söylerler

mürtedler le karıştırılabilirler çünkü mürted olanlar da bunlar gibi sinirlidirler

senelerin hıncı vardır onlarda ve bir anda çıkarmak isterler fakat farkı mürtedler bilgilidirler

dier bir grup ise bilim açısından ateizmi savunmak zorunda olan bilim adamlarıdır

onların çoğunun başka şansı yoktur çünkü;

bilim tezler üzerinden ilerler vede ispati bir şeydir

en basit mantık olarak "hani Allah nerde ?" sorusuna cevap veremeyicekleri için mecburen ateist

durumundadırlar mahcup olmamak için çünkü

sınıfta bunu açıklamaya kalksa

1- bilgisi yetmeycek

2-yanlış bişey yapma ihtimali var

3-terslenme ihtimali yüksek

vs...

ama Allah onların gönüllerini bilir....(aslında çoğu ateist değildirler) taklidi ateistlik diyebiliriz

birde psikolojisi bozuk olanlar grubu vardır;

bunların bir kısmı megalomandır, yani dahi görünümlü şuursuzlar diyebiliriz

öyle bir konuşurlarki kelimerle nefes alıyorlar zannedersiniz

fakat tutarsızlıkları 3 5 konuşmadan sonra anlaşılır,fakat hata yaptın desenizde boş

onlarla ilgili en doğrusunu rabbim buyurmuştur

A'RÂF Suresi ayet 199:

"Affı ahzet (affı kendine usül edin) ve irfanla emret ve cahillerden yüz çevir."

daha ötesinde psikolojise bozuk olanlarda vardır zaten bir çok filozof ta böyledir

onların çoğu huzuru, aşkı vesaire buldukları zaman düşünceleride değişir

ortada tedavi edilmesi gereken bir durum vardır elbette yanlış düşünceler olacaktır...

mürted olanlara ise turan dursun bir örnek tir çok şey söylemiştir ama huzurla söylenen söz kalpte yer eder

ansızın dünyadan göçüp gitmiştir isteyen araştırsın...

birde hiç bir kavram kargaşasına kendini dahil etmeyen fakat;

en büyük belirti olan;

okunan ezan sesinden rahatsız olan..

tvde yapılan sohbetlrden vs den rahatsız olan

bunlarda ne yapıyor böyle diyen, "beni deli ediyo bu insanların takındıkları tavır" diyen

saçını başını, odasını dağıtıp salaş yaşamak isteyen düşük kot vs takılan bir tayfada vardır

bunlar olaya sosyallik açısından bakarlar büyük bir kesimide zaten sosyalist tir

dini de gericilik olarak tanımlar lar

geri kalmak la alakalı ne kadar terim varsa "bağnazlık, cahillik,körlük" vs dini bu kelimerle tanımlarlar

genelde "biz atatürkçüyüz" gibi bir savunumları vardır daha ileri gidenlerinde ise "kemalist"

Atatürkün bu ülke için yaptıkları göz ardı edilemez;

ama kimsenin Atatürkle bi derdi yokki, sen namazında niyazında olan insanın karşısına ben Atatürkçüyüm diye çıkıyorsun

bu; bunun zıddı değilki ...

fakat bunun dışında kalıpta kendini komünist olarak tanımlayanların sırf;

"insan Allah için değil bir biri için yaşasın, yaşasın kardeşlik" gibi uyudurmayla ortaya çıkıp

daha sonra devlet yönetim biçimi halini almış fakat yıkılmış olan bu sahte kardeşilik projesnin ürünü olan

dini yıkma, günahı legalleştirme çabaları da ateizm adı altında yapılan eylemlerdir

komünizm gibi bir uydurmayla tezleştirilip ateizm legalleştirilmeye çalışılmıştır

sonuç olarak

bahstemediğimiz bir grup vardırki onlar geleceğin müslümanlarıdır fakat şu anda ateist tirler

hidayet; aşk gibi dir, hiç olmamışsan hiç bilemessin, zatende hidayet aşktır, başka bir tarife gerek yok

bizde o insanların hatrına bu sitelerde bulunuyoruz...

Sitelerde Paylaş

bunların bir kısmı megalomandır, yani dahi görünümlü şuursuzlar diyebiliriz

öyle bir konuşurlarki kelimerle nefes alıyorlar zannedersiniz

fakat tutarsızlıkları 3 5 konuşmadan sonra anlaşılır,fakat hata yaptın desenizde boş

onlarla ilgili en doğrusunu rabbim buyurmuştur

A'RÂF Suresi ayet 199:

"Affı ahzet (affı kendine usül edin) ve irfanla emret ve cahillerden yüz çevir."

tam müslümanları anlatan bir paragraf olmuş.. megolamanlıksa megolamanlığın dibi müslümanlardır.. verilen surede bile geçmektedir 'İRFANLA EMRET' buyur?? sen kendini ne sanıyorsun da emir ediyorsun..

başkası olgusu gelişmemiştir müslüman için.. onlar için ya müslümansın ya da deli,zekasız,satanist,inanıyor ama işine gelmiyor( bu nasıl bir mantık olm ya inansa bilir ki öbür dünyada her türlü ödüllendirilecek işine gelmeyen ne.. inandıktan sonra bu dünyada ne yaptığının ne önemi var müslümansan öyle ya da böyle cennettesin inanmıyosan milyonları kurtar cehennemliksin.. ha sadece inanman da yetmiyor müslümanlar dışındakiler de cehennemlik)

hasılı dostum en iyi müslüman sensin en süper din müslümanlık.. tamam kabul ama ben dini kurşunsuz isterim..

Sitelerde Paylaş

Bu kadar uzun yazıp tek bir anlamlı cümle kuramayarak ''Ateistforum'' tarihine geçtin tebrikler.

Daha beteri de var hocam. :)

Bu arkadaş satanizmi övme derdinde..

---------------------------------

Bence ilerde müslümanlar dinlerinden bihaber olacaklar.

Çoğunluğu inanmayacak.

Dini bayramlar sadece eğlenceden ibaret olacak.

Camiler cemaatsizlikten kapanacak vs..

Ama buna en az Türkiye için yüzyıllar var..

Şu an ilerleyeceğimize geriye gidiyoruz.

Sitelerde Paylaş

Daha beteri de var hocam. :)

---------------------------------

Bence ilerde müslümanlar dinlerinden bihaber olacaklar.

Çoğunluğu inanmayacak.

Dini bayramlar sadece eğlenceden ibaret olacak.

Camiler cemaatsizlikten kapanacak vs..

Ama buna en az Türkiye için yüzyıllar var..

Şu an ilerleyeceğimize geriye gidiyoruz.

Rüyanda görürsen rahatlarsın.
Sitelerde Paylaş

''birde satanizme yakın ateistler vardır;

bu grup ta belki satanizmin ne olduğundan haberi bile olmayan bir sürü insan vardır fakat;

yaşantıları 3 5 eksikle tamamiyle ayndır

bunların içinde bilinçli satanistler de vardır şuurunu yitirmiş olanlarda

şuurunu yitirmiş olanlar şeytanın kölesi moduna geçmiştirler ve emirleri direk ondan alırlar

vede hiç bir emre hayır demezler, aslında yardıma ihtiyacı olan kişiler durumundadırlar çünkü genelde kendileri asarlar

yada içkiden sigaradan yada türevlerinden ölürler''

intihar_etmek_yasaktir.jpg

Sitelerde Paylaş

Bu kadar uzun yazıp tek bir anlamlı cümle kuramayarak ''Ateistforum'' tarihine geçtin tebrikler.

+1

En beğendiğim cümle de aşağıda; güldürdü ... :D

ayrıca onlar tam manasıyla münafik bile değildirler onlara kısaca google münafıkları diyebiliriz

onların yüzde 90 ı burdaki müslümanlarla çay içip de konuşabilicek bir potansiyele sahip değildirler

belki burdaki moderatörler olabilir anca

Sitelerde Paylaş

sonuç olarak

bahstemediğimiz bir grup vardırki onlar geleceğin müslümanlarıdır fakat şu anda ateist tirler

hidayet; aşk gibi dir, hiç olmamışsan hiç bilemessin, zatende hidayet aşktır, başka bir tarife gerek yok

bizde o insanların hatrına bu sitelerde bulunuyoruz...

Hep şunu hayal ederim: Eskiden ateist olup sonradan gerçek, tam anlamıyla müslüman olanlar. Kuran okuyacak, namaz kılacak; bunlar yeter, sakala, entariye gerek yok. Ağır sembollere gerek yok.

İşte onlar Kuran'a en çok hizmet edecek olanlar.

Sitelerde Paylaş

bir kısmı intihar eder diğer bir kısmı ise günahı yayma derdinde dir diyorum, senin burdan çıkardığın özet;

"Bu arkadaş satanizmi övme derdinde" (!)

"intihar eden insanların hayatlarını örnek alında onlar gibi yaşayın" gibi bişey söylediğimimi zannediyorsun sen ?

yok sen illaki o lafa takıldıysan , takılma; benim burda kastettiğim o pisliğin peşinde koşturanlardır

yazımın özeti ise onlar ateist değil dirler çünkü ateizm; materyalizm dir

gerisini çözebilirsin diye tahmin ediyorum ...

Sitelerde Paylaş

http://www.ateistfor...60

malum evdeki cuma sohbetinden mi didakte edilmiş.

terminoloji ve anlatım şekli tamamen orayı gösteriyor..

tertemiz halk çocuğu..

ateizm mateizm falan yaş tabii..

"malum evdeki cuma sohbetinden mi didakte edilmiş.

terminoloji ve anlatım şekli tamamen orayı gösteriyor.."

geçmişin hakkında bu kadar kısa bir zamanda bilgi sahibi olmak ta oyuna 1-0 önde başlamak olsa gerek

fakat sadece bir hayal kurmuşun çünkü bir sonraki cümlenle bunu ispatlıyorsun

"tertemiz halk çocuğu"

çocuk kelimesini çıkarırsak eğer "tertemiz halk " güzel duruyor, sanırım anlamışındır...

son cümlene gelicek olursak

"ateizm mateizm falan yaş tabii.."

bu konunda hangi kavram tam manasıyla doluyduda biz hakkıyla ifade edemedik ?

bi ara senden görelim yaş olmayan hallerini ...

Sonuç olarak :

ben :

Anayasa değişikliği yapmış meclis,

sen :

şekil bakımından inceleyen Anayasa mahkemesi

gibi sin

ama ben anayasayı değiştirmedim haberin olsun

esas bakımından da uygunluğu hakkında yorumların olabilir

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...