Jump to content

Hristiyanlık Hakkında Merak Ettiklerimiz

Recommended Posts

Forumda Hristiyan bir üyemiz olmuş. Hep Müslümanlık üzerine konuşmak sıkıcı oluyor. Kendisi benim gibi Hristiyanlar hakkında fazla bilgisi olmayanların sorularını yanıtlarsa veya başka bilgisi olanlar cevaplarsa sevinirim.

İlk soru

Hristiyanlar da Müslümanlar gibi Tevrat'ın değiştiğini iddia ediyor mu?

Not: İslami bakış açısıyla sorulmuş olması sebebiyle soru komik kaçabilir, ayrıntıya takılmayalım lütfen.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 373
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Buyuk bir kesimi Tevrat degisti sacmaligini kabul etmez. Sadece Isa donemi oncesinde Yahudilerin dinlerinden cikma yolunda oldugunu soylerler ve Isanin oldurulmesinide o donemin Hahamlarina mal ederler. Diger kisimda hahamlar bunu yapmak zorundaydi der. Incili okudugunuzda icinde Tevrattan lintilari acikca gorursunuz.

Sitelerde Paylaş

Öneri: Başlığı "ettiklerimiz" yapıp Hristiyanlıkla ilgili sorularımızı burada toplayabiliriz.

Benim de sorum var. Mısır ve Endonezya gibi ülkelerde Müslümanlıktan Hristiyanlığa geçen çok insan oluyormuş. Genelde baskı yüzünden geçtiklerini söylüyorlar. Bu doğru mu?

Sitelerde Paylaş

Hristiyanlar Tevrat'ı kabul ediyorsa, Tevrat'taki vahşet ayetlerini düşündüğümüzde "yanak çevirme" felsefesi güme gitmiyor mu?

Kurandaki ayetlere baktigimizda tevrat onun yaninda insanhaklari beyannamesi gibi durur. Neyse bu baska birsey.

Incilin bir yerinde soyle bir kisim var, ozetle sunu bildirir " Ben kilici getirdim ve bu kilic Anne baba ve kardes arasina girecek" der.

Bu dindir, dinlerin iyisi olmaz hepsi vahsettir, insan haklarina hakarettir.

Sitelerde Paylaş

Kurandaki ayetlere baktigimizda tevrat onun yaninda insanhaklari beyannamesi gibi durur. Neyse bu baska birsey.

Incilin bir yerinde soyle bir kisim var, ozetle sunu bildirir " Ben kilici getirdim ve bu kilic Anne baba ve kardes arasina girecek" der.

Bu dindir, dinlerin iyisi olmaz hepsi vahsettir, insan haklarina hakarettir.

hocam bahsetiğiniz ayeti biliyorum...

bir zamanlar hristiyan forumda çok tartıştık o ayeti.

gerçi artık orada tartışma ortamı kalmadı.

o ayete bahsedilen yeni bir dinin doğuşu barebarinde kan ve şiddetide getirir.

hristiyanlık beraberinde ölümleride getirecektir.

sonuç olarak havariler öldürülmüştür.

------

ama işin içinden çıkılmaz olan tevrattır...

tarihinde kerim-abdul-cabbar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

aslında ortada bir koltuk mücadelesi var denilebilir.

Bundan sonra İsa halka ve öğrencilerine şöyle seslendi:

“Din bilginleri ve Ferisiler Musa’nın kürsüsünde otururlar.

Bu nedenle size söylediklerinin tümünü yapın ve yerine getirin,

ama onların yaptıklarını yapmayın.

Çünkü söyledikleri şeyleri kendileri yapmazlar.(matta 23-1,2,3)

http://incil.info/kitap/Matta/23

Sitelerde Paylaş

Forumda Hristiyan bir üyemiz olmuş. Hep Müslümanlık üzerine konuşmak sıkıcı oluyor. Kendisi benim gibi Hristiyanlar hakkında fazla bilgisi olmayanların sorularını yanıtlarsa veya başka bilgisi olanlar cevaplarsa sevinirim.

İlk soru

Hristiyanlar da Müslümanlar gibi Tevrat'ın değiştiğini iddia ediyor mu?

Not: İslami bakış açısıyla sorulmuş olması sebebiyle soru komik kaçabilir, ayrıntıya takılmayalım lütfen.

Bu forumda her gördüğün müslümanın paçasını ısırıp çekiştiriyorsun. Hristiyan oldu mu kucak açıyorsun.

Aklıma geldi de... Hani şu ibrahimi dinler deyip hahamlarla, papazlarla kucak kucağa öpüşüp koklaşanlar yok mu...

Sitelerde Paylaş

Bu forumda her gördüğün müslümanın paçasını ısırıp çekiştiriyorsun. Hristiyan oldu mu kucak açıyorsun.

Aklıma geldi de... Hani şu ibrahimi dinler deyip hahamlarla, papazlarla kucak kucağa öpüşüp koklaşanlar yok mu...

Deli misin? Tamam biliyoruz okuduğunu anlamayacak kadar zihinsel özürlüsün ama sınırını zorlamışsın.

Yani şu yazdığını yazabilmek için ruhundaki zarın bayağı patlamış olması lazım

Ben hiç İbrahimi din diye birşey yazdığımı hatırlamıyorum. Arabik dindir onların adı.

Hepsi de hikayedir (anlaması kıt öküzler için).

tarihinde Küllük tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Güney Amerika yerlileri İncil'de ne hikmet buldular da katolik Hristiyan oldular?

bu ilginç bir soru..

efendinin tanrısına(yani mesih isa) düşman olmak,eski dine bağlanmak iyi gibi görünür..

ama ispanyol terörü,işbirlikçiler..

hem de geçmişten gelen bağın zarar görmesi sonucu eklektik bir inanç oluşturmak zorunda kalıyorlar.

bu inanç da kendi yolunda gidiyor.

ilginç olan ...itaat edildiği sürece kilise bu ikilemi bir şekilde onaylıyor..

çünkü orası dünyanın uzak bir köşesi ..

ve hristiyanlığın ruhçu yönü,tüm dünyadaki ruhçu -şamanik inançlarla kolayca uyumlanabiliyor..

Hristiyanlar hangi iman ettikleri kitaptaki ayete dayanarak yakın tarihe kadar tanrıları adına insanları canlı yaktılar?

falcı,büyücü kadınların öldürülmesi tevrat emridir..
Büyücü kadını yaşatmayacaksınız.

mısırdan çıkış 22-18

Oğlunu ateşte kurban etti; falcılık ve büyücülük yaptı.

Medyumlara, ruh çağıranlara danıştı.

RAB’bin gözünde çok kötülük yaparak O’nu öfkelendirdi.

2.krallar 21-6

tarihinde cehane27 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...