Jump to content

Hristiyanlık Hakkında Merak Ettiklerimiz

Recommended Posts

• İleti 373
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

baba oğul ve kutsal ruh un açılımı yaparmısın...

tek tanrı 3 e mi bölünüyor yoksa tek tanrının diğer parçalarımı

bildiğim kadarıyla isa tanrının bedenlenmiş bir parçası yani tanrının kendi ruhundan...

peki kutsal ruh ?? o kim oluyor..

dua ederken 3 üne ayrı ayrımı yoksa tek tanrıyamı dua ediyorsunuz...

İsa sadece Babasına (tanrıya) dua ederdi.Hiç kutsal ruh adına dua etmedi.Bende bazen İsa'ya genelliklede tanrıya dua ederim.

Sitelerde Paylaş

o zaman cennette elma var.Demek ki cennette elma yeniyor .Peki niye cennete ikinci gittiğimizde elmalar meyveler yani zevkler olmayacak diyorsunuz

Bunlar Tevratda geçer.İncil'de yoktur.Tüm meyvelerden yiyebilir bir agacın (yanılmıyorsam bilgi agacının) meyvesnden yeme dedi.Yerseniz ölürsünüz dedi tanrı.

Şeytan kesinlikle ölmezsiniz,gözünüz açılır tanrı gibi olusunuz dedi.

Bu bilgi agacı ne idi.Bence kesinlikle bilim değil.Yanlış bilğiler ağacı,sevgisiz bilgi agacı bence.

Cennetimizde esenlik var,huri-nuri yok.bilgi agacı hariç tüm agaçların meyveleri var.

Sitelerde Paylaş

ölümden yaşama dönmeyi simgeliyor.

adem'in günahından kurtulmayı sağlıyor. :)

tanrı'nın ruhu sular üzerinde dalgalanıyor ya..(tevrat yaratılış 1-2 ve kuran -hud 7)

yani tanrı evreni sudan yaratmış.

vaftiz işte bu ölümlü evrenden kurtulmayı..

ve tanrı'nın yanına ..ölümsüz yaşama dönmeyi simgeliyor.

Bende öğrendim.Bu detayları bilmiyordum ?!

Sitelerde Paylaş

Hristiyanlıkta;

1) İnsanın içine şeytan girer mi?

2) Eğer giriyorsa, insanın içine giren şeytanı çıkarmanın yolu nedir?

3) Bu konuda ayetleriniz var mı?

İnsan içine cin giriyor.İsa bu cinleri kovuyor.İncilde girenin cin olduğu söyleniyor,şeytandan haber yok.

Çıkarmanın yolu "Rab İsa adıyla yada Tanrının adıyla çık git demektir.Kişi rahatlamadıysa bunu söyleyenin imanı yetersizdir.

Cinleri çıkarma yetkisini İsa havarilerine verdi.Ayetler var.

Gelelim yoruma.Bir ortodoks,tanrının şeytanı bile sevdiğini söylemişti.Ben ona şeytanı bile sevmeliyiz deyince oda bunu dedi.

Hatalarımız,günahlarımızı şeytana atmak,kişisel gelişmemize engeldir dedim.Bu önerim kabul gördü.

Tabii cinleride sevmeliyiz.

Bazı tiyatroik şeytan-cin çıkarma ritüelleri yapılıyor.Bu çok tepki alıyor bazı hristiyanlarca

Sitelerde Paylaş

Hristiyan olan müslüman da çok kardeşim. Gidip bir bakın kiliselere, bu cemaatlerle ilişkili olan insanlardan tanıdıklarınız varsa bir sorun, gerçeği görün.

Yehova Şahidi exmuslim de çoktur bu arada. Hiç hafife almayın. Ben gördükçe şu ateist halimle şaşıyorum, aklım almıyor.

İslam tuzlu geldimi, şeker hristiyanlığa geçenler var tabi.Ama gerçek gerçektir, şekerli mi tuzlu mu bakılmaz.
Sitelerde Paylaş

İnsan içine cin giriyor.İsa bu cinleri kovuyor.İncilde girenin cin olduğu söyleniyor,şeytandan haber yok.

Çıkarmanın yolu "Rab İsa adıyla yada Tanrının adıyla çık git demektir.Kişi rahatlamadıysa bunu söyleyenin imanı yetersizdir.

Cinleri çıkarma yetkisini İsa havarilerine verdi.Ayetler var.

Gelelim yoruma.Bir ortodoks,tanrının şeytanı bile sevdiğini söylemişti.Ben ona şeytanı bile sevmeliyiz deyince oda bunu dedi.

Hatalarımız,günahlarımızı şeytana atmak,kişisel gelişmemize engeldir dedim.Bu önerim kabul gördü.

Tabii cinleride sevmeliyiz.

Bazı tiyatroik şeytan-cin çıkarma ritüelleri yapılıyor.Bu çok tepki alıyor bazı hristiyanlarca

Sanırım havariler de rahiplere vermiş. Hafızam yanıltmıyorsa 5-10 yıl önce Romanya'da rahipler bir rahibeyi cin çıkartmaya çalışırken öldürmüşlerdi. Rahmetliye bayağı bir zulüm etmişler.

Komik gelmiyor mu bu cin çıkarma işleri?

tarihinde Küllük tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İslam tasvavvufu var.Burda nefse itibar vermek yok.

Türkiyede İslamın şansı var.Çünki arapça anlaşılmıyor.Herkes hayali bir din yaratıyor.Tamamen kurana bakan ise radikal oluyor.

Kuran bir arap ülkesinde olduğu gibi anlaşılmadığından Anadoluda çok eren yetişmişdir.

Belkide Türkiyeyi İslam alemin önderi yapmak istemenin bununla bir ilgisi vardır ?

Sence biz Kuranı anlamadığımız içimi müslümanız.
Sitelerde Paylaş

Sence biz Kuranı anlamadığımız içimi müslümanız.

Bak bu doğru bir bakıma, çoğunuz aklı selim bir şekilde okusanız bir çocuğun bile göreceği saçma sapıklıklarda kıvıra kıvrana hikmet bulacağınıza bunlara inandığınız için bu sapıklık ve ilkellikde insaniyetliği bırak ilahi adalet bulduğunuz için kendinizden utanırsınız.. tarihinde -inmanah- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sanırım havariler de rahiplere vermiş. Hafızam yanıltmıyorsa 5-10 yıl önce Romanya'da rahipler bir rahibeyi cin çıkartmaya çalışırken öldürmüşlerdi. Rahmetliye bayağı bir zulüm etmişler.

Komik gelmiyor mu bu cin çıkarma işleri?

Bir defa söylemesi yeterken çıkmıyorsa imanın zayıf olduğunu kabullenmeyip ölümlere bile neden olabiliyorlar.

Bu yüzyılda şeytanında cininde "yanlışlarına yanlışlıkla karşılık vermeden"sevilmesi gerektiği fikri gündeme gelmişken cin çıkartma işi gereksiz kalıyor.İş felsefik oluyor artık.Ruhsal bir gelişme meselesi oluyor.

Bir kere cin girdimi önce bunun kanıtlanması lazımki çok riskli süreci vardır.Kim karar veriyor buna.Onun imanını bir defa söylesin çıkartsın İsa gibi bizde imanının yetkinliğine inanalım.

Ne saçmadır nede saçma değildir diyemiyorum ama bence bu aydınlanma devrinde gereksiz.Saçmalamalar yapılıyor

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar başlık konusu : "Hristiyanlık mı daha iyi (kötü) yoksa Müslümanlık mı daha iyi (kötü)" değil. O sebeple Müslüman arkadaşlar lütfen varsa eleştirilerini veya merak ettiklerini karşı dinin öğretileri çerçevesinde ortaya koysunlar. Yoksa anlamsız bir kör döğüşü oluyor.

Ben sorularıma devam edeyim :)

Rahibe gidip günah çıkarıldığında, kişi işlediği günahtan ve cezasından kurtuluyor mu?

Sende hristiyanlık mı iyi ,ateizm mi iyi döğüşü yapıyorsun göz göre göre. :) Sorularına devam et.
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...