Jump to content

Müslümanlar forumu çöplüğemi çeviriyor

Recommended Posts

Kimse ateistleri yanlış anlamasın. Müslümanlarıda bu sitede var olması iyi.

Müslümanları istemiyormuş gibi bir izlenim oluşmasın. Yanlış anlaşılmak istemem...

Zaten senin islam ile uğraşmanın temel sebebi hristiyan olmandan kaynaklanıyor. O imzandaki ayetle de kendini tatmin ediyorsun. Art niyetli biri olmasan "dinciler forumu çöplüğe çeviriyor" tarzında bir başlık açardın fakat senin işin müslümanlarla. Ayrıca İslamiyet ve Türklerin bu dünyaya kattığı insani değerleri hiçbir din ve millet katamamıştır.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 117
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Dostum,

Yazdıklarını inan anlamıyorum. İman ettiğiniz kitaplar ortada. Dininiz 1500'ler zorla kiliseye hapsedilmiş ve biraz insanileşmiş. Hal böyle iken bizler ne önerebiliriz?

Önerimiz ancak şu olabilir; Kiliseden çıkmamaları için dua edin, bir gün ellerine tekrar güç geçerse ve şartlar uygunsa eski uygulamalarını aynen yaparlar.

Din dediğiniz şeyin masal olduğunu bilin ve tehlikeli bir oyun olduğunu da bilin yeter.

Hemde bir atomla hallederler küllük, dini kamu alanı dışına itmişler, müslümanların anlayamadıkları bu, ellerinde her türlü güç var ama din denen baskınlık yok, eğer olsa hiç bir islam ülkesi bırakmazlar çünkü din çıkış yolunu tıkar dahada baskın yapar savaşların nedenini, nede olsa kutsallık yolu mutlaklıktır der gözü hiç bir şey görmez..
Sitelerde Paylaş
Haçlı seferleri paganistlerin pisliğiydi.. Hiçbir ehl-i kitap bir insanı haksız yere öldürmez zarar vermez..

diyalogçu

Ayrıca İslamiyet ve Türklerin bu dünyaya kattığı insani değerleri hiçbir din ve millet katamamıştır.

milliyetçi

tarihinde muadh tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dostum,

Yazdıklarını inan anlamıyorum. İman ettiğiniz kitaplar ortada. Dininiz 1500'ler zorla kiliseye hapsedilmiş ve biraz insanileşmiş. Hal böyle iken bizler ne önerebiliriz?

Önerimiz ancak şu olabilir; Kiliseden çıkmamaları için dua edin, bir gün ellerine tekrar güç geçerse ve şartlar uygunsa eski uygulamalarını aynen yaparlar.

Din dediğiniz şeyin masal olduğunu bilin ve tehlikeli bir oyun olduğunu da bilin yeter.

Ben anlamadım.Dininiz 1500'ler zorla kiliseye hapsedilmiş" ne demek bilmedim.

Ellerinde yönetim gücü yok.Yönetim laik devletlerde.Vatikan var sadece dinle yönetiliyor oda açıktırki savaş çığırtkanlığı yapmıyor.Etkileme güçleride zaten yüksek,bunu farketmesenizde böyle.

Ama şundan etkilendim."Din masaldır ve tehlikeli bir oyundur" sözünüzden.Düşüneceğim.

Ve birde şu var.

Avrupa'da bilim adamları öldürüldü,haçlı seferi altında savaşlar yapıldı,cadı avcılığı yapıldı.Ellerine güç geçse yeniden yaparlar sözünüze bir şey diyemiyeceğim çünkü önyargı oluşturulmuş olaylarda yinede bir denge vardır.Ne denge var bilmiyorum ama fazla kurcalamama taraftarıyım

Yinede kılıcı(öldürmeyi-zarar vermeyi) yasaklayan İsa'nın hakkını İsa'ya vermek gerek

tarihinde HristiyanGenç tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Zaten senin islam ile uğraşmanın temel sebebi hristiyan olmandan kaynaklanıyor. O imzandaki ayetle de kendini tatmin ediyorsun. Art niyetli biri olmasan "dinciler forumu çöplüğe çeviriyor" tarzında bir başlık açardın fakat senin işin müslümanlarla. Ayrıca İslamiyet ve Türklerin bu dünyaya kattığı insani değerleri hiçbir din ve millet katamamıştır.

hristiyan olduğumu nerden çıkardın :)

ben ateistim

ama senin beynin yıkanmış gibi :)

niye o ayeti beğenmiyormusun müslüman olarak :)

Sitelerde Paylaş

Ellerinde yönetim gücü yok.Yönetim laik devletlerde.Vatikan var sadece dinle yönetiliyor oda açıktırki savaş çığırtkanlığı yapmıyor.Etkileme güçleride zaten yüksek,bunu farketmesenizde böyle.

Ama şundan etkilendim."Din masaldır ve tehlikeli bir oyundur" sözünüzden.Düşüneceğim.

Hristiyanlık 1500 lü yıllarda zorla kiliseye sokulmuş, demek istiyorum. Bugünkü durum sizin dininizin insaniliğinden değil sizin düşüncenizi Kiliseye sokanların verdiği mücadelenin başarısı.

Kısaca belirtiğin üzere artık elinizde yönetim gücü yok ve olmaması içinde dua edelim :)

Sitelerde Paylaş

Hristiyanlık 1500 lü yıllarda zorla kiliseye sokulmuş, demek istiyorum. Bugünkü durum sizin dininizin insaniliğinden değil sizin düşüncenizi Kiliseye sokanların verdiği mücadelenin başarısı.

Kısaca belirtiğin üzere artık elinizde yönetim gücü yok ve olmaması içinde dua edelim :)

Bu konuda (1500lü yıllar konusu ve düşüncemi sağlıyanların savaşı hakkında)önerebileceğiniz bir yazı,kitap yada site varmı acaba.Yeni duydum yada açıklama yazabilirmisiniz (zahmet olacak ama)

Sitelerde Paylaş

ateistleride hristiyan yaptınız ya :lol: :lol:

benim cennet beklentim yok nasıl hristiyan olayım :lol:

Cennet diye bir şeyin varlığının olduğuna inanmıyorum dersen daha doğru olur zira cennet beklentim yok demek aklından zorun olduğu anlamına gelir.

O imzandaki ayetle ateistler bile sana gülüyordur. Cinsellik insanoğlunun temel bir ihtiyacı değilmi senin yaşamında önemli bir yeri yok mu?

Belkide cinsellik insanoğlunun en haz aldığı duygulardan biri yani ne gibi bir anormallik var bu ödülde?

Cinsellik yüzünden binlerce insan ölüyor, tecavüze uğruyor, tacize uğruyor, istismar ediliyor...Cinsellik insanoğlunun yaşantısının orjininde yer almıyor mu?. İslamiyet dininde cinsellik hususunda hiçbir gayri ahlaki durum yoktur. Bu konuda alnımız açık utanacak, yüzümüz kızaracak bir durumda değiliz Allaha şükür.

tarihinde areyougood tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu konuda (1500lü yıllar konusu ve düşüncemi sağlıyanların savaşı hakkında)önerebileceğiniz bir yazı,kitap yada site varmı acaba.Yeni duydum yada açıklama yazabilirmisiniz (zahmet olacak ama)

Tariz yoktur umarım :)

Reform ve rönesans dönemini araştırman yeterli.

Sitelerde Paylaş

O imzandaki ayetle ateistler bile sana gülüyordur. Cinsellik insanoğlunun temel bir ihtiyacı değilmi senin yaşamında önemli bir yeri yok mu?

Belkide cinsellik insanoğlunun en haz aldığı duygulardan biri yani ne gibi bir anormallik var bu ödülde?

Evet kuran ayetinden rahatsız olan bir müslüman tespit edildi.

Hergün farklı çeşit müslümanlar tespit ediliyor. :lol: :lol: :lol:

Sitelerde Paylaş

Aslında Müslümanlar kendi kuyularını kazıyorlar. Açtıkları her başlıkta rezil oluyorlar.

Ateistler biraz daha ciddi olsalar onları daha da rezil ederler.

Ben buradaki tartışmalarda ateistleri suçlama eğilimindeyim.

Müslümanların açtığı ve kalmasına izin verdiğimiz başlıklara cevaplarını yetersiz buluyorum.

Çoğu kere ciddiyetten uzaklaşıp dalga geçmeye başlıyorlar ve konuyu sulandırıyorlar.

Bunu Müslümanlar da yapıyorlar ama ateistler daha az değiller.

Espri yapılmasına karşı değiliz elbette. Yapılması çok hoş bile olabilir ve tartışmalara renk katar.

Ama şakalar küfürlere dönüşüyor ve karşılıklı hakaretler yapılıyor.

Müslümanların yaptığı bir yorumu beğenmiyorsanız, ona cevap vermezsiniz. Ona cevap verirseniz de sonuca katlanmak zorundasınız.

Müslümanların iddialarını, görüşlerini, savlarını, onlar ne kadar sapkın olurlarsa olsunlar, ciddiye alarak cevaplamamız gerekiyor.

Başka türlü buranın çöplüğe dönmesini önlememiz mümkün değil.

Altına imza atayım mı.

Ateistlerden çok ciddi bilgilerle gelmelerini bekliyoruz.Öğrenelim, öğretelim.

Bu arada konuyu açan kişinin hiç ciddi bir iletisini görmedim.Yanılıyor olabilirim.

Sitelerde Paylaş

Ve birde şu var.

Avrupa'da bilim adamları öldürüldü,haçlı seferi altında savaşlar yapıldı,cadı avcılığı yapıldı.Ellerine güç geçse yeniden yaparlar sözünüze bir şey diyemiyeceğim çünkü önyargı oluşturulmuş olaylarda yinede bir denge vardır.Ne denge var bilmiyorum ama fazla kurcalamama taraftarıyım

Yinede kılıcı(öldürmeyi-zarar vermeyi) yasaklayan İsa'nın hakkını İsa'ya vermek gerek

İşte Hz isanın hakkı papaya verildi.Haçlı savaşlarını Hz İsa mı emretti.
Sitelerde Paylaş

Yargılamak için yazmıyorum,öncelikle belirteyim.Bazı konular varki;

Yaradana bier müslümanın inandığı gibi inanmayınca kafir oluyoruz.Bu onlar için küfür sayılıyor ve kabul edinceye kadar savaşın,öldürün yada cizye alın diyor.

Bunun içinden nasıl çıkacağız ?

Siz mahşer gününe inanmayanın kalbinin körelteceğini düşünüyorsunuz.

Sizin kalbinizin ılık olması,Mahşer gününe ve Allahın kabulunden alıyorsunuz

İyide bir insanın kalbinin körelmemesi,ılık olması başka şeylerdende olur.

Mesela sevgiye inanmak gibi

Siz bunu anlıyormusunuz(Kabul edebiliyormusunuz)

sayın hırıstiyan genç,

yorumunuzun bizi kapsadığını nereden çıkardın, şahsen ben böyle düşünmüyorum.

bizim kalbimiz neden ılımlı, çokmu üst düzeyiz, yada müslümanız diye kurtuluşamı erdik,

yada kendimizi böyle avuttuğumuzumu sanıyorsun.

sen bir müslümanın sorumluluklarını bir bilseydin.

şu konuyada yeri gelmişken değineyim, mahşer günü , mahkeme günü, hesap günü vs.

o gün geldiğinde allah herkesin yardımcı olsun demekten başka bir şeyimiz yok.

sen sanıyomusun ki, müslüman direk cennete, olmayanlar cennete,

hesap o kadar ağır ve şiddetli ki,

burada aldığımız herşeyin hesabını vereceğiz,

bakın tarih boyunca zengin olarak ölen bir müslüman yoktur.

bunu samimice söylüyorum. gerçek bir müslümanın kalbinde dünya malına yer olmaz. keza rabbi ile başbaşadır onun kalbi.

bir müslüman cehennemden korktuğu için allaha dua etmez.

yada allahı cehennemden sakındığı için sevmez.

cenneti kazanmak için dua etmez.

yaptığı her işi allah rızası için yapmalı, lutüf ise allahtandır.

allahın sevgisinin ve rahmetinin azameti o kadar büyükki,

mahşer günü bu rahmeti gören şeytan bile umutlanacak.

bu rahmetten bana da mutlaka pay düşer, allah beni de affeder diye ümitlenecek.

rahmeti sonsuz , bir yaratıcının kendisine sadece kendi rızası için yaşayan bir müslümana ihsanını hayal edebiliyormusun.

ama bakıyorum hemen ödüller hazır, cennet var,

öyle deme cehhennem var.

yanarsın, pişersin ,vs.

bu cümleler yanlış.

bunlar tabiki var ama düşünce yanlış.

evliliği düşünün eşiniz sadece menfaat için sizinle beraber bu evlilikten kime hayır gelir.

yada bir ortaklığı.

bunu çoğaltabiliriz.

Sitelerde Paylaş

Bahsedilen imzaya baktım; sizce tanrının cennet için kadınlar üzerinden erkeklerle anlaşmaya çalışmasında tuhaflık yok mu?

Kadınları pazarlık malzemesi olarak kullanması normal mi? Hepten kafayı yemeye başladınız!

Sitelerde Paylaş

Bahsedilen imzaya baktım; sizce tanrının cennet için kadınlar üzerinden erkeklerle anlaşmaya çalışmasında tuhaflık yok mu?

Kadınları pazarlık malzemesi olarak kullanması normal mi? Hepten kafayı yemeye başladınız!

Öncelikle kimsenin kafasını yediği yok terbiyeni takın.

Tanrı sen kimsin ki senle pazarlık yapsın. Ayrıca kadınların kullanıldığı da yok konuyu bu tarafa çekerek rayından çıkartmaya kalkma. Bak hemen senin cennet tasvirini yapıyım kim kafayı yemiş daha iyi anlarsın.

Sana göre huriler( kadınlar içinde nuri diyelim ayrıca bunları nimet olarak değerlendirmek gerekir birey olarak değil çünkü onlar bu dünyada yaşamadıkları için bizimle aynı statüde yaratılmayacaklarını düşünüyorum) olmayacak kişi karısı ile sonsuz bir yaşam sürerken hiç sıkılmadan cinsel aktivitesini devam ettirecek. Haha hiç güleceğim yoktu 40 yıl yaşadığımız dünyada bile seks yüzünden neler neler oluyor insanlar ölümüne bu işi yapıyor demek ki bu meret temel bir ihtiyaç. Ha senin oğlanda sorun varsa orasını bilemem. Senin cennet tasvirinin olmasının imkanı yok

Sitelerde Paylaş

Ateist Forumların genelinde bir ön yargı var..

Forumda Müslümanlar veya teistlerin de olması lazım, olmazsa ateistlerin kendi aralarındaki tartışmalar monoton olur.

Ama bu hiç denenmedi ki..

Türkiye'de sadece ateistlerin kabul edildiği ve teistlerin üye bile olamadığı bir tartışma forumu hiç olmadı ki..

Bilakis, alışmak için biraz zaman geçince asıl anlamlı ve ciddi tartışmalar o zaman başlayacak..

Hem de saçma teist argümanlar tarafından hiç kesintiye uğramadan ve konudan sapmadan..

Sitelerde Paylaş

sayın hırıstiyan genç,

yorumunuzun bizi kapsadığını nereden çıkardın, şahsen ben böyle düşünmüyorum.

bizim kalbimiz neden ılımlı, çokmu üst düzeyiz, yada müslümanız diye kurtuluşamı erdik,

yada kendimizi böyle avuttuğumuzumu sanıyorsun.

sen bir müslümanın sorumluluklarını bir bilseydin.

şu konuyada yeri gelmişken değineyim, mahşer günü , mahkeme günü, hesap günü vs.

o gün geldiğinde allah herkesin yardımcı olsun demekten başka bir şeyimiz yok.

sen sanıyomusun ki, müslüman direk cennete, olmayanlar cennete,

hesap o kadar ağır ve şiddetli ki,

burada aldığımız herşeyin hesabını vereceğiz,

bakın tarih boyunca zengin olarak ölen bir müslüman yoktur.

bunu samimice söylüyorum. gerçek bir müslümanın kalbinde dünya malına yer olmaz. keza rabbi ile başbaşadır onun kalbi.

bir müslüman cehennemden korktuğu için allaha dua etmez.

yada allahı cehennemden sakındığı için sevmez.

cenneti kazanmak için dua etmez.

yaptığı her işi allah rızası için yapmalı, lutüf ise allahtandır.

allahın sevgisinin ve rahmetinin azameti o kadar büyükki,

mahşer günü bu rahmeti gören şeytan bile umutlanacak.

bu rahmetten bana da mutlaka pay düşer, allah beni de affeder diye ümitlenecek.

rahmeti sonsuz , bir yaratıcının kendisine sadece kendi rızası için yaşayan bir müslümana ihsanını hayal edebiliyormusun.

ama bakıyorum hemen ödüller hazır, cennet var,

öyle deme cehhennem var.

yanarsın, pişersin ,vs.

bu cümleler yanlış.

bunlar tabiki var ama düşünce yanlış.

evliliği düşünün eşiniz sadece menfaat için sizinle beraber bu evlilikten kime hayır gelir.

yada bir ortaklığı.

bunu çoğaltabiliriz.

Insancil birisiniz.sizin gibileri desteklerim.kizacaksiniz ama keske kuran veya cogu muslumanda insancil olsaydi.ne guzel olurdu

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...