Jump to content

Müslümanlar forumu çöplüğemi çeviriyor

Recommended Posts

• İleti 117
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

ELİNİZİ VİCDANINIZA KOYUN ..

BİR DİN FORUMUNDA, bir ateist yada bir dinsiz yada bir Hristiyan yahudi vb birisi bizim burdaki optimum isimli üyemiz gibi arka arkaya 10' larca konu açsa yüzlerce mesaj atsa buna tahammül ve hoşgörü gösterirler mi ?

Diyeceklerim sadece bu kadar,yukarıdaki örneğim egemen ülkeler içinde geçerli, isveçte bir müslüman iranda bir isveçli kim rahat yaşar karar sizin. teşekkür ederim..

Sitelerde Paylaş

BİR DİN FORUMUNDA, bir ateist yada bir dinsiz yada bir Hristiyan yahudi vb birisi bizim burdaki optimum isimli üyemiz gibi arka arkaya 10' larca konu açsa yüzlerce mesaj atsa buna tahammül ve hoşgörü gösterirler mi ?

Diyeceklerim sadece bu kadar,yukarıdaki örneğim egemen ülkeler içinde geçerli, isveçte bir müslüman iranda bir isveçli kim rahat yaşar karar sizin. teşekkür ederim..

İsveç'te Müslüman

Not: Muz orta yapmışsın :)

Sitelerde Paylaş

Müslümanların nerede ve neden yanlış yaptıklarını, onlara özgür bir ortamda düşünce ve inançlarını belli etme fırsatı vermeden anlayamaz ve yanlışlarını düzeltemeyiz.

Bu forum, Müslümanlar nasıl görürlerse görsünler, onların eğitildiği bir yerdir.

Bu nedenden ateistlerden biraz daha hoşgörülü olmalarını istiyoruz ve bekliyoruz. Hepsi o kadar.

Müslümanlar rahatsız olmadan, utanmadan, çekinmeden gelsinler ve içlerini döksünler.

Onlar bunu yapmadıkça hangi konularda ve neden bilgisiz ve cahil olduklarını biz bilemeyiz.

Onları eğitebilmek için çok güzel fırsatlar yakalıyoruz bu forumda..

Onları iyi kullanalım.

Sitelerde Paylaş

Müslümanların nerede ve neden yanlış yaptıklarını, onlara özgür bir ortamda düşünce ve inançlarını belli etme fırsatı vermeden anlayamaz ve yanlışlarını düzeltemeyiz.

Bu forum, Müslümanlar nasıl görürlerse görsünler, onların eğitildiği bir yerdir.

Bu nedenden ateistlerden biraz daha hoşgörülü olmalarını istiyoruz ve bekliyoruz. Hepsi o kadar.

Müslümanlar rahatsız olmadan, utanmadan, çekinmeden gelsinler ve içlerini döksünler.

Onlar bunu yapmadıkça hangi konularda ve neden bilgisiz ve cahil olduklarını biz bilemeyiz.

Onları eğitebilmek için çok güzel fırsatlar yakalıyoruz bu forumda..

Onları iyi kullanalım.

İşte bu..

Ateist forumların yararını çok iyi dil getirmişsin Hacı, tebrik ederim.

Bu benim de düşüncemi değiştirdi. Bir konu tartışılırken tekrar ve tekrar sunulan tek tip ve basit teist argümanlardan bana gına gelmişti. Adam akıllı bir konuyu kesinti olmadan, dağılmadan derinlemesine tartışmaya hasret kalmıştım. Suçu Müslümanlara teistlere atıyordum şu ana kadara ama bunda bizim de suçumuz var. Çünkü konuya geri dönmüyoruz çocuksu tartışmalara kapılıyoruz. Odaklanmasına gereken konunun özüne geri dönmüyoruz ve çok çabuk dikkatimizin dağılmasına izin veriyoruz. Bir de kişisel hesaplaşmalar incinmeler de buna eklendiğinde tartışma ortamı Arap saçına dönüşüyor ve insan bıkıyor.

Oysaki karşılıklı olarak birbirimizi ve teist yazarlarımızı tatlı bir dille kişisel tartışmaları kısa kesip en iyisi konuya dönmeye teşvik edebilirdik.

Müslüman arkadaşların içini dökmelerini , başlangıçta saçma da olsa aklına gelen ilk şeyleri yazmalarını bundan böyle garipsemeyeceğim ve daha fazla tolere edeceğim.

Teist iken biz bundan farklı kıydık acaba? Pek sanmıyorum.. :)

Sitelerde Paylaş

Müslümanlar forumu çöplüğemi çeviriyor

müslümanların yazılarını okuyorum hep saçma seyler

hep aynı şeyleri söylüyorlar

yok cehennemde yanacaksınız yok siz lanetlisiniz yok bilmem ne.

müslümanlar bu siteye egolarını tatmin etmek içinmi geliyorlar.

müslümanların açtıkları konular insanın dünyaya bakış açısına hiç birşey katmıyor.

ateistler sizin düşünceniz ne ?

Aynen katılıyorum, daha taptıkları kitapta ne yazdığını bilmiyorlar az önce facede de bir müslümanla kavga ettim, beni engelledi ya arkadaşlar ne kitapmış bu böyle laf söyletmiyorlar

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...