Jump to content

İslamda mezhep yoktur. Hodri Meydan !

Recommended Posts

İslamda mezhep yoktur. Buyurun buradan yakın:

Ali İmran 103: Ve hepiniz, Allah'ın ipine sımsıkı tutunun, fırkalara ayrılmayın! Ve Allah'ın sizin üzerinizdeki ni'metini hatırlayın; siz (birbirinize) düşman olmuştunuz. Sonra sizin kalplerinizin arasını birleştirdi, böylece O'nun (Allah'ın) nimeti ile kardeşler oldunuz. Ve siz ateşten bir çukurun kenarında iken sizi ondan kurtardı. İşte Allah, âyetlerini size böyle açıklıyor. Umulur ki böylece siz hidayete erersiniz.

Rum 32: Din anlayışları parça parça olup ve cemaatlere bölünenlerden olmayın. Her cemaat kendindeki (din anlayışı) ile sevinip mutlu olmakta!

Enbiya 93: Ve emirlerini (uygulamalarını), kendi aralarında böldüler (fırkalara ayrıldılar). Hepsi Bize dönecek olanlardır.

tarihinde KHF-232 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 138
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Doğrusu; Kuran'da mezhep yoktur ve haramdır. İslamda ise mezhep vardır. Mezhepçiler muhtemelen cehenneme gidecektir.

(Ayetlere göre)

Enam 159- Dinlerini parça parça edip fırkalara, hiziplere bölünenler var ya, senin onlarla hiçbir ilişiğin yoktur. Onların işi Allah'a kalmıştır. Allah onlara, yapıp ettiklerini haber verecektir.

tarihinde Küllük tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Eee işte sadece benim inancımda kalın başka inanç tanımayın diyor, despotluğun dogmatikliğin dibi, insanlığın doğasına ters hükümleri bitmiyor birde bu var, birde sanki dünyada bir araplar vardıda allahceğiz sadece onları biliyormuş, onlara din indirmiişş..

Sitelerde Paylaş

Doğrusu; Kuran'da mezhep yoktur ve haramdır. İslamda ise mezhep vardır. Mezhepçiler muhtemelen cehenneme gidecektir.

(Ayetlere göre)

Mezhepçilerin, fırkacıların, cemaatçilerin vay haline.

Uydurulan dine değil; indirilen dine inanın.

Sitelerde Paylaş

itikadda mezhep olmaz.amelde mezhepçilik yapılmaz ama farklı ictihatlar ve ihtilaflar mümkündür.farklı cemaatlere bölünme ve farklı kitaplar okuma tarikatlaşmak farklı ritüellere kurallara sahip olmak kabul edilemez.alimler bölünmeye yol açacağı için partileşmeyi bile hoş karşılamaz. ehli sünnet bir bütün olmalıdır.bunun dışında doğru yoldan sapan başka fırkaların varlığı kaçınılmazdır onlar da zaten cehennemliktir

Sitelerde Paylaş

itikadda mezhep olmaz.amelde mezhepçilik yapılmaz ama farklı ictihatlar ve ihtilaflar mümkündür.farklı cemaatlere bölünme ve farklı kitaplar okuma tarikatlaşmak farklı ritüellere kurallara sahip olmak kabul edilemez.alimler bölünmeye yol açacağı için partileşmeyi bile hoş karşılamaz. ehli sünnet bir bütün olmalıdır.bunun dışında doğru yoldan sapan başka fırkaların varlığı kaçınılmazdır onlar da zaten cehennemliktir

Hay Allah razı olsun. İslamın başına ne geldiyse iç çekişmelerden gelmiştir.

Allah senin gibi doğru yoldan sapmayan müslümanların ilmini artırsın.

Sitelerde Paylaş

Bir anımı anlatayım. Bir gün motorla küçük bir karadeniz turuna çıktım. Ufak salaş bir kahvehanede durdum, çay içiyorum, açık bahçede. Bir araba durdu, belirli tarikata benzer giyime sahip kişiler indi. Yandaki masada da uzun sakallı biri oturuyordu.

Birbirlerine selamın aleykümle giriş yaptılar. Birbirlerine ısınmış olmalılar ki, ufak sohbet ardından biri diğerine dedi ki, sorması ayıptır, kimlerdensiniz dedi. O da cevap verdi; süleymancıyız biz abi. Bu cevabı alan kişi, muhtemelen rakip tarikattan olacak ki biraz yüzünü ekşitti.

Anlayacağınız o ki dostlar; yabancı biri bana kimlerdensiniz diye sorsa apışıp kalır, bir de üstüne kilitlenir kalırdım, acaba ne demeye çalıştı diye.

İşte Arap baharının / Arap sonbaharının neden başarılı olduğunun ispatıdır bu.

Sitelerde Paylaş

Müslüman(sözde) Adam, Allahu Ekber deyip Alinin, Muhammedin gırtlağını kesiyor, sırf farklı mezhepten diye.

Müslüman(sözde) Adam, Allahu Ekber deyip Aliyi, Muhammedi kurşuna diziyor, sırf farklı mezhepten diye.

Ben hiç görmedim ki biri de çıkıp Allahu Ekber deyip Tony'nin, Johnny'nin işini bitiren.

Üstelik bu katliamı yapan müslüman(sözde), katliamda kullandığı silahı da bıçağı da, Tony'den ve Johnny'den alıyor.

Söyleyin a dostlar; kim cennete gider; katliamcı müslüman(sözde) mı; Tony mi?

Sitelerde Paylaş

Mezhep yoktur diyenler lütfen okur musunuz.

Eğer desen: Hak bir olur; nasıl böyle dört ve oniki mezhebin muhtelif ahkâmları hak olabilir?

Elcevab: Bir su, beş muhtelif mizaçlı hastalara göre nasıl beş hüküm alır; şöyle ki:

Birisine, hastalığının mizacına göre su ilâçtır, tıbben vâcibdir.

Diğer birisine, hastalığı için zehir gibi muzırdır; tıbben ona haramdır.

Diğer birisine, az zarar verir; tıbben ona mekruhtur.

Diğer birisine,zararsız menfaat verir; tıbben ona sünnettir.

Diğer birisine ne zarardır, ne menfaattir; âfiyetle içsin, tıbben ona mubahtır. İşte hak burada taaddüd etti. Beşi de haktır. Sen diyebilir misin ki: "Su yalnız ilâçtır, yalnız vâcibdir, başka hükmü yoktur."

Yorumunuzu bekliyorum.

Sitelerde Paylaş

islamdan uzak olanları yaşantısından tanırsın.

Allah akıllarını kullanmayanların üzerine pislik yağdırırmış.

Acaba akıldan yoksunluk mu var.

Aklını Allah'a değil de Williamsa teslim eden müslüman(sözde); Bekiri keser, Ömeri biçer.

Rızkını Allahtan beklemeyip, kardeşleriyle ticaret yapmayıp, Charles'tan, ampul partisinden aldığı ATM kartıyla sağlayan müslüman(sözde), efendisinden sağladığı yeşillerle Hasanı kıyma yapar, Hüseyinin bağırsağını çıkarır.

Sitelerde Paylaş

Mezhep yoktur diyenler lütfen okur musunuz.

Eğer desen: Hak bir olur; nasıl böyle dört ve oniki mezhebin muhtelif ahkâmları hak olabilir?

Elcevab: Bir su, beş muhtelif mizaçlı hastalara göre nasıl beş hüküm alır; şöyle ki:

Birisine, hastalığının mizacına göre su ilâçtır, tıbben vâcibdir.

Diğer birisine, hastalığı için zehir gibi muzırdır; tıbben ona haramdır.

Diğer birisine, az zarar verir; tıbben ona mekruhtur.

Diğer birisine,zararsız menfaat verir; tıbben ona sünnettir.

Diğer birisine ne zarardır, ne menfaattir; âfiyetle içsin, tıbben ona mubahtır. İşte hak burada taaddüd etti. Beşi de haktır. Sen diyebilir misin ki: "Su yalnız ilâçtır, yalnız vâcibdir, başka hükmü yoktur."

Yorumunuzu bekliyorum.

Müslümanların işi çok zor çokkk :)

Sitelerde Paylaş

Aklını Allah'a değil de Williamsa teslim eden müslüman(sözde); Bekiri keser, Ömeri biçer.

Rızkını Allahtan beklemeyip, kardeşleriyle ticaret yapmayıp, Charles'tan aldığı ATM kartıyla sağlayan müslüman(sözde) efendisinden sağladığı yeşillerle Hasanı kıyma yapar, Hüseyinin bağırsağını çıkarır.

İşte müslüman bunlar diyorsun :)

Sitelerde Paylaş

Hayır kolay..

Talut askerlerle beraber (cihad için) ayrılınca: Biliniz ki Allah sizi bir ırmakla imtihan edecek. Kim ondan içerse benden değildir. Eliyle bir avuç içen müstesna kim ondan içmezse bendendir, dedi. İçlerinden pek azı müstesna hepsi ırmaktan içtiler. Talut ve iman edenler beraberce ırmağı geçince: Bugün bizim Calut'a ve askerlerine karşı koyacak hiç gücümüz yoktur, dediler. Allah'ın huzuruna varacaklarına inananlar: Nice az sayıda bir birlik Allah'ın izniyle çok sayıdaki birliği yenmiştir. Allah sabredenlerle beraberdir, dediler. Bakara 249

bu ayet sana cevap verir belki

Sitelerde Paylaş

İşte müslüman bunlar diyorsun :)

Keşke müslüman olsa. Ben müslümanım diyor ama müslüman mı??

Müslüman(sözde); Hatay kampında, ampul partisinden aldığı ATM kartıyla para çeker, gider 5megapixel görüntülü son model Sonny Ericsson alır. Sırtında keleş, belinde Rambo bıçağı.

Geçerler Suriyeye, Aliyi kurşunlar, Ahmeti kuşbaşı yapar. Üstüne bir de Sonny Ericsson ile 5megapixel görüntü kayder. Kesmeden önce de Allahu Ekber diyip caka satarak poz verir, youtube'a koyar. Dönüşte de müslüman hanımları afedersiniz fiziksel olarak kirletir, tekrar kaçar hatay kampına...

Söyleyin a dostlar, bu kişi akşam yastığa başını koyar, haşa Allah'ın onlara hazır edeceği hurileri düşünür.

Ama bilmez ki, yerlerin göklerin sahibi yüce Rabbimiz de onlara Zebanileri özel olarak hazırlamakta...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...