Jump to content

İslamda mezhep yoktur. Hodri Meydan !

Recommended Posts

• İleti 138
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Okuyana yardımcı olsana Allah niçin perdeyi koymuş? Bu soruya cevap verecek bir delikanlı bulamadım daha :D

Soruya cevap versek ne olacak,

İkincil nazarla bakıp bahane deyip çıkacan...

Sen önce kendine doğru olacaksın ki...

Doğruları görebilesin..

Sitelerde Paylaş

Okuyana yardımcı olsana Allah niçin perdeyi koymuş? Bu soruya cevap verecek bir delikanlı bulamadım daha :D

bulamazsın tabi :)

Kuranı okuyup onu tasdik edip kendi emel ve arzularına göre yorumlayarak yaşayıp sonrada ben islam oldum diyip hesap

vermekten kurtulacaklarını düşünüyorsun bu kuran nasıl korunuyor aklını temizlememiş kuranı ve islamı anlamamışlar

kalplerinde kayma olanlar onu nasıl doğru yapacaklar sen bunu hiç düşünmüyormusun islamı sen bir ritüel olarakmı

görüyorsun halbuki o hakkı batıldan ayırıyor işte batıla gözlerini çevirmiş olanların kalpleri üzerinden perdeler vardır.

Onlar zaten kuranı yeteri kadar anlamak istemiyorlar onlar batıl ile hakkı bir arada yapmak istiyorlar ama kuran buna

izin vermiyor. Kuranı anlayan aklı selimler doğru yola şeytanın ayak izlerini takip eden kuranı anlamayanlar

ise yakıcı bir azaba yol alırlar. iyi ile kötü bir arada olmaz , zıt kutuplar bir birini iter , iyi ile kötünün arasına perde

çekilmiştir.

Sitelerde Paylaş

şimdi "Komşusu açken tok yatan bizden değildir". ne yapacaksın hadisi zahirine göre anlayıp komşusu açken tok yatana kafir mi diyeceksin.yoksa bakalım selef buna nasıl bir anlam vermiş diye mi bakacaksın.

Ashabın başımızın üstünde yeri var ama kuran varken, bu sözü anlayamayacağımızı mı düşünüyorsun ey kardeşim.
Sitelerde Paylaş

Kitabın tek başına hükmü yok. Çünkü onu arapça okumalıyız ve sevap kazanmalıyız. Onu yorumlayan din alimlerinden dini öğrenmeliyiz. Mezhepler kuranda yok. Kuranda daha bir çok şey yok. O yüzden kitap bir aldatmaca.

Kitapta, düşünenler için öğüt vardır denildiğinide mi okumuyorsun.Sen gerçekten okumuyorsun. tarihinde atılan2 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bulamazsın tabi :)

Kuranı okuyup onu tasdik edip kendi emel ve arzularına göre yorumlayarak yaşayıp sonrada ben islam oldum diyip hesap

vermekten kurtulacaklarını düşünüyorsun bu kuran nasıl korunuyor aklını temizlememiş kuranı ve islamı anlamamışlar

kalplerinde kayma olanlar onu nasıl doğru yapacaklar sen bunu hiç düşünmüyormusun islamı sen bir ritüel olarakmı

görüyorsun halbuki o hakkı batıldan ayırıyor işte batıla gözlerini çevirmiş olanların kalpleri üzerinden perdeler vardır.

Onlar zaten kuranı yeteri kadar anlamak istemiyorlar onlar batıl ile hakkı bir arada yapmak istiyorlar ama kuran buna

izin vermiyor. Kuranı anlayan aklı selimler doğru yola şeytanın ayak izlerini takip eden kuranı anlamayanlar

ise yakıcı bir azaba yol alırlar. iyi ile kötü bir arada olmaz , zıt kutuplar bir birini iter , iyi ile kötünün arasına perde

çekilmiştir.

Şu yaptığın açıklama komik sn Adams77,

Ayette yazıyor niye perde koyduğunu; ANLAMAMALARI İÇİN perde koymuş :)

Şimdi 2nci soru; Niye anlamalarını istemiyor? Anlamazlarsa nasıl iman edecekler?

Enam 25- Onlardan seni (okuduğun Kur'an'ı) dinleyenler de vardır. Fakat onu anlamalarına engel olmak için kalplerinin üstüne perdeler, kulaklarına da ağırlık verdik. Onlar her türlü mucizeyi görseler bile yine de ona inanmazlar. Hatta o kâfirler sana geldiklerinde: "Bu Kur'an eskilerin masallarından başka bir şey değildir" diyerek seninle tartışırlar.

Sitelerde Paylaş

Ashabın başımızın üstünde yeri var ama kuran varken, bu sözü anlayamayacağımızı mı düşünüyorsun ey kardeşim.

herkesin farklı anlayacağını sapmalar olacağını düşünüyorum.Şimdi ben sana bir makineyi teorik olarak anlatsam sen onu hemen kullanabilir misin ? Yoksa pratikte de bir gösterseydin nasıl kullanıldığı mı dersin?Bir şeyi kullanmak için onun uygulanışını görmek gerekir .O da işin ustaları izlenerek olur.

Sitelerde Paylaş

herkesin farklı anlayacağını sapmalar olacağını düşünüyorum.Şimdi ben sana bir makineyi teorik olarak anlatsam sen onu hemen kullanabilir misin ? Yoksa pratikte de bir gösterseydin nasıl kullanıldığı mı dersin?Bir şeyi kullanmak için onun uygulanışını görmek gerekir . O da işin ustaları izlenerek olur.

4 mezhep imamı bu işin ustalarıdır. Seç birini ve tabi ol.

Sitelerde Paylaş

herkesin farklı anlayacağını sapmalar olacağını düşünüyorum.Şimdi ben sana bir makineyi teorik olarak anlatsam sen onu hemen kullanabilir misin ? Yoksa pratikte de bir gösterseydin nasıl kullanıldığı mı dersin?Bir şeyi kullanmak için onun uygulanışını görmek gerekir .O da işin ustaları izlenerek olur.

Ben imalatçının kullanma klavuzuna bakmayı tercih ederim kardeşÇünkü .Allah eksiksiz anlatandır.Öte yandan tecrübeli ustanın pratik uygulamasıda değerlidir.
Sitelerde Paylaş

Şu yaptığın açıklama komik sn Adams77,

Ayette yazıyor niye perde koyduğunu; ANLAMAMALARI İÇİN perde koymuş :)

Şimdi 2nci soru; Niye anlamalarını istemiyor? Anlamazlarsa nasıl iman edecekler?

Enam 25- Onlardan seni (okuduğun Kur'an'ı) dinleyenler de vardır. Fakat onu anlamalarına engel olmak için kalplerinin üstüne perdeler, kulaklarına da ağırlık verdik. Onlar her türlü mucizeyi görseler bile yine de ona inanmazlar. Hatta o kâfirler sana geldiklerinde: "Bu Kur'an eskilerin masallarından başka bir şey değildir" diyerek seninle tartışırlar.

kardeş düz yoldan gitmek varken neden yokuşa sarıyorsun :)

anlamıyor musun iyi ile kötü bir arada olur mu ? o zaman bütün bu kuranın ne anlamı var.

eğer sen bunu kötü olarak kullanacaksan sana perde var :) eğer sen kötülük içinde yaşamak istiyorsan cennet ile cehennem arasına perde çekilmiş kötüler cehenneme iyiler cennete sen bunu günlük hayatından göremiyor musun kimlerin gözleri kör onların aklını başından alan şeyler neler azıcık düşün daha düşünmeden yorum yapıyorsun ezbere yorumların var. Dünya hayatı birilerine sağırlık ve körlük vermiş hakikatı kavrayamasın diye işte onada perde denmiş.

Sitelerde Paylaş

Ben imalatçının kullanma klavuzuna bakmayı tercih ederim kardeşÇünkü .Allah eksiksiz anlatandır.Öte yandan tecrübeli ustanın pratik uygulamasıda değerlidir.

bayağı bir yanlış düğmeye basarsın.Allah eksiksiz anlatıyor da biz eksik anlıyoruz.

tarihinde muadh tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...