Jump to content

İslam A.Ş.

Recommended Posts

Arapların tanrısı başarılıdır. Bizim göktanrıya kimse inanmıyor. Bizde de belki bir Kuran tarzı öğretiler vardı ancak yerleşik olmadığımız için yazıyla pek aramız yoktu. Söylence olarak devam etmiştir bizde şamanizm ve göktanrı inancı. O yüzden bir kitap sahibi olamamışız.

İslam şirketini yükseltip milyar kişi seviyesine ulaştırmak kolay değildir. Dünyada islamdan ekmek yiyen binlerce cemaat, hacı, hoca ve dernek vardır. Hayatlarını böyle kazanıyorlar. Dinsel girişimcilikte arapları tek geçerim. Örnek alınması gereken bir millettir Araplar. Siyaset kelimesinin arapça olması da tesadüf değildir. Seyislik yapmak yani at tımar etmek anlamına gelir. Siyaset de insan yığınlarını tımar etmek anlamına geliyor. Siyasetin dinden ayrı düşünülemeyeceğini sürekli söylüyorum.

Arapları takdir ediyorum. Aynı şekilde takdir edenleri de burda görmek isterim.

Sitelerde Paylaş

Bu şirket ilk ortaya çıktığında bildiğimiz mafyadan fazla bir farkı yoktu, ilkönce çete kurup ganimet adı altında etrafı soymaya başladılar, insanları zorla mafyaya katılmaya zorladılar, ayrılmak isteyenleri de infaz ettiler. İnsalığın gelişmesine paralel olarak onlar da evrim geçirdiler, şirketleştiler ama hala mafyavari yöntemleri bırakmış değiller.

Sitelerde Paylaş

BÜYÜK HARFLERLE YAZIYORUM İYİCE BELLİ OLSUN DİYE KUSURA BAKMAYIN FORUM YÖNETİCİLERİ.

HAC İÇİN 7 YIL SIRA BEKLEYEN OLDUĞNU DUYUNCA ŞOK OLDUM. ŞU ARAPLARA VERDİĞİMİZ PARAYA BAK ARKADAŞ YA? KENDİ HALKIMIZDAN AÇ SEFİL, İŞSİZ GÜÇSÜZ KALMIŞ ZAVALLILAR VARKEN SIRF GİDİP ŞEYTAN TAŞLAYACAĞIM DİYE Kİ BU BİR PUT PERESTLİK ÇÜNKÜ ŞEYTAN DİYE BİR TEPEYİ BELLEMİŞLER VE ZAVALLI TEPEYİ TAŞLAYIP DURUYORLARMIŞ KEZA KİMSE FAKİRE YARDIM ETMEZ FAKAT SIRF PUT PERESTLİK İÇİN 7 YIL SIRA BEKLEMEK HA?

BEN TAM OLARAK DOĞRUSUNU BİLMİYORUM AMA KONU GERÇEKTENDE VAHİM BU SEBEPLE BİLEN ARKADAŞLAR DAHA İYİ AYDINLATSIN.

Sitelerde Paylaş

BÜYÜK HARFLERLE YAZIYORUM İYİCE BELLİ OLSUN DİYE KUSURA BAKMAYIN FORUM YÖNETİCİLERİ.

HAC İÇİN 7 YIL SIRA BEKLEYEN OLDUĞNU DUYUNCA ŞOK OLDUM. ŞU ARAPLARA VERDİĞİMİZ PARAYA BAK ARKADAŞ YA? KENDİ HALKIMIZDAN AÇ SEFİL, İŞSİZ GÜÇSÜZ KALMIŞ ZAVALLILAR VARKEN SIRF GİDİP ŞEYTAN TAŞLAYACAĞIM DİYE Kİ BU BİR PUT PERESTLİK ÇÜNKÜ ŞEYTAN DİYE BİR TEPEYİ BELLEMİŞLER VE ZAVALLI TEPEYİ TAŞLAYIP DURUYORLARMIŞ KEZA KİMSE FAKİRE YARDIM ETMEZ FAKAT SIRF PUT PERESTLİK İÇİN 7 YIL SIRA BEKLEMEK HA?

BEN TAM OLARAK DOĞRUSUNU BİLMİYORUM AMA KONU GERÇEKTENDE VAHİM BU SEBEPLE BİLEN ARKADAŞLAR DAHA İYİ AYDINLATSIN.

Herkes cennete gitmek istiyor. Gözleri dönmüş bunların. İnsanlığın öncülüğünü yapan değerli bilim adamları ve aydınlar da müslüman mantığı ile düşünseydi halimiz ne olurdu? Kapitalizm de bu pasif inançlı insanları desteklemektedir. İnancı çok iyi bir araç olarak kullanıp destekliyorlar. İçinde bulunduğu durumu sorgulayamayan insan köle olmaya mahkum olacaktır her zaman. Belki bizden binlerce yıl sonra herşey daha güzel olacak ama bugün durumu değiştirmek çok zor.

Sitelerde Paylaş

Islam kendinden onceki dinlerden cok daha profesyonel bir din. Ganimetten, mirastan kimin kac pay alacagina kadar duzenlemistir. Bu sekliyle kendinden onceki dinlerden cok daha efektif idi zamaninda, ta ki bati mantigi tekrar kesfedip, hukugu bunun etrafina dolayana kadar, aydinlanma dedigimiz cagda. Bu zamana kadar, islam din sirketleri arasinda en profesyoneliydi diye dusunuyorum.

Sitelerde Paylaş

Sirketin Ceo lugunu yapip gelistiren Osmanli hanedani unutulmamali.

İslamın ekmeğini zaten hanedanlar yemeyecekse hanedan olmanın ne anlamı var? Gariban Anadolu halkı hem hanedan için savaşıp hem de aşağılanmıştır. En acı tarafı da ezilen halkların dinin savunuculuğunu yapmaları. Lanet olasılara bir kere inandırılmış cennete gideceksiniz diye.

Sitelerde Paylaş

Ortada senin gibi aldanmaya meyilli milyonlar oldukça elbette biri çıkıp aldatacak.

O milyonlar inşallah birgün akıllanır.Benim o milyonlardan olduğumu nerden biliyorsun?Farklı aldatmalardan bahsediyoruz galiba.

Sitelerde Paylaş

O milyonlar inşallah birgün akıllanır.Benim o milyonlardan olduğumu nerden biliyorsun?Farklı aldatmalardan bahsediyoruz galiba.

Senin görevin ayrı, onların görevi ayrı. Dinler güçlerini inanan sayılarından alır, ne kadar çok inanan varsa o kadar iyidir hesabı.

Sen inanan sayısına katkı yapıyorsun. Yeri geldiğinde senin de katkın oluyor bu aldatmalara.

Sitelerde Paylaş

Senin görevin ayrı, onların görevi ayrı. Dinler güçlerini inanan sayılarından alır, ne kadar çok inanan varsa o kadar iyidir hesabı.

Sen inanan sayısına katkı yapıyorsun. Yeri geldiğinde senin de katkın oluyor bu aldatmalara.

Onlara oy vermiyorum,insanlara onların kötü olduğunu anlatıyorum vb. vb. Onlara katkı yapmıyorum.

Sitelerde Paylaş

Onlara oy vermiyorum,insanlara onların kötü olduğunu anlatıyorum vb. vb. Onlara katkı yapmıyorum.

İnancını saf bir şekilde yaşamak niyetinde olduğunu anlıyorum. O zaman cemaatlerden, camilerden, hacılardan, hocalardan ve en önemlisi siyasetin dinini kullanarak seni kandırmasından sakınmalısın. Dini inancının asla bir konu hakkında karar vermeni etkilemesine izin vermemelisin. Beni seçin çünkü ben müslümanım diyen siyasetçiye, islam olduğu için herhangi bir konuda bir insana değil de gerçekten haklı olan kişiye hak vermelisin. Dinini sosyal yaşamından ayırmaya başlarsan doğru yoldasın demektir. Dinin siyasetin aracı olmaya başladığı zamandan beri dinler insanın 24 saatini kontrol etmeye çalışmıştır. Bundan da uzak durmalısın. İnanç kalple ilgilidir.

Sitelerde Paylaş

Olayı siyasete çevirdin, oyla falan alakası yok durumun. Herhangi bir tartışmada devamlı dinin yanında değil misin?

Kur'an'ın yanındayım evet.Bunun cemaatlere,şehylere,terör örgütlerine,partilere bir faydası yok aksine zararı var.

Sitelerde Paylaş

Kur'an'ın yanındayım evet.Bunun cemaatlere,şehylere,terör örgütlerine,partilere bir faydası yok aksine zararı var.

Sonuçta herkes eline Kuran alıp bu dini satmıyor mu? Sanki dini kullananlar başka kitabı kullanıyorlar, onlar da aynen senin gibi Kuran'ı kullanıyorlar.

Kadına baskı yapan da Kuran'ı kullanıyor, insanlar arasına fitne sokan da, insanları uyutan da..

Sitelerde Paylaş

İnancını saf bir şekilde yaşamak niyetinde olduğunu anlıyorum. O zaman cemaatlerden, camilerden, hacılardan, hocalardan ve en önemlisi siyasetin dinini kullanarak seni kandırmasından sakınmalısın. Dini inancının asla bir konu hakkında karar vermeni etkilemesine izin vermemelisin. Beni seçin çünkü ben müslümanım diyen siyasetçiye, islam olduğu için herhangi bir konuda bir insana değil de gerçekten haklı olan kişiye hak vermelisin. Dinini sosyal yaşamından ayırmaya başlarsan doğru yoldasın demektir. Dinin siyasetin aracı olmaya başladığı zamandan beri dinler insanın 24 saatini kontrol etmeye çalışmıştır. Bundan da uzak durmalısın. İnanç kalple ilgilidir.

Bu konuda hemfikiriz.

Sonuçta herkes eline Kuran alıp bu dini satmıyor mu? Sanki dini kullananlar başka kitabı kullanıyorlar, onlar da aynen senin gibi Kuran'ı kullanıyorlar.

Kadına baskı yapan da Kuran'ı kullanıyor, insanlar arasına fitne sokan da, insanları uyutan da..

Elinde o kitabı taşıyan herkesi aynı kefeye koymazsan iyi olur.Bazıları sadece elinde tutuyor çünkü.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...