Jump to content

Haydi eleştirin Kur'an'ı

Recommended Posts

Bu kadar uzun cevap yollama.

Zekat ve sadaka...Bir elin verdiğini diğeri görmeyecek...Bir fakire yardım etmek o insanı aşağılamak mı?Paraya tapıyorsan böyle düşünmen normal!

Ailen devlete ihanet ederse engel olmaz mısın?Adam öldürürse mahkemede yalancı şahitlik yapar mısın?Sizden beklenir...

Kur'an'ın % kaçı Hz.Muhammed'in kadınlarla ilişkisiyle ilgili? Lütfen hesapla sonra da ben ne salağım diye yakın.

tarihinde xseddx tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 219
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Genel cevap vereyim..

Sen bütün ibadetlerin amacını biliyorsun doğru.Allah rızası.Bir de bu ibadetlerin bize öğrettiği şeyler ve sağladığı faydalar var.

Belli vakitlerde olan ibadet namazdır.Günde 5 vakit (hatta 3 de olabiliyor,burada tartışmayalım) 2 dk Allah'ı anacaksın o kadar.Böylece gün içinde kontrolünü kaybetmen zorlaşacak.

Zekat ve sadakayı verebilecek biiiiiir sürü kişi var.Eğer sen köprü altlarında sabahlayan biri olsaydın zekat ve sadaka hakkında böyle konuşmazdın.

Anlatamıyorum galiba. İbadet öğrenmek için, fayda için falan yapılmaz. İbadet Allah rızası için yapılır. Allah rızası için yapılan ibadetlerin tamamen şeklen olması size tuhaf değil mi?

Haydi tüm hepsini boş verelim. Neden ibadetlerin kendine has rituelleri var? Hiç düşündünüz mü?

İbadet, yaratıcının hoşuna gitsin diye yapılıyor. Siz otomatikleşmiş ve belli mantığı olmayan kurallara göre eğilip kalkarak veya yemek yemeyerek yaratıcının hoşuna gitmeye çalışıyorsunuz. Tuhaf değil mi?

Sitelerde Paylaş

"Bu Kitap Allah'tan başkasına ibadet etmemeniz için indirildi. Kuşkusuz, ben size O'ndan gelen bir uyarıcı ve müjdeciyim."

Burada ben size gelen uyarıcıyım diyen kim?

FATİHA:5. Ancak sana kulluk ederiz ve yalnız senden medet umarız.

6. Bize doğru yolu göster.

Yukarıda 2 kuran ayeti var burada yalvaran kim kuran allahın sözleri değilmi bu yalvaran kim.?

ZARİYAT: 50-"O halde hemen Allah'a kaçın; haberiniz olsun ki, ben size ondan gelen açık bir uyarıcıyım.

51-Allah'la beraber başka bir tanrı uydurmayın; haberiniz olsun ki ben size ondan gelen açık bir uyarıcıyım.

Burada ben size gelen bir uyariyicim diyen kim

Hepsine cevap verirdimde bi tanesine cevap vereyim

Fatiha süresi namazda okunan temel bir süredir sürekli okunan

El pençe Allah'ın huzurunda dururken ancak bana kulluk edin ancak benden medet umun ben size doğru yolu gosteririmmi diyeceğiz namaz kılmadığından belli bu ayat bile Kuran'ın hakikat olduğunu gösterir

Sitelerde Paylaş

Zekat ve sadakayı verebilecek biiiiiir sürü kişi var.Eğer sen köprü altlarında sabahlayan biri olsaydın zekat ve sadaka hakkında böyle konuşmazdın.

Bu arada hesapladım. Bana zekat düşmüyor. Tüm ihtiyaçlarımı ve masraflarımı düştüm. Elimde zekat verecek hiç para kalmadığı gibi eksiye düştüm. Hatta kalbimi İslama ısındırmak için zekatınızı bana verebilirsiniz. :)

Sitelerde Paylaş

"Bu Kitap Allah'tan başkasına ibadet etmemeniz için indirildi. Kuşkusuz, ben size O'ndan gelen bir uyarıcı ve müjdeciyim."

Burada ben size gelen uyarıcıyım diyen kim?

FATİHA:5. Ancak sana kulluk ederiz ve yalnız senden medet umarız.

6. Bize doğru yolu göster.

Yukarıda 2 kuran ayeti var burada yalvaran kim kuran allahın sözleri değilmi bu yalvaran kim.?

ZARİYAT: 50-"O halde hemen Allah'a kaçın; haberiniz olsun ki, ben size ondan gelen açık bir uyarıcıyım.

51-Allah'la beraber başka bir tanrı uydurmayın; haberiniz olsun ki ben size ondan gelen açık bir uyarıcıyım.

Burada ben size gelen bir uyariyicim diyen kim

Hepsine cevap verirdimde bi tanesine cevap vereyim

Fatiha süresi namazda okunan temel bir süredir sürekli okunan

El pençe Allah'ın huzurunda dururken ancak bana kulluk edin ancak benden medet umun ben size doğru yolu gosteririmmi diyeceğiz namaz kılmadığından belli bu ayat bile Kuran'ın hakikat olduğunu gösterir

İbadet ne demek ?

Sitelerde Paylaş

Kuran niye inançları bize uymuyorsa ana babamızı dışlamamızı emretmiş? Haksızlık değil mi? Seni büyütmüş, okutmuş, karnını doyurmuş vs. sonra Müslüman değilse hooooop gitti analık babalık hakkı.

Bence hoş olmamış

Sitelerde Paylaş

Kuran niye inançları bize uymuyorsa ana babamızı dışlamamızı emretmiş? Haksızlık değil mi? Seni büyütmüş, okutmuş, karnını doyurmuş vs. sonra Müslüman değilse hooooop gitti analık babalık hakkı.

Bence hoş olmamış

Dost edinmeyin diyor sadece.Olayı bu kadar büyütme.Annen katil olsa mahkemede onun lehine yalancı şahitlik yapar mısın sırf seni büyüttü diye? Eh beklenir senin mantığına göre...

Sitelerde Paylaş

Dost edinmeyin diyor sadece.Olayı bu kadar büyütme.Annen katil olsa mahkemede onun lehine yalancı şahitlik yapar mısın sırf seni büyüttü diye? Eh beklenir senin mantığına göre...

Soru ne cevap ne güzel insan. Katil nereden çıktı. Sadece inancı sebebiyle ana babamızı defterden silmemizi emreden bir tanrı...

Diğer tanrılar da böyle yapsa iyi mi olur?

Buradaki birçok ateistin anne babası Müslüman. Bizler ana babamızı defterden silsek ahlaki olur mu?

Sitelerde Paylaş

Soru ne cevap ne güzel insan. Katil nereden çıktı. Sadece inancı sebebiyle ana babamızı defterden silmemizi emreden bir tanrı...

Diğer tanrılar da böyle yapsa iyi mi olur?

Buradaki birçok ateistin anne babası Müslüman. Bizler ana babamızı defterden silsek ahlaki olur mu?

Ateizm din değil.

Dost edinmeyin demek sil demek değil.

Ayetin nüzul sebebini araştırırsan daha sağlıklı düşünebilirsin.

Sitelerde Paylaş

???????

Muhammed Zeynebi aldimi almadimi? Zeyd kimdi? Inanmiyorsaniz acin Kurani okuyun, belki sizde kurana uyup uygularsiniz, nede olsa Allah kelami.

Benim ahlak anlayisim kiyaplarda yazmaz o kurallari ben yasadigim sure icinde aldigim egitim ve cevremden gordugum insani davranislardan alirim, oyle Allah dedi, muhammed dei, isa dedi diye ben baska insanlara karsi bir tavra girmem.

Sorum acik, lutfen yanitlarmisiniz?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...