Jump to content

Haydi eleştirin Kur'an'ı

Recommended Posts

Kur'an'ın emir ve yasakları hakkında iyi veya kötü eleştirileri olan varsa buraya yazabilir.Lütfen tek tek yazın eleştirilerinizi ki sağlıklı cevap verebileyim.Bakalım neler yazacaksınız...

Mesela Kur'an'da zekat verin yazıyor.Zekat şu şu şu yönden kötü bir şeydir.Kur'an'da anne ve babanıza iyi davranın diyor.Ben şu şu sebeplerle bu emrin anlamsız olduğunu düşünüyorum.Gibi eleştiriler yapın.Ben de bilgim yettiğince size cevap vereyim.

Bu kadar başlık var Neredeyse % 90'ı Kuran'la ilgili. Bu kadar çok eleştiri yapılırken bir başlık açıp Kuran'ı eleştirin demek için ya cahil ya da çocuk olmak lazım. Zaten yeterli kapasiteniz yok doğru dürüst bir yanıt veremiyorsunuz ne bok yemeye böyle bir başlık açıyorsunuz ? Xislam yukarıdaki iletide 100'ün üzerinde çelişki göstermiş hiçbirine bir yanıt verememişsin hala utanmadan ileti yazıyorsun.

Şimdiye kadar hangi başlıkta tatmin edici bir yanıt verdiniz ? Kuran denen embesil kitabın neresi doğru ki ? Her ayeti ayrı bir rezalet.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 219
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Atılan paşa ayetin bir tercümesini tam olarak yaz da bakalım neymiş? İslam alimlerinin tercümesini beğenmiyorsun senin tercümeni görelim. Lütfen ayeti yaz

Ben Allahın tercümesini beğenirim.Sen ,hangi ayette yıldızların döküldüğü yazıyorsa bir döktür bakalım.
Sitelerde Paylaş

Bu kadar başlık var Neredeyse % 90'ı Kuran'la ilgili. Bu kadar çok eleştiri yapılırken bir başlık açıp Kuran'ı eleştirin demek için ya cahil ya da çocuk olmak lazım. Zaten yeterli kapasiteniz yok doğru dürüst bir yanıt veremiyorsunuz ne bok yemeye böyle bir başlık açıyorsunuz ? Xislam yukarıdaki iletide 100'ün üzerinde çelişki göstermiş hiçbirine bir yanıt verememişsin hala utanmadan ileti yazıyorsun.

Şimdiye kadar hangi başlıkta tatmin edici bir yanıt verdiniz ? Kuran denen embesil kitabın neresi doğru ki ? Her ayeti ayrı bir rezalet.

Kabul edersiniz ki embesil olana tatmin edici yanıt vermek zor oluyor. -_-
Sitelerde Paylaş

Kuran'da çelişki yok ayetleri cimbizlayip alıp çarpıtma var.oraya bissuru ayet yazmışsınız hepsini carpitmissin cimbizlayip oncesini ve sonrasını milleti kandırıyorsunuz Kuran'ı tek bı solukta oku bak aklında hiçbir soru işareti kalmayacak Kur'an biz kavramını çok kullanır Allah meleklerinde yüceltir bazı ayetlerde biz yaptık der meleklerinde ise katar .bazende peyganberin ağızından konusurcasina öğüt verir edebiyatçılar iyi bilir bunu yüzde yüz yalanlayabileceginiz tek bir ayat yoktur kanıtı ile koyün görelim hep yorumu saptırma varrr

Sitelerde Paylaş

Kullandığın kelimelere dikkat et.Kuran aklı olanlara seslenir olmayanlara değil bunu da anla!Embesil

Ben bir çok kitap okudum Kuran gibi saçma bir kitap görmedim. Ne bir kronolojisi var ne de bir anlamı. Siz Kutsallık yüklediğiniz için size makul geliyor ama herhangi bir kitap gibi okusanız ne kadar boktan bir kitap olduğunu görebilirdiniz.

Sitelerde Paylaş

Kuran'da çelişki yok ayetleri cimbizlayip alıp çarpıtma var.oraya bissuru ayet yazmışsınız hepsini carpitmissin cimbizlayip oncesini ve sonrasını milleti kandırıyorsunuz Kuran'ı tek bı solukta oku bak aklında hiçbir soru işareti kalmayacak Kur'an biz kavramını çok kullanır Allah meleklerinde yüceltir bazı ayetlerde biz yaptık der meleklerinde ise katar .bazende peyganberin ağızından konusurcasina öğüt verir edebiyatçılar iyi bilir bunu yüzde yüz yalanlayabileceginiz tek bir ayat yoktur kanıtı ile koyün görelim hep yorumu saptırma varrr

Bir solukta değil senelerdir okuyorum her okuduğumda tutarsızlık, saçmalık, ilkellik görüyorum. Bin tane kitap okudum böyle abuk bir kitap görmedim.

Sitelerde Paylaş

Eger bir yaratıcı isen ve görünmez isen insanlara ve akılların üzerinde bir güç isen insanları bundan guzel uyaramazsin bisürü kitap okumuş ne okudun ask roman bilim edebiyat belgesel sanat bilim kitaplarımı ya bu insanları uyarmak icin indirilmiş bir kitap

Sitelerde Paylaş

Kitabımıza hakaret eden insan dışı edepsizlerin ağzına tüküreyim!!!

Hakaret etmiyorum ki ben. Sen benim kadar Kuran okumamışsındır buna eminim. Üstelik ben Eski Ahit ve Yeni Ahit'i de defalarca okudum. Onlara da inanmıyorum ama hiç değilse bir kronolojisi var. Bir şeyler anlayabiliyorsun.

Kuran'dan veri elde edemiyorsun. Anlatımı bozuk cahilce yazılmış bir kitap. Ben senin gibi kutsal olduğunu düşünmediğim için böyle söylüyorum. Aşağılamak için ya da hakaret ettiğim için değil .

Sitelerde Paylaş

Hakaret etmiyorum ki ben. Sen benim kadar Kuran okumamışsındır buna eminim. Üstelik ben Eski Ahit ve Yeni Ahit'i de defalarca okudum. Onlara da inanmıyorum ama hiç değilse bir kronolojisi var. Bir şeyler anlayabiliyorsun.

Kuran'dan veri elde edemiyorsun. Anlatımı bozuk cahilce yazılmış bir kitap. Ben senin gibi kutsal olduğunu düşünmediğim için böyle söylüyorum. Aşağılamak için ya da hakaret ettiğim için değil .

Eşeğin önüne ot ve altın koysan otu tercih edecektir.Hakaret etmiyormuş edepli ol.Birde aşağılamadığını söylüyor.

Ya sen bi söylesene şu kainatın ve içindekilerin meydana gelmesini sağlayan güç nedir?Hadi bunu cevaplada aklın yeterli seviyede diyelim.

Sitelerde Paylaş

Sen bir yaratıcı olsan ve görünmesen ve akıl ve zekanın kavrayamayacagi bir ilime ve güce sahip olsan gerçeğin ınsanına hitap edebilecek bundan daha guzel bı kitap yazda göreyim

Sitelerde Paylaş

Eşeğin önüne ot ve altın koysan otu tercih edecektir.Hakaret etmiyormuş edepli ol.Birde aşağılamadığını söylüyor.

Ya sen bi söylesene şu kainatın ve içindekilerin meydana gelmesini sağlayan güç nedir?Hadi bunu cevaplada aklın yeterli seviyede diyelim.

Eşek tabiki otu tercih eder. Çünkü altın eşek için bir şey ifade etmez. Ot ise kendisine yararlıdır.Eşek neyin kendisine yararlı olacağını bilir..

Ama senin gibiler kendisine hiç bir yararı olmayan Kuran denen safsatayı okur. Çünkü senin eşek kadar bile aklın yok.

Kainatın nasıl yaratıldığının Kuran ile bir ilgisi olmadığı kesin.. Çünkü bütün bu evreni yaratan yaratıcı Kuran gibi bir zırvaya imza atmak istemez.

Sitelerde Paylaş

Eşek tabiki otu tercih eder. Çünkü altın eşek için bir şey ifade etmez. Ot ise kendisine yararlıdır.Eşek neyin kendisine yararlı olacağını bilir..

Ama senin gibiler kendisine hiç bir yararı olmayan Kuran denen safsatayı okur. Çünkü senin eşek kadar bile aklın yok.

Kainatın nasıl yaratıldığının Kuran ile bir ilgisi olmadığı kesin.. Çünkü bütün bu evreni yaratan yaratıcı Kuran gibi bir zırvaya imza atmak istemez.

Sen soruma cevap ver.Okuduğun kitaplardan edindiğin bilgi neticesinde şu gördüğümüz bunu inkar edemessen değil mi?Şu kainatı meydana getiren nedir?Hadi sen Allah demiyorsun ,o zaman nedir?Bana de ki şudur canlı olsun olmasın farketmez?Hadi söyle

Sitelerde Paylaş

Sen soruma cevap ver.Okuduğun kitaplardan edindiğin bilgi neticesinde şu gördüğümüz bunu inkar edemessen değil mi?Şu kainatı meydana getiren nedir?Hadi sen Allah demiyorsun ,o zaman nedir?Bana de ki şudur canlı olsun olmasın farketmez?Hadi söyle

Kainatı meydana getiren bir şey yok, o hep vardı ve var olacak.

Sitelerde Paylaş

İllaki bir yaratıcısı olması gerektiğini kim söyledi ? Buna gerek yok ki. Diyelim ki senin istediğinin gibi bir yaratıcı var. Bu yaratıcı nasıl meydana geldi o zaman ? Buyur sen yanıt ver şimdi.

Sitelerde Paylaş

İllaki bir yaratıcısı olması gerektiğini kim söyledi ? Buna gerek yok ki. Diyelim ki senin istediğinin gibi bir yaratıcı var. Bu yaratıcı nasıl meydana geldi o zaman ? Buyur sen yanıt ver şimdi.

Buna gerek yok diyorsun.Peki nasıl olduda kainat oldu.YOksa hep var mıydı diyorsun?

Sitelerde Paylaş

Kuran'da hiçbir celiski yoktur sizin derdiniz sataşma k ..

3:7 O ki, sana kitabı indirdi. Onun bir kısmı muhkem ayetlerdir. Onlar kitabın anasıdır. Diğerleri ise müteşabihlerdir. Kalplerinde yamukluk bulunanlar, fitne çıkarmak ve keyfi yorumlarda bulunmak için onun müteşabih olanlarına uyarlar. Onun gerçek yorumunu ALLAH’tan başkası bilmez. İlimde derinleşenler: “O’na inandık, hepsi Rabbimiz katındandır.” derler. Bunu temiz akıl sahiplerinden başkası kavrayamaz. İste burada yollarımız ayrılıyor sizlere le.

Sitelerde Paylaş

Buna gerek yok diyorsun.Peki nasıl olduda kainat oldu.YOksa hep var mıydı diyorsun?

Sen beni niye sorguya çekiyorsun ya.. Nedir bu ? Sen sordun ben yanıtladım Şimdi sen yanıtla. Bir yaratıcı varsa nasıl ortaya çıktı ? Onu kim yarattı ? Yoksa hep var mıydı diyorsun ?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...