Jump to content

bombayı patlatıyorum

Recommended Posts

Siz ona da itiraz edecektiniz.

Bu sefer "Hayır yuvarlak değildir, geoiddir." diyecektiniz.

İtiraz edememeniz için bence ifade şöyle olmalı idi;

"Dünya ne yuvarlaktır ne de düz, biraz yumurtayı andırır ama yumurtadan daha yuvarlaktır, biraz küreyi andırır ama küreden daha basıktır."

şeklinde bir ifade kullanması lazımdır sanırım... :blink:

Ateshbey "yuvarlak" kelimesi matematiksel bir terim değildir. Top da yuvarlaktır, misket de yuvarlaktır, compact diskler de yuvarlaktır ve bunların hiçbiri geometride adı konulmuş birer terim ile açıklanamaz. En genel ifade ile yuvarlaktır. "Dünya yuvarlaktır" ifadesi yanlış bir ifade değil ki? Neden devekuşu yumurtasını, yayıp yuvarlatmayı göze alan bir tanrı "dünya yuvarlaktır" demekten çekiniyor?

Sitelerde Paylaş

O ayetin aslı şudur:

30. Bundan sonra da yeryüzünü döşedi.

İngilizcesini yazıyorum, Zira bizimkiler kafalarından kelime ekliyorlar..

30. And the earth, moreover, hath He extended

Arapçasında ne yumurta kelimesi vardır ne de yuvarlak...

Hem o ayeti yanlış eğip bükmüşsünüz siz...

Masada yuvarlaktır ne var şimdi bunda.

Küre olan bir şeyi yayamazsınız...

Ama yuvarlak olan bir şeyi yayarsınız..

Yufka mesela..

Ne güzel yayılır..

Tıpkı Kuran ın dünyası gibi....

Sitelerde Paylaş

yaf bu bie kitapla anlatmaya uğraşcaaana neden o herşeyi yapabilen merhametli rabbimiz beynimize bunları yüklememiş iyilikleri yüklememişte böle inanmayanlar çıkıo onlarıda merhametli oalrak cehenneme atıp yakıo budnana zevk alıo anlayamadım gitti bırakın bu kitapla indirmeyi felan merhametli olan zaten iyi yaratırdı biz ateistlerde islama göre iyi insan değiliz kafiriz nerede görürseniz öldürürün anlamanına gelen ayetler varya oradan çıkardım bu anlamı nereden yazdın demeyin sonra...

Sitelerde Paylaş
yaf bu bie kitapla anlatmaya uğraşcaaana neden o herşeyi yapabilen merhametli rabbimiz beynimize bunları yüklememiş iyilikleri yüklememişte böle inanmayanlar çıkıo onlarıda merhametli oalrak cehenneme atıp yakıo budnana zevk alıo anlayamadım gitti bırakın bu kitapla indirmeyi felan merhametli olan zaten iyi yaratırdı biz ateistlerde islama göre iyi insan değiliz kafiriz nerede görürseniz öldürürün anlamanına gelen ayetler varya oradan çıkardım bu anlamı nereden yazdın demeyin sonra...

Cemaat müslümanının inançsızı katletmemesinin tek sebebi, evet açıklıyorum şimdi, Hazır mısınız?

İMAMLARIDIR

İmamı derse ki gidin katledin, bu güruhun daha büyük zevkle yapmayacağı şey yoktur. Gözü dönmüş şekilde tekbirle saldırırlar.

İmamı kim kontrol eder? Ya iran ya da devlet.

Devlet devletçi imam atamaya çalışır, kimi irancı olur ve bekler.

Sayıları yeter düzeye eriştiğinde fetva çıkar ve soykırım başlar.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...