Jump to content

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ATEİST MİYDİ?

Recommended Posts

• İleti 386
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bırakın bu ayakları. Yemezler

Yıllarca bu milleti, iman Allah ile kul arasındadır diye kandırdınız. Aslında özünde doğru bir cümle ama öyle bir çarpıttınızki o cümleyi. İslamı kapalı kapılar ardına yittiniz bu bahaneyle. Sizler az cakal değilsiniz.

Yani sence iman Allah ile kul arasında değil mi? İlle araya bir sakallı yobaz mı sokacaksın?

Sitelerde Paylaş

Devleti müslüman yapsaydı sizin gibiler doğruluğu belli olmayan hadisleri kanun olarak uygulardınız.Recm yapardınız mesela.Bu Kur'an'a aykırıdır.Atatürk günaha girmenizi engellemiş.Belki sonra Kur'an'a dayanan bir anayasa yaparız ileride ama sizin kafanızla zor.

Sapla samanı karıştırma. İslamı daha doğru yaşamak ayrı birşey islami yaşamdan soyutlamak ayrı birşey.

İslamı bidatlardan yanlışlardan ayırmak bizim görevimiz. Ancak bunu yaparken islam anlayışı içersinde kalınarak yapılması lazım.,

Sen islamı, devlet hayatından hatta sosyal hayattan soyutlayan bir laik bir anlayışlamı düzelteceksin. Söylediğine kendin inanıyormusun.

Sitelerde Paylaş

Sapla samanı karıştırma. İslamı daha doğru yaşamak ayrı birşey islami yaşamdan soyutlamak ayrı birşey.

İslamı bidatlardan yanlışlardan ayırmak bizim görevimiz. Ancak bunu yaparken islam anlayışı içersinde kalınarak yapılması lazım.,

Sen islamı, devlet hayatından hatta sosyal hayattan soyutlayan bir laik bir anlayışlamı düzelteceksin. Söylediğine kendin inanıyormusun.

İslam'ı devlet yönetimine sokan ülkelerin hali ortada iken sen neyi savunuyorsun? Bütün gelişmiş ülkelere bir bak, var mı bir tane din kuralları ile yönetilen ülke hristiyan, yahudi veya müslüman?

Sitelerde Paylaş

Okuduğunu anlayamıyormusun. Ben onumu kasteddim.

Bırakın bu ayakları. Yemezler

Yıllarca bu milleti, iman Allah ile kul arasındadır diye kandırdınız. Aslında özünde doğru bir cümle ama öyle bir çarpıttınızki o cümleyi. İslamı kapalı kapılar ardına yittiniz bu bahaneyle. Sizler az cakal değilsiniz.

Bu laf sarı çizmeli Mehmet Ağa'ya mı ait?

Sitelerde Paylaş

İslam'ı devlet yönetimine sokan ülkelerin hali ortada iken sen neyi savunuyorsun? Bütün gelişmiş ülkelere bir bak, var mı bir tane din kuralları ile yönetilen ülke hristiyan, yahudi veya müslüman?

İslamın yaşandığı bir tek ülke yok. Kağıt üzerinde olsa bile bu ülkelerde islam yaşanmıyor. bknz. SUUDİ ARABİSTAN

Sitelerde Paylaş

Hayır değildim. İnancım vardı ama ben şimdi, o zamanki durumum için müslümandım diyemiyorum.

O zaman boş yere konuşup durma. Senin içine inanç tohumunu atmışlar zamanında, sadece yeşermesi biraz zaman almış.

O tohum müslümanlık değil de hristiyanlık olsaydı, şimdi ateşli bir hristiyan olup müslümanlara saydırmıyacak mıydın?

Sitelerde Paylaş

Bu konuyla ilgili forumda bir çok araştırma var Atatürkün islama yönelikte ateizme yönelikte söylemleri var ateistler arasındaki genel kanı ateist olduğu yönünde ancak tepki almamak için müslüman olarak davrandığı şeklinde... Tamamen politik yani.

YANLIS! böyle söylemek, Atatürk`e bilerek yada bilmeyerek cirkin bir iftira atmaktir. dingillerin anlamasini zaten beklemiyorum da, bazi ateistlerde, ya Atatürk`ü yeteri kadar tanimadiklarindan yada Kurtulus savasi tarihini bilmediklerinden yaniliyor olabilirler.

Atatürk`ün söylem ve eylemlerini tarihi siralama, zaman ve zemine göre degerlendirmesseniz, onu yanlis anlamaya mecbursunuz.

Cumhuriyet kurulmadan önce ve kurulus yillarinda YOBAZIN VE BAGNAZIN COK OLDUGU ZAMANLARDA! düsüncelerini aciklamamayi tercih etmis olabilir. ki, bu milletinin gelecegi icin akillica bir davranistir.

Atatürk`de hepimiz gibi bir insandi! ögrendikce ve tecrübe sahibi oldukca, düsüncelerinin degismesi ve kisiliginin gelismesinide normaldir. beynine tecavüz edilmis müslüman bir ailenin cocugunun, bir günden ertesi güne ateist olmasi beklenemez.! Atatürk´ün ISLAM DINI HAKKINDAKI düsüncelerini anlamak icin, KENDI EL YAZISI ILE YAZDIGI "Lise 2 tarih kitabi" ve Afet inanin "Medeni bilgileri"ni okumak zorundasiniz. ve NUTUK`u okumayan Atatürk`ü zaten anlayamaz .

ÖLÜMÜMDEN 70 YIL SONRA BILE KENDI HALKINDAN EN AZ 200 YIL LERDE OLAN TEK LIDER! ONA HAYRANLIGIM BU YÜZDEN HER GÜN ARTIYOR.

http://www.dailymoti...ws#.UQachfLF-XV

tarihinde kitapsiz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu laf sarı çizmeli Mehmet Ağa'ya mı ait?

Ateistlerin sorunu bu işte. CÜMLEYİ BÜTÜNLÜK İÇİNDE DEĞERLENDİRMEYİP İŞENE GELEN KISMI CIMBIZLAMAK.

Sitelerde Paylaş

İslamın yaşandığı bir tek ülke yok. Kağıt üzerinde olsa bile bu ülkelerde islam yaşanmıyor. bknz. SUUDİ ARABİSTAN

Sen şimdi "Aslında müslüman da yok" dersin, zaten her müslüman İslam'ı bir tek kendisinin yada kendi şeyhinin, mezhebinin, tarikatının doğru anladığını, başka herkesin yanlış anladığını iddia eder.

Sitelerde Paylaş

O zaman boş yere konuşup durma. Senin içine inanç tohumunu atmışlar zamanında, sadece yeşermesi biraz zaman almış.

O tohum müslümanlık değil de hristiyanlık olsaydı, şimdi ateşli bir hristiyan olup müslümanlara saydırmıyacak mıydın?

Deistlere atmışlarmı mesala müslümanlık tohumlarını. Sen şimdi deistlere müslümanmı diyorsun.

Yetişin deistler size bakın ne diyor :lol:

Sitelerde Paylaş

Ateistlerin sorunu bu işte. CÜMLEYİ BÜTÜNLÜK İÇİNDE DEĞERLENDİRMEYİP İŞENE GELEN KISMI CIMBIZLAMAK.

Aslında özünde doğru ise muhalefet ettiğin ne? Neden "İman Allah ile kul arasındadır" demek insanları kandırmak oluyor? Aradan şeyhleri, sakallı yobazları kaldırınca İslam kapalı kapılar ardına mı sokulmuş oluyor? Basit bir kitabı anlamak için zekanız yeterli gelmiyor mu?

Sitelerde Paylaş

xseddx nedense sana kanım ısındı dostum , bu üllkede milyonlarca müslüman aynı senin gibi birçoğunun vefa ve minnet duyguları hala yerinde bu forumda ötenn yobazlar gibi değil.

hayırlı olsun xseddx

ateist arkadaştan tebriğide aldın. Bunun kıymetini bil. Bunlar her müslamana iltifat etmezler.

Sitelerde Paylaş

xseddx nedense sana kanım ısındı dostum , bu üllkede milyonlarca müslüman aynı senin gibi birçoğunun vefa ve minnet duyguları hala yerinde bu forumda ötenn yobazlar gibi değil.

hayırlı olsun xseddx

ateist arkadaştan tebriğide aldın. Bunun kıymetini bil. Bunlar her müslamana iltifat etmezler.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...