Jump to content

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ATEİST MİYDİ?

Recommended Posts

Senin osmanlı padişahların sefalet içinde yaşadı zaten değil mi ?

Ulan siz bile padişahın malıydınız utanmaz heriff.

Vahdettin oldugunde cenaze masraflarini karsilayacak parasi bile yoktu. Bunlarin hesabi birilerine mutlaka sorulacak, sen merak etme.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 386
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

verecek bir cevabı olmayınca insanın böyle saçmalar.

acaba hangi hastalık dalı bu durumu izah eder.

bre kamil, bilmiyorsan alay etme , sor , öğrenmeye çalış,

öğrenmek istemiyorsanda gerçekleri gör.

ama nerde sende o göz.

söz para etmiyor ki, göz görsün

Benim bildiklerim bana yeter sen o engin bilgilerinle aydınlat bizleri seni arap yalkası.

Sitelerde Paylaş

Anlıyorum , sen desene kız kardeşimin benimle eşit miras hakkına sahip olmasına canım sıkılıyor diye.

İyiki de gelmiş şu laiklik senin gibi beyinler azalmış en azından :)

Senin mantığınla gidersek şuan bu ülkede müslüman yok , Sizin gibi yobazlar bile seve seve laikliğin gereklerini uyguluyor , sizleri dizginlemek lazım en başta Atatürk'te onu yapmış zaten.

Yani senin ve kuran'ın anlayışıyla yönetilen bir toplumda yaşamak ne kadar rezil birşey olurdu düşünsene Şeriatın uygulanmadığı topraklarda şeriat çığırtganlığı yapmak kolaydır zaten , boşa sallıyorsunuzz.

Ben daha öncede söylemiştim , şeri kuralları ülkemde yaşayan hiçbir müslümana bile yakıştıramıyorum diye. Sizin gibileri bir adaya filan yollayıp , şeriatla yönetilmenizi sağlasak o adada devrim yapar Laikliği getirirsiniz. Sizin tek yaptığınız boşa sallamak.

amma kuruntulu adammışsın ya :lol:

Kendini böylemi tatmin ediyorsun :)

Sitelerde Paylaş

Ben bu Cehil'le Leheb'i hep karıştırıyorum , saol üstadım :)

Ebu Cehil'in asıl lakabı Ebu'l Hakem. Çevresinde çok güvenilir olduğu için herkes onun hakemliğine başvururmuş, öyle bir adam yani, özü sözü bir.

Ebu Leheb'in asıl adı ise Abdulmenaf, Muhammed'in öz amcası, Muhammed'e çok iyiliği dokunmuş.

Muhammed'de acaip bir huy var, beğenmediği kişilere lakap takmış. Bazen ismini beğenmediklerinin ismini de değiştirirmiş, mesela karılarından birinin adı Berre imiş ama Muhammed onun adını yanılmıyorsam Cüveyriye ya da Zeynep olarak değiştirmiş.

Berre, nefsini temizlemek anlamına geliyormuş, Muhammed'de Berre adlı bu karısının yanından çıktığında insanlar "Muhammed nefsini temizledi" diye konuşmaya başlayınca hemen kadının adını değiştirmiş.

Sitelerde Paylaş

Laikliğe karşı olan bu kininizi anlamakta gerçekten zorluk çekiyorum. Laik düzen din ve devlet işlerini birbirinden ayırır. Yani devletin dini olamaz ki mantıklı olan budur. Devletin saçma sapan islami kurallara göre yönetilmemesi adil olandır. Çünkü isteyen başını, isteyen kçını açar yada kapatır. Kimseyi neye inanması inanmaması hakkında diretemessiniz. Ben bir kadınsam ve kendi ülkemde sırf saçımın tek teli gözüktü diye elim böcek dolu torbaya giriyorsa afedersiniz ama s.k.rim böyle kuralı. Bu mudur hoşgörü dininin kuralları?

Sitelerde Paylaş

" Evet Karabekir,

Arapoğlunun yavelerini (uydurmalarını) Türk oğullarına öğretmek için

Kuranı Türkçeye tercüme ettireceğim ve böylece de okutturacağım,

ta ki budalalık edip de aldanmakta devam etmesinler."

tarihinde murat-tlv tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sitelerde Paylaş

Ya, Ataturk ateist olsa ne olur? Neden bilhassa bu Islam alemi bir liderin Musluman, imanli olmasini isterki?` Yani 21 YY da yasiyoruz ama zihinler hala 14.YY da. Yani bu kadar cehalet bu kadar kole ruhlu olunmazki. Yuhhh diyorum artik.

Liderin elbisesine, kufurlu konusmasina, agir abi ayaklarina yatmasina, milliyetine, dinine bakip onu secen bir millet anca foseptik cukurunda debelenir durur.

Sitelerde Paylaş

Laikliğe karşı olan bu kininizi anlamakta gerçekten zorluk çekiyorum. Laik düzen din ve devlet işlerini birbirinden ayırır. Yani devletin dini olamaz ki mantıklı olan budur. Devletin saçma sapan islami kurallara göre yönetilmemesi adil olandır. Çünkü isteyen başını, isteyen kçını açar yada kapatır. Kimseyi neye inanması inanmaması hakkında diretemessiniz. Ben bir kadınsam ve kendi ülkemde sırf saçımın tek teli gözüktü diye elim böcek dolu torbaya giriyorsa afedersiniz ama s.k.rim böyle kuralı. Bu mudur hoşgörü dininin kuralları?

Laiklik din ile devlet işlerinin birbirinden ayrılması mıdır? O halde Türkiye de laiklik yok. Çünkü devlet din işlerine musallat olmuştur bir zamanlar. Misal ezanın türkçe okunması. Arapça ezan okuyan müezzinlerin ceza alması vs. vs. Din ile devlet işleri ayrı değil mi laik düzende. Size yutturmuşlar sadece o yalanı.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...