Jump to content

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ATEİST MİYDİ?

Recommended Posts

bi rahat bırakamadınız adamı.. kimi putlaştırıyor kimi küfür ediyor.. atatürk ateistmiydi? sana ne bana ne kime ne?

yaptıkları yapmadıkları ortada.. beğendiğin varsa uygula beğenmediğin varsa uygulama.. değiştirmek istediğin varsa gir parlamentoya değiştir.. bir ömür onu severek ya da ondan nefret ederek geçermi ?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 386
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Atatürk'ü bilmem ama acaba sizin dinle bir ilginiz var mı diye şüphe içerisindeyim.

yahu yakışıyormu hiç sana. Hata da niye ısrar ediyorsun. İslamla karşıtı olan bir insana bu sevgi nedir ?

Devletin dini islamdır ibaresini çıkarıp laik bir anlayışa geçmek islami açıdan nasıl değerlendirilir bir cevap verirmisin.

Genelde Atatürk'le ilgli videoları yobaz müslümanlar iftira atıyorlar diye savunuyorlar ama bak bu videoları ateistler yapmış. Müslümanlar değil

Sitelerde Paylaş

Ben ne soruyorum sen ne cevap(soru) veriyorsun. Sordun peki cevabını vereyim, hayır.

Peki İslamla yönetilen topraklarda sadece müslümanlarmı yaşıyordu ?

Hz.Ömer'in de bir rahip için ağladığı rivayet edilir.Atatürk'ün ne olduğu bilinmez ama yaptıkları ortada.Bu kadar uğraşmayın bence kimseyle.

Sitelerde Paylaş

İlk zamanlarımın aksine üslubuma dikkat etmeye çalışıyorum, o yüzden ağzımı bozmak istemiyorum beni zorlama .

İslamiyet o kadar anlaşılabilir bir din ki zaten onlarca mezhebe ayrılmış.

Daha kendi aranızda bile anlaşmıyorsunuz , bu forumda da örneklerini görüyoruz.

Müslümanlığın ne olduğunu anlayabilen bir toplum yok zaten , herkes işine geleni almış gelmeyeni bırakmış.

Mesela sen İslam alimi arkadaş , Allah'ın ayetleriyle dalga geçilen forumda ne işin var ?

Nisa.140'ı hiç okudun mu ?

islamı tartışmaya gelmedim bu foruma,

ateistlerin bilime inanan kişiler olduğunu düşünerek, bu forumda bilim adına yapılan tartışmaları, örnekleri,, düşünceleri okumaya , onların bakış açılarının nasıl olduğunu ve bana müsade edilirse kendimin denediği bilimsel izahı olmasada kişilerin kendilerinin yapacakları bazı pratik uygulamaları açıklamaya geldim.

ama lakin geldiğim günden bu yana bilim değil, iki tarafı gördüm bir taraf islamı diğer taraf ona küfürü benimsemiş , bir sidik yarışı içerisinde olduklarını gördüm. bu tartışmaların bir iki üç olması değil, ama açılan her konu ayet ve kuranı kerim , sürekli bunlar, insana olumlu katkı yapacak başlıklarla uğraşan çok az insanlar var, yoksa ben kimsenin inancına düşüncesine gem vurulsun demiyorum. herkes istediği gibi yaşasın.... annlatabildimmi sayın forum üyesi ...

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar,

Ben Mustafa Kemal Atatürkün avukatı değilim. Gerekirse din konusunda eleştiririm ama yiğidi öldürün hakkını yemeyin. Gelin sizinle beraber din hakkında karşılaştırma yapalım:

Ampul partisi icraatları:

1. Zina, yasayla serbestleştirildi

Nur3: Zinâ eden erkek, ancak zinâ eden kadını, yahut şirk koşan kadını nikâhlayabilir ve zinâ eden kadın da ancak zinâ eden erkekle, yahut şirk koşanla nikâhlanabilir ve bu, inananlara harâm edilmiştir.

2. Domuz yasayla serbestleştirildi

Bakara 173: Fakat (Allah) size, sadece ölü hayvan etini, kanı ve domuz etini haram kıldı. Ve Allah'tan başkası için olanı (putlar ve şahıslar adına kesilen hayvanı) helâl kılmadı. Ama kim zarurette (açlıkta ve zor durumda) kalırsa, o taktirde (başkasının) hakkına el uzatmamak ve zaruret miktarını aşmamak (şartıyla) onun üzerine günah yoktur. Muhakkak ki Allah, Gafur'dur, Rahîm'dir.

4. ampulun başındaki eş başkan, durmadan ya Allah diyerek kilise açıyor

Maide 51: Ey inananlar! Yahudi ve hıristiyanlarla ittifak yapmayın. Onlar birbirlerinin dostlarıdırlar. Sizden kim onlarla ittifak yaparsa kuşkusuz o da onlardandır. Şüphesiz Allah, zalimler topluluğunu doğruya iletmez.

5. Kiliselerin açılması son 10 yılda patladı

6. Ruhban okulu açıldı açılacak

7. ibrahimi dinler denilerek İslamla diğer ucubeler eş değer haline getirildi

Ali İmran 67: İbrahim, ne Yahudi idi, ne de Hıristiyan. Fakat o, hanif (Allah’ı bir tanıyan, hakka yönelen) bir müslümandı. Allah’a ortak koşanlardan da değildi.

Sorarım size yukarıdaki maddelerin hangisini Mustafa Kemal Atatürk yaptı? Hiçbirini. Kendine müslüman diyen ampul partisi yaptı.

Ampul partisi zihniyetli münafıkların(münafık: Kendi çıkarı için müslüman gibi görünenler) akıbeti:

Nisa 145: Şüphesiz ki münafıklar, cehennem ateşinin en aşağı tabakasındadırlar. Onlara hiçbir yardımcı da bulamazsın.

Şimdi tekrar soruyorum; cehennemin en dibine Mustafa Kemal Atatürk mü gidecek, yoksa kendine haşa müslüman diyen ampul partisi ve aynı zihniyettekiler mi?

tarihinde KHF-232 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

peki, bu yazıyı yazmak istemezdim ama , belki bir düşündürür,

kişi sevdikleriyle beraberdir,

siz atatürkle beraber haşr olmak, istermisiniz,

ben allaha sığınırım onunla beraber olmaktan.

YA SİZLER, AMİN DİYEBİLECEKMİSİNİZ

Sitelerde Paylaş

Sanırım sen de ampul partisiyle birlikte haşr olacaksın. Zebani amcalarına dikkat et, hiç kimsenin göz yaşına bakmıyorlar.

tarihinde KHF-232 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Mr.Erdoğan ile haşr olacağıma Atatürk ile haşr olurum.

Sitelerde Paylaş

Mr.Erdoğan ile haşr olacağıma Atatürk ile haşr olurum.

Konuyu saptırma. Bir yanlışı diğer yanlışla düzeltmeye çalışma. Ben oy kullanmıyorum bu sistemde. O yüzden söylediklerin benim için bir şey ifade etmiyor.

Hala diyorsunki kurana türkçeye çevirdi. Niye çevirdiğini kaynaklı olarak video da izlemedinmi.

laikliği getirmiş,içki masalarında ömrünü geçirmiş,güzellik yarışmaları düzenlemiş,kuran için gökten indiği sanılan kitap demiş vs.vs. sende bu adamla haşr olmak istiyorsun ya daha sana bişey demiyorum. Seviğinle beraber sana mutluluklar dilerim.

Sitelerde Paylaş

Konuyu saptırma. Bir yanlışı diğer yanlışla düzeltmeye çalışma. Ben oy kullanmıyorum bu sistemde. O yüzden söylediklerin benim için bir şey ifade etmiyor.

Hala diyorsunki kurana türkçeye çevirdi. Niye çevirdiğini kaynaklı olarak video da izlemedinmi.

laikliği getirmiş,içki masalarında ömrünü geçirmiş,güzellik yarışmaları düzenlemiş,kuran için gökten indiği sanılan kitap demiş vs.vs. sende bu adamla haşr olmak istiyorsun ya daha sana bişey demiyorum. Seviğinle beraber sana mutluluklar dilerim.

Biz yalnız Allah ile haşr oluruz.

Sitelerde Paylaş

"Mr.Erdoğan ile haşr olacağıma Atatürk ile haşr olurum." biraz önce böyle demiştin.

Neyse kardeşin olarak sevindim fikrini değiştirdiğine.

Atatürk müslüman tanımına Mr.Erdoğan'dan daha fazla uyuyor.O nedenle böyle bir kıyas yaptım sadece.

Sitelerde Paylaş

Atatürk'ün ne olduğunu kimse bilemez.Ben yaptıklarına bakarım.İslam'a katkıları akılalmaz derecede çoktur.Bu yüzden yobazların aklı almıyor zaten kötülüyorlar hep.

Atatürk İslamın en büyük düşmanlarındandır. Sana öğretilen tarihi bir kenara bırak ve Kadir Mısıroğlu ve Mustafa Armağan gibi güvenilir yazarların kitaplarını oku. LOZAN ZAFER Mİ HEZİMET Mİ BİR ARAŞTIR BAKALIM !

Sitelerde Paylaş

Atatürk İslamın en büyük düşmanlarındandır. Sana öğretilen tarihi bir kenara bırak ve Kadir Mısıroğlu ve Mustafa Armağan gibi güvenilir yazarların kitaplarını oku. LOZAN ZAFER Mİ HEZİMET Mİ BİR ARAŞTIR BAKALIM !

Kadir Mısıroğlu, İngiliz ajanı. Pasaportuna bak adamın; kaç kere İngiltereye gitmiş.

Her gördüğün yaşlıyı deden; her gördüğün sakallıyı müslüman zannetme !!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...