Jump to content

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ATEİST MİYDİ?

Recommended Posts

Mustafa Kemalı bilmem ama..

Adnan, Feto yada islami parti liderleri gibi Ateist olmak Nasıl birşeydir onu merak ederim.

Bu dini liderlerin ateist olmaları yada eğer inanıyorlarsa ruh hastası olmaları gerekir. Şizofren olamayacak kadar akıllı görünüyorlar. İnanmış göründükleri dine binde bir inansalar kendilerini Allaha hesap verecek durumda görür bu herkesin artık gördüğü aldatmacaları yalanı çıkarcılığı yapamazlardı. Yani en ateşli ateist forum üyesinden bile daha "imanlı" ateist bunlar.

Ama ortadaki fark çok açık. Dürüst gariban ateistler bu forum gibi yerlerde kendilerini paralayıp insanlara yalanları göstermeye çalışırlar. Oysa bu "imanlı" ateistler aman kimse uyanmasın biz mali götürmeye devam edelim derler. Zavallı müslim kardeşlerimizde dürüst ve açık sözlü olana düşman kesilir (35 yıl bende öyleydim ) ama ne yazıkki gerçekler acıdır..

(Cumlelerim devrikse kusuruma bakmayin cok uzun zamandir yurtdisindayim.)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 386
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Atatürk İslamın en büyük düşmanlarındandır. Sana öğretilen tarihi bir kenara bırak ve Kadir Mısıroğlu ve Mustafa Armağan gibi güvenilir yazarların kitaplarını oku. LOZAN ZAFER Mİ HEZİMET Mİ BİR ARAŞTIR BAKALIM !

Güvenilir kaynak olarak ortaya attığın kişi Kadir Mısıroğlu olduğuna göre , sana cevap vermeye tenezül eden forum arkadaşlarımı kınıyorum.

Sitelerde Paylaş
  • 3 months later...

LAN NASIL ATATÜRK ATEİSTTİ BAK NE DİYOR ATA:

Ey millet! Allah birdir, şanı büyüktür. Allah'ın selâmeti, sevgi ve iyiliği üzerinize olsun. Peygamber Efendimiz Hazretleri, Cenâb-i Hak tarafından insanlara dinî hakikatleri tebliğe memur edilmiş ve resul olmuştur. Temel nizami, hepimizin bildiği Kur'ân-ı Azimussan'daki açık ve kesin hükümlerdir.

İnsanlara maneví mutluluk vermiş olan dinimiz, son dindir, mükemmel dindir. Çünkü dinimiz; akla, mantığa ve gerçeklere tamamen uymakta ve uygun gelmektedir. Eğer akla, mantığa ve gerçeklere uymamış olsa idi bununla diğer ilâhî tabiat kanunları arasında birbirine zıtlık olması gerekirdi. Çünkü bütün tabiat kanunlarını yapan Cenab-ı Hak'tır.

Arkadaşlar! Cenab-ı Peygamber çalışmalarında iki yere, iki eve sahipti. Biri kendi evi, diğeri Allah'in evi idi. Millet işlerini Allah'ın evinde yapardı. Hazret-i peygamber'in mübarek yollarını takip ederek bu dakikada milletimize ve milletimizin şimdiki ve geleceğine ait konuları görüşmek maksadıyla bu kutsal yerde, Allah'ın huzurunda bulunuyoruz. Beni bu şerefe kavuşturan Balıkesir'in dindar ve kahraman insanlarıdır. Bundan dolayı çok memnunum. Bu vesile ile büyük bir sevaba nail olacağımı ümit ediyorum.

Efendiler! Camiler birbirimizin yüzüne bakmaksızın yatıp kalkmak için yapılmamıştır. Camiler, söylenenleri dinleme ve ibadet ile beraber din ve dünya için neler yapılması lazım geldiğini düşünmek, yani birbirimizin görüş ve düşüncelerini almak için yapılmıştır. Millet işlerinde her ferdin zihninin başlı başına faaliyette bulunması lâzımdır. İşte biz de burada din ve dünya için, geleceğimiz için her şeyden önce hakimiyetimiz için neler düşündüğümüzü meydana koyalım.

Ben yalnız kendi düşüncemi söylemek istemiyorum. Hepinizin düşüncelerini anlamak istiyorum. Millî emeller, millî irade yalnız bir şahsın düşünmesinden değil, millet fertlerinin tamamının arzularının, emellerinin bileşkesinden ibarettir. Bundan dolayı benden ne öğrenmek, ne sormak istiyorsanız serbestçe sormanızı rica ederim."

07 Şubat 1923 BALIKESIR - Zagnos Paşa Camii

BU HUTBEYE GÖRE ATATÜRK MÜSLÜMANDI.

Sitelerde Paylaş

sonuç olarak nasıl bir inanca sahip olduğu belli olmuyor, ne söyleseniz kesinliği olmayacak. islamdan uzak hareketleri ve söylemleri olduğu için ben müslüman olarak görmüyorum.

Görmede zaten, müslüman olamayacak kadar akıllıymış hatta akıllıyı bırak bu çağın ötesinde bir kafa yapısı varmış adamda. Müslümanlık kim Atatürk kim..
Sitelerde Paylaş

sonuç olarak nasıl bir inanca sahip olduğu belli olmuyor, ne söyleseniz kesinliği olmayacak. islamdan uzak hareketleri ve söylemleri olduğu için ben müslüman olarak görmüyorum.

Senin de İslamdan uzak yazıların var.Ben de seni müslüman olarak görmem o zaman.Öyle şey olur mu?

Sitelerde Paylaş

Hutbe değil hitap o. O kadar yazdık anlattık hala Atatürk dindardı diyen cahiller var.

Tahminimce Atatürk'ün dindarlığı İslam Halifesi Haşmetli Padişah II.Selim'inkinden daha fazladır.Nam-ı değer Sarı(Sarhoş) Selim. :)

tarihinde xseddx tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Görmede zaten, müslüman olamayacak kadar akıllıymış hatta akıllıyı bırak bu çağın ötesinde bir kafa yapısı varmış adamda. Müslümanlık kim Atatürk kim..

sayın inmanah yazılarınızla hakaret etmeye çalıştığınızı görmekle beraber düşüncelerinize katılmamak elde değil, daha ılımlı ve kibar oalrak ta belirtebilirsiniz, kendinizden nefret edilmesini arzuluyorsanız bu tavrınızını sürdürün.

yazdıklarınıza gelirsek doğru söze ne hacet.

Sitelerde Paylaş

Senin de İslamdan uzak yazıların var.Ben de seni müslüman olarak görmem o zaman.Öyle şey olur mu?

sen yazdığın cümlelerin ya arkasında durmuyosun yada ne yazdığını unutuyorsun. yeri gelmişken hatırlatayım bana kafirsin diye mesaj atan kişi olduğuna göre bakış açını sorgulamama gerek varmı ?

Sitelerde Paylaş

Tahminimce Atatürk'ün dindarlığı İslam Halifesi Haşmetli Padişah II.Selim'inkinden daha fazladır.Nam-ı değer Sarı(Sarhoş) Selim. :)

Hep aynı taktik ama yemezler.

Kıyasladığın kişinin günahları olabilir ama en azından islamı ortadan kaldırmak için çalışmamıştır. Senin atan ise şeriatı islamdan ayırmıştır. İslamı devlet yönetiminden çıkarmıştır.

Kendi kurduğu hıyanet başkanlığının başkanına frag ve papyon giydirerek tamda senin gibilerin istediği gibi bir inanç yerleştirmek istemiştir.

Bu konuda hala yorum yazabilmeni hayretlikle karşılıyorum. Demekki pişkinlik sende zirve yapmış.

Sitelerde Paylaş

Hep aynı taktik ama yemezler.

Kıyasladığın kişinin günahları olabilir ama en azından islamı ortadan kaldırmak için çalışmamıştır. Senin atan ise şeriatı islamdan ayırmıştır. İslamı devlet yönetiminden çıkarmıştır.

Kendi kurduğu hıyanet başkanlığının başkanına frag ve papyon giydirerek tamda senin gibilerin istediği gibi bir inanç yerleştirmek istemiştir.

Bu konuda hala yorum yazabilmeni hayretlikle karşılıyorum. Demekki pişkinlik sende zirve yapmış.

Vatanın her yerinden gelen diğer delegeleri saymıyorsun.Onlara da küfret biraz.

Padişahlar gibi dinle halkı sömürmemiş en azından.Halkı cahil de bırakmamış.İnsanları çelişkili,saçma sapan hadis ve hurafe olayından uzaklaştırmaya uğraşmış.Ölmüş alimlerin ilahlaştırılmamasını istemiş.

Padişahlar hiç mi hiç masum değiller.Senin kalbin mühürlü olduğu için özgür düşünemiyor ve bu kararı veremiyorsun.

Sitelerde Paylaş

Vatanın her yerinden gelen diğer delegeleri saymıyorsun.Onlara da küfret biraz.

Padişahlar gibi dinle halkı sömürmemiş en azından.Halkı cahil de bırakmamış.İnsanları çelişkili,saçma sapan hadis ve hurafe olayından uzaklaştırmaya uğraşmış.Ölmüş alimlerin ilahlaştırılmamasını istemiş.

Padişahlar hiç mi hiç masum değiller.Senin kalbin mühürlü olduğu için özgür düşünemiyor ve bu kararı veremiyorsun.

Bu saçma savunmalarına defalarca cevap yazdım, yazdık. Konuyu başka yere çekmekten başka yaptığın bir şey yok.

Defalarca yerin dibine girdin ama hala aynı kafa devam ediyorsun.

Kemalizm tornasından geçmiş biri olarak özgür düşünemiyorsun demen enteresan.

Sitelerde Paylaş

Bu saçma savunmalarına defalarca cevap yazdım, yazdık. Konuyu başka yere çekmekten başka yaptığın bir şey yok.

Defalarca yerin dibine girdin ama hala aynı kafa devam ediyorsun.

Kemalizm tornasından geçmiş biri olarak özgür düşünemiyorsun demen enteresan.

Ben geçmiş olduğum tornaların izini beynimden atacak cesarete ve ferasete sahibim.Acaba sen sahip misin?Atatürkü de eleştiririm,eleştirdim.Kemalizm dininde değilim veya Atatürk diye bir putum yok.Aynı zamanda sünni dininden de değilim ve Muhammed diye de bir putum yok.Sadece Allah'tan yardım isterim.

Sitelerde Paylaş

Ben geçmiş olduğum tornaların izini beynimden atacak cesarete ve ferasete sahibim.Acaba sen sahip misin?Atatürkü de eleştiririm,eleştirdim.Kemalizm dininde değilim veya Atatürk diye bir putum yok.Aynı zamanda sünni dininden de değilim ve Muhammed diye de bir putum yok.Sadece Allah'tan yardım isterim.

Sen sadece cahilsin. Selametle

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...