Jump to content

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ATEİST MİYDİ?

Recommended Posts

• İleti 386
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ben icki masasinda Kurana küfür eden,

Ramazanda oruc tutan insanlar taniyorum.

Islama göre:

kimin müslüman oldugunu sadece Allah bilir, Sen karinin müslüman olup olmadigini bile bilemezsin!!!! Cünkü onun düsüncelerini bilemezsin!!!!!!!

Bu yazdiklarim senin kapasiteni asmaz umarim:

Bak gene demagoji yapıyorsun. Yukarda soru sordum cevabını verebileceksen ver. Veremeyeceksen laf salatası yapma.

Sitelerde Paylaş

Bak gene demagoji yapıyorsun. Yukarda soru sordum cevabını verebileceksen ver. Veremeyeceksen laf salatası yapma.

Sorunu bir daha sor, gözümden kacmis.

Bu yazi üzerindede bir daha düsün:

Ben icki masasinda Kurana küfür eden,

Ramazanda oruc tutan insanlar taniyorum.

Islama göre:

kimin müslüman oldugunu sadece Allah bilir, Sen karinin müslüman olup olmadigini bile bilemezsin!!!! Cünkü onun düsüncelerini bilemezsin!!!!!!!

Bu yazdiklarim senin kapasiteni asmaz umarim:

tarihinde poiuz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tam mahalle karisi; "Ay Nimet hanimlarin aldiklari yeni evi gordunuz mu", "Kiz Hatice teyzeler yeni dikis makinasi almis, nerden geliyor bu para ayol..."

Devam edin, dedigim gibi, daha fazlasi elinizden gelmez zaten.

o kadar mesaj yazmışssınız , kaçtır acaba mantıklı birşeyler yazacakmı diye bekliyorum ama,

tam bir hayal kırıklığısınız.

iftiracı , mahalle karısı muhabbetlerini, mesaajları geriye giderek objektifce okursan,

senin aslında nasıl bir kişilik olduğunu anlayacaksın.

Sitelerde Paylaş

Tam mahalle karisi; "Ay Nimet hanimlarin aldiklari yeni evi gordunuz mu", "Kiz Hatice teyzeler yeni dikis makinasi almis, nerden geliyor bu para ayol..."

Devam edin, dedigim gibi, daha fazlasi elinizden gelmez zaten.

Bu heriflerin tamamı ikiyüzlüdür, Atatürk şeriata dokunmayıp kendisini halife ilan etse, 10 kadın 100 de cariye alsa şimdi Atatürk'ten iyisi yoktu bunların gözünde.

Bunlar sapık dinlerine laf edilmediği hatta biraz pohpohlandığı sürece en ahlaksız herifi bile baş tacı etmekten çekinmezler.

Sitelerde Paylaş

Nur 58 ayetini okumuştur, bu sözlerin gökten gelmesi imkansız demiş ve doğru yolu bulmuştur muhtemelen.

Bir de getirin bana karışmayan 2 denizin ismini demiştir. İsimler gelmeyince, aklın ışığında yoluna devam etmiştir :D

Sitelerde Paylaş

Ataturk dinsiz olsa ne olur? Ilerde bakacaksiniz bir Hristiyan basbakan cikacak, yada bir musevi yada kimbilir bir ateist basbakan. Yani bu kisilerin yaptiklari isler, izledikleri siyaset degilde dinimi sizi refah icinde yasatacak?

İslamı uygulamayıp refah içinde yaşatakca biri ben buna talip değilim. Bir müslüman olarak inanıyorumki bu hayat gecici. Bu hayatı ahiret hayatına tercih etmiş olurum.Ziyan edenlerden olurum.

Bir kişi çıkıpta islama göre yöneticem derse ve GERÇEKTEN öyle yönetirse toplumda islama göre yaşarsa zaten Allah'ın rağmeti bereketi o topluluğa gelecektir.

Sitelerde Paylaş

Nur 58 ayetini okumuştur, bu sözlerin gökten gelmesi imkansız demiş ve doğru yolu bulmuştur muhtemelen.

Bir de getirin bana karışmayan 2 denizin ismini demiştir. İsimler gelmeyince, aklın ışığında yoluna devam etmiştir :D

Yav bide sulandırma konuya yaa

sadete gel

Dinsiz diyorsun yani sende. Bizim müslümanlarada anlatsan. Adamlar hala Atam deyip duruyor :)

Sitelerde Paylaş

o kadar mesaj yazmışssınız , kaçtır acaba mantıklı birşeyler yazacakmı diye bekliyorum ama,

tam bir hayal kırıklığısınız.

iftiracı , mahalle karısı muhabbetlerini, mesaajları geriye giderek objektifce okursan,

senin aslında nasıl bir kişilik olduğunu anlayacaksın.

Bu dinciler iste boyle. Ucunda cennetin sonsuz zevkleri sefalari varken, ve etrafta bunca firsat varken gidip sehit olmazlar, ama bunlarin guduk kafalarina gore Mustafa Kemal iki tane dandik kosk icin atmistir hayatini riske sayisiz defa. Insan hayatini mal mulk icin riske atabilen bir canli olsaydi, siz kendinize haritada sehit olacak toprak bakiyor olurdunuz. Ama kazin ayagi oyle degil iste, dimi. Insan hayati soz konusu oldu mu, gotu tutusur, aynen sizinki gibi. Guya sehit olunca cennet garanti ama sehit olmaya gelince ortada adam bulamazsin, hepsinin bir bahanesi vardir bilgisayar onunde got buyutmek, forumdan foruma dedikodu yapmak icin. Mustafa Kemal insan ustumuydu ki iki dandik malk mulk icin canini hice saydi?

Yoksa siz mi cok tirsaksiniz ki cennetin butun ihtisami onunuzde dururken siz buna el uzatmaya bile korkuyorsunuz.

Dedikoduya devam edin, adamin yemek yedigi yemek takimlarindan, ayagina giydigi makosenlere kadar cekistirmeyide unutmayin hemi...

Sitelerde Paylaş

Bu heriflerin tamamı ikiyüzlüdür, Atatürk şeriata dokunmayıp kendisini halife ilan etse, 10 kadın 100 de cariye alsa şimdi Atatürk'ten iyisi yoktu bunların gözünde.

Bunlar sapık dinlerine laf edilmediği hatta biraz pohpohlandığı sürece en ahlaksız herifi bile baş tacı etmekten çekinmezler.

Senin anlamadigin sey.

Bir politikacinin, poltik kisiligi

Bir yazarin yazilari,

bir futbolcunun futbol oynama kabiliyeti

vs

önemlidir.

dini degil!

Bir Komutanin savasta yaptiklari, bir Cumhurbaskanin vatan icin yaptiklari önemlidir.

"Müslümansa iyidir, degilse kötüdür" diye dinleri en önemli kriter yapan sizlersiniz!!!

Atatürk bir budist veya yahudide olsa yaptiklarini degistirmez. Vatan icin iyi seyler yapmistir ve bu yüzden saygi duyariz!!!

tarihinde poiuz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

aklın ışığı , öldüğün zaman seni kutsasın .

umarım bu ışıkla uzun bir ömür yaşarsın

Sitelerde Paylaş

Bu dinciler iste boyle. Ucunda cennetin sonsuz zevkleri sefalari varken, ve etrafta bunca firsat varken gidip sehit olmazlar, ama bunlarin guduk kafalarina gore Mustafa Kemal iki tane dandik kosk icin atmistir hayatini riske sayisiz defa. Insan hayatini mal mulk icin riske atabilen bir canli olsaydi, siz kendinize haritada sehit olacak toprak bakiyor olurdunuz. Ama kazin ayagi oyle degil iste, dimi. Insan hayati soz konusu oldu mu, gotu tutusur, aynen sizinki gibi. Guya sehit olunca cennet garanti ama sehit olmaya gelince ortada adam bulamazsin, hepsinin bir bahanesi vardir bilgisayar onunde got buyutmek, forumdan foruma dedikodu yapmak icin. Mustafa Kemal insan ustumuydu ki iki dandik malk mulk icin canini hice saydi?

Yoksa siz mi cok tirsaksiniz ki cennetin butun ihtisami onunuzde dururken siz buna el uzatmaya bile korkuyorsunuz.

Dedikoduya devam edin, adamin yemek yedigi yemek takimlarindan, ayagina giydigi makosenlere kadar cekistirmeyide unutmayin hemi...

daha şehitliğin kavramını bilmiyorsun.

yav bilader önce git öğren sonra yaz,

bizde senden birşeyler öğrenelim.

öyle saçma sapan cümleler kuruyorsunki, akıl sır ermiyor.

git şehit ol , burda ne duruyorsun.

ne boş ve saçma cümleler.

sen şehit olmayı , berbere gidip traş olmak mı sanıyorsun.

nerede şehit olunacak ortam.

şehit olmak isteyen bir kişi, zevk ve sefa için mi şehitliği seçer.

cehaletin pişkinliğinden beter.

şehitlik sadece allah yolunda , allah rızası için... böyle bir mücadele varmı şuan ,

varsa söyle bizde gidelim.

Sitelerde Paylaş

Atatürk,

Bu topraklara gelmiş en yürekli ve halkına samimi liderdi. Halkı kandırmaya kalkmadı ve mecliste bile dinsiz olduğunu açıkladı.

Ona atılan her iftira sadece büyümesine katkı sağlamaktadır.

Anadolu halkı kıçındaki don kadar padişahlara değer vermemiştir. Kılık kıyafet değişikliğine gösterdiği tepkiyi padişahlığın kaldırılmasında göstermemiştir.

Çünkü o halk aşağıdaki dörtlüğün anlamını yaşayarak öğrenmiştir. Onun için bırakın nefret söylemini, kardeş kardeş insan evladı gibi bir refah ülkesi olmamız için adaletin hakim olması için bilgi ve görgünüzü artırın.

Şalvarı şaltak Osmanlı

Eğeri kaltak Osmanlı

Ekende yok biçende yok

Yiyende ortak Osmanlı

Sitelerde Paylaş

daha şehitliğin kavramını bilmiyorsun.

yav bilader önce git öğren sonra yaz,

bizde senden birşeyler öğrenelim.

öyle saçma sapan cümleler kuruyorsunki, akıl sır ermiyor.

git şehit ol , burda ne duruyorsun.

ne boş ve saçma cümleler.

sen şehit olmayı , berbere gidip traş olmak mı sanıyorsun.

nerede şehit olunacak ortam.

şehit olmak isteyen bir kişi, zevk ve sefa için mi şehitliği seçer.

cehaletin pişkinliğinden beter.

şehitlik sadece allah yolunda , allah rızası için... böyle bir mücadele varmı şuan ,

varsa söyle bizde gidelim.

Ama Mustafa Kemal iki kuru kosk ve bir yemek takimi icin olmeyi goze aldi.

"adalet teraziniz nekadar hassasmış."

Bu cumle sizin, ve size geri iade ediyorum. Sizin teraziniz bozulmayida gecmis artik, kirilmis.

Sitelerde Paylaş

Yav bide sulandırma konuya yaa

sadete gel

Dinsiz diyorsun yani sende. Bizim müslümanlarada anlatsan. Adamlar hala Atam deyip duruyor :)

Dininden olmayan atan olmuyor mu? Bu dediğin Kuran da bile yok. Orada sadece dost edinmeyin diyor ama anam-babam değildi diyin demiyor. Ya da iftira atın demiyor.

İnsan evladı gibi yöneticiliğini eleştirirsin, bunu yaparken de sağlam kaynaklardan faydalanırsın, yalanla gerçeği birbirine katmazsın vb.

Ben ateistim ama takdir ettiğim bir sürü Müslüman var. Zor değil anlayacaksınız :)

Sitelerde Paylaş

Seni her gördüğüm başlık altında, Nur58'le tokatlıyorum; ben tokatlamaktan, sen sopa yemekten bıkmadın.

Her yerde ayarı veririm sana Nur58'le senin nursuz beynine. Geçende Kehf suresiyle KHF-232, verdi ayarı sana, aldın Zülkarneynin zurnasını eline; hala imzanı değiştirmemişsin.

tarihinde KHF-232 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...