Jump to content

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ATEİST MİYDİ?

Recommended Posts

Dininden olmayan atan olmuyor mu? Bu dediğin Kuran da bile yok. Orada sadece dost edinmeyin diyor ama anam-babam değildi diyin demiyor. Ya da iftira atın demiyor.

İnsan evladı gibi yöneticiliğini eleştirirsin, bunu yaparken de sağlam kaynaklardan faydalanırsın, yalanla gerçeği birbirine katmazsın vb.

Ben ateistim ama takdir ettiğim bir sürü Müslüman var. Zor değil anlayacaksınız :)

Dinimden olmayan kimsenin peşine atam diye takılmam. Sen nasıl müslüman osmanlıyı atan olarak görmüyorsan

Ne iftirası güzel kardeşim. Devletin dini islamdırı çıkarıp laikliği getirdi derken iftiramı atıyoruz ?????????

Sitelerde Paylaş
  • İleti 386
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Dinimden olmayan kimsenin peşine atam diye takılmam. Sen nasıl müslüman osmanlıyı atan olarak görmüyorsan

Ne iftirası güzel kardeşim. Devletin dini islamdırı çıkarıp laikliği getirdi derken iftiramı atıyoruz ?????????

1) Genel yazdım, sana iftira atıyorsun demedim ya da demek istemedim (konuyu takip bile etmedim)

2) Osmanlıya tepki duymam Müslümanlığı ile alakalı değil. Bugünkü Türkiye belli yönlerden Osmanlıya göre çok daha Müslüman sayılabilir (sadece belli yönlerden). Osmanlıya tepkim, soya dayalı ilkel yönetimlere duyduğum tepkidir. Aslında adamlara acırım, gerçekten Osmanlı hanedanı hayatı en çok kendi soyuna zehir etmiştir. Korku ve ihanet içinde yaşanan ömürlerin hikayesidir.

Tepkimin bir nedeni de bugün Osmanlı dönemini özleyen, geri getirmek isteyen ve salak salak yalanlarla ortada dolaşan cahillerdir. Çok kısaca şöyle söyleyeyim; Roma İmp. Osmanlıyı 100 kez döver ama bir tane salak İtalyan bulamazsın "Ah o dönemler gelse" diyen. Umarım anlamadan cevap yazmazsın

Hadi şimdi kardeş kardeş öpüşün ve tartışmak istediğiniz bir tarihi kesiti tarih biliminden faydalanarak tartışın :)

Sitelerde Paylaş

birgün gelecek, o gün geldiğinde yüzler yere eğilecek, utanmak mı bunun adı hayır, parça parça olmak mı hayır.

keşkeler geri getirmeyecek.

fizik kuralları, %3 çalışan beynin idrakı, anlamaya yetmeyecek.

bilim bilim denen şeyin aslında yaratılanların bir eseri olduğunu idrak başlayacak.

küllük te bu kafayla acılı bir eyvah diyecek.

alay ettiği ayetler aklına gelecek.

başını vuracak taş da yokki,

yada geriye dönecek bir yol.

inkar öyle bir işlemiş ki , kalbinize, size ne sözler, ne kelimeler hiçbir anlam ifade etmez.

umarım bu görüşünüzle mutluca yaşar ve uzun bir ömürden sonra bu görüşle hayatınız son bulur

Sitelerde Paylaş

türklerin nasıl müslüman olduğunu çok iyi biliyorum da,

sen hangi kategoriye giriyorsun onu bilmiyorum.

zihniyetsiz zihnilerden misin.

yoksa belge belge diyipte işkembeden sallayan kamillerden misin

vay çok bilmiş ukala seni ben kamil deyilim güvenim salamak senin peygamberine ayitir hata bütün dünyada patentlidir sadece kutuplarda patantlı deyil onlar salaybilirler bizim ne hadimize salıyalım valla yaka paça götürler ay ilahçılar bizi. kadagorim benim akıl yolu varsa sende dene. faydasını görürsün.ama nerde arap yalaksından bunu beklemek çok zor.

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

xseddx bizi yobaz görüyor ve kızıyor.

Ondan ricam Atatürkün ne olduğunu ateistlerden öğrenmesi.

Atatürk İslam dinin başına gelmiş en iyi şeydir...

Onun sayesinde İslam dininin bugün bir çıkış yolu vardır...

Buyrun, Dünya'ya İslam için (nüfusunun çoğunluğu müslümanlardan oluşmuş) bir ülke modeli önerin ben de alnınızı karışlayayım...

Bu topraklarda yaşayan insanları nasıl tebaa olmaktan çıkarıp birey, vatandaş haline getirebilmiş ise; inananlara da Allahın karşısında, bir başkası tarafından "zorlanmadan" kendi isteği ile ibadetlerini yapan "samimi" müslümanlar olma fırsatı vermiştir. Eli kızılcık sopalı şeriat polislerinin zoru ile camiye girip namaz kılan adamın namazı ibadet olur mu?

Bu durum münafık sayısını da önemli ölçüde azaltmıştır.

Daha demokratik bir ülke bizim için mümkün.

Şimdi bir de dönüp diğer (çoğunluğu müslümanlardan oluşan) ülkelere bir bakın.

Atatürk sayesinde İslam dininin bugün bir çıkış yolu vardır.

Sitelerde Paylaş

Buyrun, Dünya'ya İslam için (nüfusunun çoğunluğu müslümanlardan oluşmuş) bir ülke modeli önerin ben de alnınızı karışlayayım...

Bu topraklarda yaşayan insanları nasıl tebaa olmaktan çıkarıp birey, vatandaş haline getirebilmiş ise; inananlara da Allahın karşısında, bir başkası tarafından "zorlanmadan" kendi isteği ile ibadetlerini yapan "samimi" müslümanlar olma fırsatı vermiştir. Eli kızılcık sopalı şeriat polislerinin zoru ile camiye girip namaz kılan adamın namazı ibadet olur mu?

Teşekkürler.

Sitelerde Paylaş

Ataturk ile ismet inonu niye kustu?

he pardon noktaları koymayıca kustu anladım özür niye küstüler nedenine gelince allah niye şeytana küse aynı sebepten olbilir nedense muhmmeden küsemiyor allah putu gelini yatağa atarken dur diyemiyor şeytan insana ye şu elmdan karnını doyur demiş bütün insanlar düşman olmuş şeytana :lol:

Sitelerde Paylaş

he pardon noktaları koymayıca kustu anladım özür niye küstüler nedenine gelince allah niye şeytana küse aynı sebepten olbilir nedense muhmmeden küsemiyor allah putu gelini yatağa atarken dur diyemiyor şeytan insana ye şu elmdan karnını doyur demiş bütün insanlar düşman olmuş şeytana :lol:

verecek bir cevabı olmayınca insanın böyle saçmalar.

acaba hangi hastalık dalı bu durumu izah eder.

bre kamil, bilmiyorsan alay etme , sor , öğrenmeye çalış,

öğrenmek istemiyorsanda gerçekleri gör.

ama nerde sende o göz.

söz para etmiyor ki, göz görsün

Sitelerde Paylaş

Benim fikrim müslüman olmadığı yönündedir, ama ateistmidir yoksa kendine ait bir inancımı vardır bilemem, yani sadece Tanrıya inanıyor ve onun adına kimsenin konuşmaya hakkı olmadığına inanıyor olabilir...çünkü çokta ateist gibi değildi, ama her müslüman olmayan ateist ilan edildiği için yapacak birşey yok...kısacası iç dünyasını hiçbiriniz bilemesiniz tek bildiğimiz koyu bir müslüman değil olsa zaten başka gelişirdi olaylar...

Sitelerde Paylaş

Vay bee ateist arkadaşta bizi ne kadar düşünüyormuş. Bizim için yapılan güzellikleri anlatmış !!!

Sanki sevgi kelebeği.

Bizim müslümanda tastik etmiş

Sitelerde Paylaş

Teşekkürler.

Ateist kankana teşekkür edene kadar sorduğum soruya cevap vereydin iyidi kardeşim.

Bir daha sorayım

devletin dini islamdır ibaresini çıkarıp laik düzene geçmek islam açısından nasıl değerlendirilir ?

Bak tek soru sordum. Başka sorularda varda gerek yok. Bu sorunun cevabı da yeter bana

Sitelerde Paylaş

Ateist kankana teşekkür edene kadar sorduğum soruya cevap vereydin iyidi kardeşim.

Bir daha sorayım

devletin dini islamdır ibaresini çıkarıp laik düzene geçmek islam açısından nasıl değerlendirilir ?

Bak tek soru sordum. Başka sorularda varda gerek yok. Bu sorunun cevabı da yeter bana

Sitelerde Paylaş

Ama o bilgisayarlar klavyeler başkalarında da var.

Evet forumlarda bunlara karşı koyanlar var. Bak bir tanesi ne güzel konuşmuş.

Ateist miydi değilmiydi bilmem de, akılsız olduğu kesin. Sofyada ki sevgilisi ile evlenip kişisel mutluluğunu düşünmeliydi. Bu Sığır sürüsü için değmezmiş...

Forumun takdir edilen yobazı eyvahcübbeli ve onun açtığı başlık ve bu başlık altında konuşulanlar..hepsi arşivleniyor geleceğe akatrılıyor bilgi birikimi oluşturuyoruz bilim yapıyoruz....

heyo

Sitelerde Paylaş

bre kamil,

sen ne karacahil birisin.

islamiyet hakkında bilgin yok, neyin davasını veriyorsun.

bu ülkede milyonlarca insan hem laik hem müslüman olabilir.

hem laik hem ateist olabileceği gibi.

ben kimseyi yargılamıyorum.

ama ben müslümanım, yolum allah yolu, kitabım kuran diyen bir müslüman,

laiğim diyemez.

buna yargılama denmez,

kuranı kerimin kuralları ile laikliğin kuralları aynımı ki, islama yeni bir model çiziyorlar.

İlk zamanlarımın aksine üslubuma dikkat etmeye çalışıyorum, o yüzden ağzımı bozmak istemiyorum beni zorlama .

İslamiyet o kadar anlaşılabilir bir din ki zaten onlarca mezhebe ayrılmış.

Daha kendi aranızda bile anlaşmıyorsunuz , bu forumda da örneklerini görüyoruz.

Müslümanlığın ne olduğunu anlayabilen bir toplum yok zaten , herkes işine geleni almış gelmeyeni bırakmış.

Mesela sen İslam alimi arkadaş , Allah'ın ayetleriyle dalga geçilen forumda ne işin var ?

Nisa.140'ı hiç okudun mu ?

Sitelerde Paylaş
Trilogy[/color]' timestamp='1359409995' post='998399']

Evet forumlarda bunlara karşı koyanlar var. Bak bir tanesi ne güzel konuşmuş.

Forumun takdir edilen yobazı eyvahcübbeli ve onun açtığı başlık ve bu başlık altında konuşulanlar..hepsi arşivleniyor geleceğe akatrılıyor bilgi birikimi oluşturuyoruz bilim yapıyoruz....

heyo

Vay vay vaay... Bay Anderson.

Trilogy; Matrix 3'lemesi ha. Seni gidi yeni üye seniii.

tarihinde KHF-232 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bak kardeşim sen ya islamı bilmiyorsun yada bilerek böyle konuşuyorsun.

Bir insan hem müslüman hem laik olamaz.......

Din,islam hayatın her alanını düzenlemiştir. Laiklil ile bunlara sınırlama getiriyorsun.Allah mirasla ilgili hükmü kuranda vermiş.Hırsızlık,zina yapana, verilecek cezayı söylemiş.İşte şeriat bu kuralların bütünüdüri.Laik devlette bunlara uyulmaz. İnsanlar kendi koydukları kuralları uygularlar. Müslüman kurana uymakla mükelleftir. Eğer müslüman olduğunu iddaa ediyorsa.

Hem müslümanım dicem hemde Allah'ın ayette belirttiği kurallara uymayacan haa

Sizin gibi şark kurnazları şeriatı islamdan ayırdılar. Böylece müslüman olduğunu iddaa eden ama deist bir yaşam süren insanlar meydana çıktı.İşin kötüsü farkında bile değiller.

Anlıyorum , sen desene kız kardeşimin benimle eşit miras hakkına sahip olmasına canım sıkılıyor diye.

İyiki de gelmiş şu laiklik senin gibi beyinler azalmış en azından :)

Senin mantığınla gidersek şuan bu ülkede müslüman yok , Sizin gibi yobazlar bile seve seve laikliğin gereklerini uyguluyor , sizleri dizginlemek lazım en başta Atatürk'te onu yapmış zaten.

Yani senin ve kuran'ın anlayışıyla yönetilen bir toplumda yaşamak ne kadar rezil birşey olurdu düşünsene Şeriatın uygulanmadığı topraklarda şeriat çığırtganlığı yapmak kolaydır zaten , boşa sallıyorsunuzz.

Ben daha öncede söylemiştim , şeri kuralları ülkemde yaşayan hiçbir müslümana bile yakıştıramıyorum diye. Sizin gibileri bir adaya filan yollayıp , şeriatla yönetilmenizi sağlasak o adada devrim yapar Laikliği getirirsiniz. Sizin tek yaptığınız boşa sallamak.

Sitelerde Paylaş

kanıtlanmayacak bir iddamız yok evelallah.

adamın servetinin haddi hesabı yoktu.

bir subay bu kadar serveti nasıl yaptı.

açılan bütün fabrikalar kendi adınaydı,

bütün şehirlerde kendine ait dönemin dünyasının en donanımlı evleri,

bağının bahçesinin ucu bucağı yoktu.

bunlar uydurma değil, tbmm de resmi olarak okunarak , atatürk ölürken yazdığı vasiyetle yine türk halkına bıraktı.

yani adam heryere ambargo koydu, soyu kuruduğu için zaten mirasını bırakacak kimsesi yok,

bizlere ikram yapar gibi atatürk mal varlığını bağışladı diyorlar.

kimin malını kime bağışladı.

ayrıca atatürk yasadığı zaman türkiyenin en <zengin kişisiydi.

bunları üst üste koyunca, bana hiç de iyi bir lider gibi değilde,

banka hortumcularını anımsatıyor.

yazık günah değilmi , bu ülkeye böyle zarar veren bir insanın putlarıyla donatıp,

her yeri şehirleri heykellerle doldurup, öldükten sonrada ilahlaştıran bir zihniyet.

şimdi bu iftira mı...

resmi olarak biraz araştırısan sende çok rahat ulaşırsın.

Senin osmanlı padişahların sefalet içinde yaşadı zaten değil mi ?

Ulan siz bile padişahın malıydınız utanmaz heriff.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...