Jump to content

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ATEİST MİYDİ?

Recommended Posts

• İleti 386
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Valla mı? Milli mücadeleyi, devrimleri yapan Cengiz Kurtoğlu'yla sen miydin yoksa?

İşte forumlar böyle. Bu büyük talihsizlik ama elden bir şey gelmiyor. Bilgisayarı interneti olan herkes onu kullanıyor, ifade özgürlüğü de varsa dilediği gibi yazıp çiziyor.

Ama o bilgisayarlar klavyeler başkalarında da var.

İşte bu vatandaş bunu iyi bildiği için daha ilk mesajında önlemi almış, son cümlesinde hemen mazluma yatmış. Öncesinde pisliğini kusmayı ihmal etmeyerek.

Korkma korkma.. Yazmak suç değil ama seni yanıtlamak da suç değil.

Çok güzel bir noktaya temas etmişsin. Mustafa kemal Paşa (Atatürk), gerek Milli Mücadele döneminde, gerekse Çanakkale Savaşı esnasında 7 düvel-i muazzamanın teknoloji ve silah sanayisine karşı daha çok göğsünü siper eden Türk askerinin manevi yönünü (Kuran okuması, dua etmesi vb. gibi) yakinen görmüş, saygı göstermiş ve "NUTUK" adlı eserinde Bombasırtı hadisesini kendi gözlemine dayanarak anlatmıştır. Bu, Mustafa Kemal Paşa o sırada aksi düşünceler içinde olsa bile, Türk askerine duyduğu ve Zafer'den sonra da devam ettirdiği büyük saygısını gösterir. Geçmişteki ve günümüzdeki hamların en başta anlaması gereken nokta budur. Yoksa, burada ne kadar tartışırsanız tartışın, hepsi boştur.
Sitelerde Paylaş

Paşaya şiir yazmışlar,

İbâdetsiz din bulduysan, paşa nefsine göre,

Oruç İslâmın şartı... tutmuyorsan bana ne?

Hakikaten benim, gözüm olsa haramda,

Çağdaşlıktan dem vurur "soyun" derim sana da.

"Sırattan sarhoşken de geçerim" diyorsun,

içkili hâline bak! Sıratı meyhâne sanıyorsun.

Kur'an'da mı yazıyor, Hangi Kitaptan sordun?

... İşkembeden mi attın, Nutuk'tan mı konuştun?

Elbette ki özgürsün her tür haltı yemeye;

Mecbur musun be adam, "Müslümânım" demeye?

Âyeti anlattım diye soğuyacaksanız dinden,

Zâten putperestliğe, hazır mışsınız dünden...

Atan dâhiydi âmennâ.. Takiyye'nin kralını yapardı;

Yobazlık yarışı olsa, madalya'yı kapardı...

Dizginleri alana dek Hilâfete, Şeriat'a "eyvallah"

Köprüyü geçtikten sonra, Allah'a bile "yallah!"

"Al gülüm, ver gülüm" ile kahramân olan atan,

Osmanlı'yı yıkmadan evvel, meteliksiz biriydi.

Mısır, Sudan, Musul, Kerkük, elden gitti gideli,

Üç beş yılda kârun oldu, bunlar neyin bedeli?

İşgal hâlinde Câmi açan, bu İmanlı Millet,

Atan kurtardı diye Kur'ân'a, Ezan'a hasret.

Bir yahudi Şapkasına, kendi halkını asan,

İngilizin yapamadığı, zulmü yaptı atan!

Asıl işgâl İnkılaptır.. sakın unutma!

İçi boş sözlerle, mâni dizmen gereksiz.

ANA'nın Nâmusundan şüphe etmiyorsan,

BABA'nı da atana borçlu değilsin edepsiz!

Vatan, Nâmusu için tırpanıyla, tırnağıyla savaşan,

Nene Hâtun, Kara Fatma'dır Benim Şerefli Anam!

Çağdaşlığı: Kadehte ve haramda, bâtıllıkta arayan,

Ahlâktan utananlar sorsun "kim benim babam?

Sitelerde Paylaş

Beni tornada kalmışlıkla suçlamıştın.Soruma cevap vermedin postit.

Kemalizmi red ettim. Cahiliye gelenekleri red ettim vs.vs.

Senin red ettiğin şeyleri biliyoruz. Hadisler,sünnet dolayısı ile peygamber.

Allah hidayet versin sana.

tarihinde postit tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kemalizmi red ettim. Cahiliye gelenekleri red ettim vs.vs.

Senin red ettiğin şeyleri biliyoruz. Hadisler,sünnet dolayısı ile peygamber.

Allah hidayet versin sana.

Senin ailen veya mahallen sana cahiliye geleneklerini ve kemalizmi mi aşılamıştı ki reddettin?

Sana büyük ihtimalle biraz hurafe biraz şirk karışımı bir islam inancı ile beraber atatürk düşmanlığı aşılandı.Ve tornadan çıktığın gibi duruyorsun.

tarihinde xseddx tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Senin ailen veya mahallen sana cahiliye geleneklerini ve kemalizmi mi aşılamıştı ki reddettin?

Sana büyük ihtimalle biraz hurafe biraz şirk karışımı bir islam inancı ile beraber atatürk düşmanlığı aşılandı.Ve tornadan çıktığın gibi duruyorsun.

Gerçekten senin için üzülüyorum. Dalga geçmiyorum bak. Çok ciddiyim

Sitelerde Paylaş

Gerçekten senin için üzülüyorum. Dalga geçmiyorum bak. Çok ciddiyim

Soruyu bile anlamıyorsun.Cevabın saçma.Sen 1400 yıl önce mekkede mi doğdun ki cahiliye geleneğiyle yetiştin?

Burada konu şu:tornasından geçtiğimiz konuları sorgulayabiliyor muyuz yoksa koyun gibi kabul mü ediyoruz?

Sitelerde Paylaş

paşa, paşalığın ilk yıllarında dini iyi kullandı, müslümanlara hitap ederken dinle alakalı cümleler ile halkın sevgisini kazandı, yönetimi ele geçirdikten sonra ise bu tutumu değişti, İslama ait bütün izleri silmeye çalıştı, saltanatı kaldırdı ama kendi saltanatını kurdu, adına geçirdiği mal varlığının haddi hesabı yok, sıradan bir subay olan savaştan sonra türkiyenin en zengin olan insanını ben halkın vicdanına havale ediyorum. hindistanlıların savaş için yolladığı parayı da araştırıp öğrendikten sonra benim için herşey net olarak anlaşıldı. takdir insanların kendisinindir.

Sitelerde Paylaş

paşa, paşalığın ilk yıllarında dini iyi kullandı, müslümanlara hitap ederken dinle alakalı cümleler ile halkın sevgisini kazandı, yönetimi ele geçirdikten sonra ise bu tutumu değişti, İslama ait bütün izleri silmeye çalıştı, saltanatı kaldırdı ama kendi saltanatını kurdu, adına geçirdiği mal varlığının haddi hesabı yok, sıradan bir subay olan savaştan sonra türkiyenin en zengin olan insanını ben halkın vicdanına havale ediyorum. hindistanlıların savaş için yolladığı parayı da araştırıp öğrendikten sonra benim için herşey net olarak anlaşıldı. takdir insanların kendisinindir.

Kendi peygamberinle karıştırdın herhalde. Ganimetin 5'te 1'ini alan kimdi? Kendi peygamberine tek laf etmiyorsun, bu ülke için canını, sağlığını riske etmiş, bu ülkeyi geleceğe taşımış bir insana ağzına geleni söylüyorsun. Ayıp yahu!

Sitelerde Paylaş

Kendi peygamberinle karıştırdın herhalde. Ganimetin 5'te 1'ini alan kimdi? Kendi peygamberine tek laf etmiyorsun, bu ülke için canını, sağlığını riske etmiş, bu ülkeyi geleceğe taşımış bir insana ağzına geleni söylüyorsun. Ayıp yahu!

senin bu yazdığın sadece iftira, hiçbir kanıtın bilgin yok ayette geçen kelimelerden haberin yok, ağzına geleni yazıya döken birisin.

benim burada açıkladığım olay tbmm de okundu ve türk halkına bildirildi. servetinin haddi hesabı yok. bunu kıvırmanın mantığı nedir anlamıyorum. adam ükeyi iyi tapuladı, krallar gibi yaşadı ve öldü. canını sağlığını riske atan varsa onlarında hepsi gencecik yaşta toprağın altına bedenleri girdi. hepsi de ya cephede ya hastalıkla yada yoksullukla donanımsız bir şekilde hayata veda ettiler, içki içip sirozdan yatağında ölmediler. cephede can vermekle köşkünde atlas yatağında can vermek arasındaki farkı tarih bilir sen bilemezsin.

tarihinde Bersann tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

yaşam ttarzı, inancı, fikirleri beni ilgilendirmez benim atatürkü sevmeme nedenim mal varlığını öğrenmemle sona ermiştir, bir insan düşünün vatan milllet sakarya diyip servetine servet katıyor arkasında ölenler onun için bir emriyle can verenler yüzbinleri aşmışken sen kalk bu vatanın herşeyini adına tapula, bu hangi vicdana sığar, hangi insan uğruna bukadar kişinin bir sözüyle ölüme gittiği topraklarda savaştan sonra ülkenin en zengini olur. bu benim için tamamen olayları öetliyor. insanlar mal, mülk, zenginliğe önem vermemeli amaç vatan ise cansa can kansa kan verilmeli, bu sorumluluk bir askerin omuzlarında ise başka bir düşüncesi olmamalıdır.

Sitelerde Paylaş

yaşam ttarzı, inancı, fikirleri beni ilgilendirmez benim atatürkü sevmeme nedenim mal varlığını öğrenmemle sona ermiştir, bir insan düşünün vatan milllet sakarya diyip servetine servet katıyor arkasında ölenler onun için bir emriyle can verenler yüzbinleri aşmışken sen kalk bu vatanın herşeyini adına tapula, bu hangi vicdana sığar,

1)Diline doladığın mal varlığını nereden öğrendin?Hangi belgelerdeyse bizimle de paylaşır mısın lütfen.

2)Doğar doğmaz milyonlarca km2 toprağa sahip olarak doğan ve altın işlemeli donlar,kaftanlar giyen padişahların mal varlığını araştırdın mı?

Sitelerde Paylaş

1)Diline doladığın mal varlığını nereden öğrendin?Hangi belgelerdeyse bizimle de paylaşır mısın lütfen.

2)Doğar doğmaz milyonlarca km2 toprağa sahip olarak doğan ve altın işlemeli donlar,kaftanlar giyen padişahların mal varlığını araştırdın mı?

zamanında bende atatürke laf ettirtmezdim, hatta mesailerimde atatürkü savunup müslüman olup parti tutmayan yanlız kalmış birisiydim. herkes birilerini tutar savunurdu bende atatürkü komutan olarak değerlendirdim, dini, görüşü, fikirleri ilgilendirmezdi,

müslüman değildi çünkü islam adına yaptığı hiçbirşey yoktu, konu atatürkün nasıl bir türk olmasıydı, tabi araştırdıkca kirli çamaşırlar ortaya çıkmaya başladı, mal varlığı sabancı ve koçu 10 a katlardı. tapulamış heryeri kendi adına, bunları tbmm nin sitesine girerek resmi olarak bulabilirsin. sağdan soldan kaynak, kanıt, belge isteyip durma, biraz araştır öğren.

Sitelerde Paylaş

zamanında bende atatürke laf ettirtmezdim, hatta mesailerimde atatürkü savunup müslüman olup parti tutmayan yanlız kalmış birisiydim. herkes birilerini tutar savunurdu bende atatürkü komutan olarak değerlendirdim, dini, görüşü, fikirleri ilgilendirmezdi,

müslüman değildi çünkü islam adına yaptığı hiçbirşey yoktu, konu atatürkün nasıl bir türk olmasıydı, tabi araştırdıkca kirli çamaşırlar ortaya çıkmaya başladı, mal varlığı sabancı ve koçu 10 a katlardı. tapulamış heryeri kendi adına, bunları tbmm nin sitesine girerek resmi olarak bulabilirsin. sağdan soldan kaynak, kanıt, belge isteyip durma, biraz araştır öğren.

1)Ben atatürke laf ettiririm çünkü ona veya başka bir insana tapmıyorum.Onu rahatlıkla eleştiririm.

2)Şu mal varlığını anlatsana ilk defa senden duydum.Sen nereden öğrendin bunları?

Sitelerde Paylaş

1)Ben atatürke laf ettiririm çünkü ona veya başka bir insana tapmıyorum.Onu rahatlıkla eleştiririm.

2)Şu mal varlığını anlatsana ilk defa senden duydum.Sen nereden öğrendin bunları?

ankarayı adına tapulamış, bağ bahçe artık Allah ne verdiyse, türkiyedeki bütün vilayetlerde en güzel mekanlara köşk yaptırmış şuan atatürk muzesi atatürk evi diye adlandırılan her ilde bulunan birçok evler vs. en acı olanı da ney biliyomusun, bu köşklerin yapımında türk malı hiçbirşey kullanılmaması, camlar bile başka ülkelerden ithal edilmiş. dediğim gibi araştır tbmm arşivini karşına çıkar, türkiyeye bıraktığı mirası diye, chp ye bıraktıklarını daha söylemiyorum, babasının parasını bol keseden dağıtır gibi sağa sola da servet vermesi ayrı bir muamma.

Sitelerde Paylaş

Belgelerle Mustafa Kemalin mal varlığı

http://www.zaman.com.tr/mustafa-armagan/ataturkun-mal-varligi_1301075.html

Sitelerde Paylaş

senin bu yazdığın sadece iftira, hiçbir kanıtın bilgin yok ayette geçen kelimelerden haberin yok, ağzına geleni yazıya döken birisin.

benim burada açıkladığım olay tbmm de okundu ve türk halkına bildirildi. servetinin haddi hesabı yok. bunu kıvırmanın mantığı nedir anlamıyorum. adam ükeyi iyi tapuladı, krallar gibi yaşadı ve öldü. canını sağlığını riske atan varsa onlarında hepsi gencecik yaşta toprağın altına bedenleri girdi. hepsi de ya cephede ya hastalıkla yada yoksullukla donanımsız bir şekilde hayata veda ettiler, içki içip sirozdan yatağında ölmediler. cephede can vermekle köşkünde atlas yatağında can vermek arasındaki farkı tarih bilir sen bilemezsin.

Yahu sen ne kadar utanmaz bir adamsın be, ne hakla iftira ediyorsun diyebiliyorsun, ayet bile var Muhammed'in ganimetin 5'te 1'ini kendine ayırdığına dair. Madem ayette geçen kelimelerden haberim olmadığını iddia ediyorsun, koysana ayetleri cesaretin varsa. Görelim bakalım, neler yazıyormuş ayetlerde? Ganimet denen şey de milletin malını yağmalamak ve talan etmekten başka bir şey, bildiğimiz soygun yani.

Bu ülkeye Atatürk kadar faydası dokunan başka birisi var mı? Atatürk gibi birisi olmasa o gencecik yaşta ölenlerin ölümleri boşa gitmeyecek miydi? Onların ölümlerini, gaziliklerini, çabalarını anlamlı kılan, bir değer veren Atatürk gibi ileri görüşlü, cesur bir adamın varlığıdır.

tarihinde sağduyu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Belgelerle Mustafa Kemalin mal varlığı

http://www.zaman.com...gi_1301075.html

insan okumaktan yoruluyor adamın malının sonu gelmiyor.

Eskiden yazılmış bir kitap üzerinden Atatürkü kötüleme propagandası yapılıyor.Klasik zaman.Fettullah gibi bir meczupun sitesinde yazan şeyi pek doğru kabul edemiyorum üzgünüm.

Ayrıca umurumda da değil.Atatürk köşkünde oturup keyif yapan bir adam mıydı?Hareminde sefa süren bir padişah mıydı?Elmas ve altından yüzükler takıp kürkten kaftanlar mı giyiyordu?Hayır.Hataları var,her insan hata yapar ama genel tabloda sevdiğim saydığım bir insandır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...