Jump to content

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ATEİST MİYDİ?

Recommended Posts

Ahhhhhhhhhhhh canııııııııııııııııııııııımmm, sen git o peygamberinin ganimet diye aldıklarına üzül iç burukluğu yaşa yoz seni. Osmanlının koyunu..

o ganimetlerin nası ldeğerlendirildiği gayet aşikar fakat senin gibi iftiracılar hakkında bilgi sahibi olmadığı konuları bile delil olarak öne sürerler, bana bir tane Peygamber efendimizin ganimetleri adına geçirip kendi zevki sefası için kullandığına ait bir delil getir.

bak biz sayfalarca delil sunuyoruz ama hala kibrinizden taviz vermiyorsunuz.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 386
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bu lafın bile söylediğin şeylerin dikkate alınmayacak kadar önemsiz olduğunu kanıtlıyor.

Adam öldükten sonra yapılan işler için bile onu suçluyorsun.İnsaf.

yolu açan kim sed, islamiyete darbeleri atatürk vurursa yolundan gidenler de daha beterini yapar. imam cemaat meselesi.

Sitelerde Paylaş

o ganimetlerin nası ldeğerlendirildiği gayet aşikar fakat senin gibi iftiracılar hakkında bilgi sahibi olmadığı konuları bile delil olarak öne sürerler, bana bir tane Peygamber efendimizin ganimetleri adına geçirip kendi zevki sefası için kullandığına ait bir delil getir.

Sen Atatürkün mal varlığıyla kendi zevki sefası için neler yaptığına kanıt sundun mu?

Sitelerde Paylaş

Yemede yanında yat, almadığı bir tek dişi sinek kalmış o mütevazi peygamberinizin. Mümkün olsa onuda yapar o allah putunu kullanarak kutsaliyet adı altında koyarlardı kurana bundan emin ol..
Sitelerde Paylaş

Sen Atatürkün mal varlığıyla kendi zevki sefası için neler yaptığına kanıt sundun mu?

sen yazılanı anlayacak beyne sahip değilmisin arkadaş, ne cahil birisin ki nasıl yazayım ne söyleyim anlamadım seni.

diyorumki adam sıradan bir asker normal bir vatandaş, savaş sonrası türkiyenin en zengin insanı oluyor, bu nedir?

Sitelerde Paylaş

Yemede yanında yat, almadığı bir tek dişi sinek kalmış o mütevazi peygamberinizin. Mümkün olsa onuda yapar o allah putunu kullanarak kutsaliyet adı altında koyarlardı kurana bundan emin ol..

ben bu konulara seninle girmem çünkü bilgisizsin, sadece fitne fesat ve iftira ile konuşuyorsun hiçbir dayanağın olmadan öğrenmişsin iki kelime sürekli yazıp sonuna küfrünü ekliyorsun. seninle uğraşılmaz insan seninle tartışmaktansa alıp başını dağlara çıkar daha iyi.

Sitelerde Paylaş

sen yazılanı anlayacak beyne sahip değilmisin arkadaş, ne cahil birisin ki nasıl yazayım ne söyleyim anlamadım seni.

diyorumki adam sıradan bir asker normal bir vatandaş, savaş sonrası türkiyenin en zengin insanı oluyor, bu nedir?

Sn Xseddx

Sn Bersan beyin bu ifadeleri çok ciddi olarak değerlendirilmeli.

Sıradan bir subayken ülkenin en zengini olma yolunda yaşanan süreci açıklayabilmeliyiz.

Bu zenginliğin kaynağı nedir?

Sitelerde Paylaş

Bu mantıkla düşünürsek Muhammed peygamber de savaş sonrası zenginleşiyor.Aynı şey. :)

Sitelerde Paylaş

ben bu konulara seninle girmem çünkü bilgisizsin, sadece fitne fesat ve iftira ile konuşuyorsun hiçbir dayanağın olmadan öğrenmişsin iki kelime sürekli yazıp sonuna küfrünü ekliyorsun. seninle uğraşılmaz insan seninle tartışmaktansa alıp başını dağlara çıkar daha iyi.

Çık dağlara,ben burdayım hep. Git buradan çok makbul geçer inanki, Atatürk kadar taş düşsün başına dağ başında emi..
Sitelerde Paylaş

Sn Xseddx

Sn Bersan beyin bu ifadeleri çok ciddi olarak değerlendirilmeli.

Sıradan bir subayken ülkenin en zengini olma yolunda yaşanan süreci açıklayabilmeliyiz.

Bu zenginliğin kaynağı nedir?

Bilmiyorum lakin inşallah bunu detaylı olarak araştırıp bir konu açacağım.

Şimdi yatıyorum.İyi geceler.

Sitelerde Paylaş

Bu mantıkla düşünürsek Muhammed peygamber de savaş sonrası zenginleşiyor.Aynı şey. :)

mantık değil delillerle konuşuyorum, herşey ortada yakın tarih açıklanan mal varlığı ve bu malın sahibinin öncesi sonrası herşey belgeleriyle kayıtlı, rivayet yok kulaktan kulağa gelen bilgi yok, bu çelişki neyle açıklanır söylermisin?

Sitelerde Paylaş

bir tarafta örnek gösterdiğin kişi mekkenin, göç ettiği medinenin en fakirleri arasında olan bir insan diğer tarafta savaştaqn sonra türkiyenin en zengin adamı olan belgeleriyle bir kişi var, ayette anlatılanı sen idrak edemezsin, o ganimetler ne şekilde kullanılıyor ne şekilde dağıtılıyor sen bundan bile bihabersin, kalkıp örnek verdiğin durumları bile analiz edecek donanımın yok iken pişkinlikle savunma ve iftiraya geçiyorsun hayret ediyorum.

Ya nasıl bu kadar kolayca yalan söyleyebiliyorsun? Muhammed Hatice ile evlendikten sonra Mekke'nin ne zenginlerinden birisi olmadı mı? Aynı şekilde Hatice'nin servetini tükettikten sonra Medine'de çevresini soyarak elde ettiği ganimetten aslan payı alıp yine zenginleşmedi mi? Bir düzine karısı, cariyeleri ve köleleri yok muydu? Ganimetin de ne şekilde kullanıldığı da gayet açık, adamları peşine takmak için rüşvet olarak dağıtıldı. Ganimet bildiğimiz soygun işte, milletin alın teri ile elde ettiği mal varlığını gaspetmek, yağmalamak, talan etmek.

Atatürk konusuna gelince, Atatürk ne yaptıysa milleti için yapmış, isteseydi padişah gibi saltanat süremez miydi, kendini halife bile ilan etse kim karşı çıkabilirdi? Sırf din bezirganlarının ipliğini pazara çıkarttığı için, bu ülkeyi Afganistan gibi bir ülke olmaktan kurtarıp çağdaş bir ülke olmasına önderlik bir etmiş bir insana saldırmak nasıl bir gözü dönmüşlüktür?

Sitelerde Paylaş

Ya nasıl bu kadar kolayca yalan söyleyebiliyorsun? Muhammed Hatice ile evlendikten sonra Mekke'nin ne zenginlerinden birisi olmadı mı? Aynı şekilde Hatice'nin servetini tükettikten sonra Medine'de çevresini soyarak elde ettiği ganimetten aslan payı alıp yine zenginleşmedi mi? Bir düzine karısı, cariyeleri ve köleleri yok muydu? Ganimetin de ne şekilde kullanıldığı da gayet açık, adamları peşine takmak için rüşvet olarak dağıtıldı. Ganimet bildiğimiz soygun işte, milletin alın teri ile elde ettiği mal varlığını gaspetmek, yağmalamak, talan etmek.

Atatürk konusuna gelince, Atatürk ne yaptıysa milleti için yapmış, isteseydi padişah gibi saltanat süremez miydi, kendini halife bile ilan etse kim karşı çıkabilirdi? Sırf din bezirganlarının ipliğini pazara çıkarttığı için, bu ülkeyi Afganistan gibi bir ülke olmaktan kurtarıp çağdaş bir ülke olmasına önderlik bir etmiş bir insana saldırmak nasıl bir gözü dönmüşlüktür?

zengin olduysa hanımının servetiyle zengin oldu kimsenin malını mülkünü gasp edip zimmetine geçirmedi, geri kalan tüm iddaların iftira hiçbir kanıtın yok. atatürkle Peygamber arasında kurduğun ilişkiye bak, resmen saçmalamışsın.

Sitelerde Paylaş

zengin olduysa hanımının servetiyle zengin oldu kimsenin malını mülkünü gasp edip zimmetine geçirmedi, geri kalan tüm iddaların iftira hiçbir kanıtın yok. atatürkle Peygamber arasında kurduğun ilişkiye bak, resmen saçmalamışsın.

Karısının serveti ile zengin olduğunu dile getirmem senin Muhammed Mekke'nin en fakirlerindendi lafın üzerineydi, neymiş, demek ki Mekke'nin en fakirlerinden değil de en zenginlerindenmiş. Bu 1. yalanın.

2. Yalanın ise kimsenin malını mülkünü gaspetmediğini söylemen. Hiç mi İslam tarihi okumadın, ganimet kelimesi Kuran'a kadar girmiş, ganimet nedir, yağma ve talan değil mi? Bir de utanmadan kanıtın yok diyorsun, arapların kendi eliyle yazdığı tarih ortada işte, oku da biraz öğren. Adamlar yaptığı soygunları ballandıra ballandıra anlatıyorlar bir de. Şu kadar arazi, bu kadar deve, şu kadar altın ve gümüş, bu kadar köle ve cariye ele geçirdik diye övüne övüne anlatıyorlar soygunlarını, yağmalarını ve talanlarını. Sen buradaki insanları sokaktaki İslam hakkında hiç bir şey bilmeyen cahillerden mi sanıyorsun?

Sitelerde Paylaş

Valla bir ulkeyi kurtarma gorevinde tartismasiz basrolu oynamis bir adamin o ulkedeki en cok toprak sahibi kisi olmasi beni cok rahatsiz etmiyor. Beni rahatsiz edecek olan sey o topraklarin sonra kime kaldigi? Haketmedigi akrabalarina/tanidiklarina mi yoksa ihtiyaci olan/hakedenlere mi? Ataturk'un mal varligi, Ataturk öldükten sonra ne olmus? Tamamini CHP, TDK gibi yerlere bagislamis.

Sitelerde Paylaş

Atatürk deccaldir arkadaşlar, inanması zor ama gerçek olan budur...

Neslinin devam etmemesi ve yaptığı her şey islamiyetin aleyhinedir....

Lehine tek bir şey bile yoktur....

Varsa buyurun söyleyin..

Savaş tarihinden bihabersiniz sanırım.Hadi Kurtuluş Savaşı'nı,halkı örgütlemesini falan geçtim Çanakkale Cephesinde çok kritik kararlarla çıkartmayı önlemesi tamamen onun şahsi kabiliyetleriyle gerçekleşen bir durum.

İhtimaller üzerinden tarih yapmak pek doğru değil ama Atatürk olmasaydı emperyalist ordular bizim küçük ve düzensiz çetelerimizi ezer geçerdi ve şu an sevr anlaşmasındaki durumdan bile daha kötü bir durumda olabilirdik.

Devrimleri eleştirmeyi anlarım ama şahsiyetini veya İstiklalimizin kazanılmasındaki rolünü eleştirmeye hakkınız yok.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...