Jump to content

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ATEİST MİYDİ?

Recommended Posts

• İleti 386
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sen İslam'ı bu yobazlardan iyi biliyorsun.

Senin gibileri susturmak İslam'a hizmet.Atam da bunu yapptı.

Hadi bu ateistleri anladım senin gibi bir müslümanın bunları söylemesini anlamadım.

Demekki küçüklüğünden beri öyle bir kemalizmi kafana çakmışlarkı iman bile söküp atamamış bunu. ee kolay değil tabi

Kardeşim sen müslüman değilmisin. Devletin dini islamdırı çıkarıp devleti laikleştirmek ne demek oluyor ?

Sana göre bunda bir sıkıntı yokmu. Allah devlet işlerine karışmasın demek sence normalmi ?

"Allah’ın indirdiği ile hükmetmeyenler, fasıkların ta kendileridir."

Yıllarca kurdukları bu laik düzeni koruyabilmek için insanların beyinlerine adeta kazık çaktılar Atatürk'ü. Üzerine birde dindarmış gibi gösterdikmi tamamdır milleti kandırmak için dediler. Ve böylede yaptılar.

Bugün delikanlı ateistlerin hepsi Atatürk'ün müslüman olmadığını söylerler. Belki çıkar gene bir iki delikanlı ateist gene söyler.

Bazıları ise uyanıklar ya. Biliyorlar Atatürkün imansızlığı ortaya çıkarsa bu, milletin ona karşı bakışının değişeceğinin farkındalar o yüzden kıvırıp durur bazı ateistler, ama işlerine gelen biri olduğu şiddetle onun ateist olduğunu savunur bu çakal ateist grup.

Sitelerde Paylaş

Hadi bu ateistleri anladım senin gibi bir müslümanın bunları söylemesini anlamadım.

Demekki küçüklüğünden beri öyle bir kemalizmi kafana çakmışlarkı iman bile söküp atamamış bunu. ee kolay değil tabi

Kardeşim sen müslüman değilmisin. Devletin dini islamdırı çıkarıp devleti laikleştirmek ne demek oluyor ?

Sana göre bunda bir sıkıntı yokmu. Allah devlet işlerine karışmasın demek sence normalmi ?

"Allah’ın indirdiği ile hükmetmeyenler, fasıkların ta kendileridir."

Yıllarca kurdukları bu laik düzeni koruyabilmek için insanların beyinlerine adeta kazık çaktılar Atatürk'ü. Üzerine birde dindarmış gibi gösterdikmi tamamdır milleti kandırmak için dediler. Ve böylede yaptılar.

Bugün delikanlı ateistlerin hepsi Atatürk'ün müslüman olmadığını söylerler. Belki çıkar gene bir iki delikanlı ateist gene söyler.

Bazıları ise uyanıklar ya. Biliyorlar Atatürkün imansızlığı ortaya çıkarsa bu, milletin ona karşı bakışının değişeceğinin farkındalar o yüzden kıvırıp durur bazı ateistler, ama işlerine gelen biri olduğu şiddetle onun ateist olduğunu savunur bu çakal ateist grup.

Atatürk'ün neler yaptığını anlayacak kadar tekamül geçirmedin sen.

Sitelerde Paylaş

Sana dini çakmamışlar sanki. Hem de öyle bir çakmışlar ki, başkasını beyni yıkanmakla suçlarken kendinin de aynı durumda olduğunu bile göremiyorsun.

Mesela sana küçüklüğünde hristiyanlığı çaksalardı, şimdi İslam'a bizden fazla küfür ediyor olacaktın, müslümanların kafir olduğunu ileri sürecektin.

Sitelerde Paylaş

Sana dini çakmamışlar sanki. Hem de öyle bir çakmışlar ki, başkasını beyni yıkanmakla suçlarken kendinin de aynı durumda olduğunu bile göremiyorsun.

Mesela sana küçüklüğünde hristiyanlığı çaksalardı, şimdi İslam'a bizden fazla küfür ediyor olacaktın, müslümanların kafir olduğunu ileri sürecektin.

Kardeşim bir kere içinizdeki en salak bile Atatürkün ateist olduğunu biliyor. Sen bir tane ateistin kalkıp da Atatürk müslümandı dediğini gördün mü?

Sitelerde Paylaş

Sen baya olgunlaşmıssın belli. Armutlar olgunlaşır dikkat et

Sen sorduğum soruya cevap ver bence. Devletin dini islamdırı çıkarıp laikliği getirmek savunmak nedir ?

İslami acıdan bakalım o söylediğin tekamüle ulaşmışmısın.

Sitelerde Paylaş

Aslında Atatürk'ün yaptıkları imtihan kavramına bir nebze olsun anlam katmış, kimsenin kimseyi din konusunda zorlamasına izin vermemiş, dini tamamen insanların kendi vicdanına bırakmış.

İmtihana inanan birisinin asıl imtihanın böyle olması gerektiğini bilmesi lazım. Mesela zorla namaz kıldırmakla, oruç tutturmakla imtihan, imtihan olur mu? Olsa olsa ikiyüzlülük olur.

Sitelerde Paylaş

Kardeşim bir kere içinizdeki en salak bile Atatürkün ateist olduğunu biliyor. Sen bir tane ateistin kalkıp da Atatürk müslümandı dediğini gördün mü?

Ben neden bahsediyorum, sen ne anlatıyorsun. Mesaj altta:

Bu mesajın neresinde Atatürk müslümandı diye bir iddia var? Atatürk dinsizdi ama ateist olup olmadığı tartışılır, belki deistti, belki panteist belki de agnostik.

Sitelerde Paylaş

Aslında Atatürk'ün yaptıkları imtihan kavramına bir nebze olsun anlam katmış, kimsenin kimseyi din konusunda zorlamasına izin vermemiş, dini tamamen insanların kendi vicdanına bırakmış.

Sarık saranları asmak dini vicdanlara bırakmak mıdır?

Sitelerde Paylaş

Off bilip bilmeden konuşma yaa. Ben islami öğrendiğimde 25 yaşındaydım. Küçüklüğümden beri kimse kafama bişey çakmadı.Kendi irademle okuyarak araştırarak öğrendim. Çevremden yada ailemden gelen birikimim yoktu.

Sitelerde Paylaş

Sarık saranları asmak dini vicdanlara bırakmak mıdır?

O sarık saranlar düşmanla işbirliği yapıp vatanı satarsa asılır, başkalarını din adına sömürürse asılır, gerçi ben asılmalarına taraftar değilim ama her dönemim şartları kendi içinde değerlendirilir.

Sitelerde Paylaş

Sen baya olgunlaşmıssın belli. Armutlar olgunlaşır dikkat et

Sen sorduğum soruya cevap ver bence. Devletin dini islamdırı çıkarıp laikliği getirmek savunmak nedir ?

İslami acıdan bakalım o söylediğin tekamüle ulaşmışmısın.

Devleti müslüman yapsaydı sizin gibiler doğruluğu belli olmayan hadisleri kanun olarak uygulardınız.Recm yapardınız mesela.Bu Kur'an'a aykırıdır.Atatürk günaha girmenizi engellemiş.Belki sonra Kur'an'a dayanan bir anayasa yaparız ileride ama sizin kafanızla zor.

Sitelerde Paylaş

Off bilip bilmeden konuşma yaa. Ben islami öğrendiğimde 25 yaşındaydım. Küçüklüğümden beri kimse kafama bişey çakmadı.Kendi irademle okuyarak araştırarak öğrendim. Çevremden yada ailemden gelen birikimim yoktu.

25 Yaşından önce dinsiz miydin?

Sitelerde Paylaş

İmtihana inanan birisinin asıl imtihanın böyle olması gerektiğini bilmesi lazım. Mesela zorla namaz kıldırmakla, oruç tutturmakla imtihan, imtihan olur mu? Olsa olsa ikiyüzlülük olur.

Bırakın bu ayakları. Yemezler

Yıllarca bu milleti, iman Allah ile kul arasındadır diye kandırdınız. Aslında özünde doğru bir cümle ama öyle bir çarpıttınızki o cümleyi. İslamı kapalı kapılar ardına yittiniz bu bahaneyle. Sizler az cakal değilsiniz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...