Jump to content

ŞAPKA KANUNU HAKKINDA DÜŞÜNCELERİNİZ. ŞAPKA İLE MODERNLİK OLUR MU?

Recommended Posts

ulan madem osmanlı putçu romanın desteğini alıyordu ne diye sırpını bulgarını yunanını savaş meydanlarında inletiyordu.

neden haçlıları balkanlarda yere seriyordu.

neden varnalarda, niğbolularda, kosovalarda putçu romanın sokak köpeklerini parçalıyordu.

ne ittifak ama

papucumun ittifakı..

Ağzından salya akıtarak yapılan iğrenç ırkçı emperyalist söylemlerin normal kanıksanmış olduğu memlekette fötr şapka da taksan, neon lambalı dijital şapka da taksan medeni olamazsın.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 193
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

I.Murat'In annesi Bizanslı Horofira, yani Nilüfer hatun...

Yıldırım Bayezid'in annesi Bulgar Marya, yani Gülçiçek hatun...

Çelebi Mehmet'in annesi Bulgar Olga hatun...

II.Murat'ın annesi Veronika,

Fatih sultan'ın annesi Sırp Despina, yani Hüma hatun,

II.Bayezid'in annesi Kornelya,

Yavuz Selim'in annesi; Ayşe takma adlı Pontuslu bir Rum.

Kanuni'nin annesi; Polonya yahudisi Helga, yani Hafza sultan,

II. Selim'in annesi Yahudi kızı Roksalan yani Hürrem sultan;

III. Murat'ın annesi Yahudi Raşel, yani Nurbanu sultan,

III. Mehmet'in annesi Venedikli Bafo, yani Safiye sultan;

I. Ahmet'in annesi Yunan Helen, yani Handan sultan;

Genç Osman'ın annesi Sırp Evdoksiya, yani Mahfiruz sultan,

IV. Murat'ın annesi Sırp Anastasya, yani Mahpeyker sultan,

IV. Mehmet'in annesi Rus Nadya, yani Turhan sultan,

II. Süleyman'ın annesi Sırp Katrin, yani Dilaşüb hatun,

II. Ahmet'in annesi Polonya Yahudisi Eva, yani Hatice sultan,

II. Mustafa'nın annesi Rum Evemia, yani Emetullah sultan,

III. Ahmet'in annesi de aynı, yani II. Mustafa ile aynı anneden,

I. Mahmut'un annesi Aleksandra, yani Saliha sultan,

II. Osman'ın annesi Sırp Mari, yani Þehsüvar sultan,

III. Mustafa'nın annesi Fransız Janet, yani Mihrişah sultan,

I. Abdülhamit'in annesi Fransız İda, yani Þermi sultan;

III. Selim'in annesi Cenevizli Agnes, yani Mihrişah sultan,

IV. Mustafa'nın annesi Bulgar Sonya, yani Sineperver sultan,

II. Mahmut'un annesi Fransız Rivery, yani Nakşidil sultan,

I. Abdülmecit'in annesi Rus yahudisi Suzi, yani Bezm-i Alem valide sultan,

Abdülaziz'in annesi Roman Besime, yani Pertevniyal sultan,

V. Murat'ın annesi Fransız Vilma, yani Şevkefza sultan,

II. Abdülhamit'in annesi Ermeni Virjin, yani Tirimüjgan sultan,

Mehmet Reşat'ın annesi Arnavut Sofi, yani Gülcemal sultan;

Mehmet Vahdettin'in annesi Çerkes Henriet, yani Gülistan sultan...

Hanedan yani tamamen Rum ve Ermeni. Ne hoş işte. Türkiye ahalisi de Türkçe konuşan ve Müslüman olmuş Rum ve Ermeniler olduğuna göre, yöneten hanedanın da zamanla aynı tipler olması münasip olmuş.

Sitelerde Paylaş

VE ŞU ÇOK ÇOK ÖNEMLİ ARKADAŞLAR.SİZ O KADAR AYMAZLIĞIN CEHALETİN FAŞİZMİN O KADAR EGEMEN OLDUĞU BİR ÇAĞDA AYDINLANMAYI SAVUNAN DİNİN YANLIŞLARINI GÖREN BİR HÜKÜMET BULDUNUZ DA DAHA NE İSTİYORSUNUZ TESADÜF ESERİ DİNİ KULLANMAYAN AYDINLANMAYI SAVUNAN BİR ADAM BAŞA GEÇMİŞ ONU DESTEKLEYECEĞİNİZE ONA AÇIK BULUYORSUNUZ.BAKIN BU YÜZYILDA BİLE DİNCİ OLMAYAN BİR HÜKÜMET HAYALKEN SANKİ O DEVRİN YANİ CUMHURİYET DEVRİNİN CANINI OKUMAYI İLERİCİLİK SANIYORSUNUZ.YAZIKLAR OLSUN.YAZIKLAR OLSUN.YAZIKLAR OLSUN.

Sitelerde Paylaş

şapka takmadi diye asilan bir kişi gösterin.

İskilipli Atıf Hoca. Sivas, Erzurum, Rize vs. yerlerde asılanlar. Birincisi şapkaya karşı bir kitap yazdığından, diğerleri şapka kanununu protesto ettiğinden idam edildi. Bugün mesela ODTÜ de protesto gösterisi düzenleyen öğrencileri asabilir misiniz? Fakat o dönemde protestocular bile asılmıştır.
Sitelerde Paylaş

İngiliz mandasını savunan bir haini şapka kanundan dolayı asmadılar.Teali İslam Cemiyeti başkanı ve 1920'de Teali İslam cemiyetinin bildirisinden :

'Yunan ordusu halifenin ordusu sayılır. Hiç de zararlı bir topluluk değildir. Asıl kafası koparılacak mahlûkat Ankara’dadır.'

Demek ki şapka takmadığı için asılmamış.Ama hep manipülasyon gerek..

ODTÜ olaylarına gelince merak etme oradakileri öldürmezler,ama haklarında yasadışı örgüte üye olmak gibi saçma bir savla hapise tıkabilirler ki bu lafı yoldan geçene bile söyleyip örgüt üyesi yapabilirler.Kaldı ki parasız eğitim isteyen yüzlerce öğrenci şu an hala hapiste..

Sitelerde Paylaş

En sevdiğim devrimlerden biri her yönüyle harika. Devlet otoritesini sağlamış ayrıca bugün bile hala devam eden devrimleri kaldiramayan kişileri toplumdan ayıklamis şapka devrimine kim muhalefet olabilir acaba tabiki sizin gibi niteliksiz insanlar böylece çağdışı insanların bir bölümü daha ayıklanmış oldu ama tabiki bitmediniz. Ayrıca yan faydalar modernleşme hızını artırmış toplumda yapılabilecek köklü değişimlerin önünü açmış say say bitmez daha ne olsun.

Sitelerde Paylaş

İskilipli Atıf Hoca. Sivas, Erzurum, Rize vs. yerlerde asılanlar. Birincisi şapkaya karşı bir kitap yazdığından, diğerleri şapka kanununu protesto ettiğinden idam edildi. Bugün mesela ODTÜ de protesto gösterisi düzenleyen öğrencileri asabilir misiniz? Fakat o dönemde protestocular bile asılmıştır.

Protestocu vay duygulandım. Biraz pkk protestolarini düşün. Devrim yapıyorsun ip atlamiyorsun süresiz zamanin yok iti adam edemezsin önüne taş koyanlara laf anlatacak olsan hangi devrimi gerceklestirebilirsin sınırsız zamanın mi var? Sizin gibi gerikafalilarla dönemde başka şekilde mücadele edilemez ülke savaştan çıkmış her taraf mini hizbullah vari haşereler ile kaynıyor. Siz her şeyi çocuk oyuncağı sanıyorsunuz heralde burdan laf yapıyorsunuz dönemi yasadinmi yaşayan birinden canlı dinledin mi? (muhtemel soruna cevap olsun ben dinledim) neler döndü kimlerin ne amaçları var halkın durumu ne ülke ekonomisi ne durumda? Size göre gule oynaya oluyor bunlar ve sizlerede eleştiriler kalıyor sadece.

Sitelerde Paylaş

Ben de karşılaştırma yapmak babından, "okul sütü" hakkındaki düşüncelerinizi soruyorum. Okul sütüyle gerçekten sağlıklı nesiller mi amaçlanıyor? Okul sütünün çocuklara benimsetilmesi için çalışılırken bir çok insan hakları ihlali olduğunu düşünüyorum.

Bu yazdıklarımda ciddiyim. Okul sütü çok saçma bir şey.

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...

Kendilerine karşı gelen herkese İngiliz ajanı, hain, mandacı tarzında iftiralar atıp bunun üstüne de asıp kesmek Kemalistlerin en bilindik yöntemlerindendir.

Şu kurduğun cümle de Atatürk ve cumhuriyete düşman olan,hilafet ve saltanat aşkıyla yanıp tutuşan yobazların her yere yapıştırdığı saçma sapan bir cümledir.Yeşil sarıklı hainler kafalarına göre bir tarih yazmış,bir yığın cahili de peşine takmış.

"Resmi Tarih Yalan Söylüyor" yalanını ortaya atanların ne kafada olduklarını da biliyoruz biz.

Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...

Protestocu vay duygulandım. Biraz pkk protestolarini düşün. Devrim yapıyorsun ip atlamiyorsun süresiz zamanin yok iti adam edemezsin önüne taş koyanlara laf anlatacak olsan hangi devrimi gerceklestirebilirsin sınırsız zamanın mi var? Sizin gibi gerikafalilarla dönemde başka şekilde mücadele edilemez ülke savaştan çıkmış her taraf mini hizbullah vari haşereler ile kaynıyor. Siz her şeyi çocuk oyuncağı sanıyorsunuz heralde burdan laf yapıyorsunuz dönemi yasadinmi yaşayan birinden canlı dinledin mi? (muhtemel soruna cevap olsun ben dinledim) neler döndü kimlerin ne amaçları var halkın durumu ne ülke ekonomisi ne durumda? Size göre gule oynaya oluyor bunlar ve sizlerede eleştiriler kalıyor sadece.

Ben de ortaya karşı devrim yapsam ve benim gibi düşünmeyenleri vatan haini ilan edip assam ben de ilerici olurum sanırım. PKK protestocusu demişsin. Bu protestolarda kaç kişi ölmüş, yaralanmış bir söyler misin. Sizin gibi itler hala dindar bir hükümetin olduğu bu ülkede yaşıyorsa bu bizim size tanıdığımız müsamahadandır. Yoksa siz müslüman dünyasında bir çöp kadar ehemmiyetsizsiniz. Ancak yalan dolan ve üç kağıtla varlık sürersiniz bu ülkede. Şapka kanunu çok modernmiş. Şu laga bak. Beyni kapkaranlık olana mum ışığı elbette aydınlık gelir. Ama biz projektöre gidiyoruz. Senin mum ışığın sana rehber olsun.

Sitelerde Paylaş

Yahu ne kadar mankafalı adamlarsınız , İskilipli Atıf'ın neden asıldığı defalarca anlatılmadı mı size ?

Tamam ayetleri yalanlıyorsunuz , bari tarihin yalanlamayın.

Mankafalı adamlardan dinledik. Vatan hainiymiş sözde. Sonra öğrendik ki alakası yokmuş. SORUYORUM KAZIM KARABEKİR İDAMLA YARGILANIRKEN DE VE ATATÜRKE KARŞI ÇIKARKEN GERİCİ YOBAZ VE VATAN HAİNİ MİYDİ?

Sitelerde Paylaş

Mankafalı adamlardan dinledik. Vatan hainiymiş sözde. Sonra öğrendik ki alakası yokmuş. SORUYORUM KAZIM KARABEKİR İDAMLA YARGILANIRKEN DE VE ATATÜRKE KARŞI ÇIKARKEN GERİCİ YOBAZ VE VATAN HAİNİ MİYDİ?

Kimden öğrendin hacı ? Terakkiperver Cumhuriyet Fırkasının amacını biliyor musun sen ? Sarıklı yobazlarınızdan duyduğunuz zırvalıkları gelip burada tarih diye anlatmayın !

Sitelerde Paylaş

Şapka devrimine ve dolayısıyla Atatürk Devrimlerine kin ve nefret dolu olarak karşı çıkanlar Müslüman olsalar bari...

Gerçek anlamda Müslüman olabilmek için yobaz olmak gerekir. Kişi, 1000-1400 yılların cahiliyesine ne kadar yakınsa ve bunu ne kadar yaşayabiliyorsa o kadar da Müslümandır. Bu nedenle ben yobazları takdir ederim. Bin bir çeşit ve türden teşekkül eden münafıkları ise şiddetle kınarım ve kınıyorum. Nasıl kınamıyayım ki, adamların başları açık, yani çağdaşlar, yani Atatürk'ün açtığı yoldan gidip, şapkayı da atarak Atatürk'ün hedeflediği çağdaşlığa ulaşmış hatta aşmış gibiler. En azından görüntü olarak böyleler, ama şapka devrimini kınıyorlar. Başlarında, serpuş, sarık, fes mes olsa da şapkaya karşı çıksalar anlayacağım ve takdir edeceğim ama yok. Başları açık, Avrupalılar yani...

Yüce Atatürk, kafaların içinin kolay kolay değişmeyeceğini bildiği için, değişime, kafaların dışından başlamış. nasıl olsa gün gelecek, devran dönecek, içi de dışına uyacak diye düşünmüş ve yapmış. Her zaman olduğu gibi yanılmamış, ama kuralı bozan bazı istisnalar var gibi...

Müslimler için tek bir devrimci ve devrimleri söz konusu olup o da Muhammed ve devrimleridir. Bu devrimler, her alanı kapsar ve kıyamete kadar geçerlidir. Hiç bir Müslüman bunların dışında devrim ve devrimci kabul edemez, etmemesi gerekir. Sosyal, siyasal, dinsel, bilimsel ve teknolojik tüm devrimler İslama aykırıdır. Çünkü İslam, Müslümanlar/insanlar için gerekli olan her şeyin yapıldığını, doğru yolun kendisine uymak olduğunu söyler ve ister.

Müslümanlık iddiasında olanların, İslami yaşam idolleri peygamberleri olduğuna göre, başlarının açık olması durumunun, İslami açıdan batıl/çağdışı olduğu da bir gerçektir. Aynı durumun, günümüz açısından çağdaşlık olduğu da bir gerçektir. Ki bu, Müslimler için acı bir gerçek oluyor sanırım....

Enerjilerinizi, şapka, türban vb. kafa dışı sorunlarla uğraşarak boşa harcayacağınıza, "Hayatta en hakiki mürşit bilimdir fendir" sözünden yararlanıp kafalarınızın içlerini düzeltseniz de sorunlarınızı kökten çözseniz olmaz mı?

Bu arada, benim devrimci Atam olan Atatürk'e, astı, kesti ve diktatördü diye saldıranların, Muhammed'in ve varsa diğer atalarının diktatörlüğü ve asıp kestikleriyle kıyaslamalarını, sonra da konuşmalarını öneriyorum.

Sitelerde Paylaş

inkılapların amacı osmanlıya ait bütün izlerin silinmesiydi...

bir toplumu yok etmek için önce dilini yok etmelisiniz derdi bir düşünür.

istiklal mahkemeleride , medeni bir cumhuriyetin, medeni olmayan işlerinin halledilme mekanıydı.

şu haindir demek kolaydır. zaten minareyi çalan kılıfını hazırlar ..

Sitelerde Paylaş

Ben de ortaya karşı devrim yapsam ve benim gibi düşünmeyenleri vatan haini ilan edip assam ben de ilerici olurum sanırım. PKK protestocusu demişsin. Bu protestolarda kaç kişi ölmüş, yaralanmış bir söyler misin. Sizin gibi itler hala dindar bir hükümetin olduğu bu ülkede yaşıyorsa bu bizim size tanıdığımız müsamahadandır. Yoksa siz müslüman dünyasında bir çöp kadar ehemmiyetsizsiniz. Ancak yalan dolan ve üç kağıtla varlık sürersiniz bu ülkede. Şapka kanunu çok modernmiş. Şu laga bak. Beyni kapkaranlık olana mum ışığı elbette aydınlık gelir. Ama biz projektöre gidiyoruz. Senin mum ışığın sana rehber olsun.

Ha şöyle. Laga luga yapmadan gerçek fikirlerinizi yazın.

Hoşgörü dediğin böyle olur yaşamamıza izin veriyorlar be! heheyyt.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...