Jump to content

İran'ın 'parmak kesme makinesi'

Recommended Posts

Kuran'a uymayan sapıklıklar.

hırsızın elinin kesilmesi:

Kuran'da men etme/engelleme anlamındadır; doğrama değildir.

Bu sapıklıklar Kuran'ı bağlamaz.

Arkadaşım lütfen kuran kuran deyip durma, bak insanlar yazmışlar o kitabı anla artık ya

Sitelerde Paylaş
  • İleti 41
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sana soru:

Ebu lehebin eli Kurudu demek, yaprak gibi kuruması mı??

Değil, cahil cahil konuşma. Ebu lehebin elinin kuruması; tüm malını kaybetmesidir.

Hırsızın elini kesmek de; hırsızlıktan men etmek/engellemek. Kuran'ın K'sını bilmiyorsun, atıp tutuyorsun

Ellerini kesin demek ne zamandan beri hırsızlıktan men etmek oldu?

Bütün mealciler, araplar yanlış sen doğru?

Hadi git işine.

Sitelerde Paylaş

Vallahi peygamberimiz Hz .muhammed ne buyuk bir insanmış ya 1400 sene once okuma yazma bilmeden ne edebi bı eser yazmış kimse sırrını hala çözemedi biz müslümanlar çözdükte bu ataistler tüm teknolojiyi bilimi kullandıkları halde aha bu ayet kesin yalan diye bilecekleri kesin kanıt koyabilecekleri tek bir ayet yok. Yorumum tek taraflı atgozluklu yorum cimbizlayarak onca ayetten hep aynı konulara saldırı. Bana sabah ezanını kulağıma kimin okuduğunu biri açıklasın ona inanacam her sabah ezan okunurken beni kaldıran güç ne normalde uykum çok ağır ezan seside duyulmuyor ama tam o saate ezan kulağımın dibinde okunuyorr

Sitelerde Paylaş

Vallahi peygamberimiz Hz .muhammed ne buyuk bir insanmış ya 1400 sene once okuma yazma bilmeden ne edebi bı eser yazmış kimse sırrını hala çözemedi biz müslümanlar çözdükte bu ataistler tüm teknolojiyi bilimi kullandıkları halde aha bu ayet kesin yalan diye bilecekleri kesin kanıt koyabilecekleri tek bir ayet yok. Yorumum tek taraflı atgozluklu yorum cimbizlayarak onca ayetten hep aynı konulara saldırı. Bana sabah ezanını kulağıma kimin okuduğunu biri açıklasın ona inanacam her sabah ezan okunurken beni kaldıran güç ne normalde uykum çok ağır ezan seside duyulmuyor ama tam o saate ezan kulağımın dibinde okunuyorr

Klinik vakaa bu

Sitelerde Paylaş

Ben okuyorum. İnandın mı?

Sitelerde Paylaş

Sen de peygamber olacak adammışsın, ancak bu kadar saçmalanır, takdir ettim :D

Adamın burada ömrü uzar ya huuuuuuuuuu :)

RedEyeJedi, fazla okuma arkadaşa :)

Sitelerde Paylaş

Sabah ezan okunan saat insanın uykusunun en ağır olduğu saat.bizim evden ezan sesi duyulmuyor.anca cami açıp en uzak tepedeki ezanı duyarsan anca.o saatte uykuda iken bana o ezanı kulağımın dibinde gibi duyuran nee tabi namaz kılmadığın icin sana ters dimı.

Hiçbir yalan yokk ben sana senelerdir yaşadığım olayı anlatıyorum o zaman sizin görüşünüze göre biz aptal gibi hersabah kalkıp uykuyu bölüp namaz kılıyoruz Allah'tan korkup içki icmiyoruz hayatı eğlence ve şah şah a icinde yaşamamıyoruz bu sekilde ömrümüzü aptalca tüketim olup toprak olup yok oluyoruzz.. Bize göre kafir olduğunuz icin direk yanacaksınız sonsuz bı azap cekeceksinizzx.

Benim kaybedecek bı şeyim yokkk yaptım yanıma kaldı ama ben haklı isem senin yandinn Buda bı ihtimalle

Sitelerde Paylaş

Sabah ezan okunan saat insanın uykusunun en ağır olduğu saat.bizim evden ezan sesi duyulmuyor.anca cami açıp en uzak tepedeki ezanı duyarsan anca.o saatte uykuda iken bana o ezanı kulağımın dibinde gibi duyuran nee tabi namaz kılmadığın icin sana ters dimı.

Hiçbir yalan yokk ben sana senelerdir yaşadığım olayı anlatıyorum o zaman sizin görüşünüze göre biz aptal gibi hersabah kalkıp uykuyu bölüp namaz kılıyoruz Allah'tan korkup içki icmiyoruz hayatı eğlence ve şah şah a icinde yaşamamıyoruz bu sekilde ömrümüzü aptalca tüketim olup toprak olup yok oluyoruzz.. Bize göre kafir olduğunuz icin direk yanacaksınız sonsuz bı azap cekeceksinizzx.

Benim kaybedecek bı şeyim yokkk yaptım yanıma kaldı ama ben haklı isem senin yandinn Buda bı ihtimalle

Sen ezanla uyandıran saatlerden alıp başına koymuş onu da ezan saatine kurmuşsun. Yeme bizi bülo.

Sitelerde Paylaş

1kaç yıl önce hiç cami olmayan bir yabancı ülkenin şehrindeydim. En yakın cami bitişik şehirdeydi. Aynen dediğin gibi, bana da ezan okunduğu olmuştu birkaç kez. Çok güzel bir duygu. Orada verilen mesaj çok açık, hemen abdest alıp namaza durmak.

tarihinde KHF-232 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

15 senedir saat 7.30 da kalkar ise giderim ama daha saat kurumadan 1 kere bile kalkamadim ama Sazak namazına hicbirzaman saat kurmama o saatte beni biri kaldırıyor resmen aslında kalmakta çok zor geliyor benim istemim dısında olan biseyyyyy

Sitelerde Paylaş

15 senedir saat 7.30 da kalkar ise giderim ama daha saat kurumadan 1 kere bile kalkamadim ama Sazak namazına hicbirzaman saat kurmama o saatte beni biri kaldırıyor resmen aslında kalmakta çok zor geliyor benim istemim dısında olan biseyyyyy

Sana şunu söyleyeyim ki; senin durumun, seninle beraber yaşayan müslüman bir varlık. Sen namazdan, Kuran'dan uzaklaşmadıkça muhtemelen o da hep seninle beraber olur Allah'ın izniyle. Bazen çok kuvvetli şeytanların saldırısına uğrarsa, o durumda kaçma ihtimali olabilir. Bunu her yerde anlatmamanı tavsiye ederim; veya tamamen gizli tutman en iyisi.

Sitelerde Paylaş

Kuran'a uymayan sapıklıklar.

hırsızın elinin kesilmesi:

Kuran'da men etme/engelleme anlamındadır; doğrama değildir.

Bu sapıklıklar Kuran'ı bağlamaz.

Bu adamlar kuran'a uymuyor ise kimlere uyuyor arkadaşım! Size beğenmiyor olabilirsiniz ama bu herifler güçlerini İslam dininden alıyorlar...Oturup kendileri mi icat etti?

Şu var ki; siz bu dinin savunuculuğunu yaptığınız müddetçe gerçekler gizli kalıyor, millet uyuyor "bunlar dinimizde yok" deniliyor ve bu vahşet devam ediyor... Gösterilmesi gereken tepki yetersiz kalıyor

Sitelerde Paylaş

Sana soru:

Ebu lehebin eli Kurudu demek, yaprak gibi kuruması mı??

Değil, cahil cahil konuşma. Ebu lehebin elinin kuruması; tüm malını kaybetmesidir.

Hırsızın elini kesmek de; hırsızlıktan men etmek/engellemek. Kuran'ın K'sını bilmiyorsun, atıp tutuyorsun

Maide 38'de resmen elini kesin diyor , İslam dünyası buna benzer örneklerle dolu. Yani bu konuda kıvranma.

Sen şuna cevap ver bir hırsızın elinin kesilmesine karşımısın , değilmisin ?

Sitelerde Paylaş

O makine bu iş için özel üretilmiş bişey değil tam adı Türkçe olarak eksantrik pres(eccentric press) diye geçer. Ucuna kesme bükme işlemlerine yarayan aparatlar bağlanır. Esasında ağır sanayide metal levha şekillendirme makinesidir ve 1000 ton ve üzeri baskı gücü oluşturabilen tipleri mevcuttur. Sanırım bu makineyi kullanmalarının sebebi acısız bi iş olmasını sağlamak. Bu makine yüzünden parmaklarını kaybeden binlerce işçi vardır, makineyi kullanmayıda sanırım oradan akıl etmişler.

Sitelerde Paylaş

Bu adamlar kuran'a uymuyor ise kimlere uyuyor arkadaşım! Size beğenmiyor olabilirsiniz ama bu herifler güçlerini İslam dininden alıyorlar...Oturup kendileri mi icat etti?

Şu var ki; siz bu dinin savunuculuğunu yaptığınız müddetçe gerçekler gizli kalıyor, millet uyuyor "bunlar dinimizde yok" deniliyor ve bu vahşet devam ediyor... Gösterilmesi gereken tepki yetersiz kalıyor

Biz Kuran'a uyuyoruz.

Kuran'da olmayan sapıklıkları yapanları uyarıyoruz, yanlış yapıyorsunuz diye.

İnsanlar bilgilendikçe, Allah'ın kelamı Kuran; layık olduğu mertebeye ulaşacaktır Biiznillah !

Sitelerde Paylaş
  • 1 year later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...