Jump to content

Yeni Kutsal Kitap - DEMEYESİNİZ DİYE

Recommended Posts

Aşağıdaki ayetlerden mahşer günü Allah'ın bizlerin itirazlarına önem vereceğini anlıyoruz. Gördüğüm kadarıyla bugünün insanın birçok itirazı var, eğer yeni bir kutsal kitap gelmezse Mahşer günü ortalık itirazdan geçilmeyecek gibi.

Bu çerçevede yeni kitapta bulunabilecek "demeyesiniz diye" ayetlerini paylaşalım, yol açalım :)

Mekkelilerin itirazlarından çekinen Allah bizi de dikkate alacaktır.

Enam 156 - "Kitap, bizden önce iki topluluğa indirildi. Biz onu okuyup araştırmaktan gerçekten habersizdik."Demeyesiniz

Enam 157 - Yahut "Bize de kitap indirilseydi, biz onlardan daha çok doğru yolda olurduk" demeyesiniz diye (Kur'an'ı indirdik). İşte size de Rabbinizden açık bir delil, hidayet ve rahmet geldi. Kim, Allah'ın âyetlerini yalanlayıp onlardan yüz çevirenden daha zalimdir! Âyetlerimizden yüz çevirenleri, yüz çevirmelerinden ötürü azabın en kötüsüyle cezalandıracağız.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 62
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Demeyesiniz diye 1

"Madem baştan bizim ne olacağımızı biliyordun" demeyesiniz diye kader anlayışını kaldırdık. Levh-i Mahfuzu nesh ettik hamd olsun

tarihinde Katır tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Demeyesiniz diye 4

"Müslüman olmayanı kasten öldüren ne olacak?" demeyesiniz diye insanı kasten öldüreni, öldürteni cehennemde ebediyyen ağırlayacağız hamd olsun

tarihinde Katır tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ayetler; kendisini cok akilli ve kurnaz zannedip diger insanlari aptal yerine koyup konusanlarin diyaloglaridir...

Kuranin icinde isimleri gecenler masal kahramanlaridir yoksa hepsi tecavüzcü olduklarindan sopa yemekten gebermislerdi..

Sitelerde Paylaş

Demeyesiniz diye 14

"Ayrıca efendim, karışmayan 2 denizi de arkadaşlar bulamayınca bize de yapacak bir şey kalmamıştı, bu arada efendim neydi o 2 denizin isimleri" demeyesiniz diye o sözlerimizi de tarihin tozlu raflarına kaldırdık hamd olsun. Sakın ola ki deniz suyu içmeye kalkanlardan olmayasınız.

Sitelerde Paylaş

sayın katır, muhtemelen sen inkar edeceksin mahşer günü,

ama dil susacak, organların o zaman konuşup seni yalanlayacak.

oysaki sen inkar ediyordun...

Sitelerde Paylaş

Demeyesiniz diye 14

"Ayrıca efendim, karışmayan 2 denizi de arkadaşlar bulamayınca bize de yapacak bir şey kalmamıştı, bu arada efendim neydi o 2 denizin isimleri" demeyesiniz diye o sözlerimizi de tarihin tozlu raflarına kaldırdık hamd olsun. Sakın ola ki deniz suyu içmeye kalkanlardan olmayasınız.

Katır tebrik ederim seni .. Yeni kitap tüm dünya halkına hayırlı ve uğurlu olsun.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...