Jump to content

Kuran, Namaz, Rekat Sayısı, Farz Rekatlar ve daha neler

Recommended Posts

Ayette yazıyor zaten:Allah, size herhangi bir güçlük çıkarmak istemez. Fakat O, sizi tertemiz yapmak ve üzerinizdeki nimetini tamamlamak ister ki şükredesiniz.

Allah bizi tertemiz yapmak istiyormuş, Kuran'a göre bütün insanları yaratan Allah değil mi, başka bir tanrı yarattı da düzeltmeye mi çalışıyor? Baştan bilmiyor mu bu insanı hatalı yaratmış düzelmeyecek? Bir sürpriz falan olacağını falan mı sanıyor?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 544
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ayette yazıyor zaten:Allah, size herhangi bir güçlük çıkarmak istemez. Fakat O, sizi tertemiz yapmak ve üzerinizdeki nimetini tamamlamak ister ki şükredesiniz.

Ayrıca sürekli beni atalarına uymakla itham etme.2X2=4 olduğunu da atalarımızdan öğrendik ama sonuç olarak öyle.Ayet ortada,anlamı ortada.Yıkamak aslında şu anlama gelir,su aslında bu demektir diyerek anlamı çarpıtma.

Ortada olan ayet le abtestin amacını anlam kuramadim yapılanla orda anlatılan baş birşey bir insan ellerini ayaklarını yüzünü yikamasini allah tan kutsal kitap tarafindanmi öğrenir yapmayın ya bunu insan fitratı gereği bulur zaten hamamlar niçin yapılmış avrupada sabun parfüm niçin icat edilmiş az biraz düşünce orda bir anlatım var nasıl musanin asası yılana dönmedi bir anlam veriyorsa asa nasıl gökten helva inmediyse bir anlatım varsa verdiğin ayet tefe bir anlatım var

Siz mezhepe uymuyorsunuz mezhepte sizin yapıtınızın aynısını yapıyor bir farkınız yok yani o yüzden atalarin yaptığı dedim bir daha kullanmam

2 2 da 4 ediyorsa bunu herkezin kabullendiği içindir

Ya atalarımız yanlış yaptı diyip doğruyu ariyacaksiniz

Yada yeterli deyip kabulleneceksiniz

Iki yoldada atalarımızdan birşey almış oluruz

Sitelerde Paylaş

boy abdestinde amaç temizlenmek de diğerleri biraz tuhaf. afedersiniz çölde kıçı boklu gezen arap eline yüzüne toprak sürünce temizlenmiş mi oluyor ?

Namaza hazırlık evresi gibi bir şey bu bence.İnsan kendini hazırlıyor hem de yıkanmış oluyor.

Ya atalarımız yanlış yaptı diyip doğruyu ariyacaksiniz

Yada yeterli deyip kabulleneceksiniz

Iki yoldada atalarımızdan birşey almış oluruz

Ayet ortadayken hala tartışmak aptallık.Selam ile..

Sitelerde Paylaş

Namaza hazırlık evresi gibi bir şey bu bence.İnsan kendini hazırlıyor hem de yıkanmış oluyor.

Ayet ortadayken hala tartışmak aptallık.Selam ile..

Namaz kılmak için abdest şart diyorsanız sizi anlarım ayet ortada anladığınız gibi 32 farz nede olsa anlatıyor

tartışmak değil bilgi paylaşımıydı sizi namazınızdan alı koymayyayım

rabinizin emrettigini yapın unutmayinki aynısını yapanlar var sizinkimi onlarınki mi kabul olur bilinmez

Selam size olsun

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...