Jump to content

Babam Hiçliğe Gidiyor.

Recommended Posts

Bugün sonuçlarını almaya gittim babamın, doktorla konuştum koah dedi. Yavaş yavaş, boğula boğula ölecek babam. Keşke bir anda ölseydi bu işkenceyi hem kendisi hem biz yaşamasaydık. Yarın psikiyatri bölümüne gidip antidepresan yazdıracağım kendime, babam ölene kadar; artık kaç ay, sene olursa beynimi uyuşturmaya ihtiyacım var. Duygusal düşünce yoğunluğundan yerimde bile duramıyorum, daralıyorum, sürekli eski günleri düşünüyorum...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 85
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bugün sonuçlarını almaya gittim babamın, doktorla konuştum koah dedi. Yavaş yavaş, boğula boğula ölecek babam. Keşke bir anda ölseydi bu işkenceyi hem kendisi hem biz yaşamasaydık. Yarın psikiyatri bölümüne gidip antidepresan yazdıracağım kendime, babam ölene kadar; artık kaç ay, sene olursa beynimi uyuşturmaya ihtiyacım var. Duygusal düşünce yoğunluğundan yerimde bile duramıyorum, daralıyorum, sürekli eski günleri düşünüyorum...

Allah yardımcın olsun, sabır versin.

Sitelerde Paylaş

Ötenazi diye birşey duydun mu?

İsviçreye götür. Babanın ızdırabına orada son verirler. Senin de ızdırabın azalır.

Tabii karar babanın, Senin değil... O nasıl ölmek istiyorsa öyle ölür.

Doğmak kimsenin elinde değil ama ölmek elinde.

Sitelerde Paylaş

Ötenazi diye birşey duydun mu?

İsviçreye götür. Babanın ızdırabına orada son verirler. Senin de ızdırabın azalır.

Tabii karar babanın, Senin değil... O nasıl ölmek istiyorsa öyle ölür.

Doğmak kimsenin elinde değil ama ölmek elinde.

İsviçre'ye nasıl götüreyim hacı? Memur emeklisi babam, dar gelirliyiz.

Sitelerde Paylaş

Durumu belki de senin düşündüğün kadar kötü değildir.

Başka doktorların düşüncesini al.

Hemen umutsuzluğa kapılmamak gerekir.

Sen herşey olup bitmiş şeklinde yazmışsın. Belki de en azından daha bir süre rahat yaşar.

Kimse zamanından önce ve kötü bir şekilde ölmek istemez. Oksijen tedavisi vardır.

Başka tedaviler vardır. Ötenazi zaten en son çaredir.

Zamanla kendini ölüme hazırlayabilir. Herkesin başına gelecek nasıl olsa.

Sitelerde Paylaş

Bir hastalık daha öğrendim. Gerçekten çok üzgünüm. Doktorlar kesin olarak tedavisi olmadığını mı söylediler? Ne kadar daha yaşayacak babanız?

Sitelerde Paylaş

Hiçlik çok üzüldüm, ne diyeceğimi bilemiyoum..kalbimiz babanla..

Ölümün en acı verici tarafı ayrılıktır, sırf bu ayrılığı yaşamamak için hiç doğmamayı dilerdim..

Hacı acaba ötenazi için şimdiden dilekçe yazabilirmiyiz ileride kendimizi ifade edemeyecek falan duruma gelirsek ölmek daha iyi olabilir sonra yazamayız öyle uzun yıllar yaşamayalım şimdiden öyle bir dilekçemiz olsun ?

tarihinde internettin_hoca tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Çok geçmiş olsun, gerçekten zor bir hastalık. Ama hemen öyle babam ölüyor deme.. Benim yakın bir arkadaşımın babası 10 yıldır koahla yaşıyor, evde donanım var ve gayet de alışmışlar ve iyiler. Babası da alışmış, tüm gününü okuyarak, hobileriyle falan geçiriyor ve mutlu. İnsan, eğer isterse ve etrafındakiler de ona destekse her durumda mutlu olabiliyor. Çok etkilemiştir bu adam beni.

Böyle düşünmeye çalış, hemen öyle ölümden acıdan sözetme. Sakin ol önce. Evet, belki de çok yaşamayacak ama neden diğer olasılığı düşünmüyorsun önce?

Babana destek ol. Sen şimdi kendi derdine düşmüşsün, kendi acınla daha çok ilgilisin be Hiçlik.. Psikiyatra gidip antidepresan istemek de çözüm değil, hem psikiyatr öyle her isteyene vermez o ilacı.

Bu paniğin, bu duygusal çöküntün haberi yeni öğrenmenden. Daha bugün öğrenmişsin, bir şok yaşamışsın. Hala şoktasın aslında. Yarın daha sakin ve soğukkanlı olursun. Şimdi babana destek olmak, ona moral vermek ve tedavisi için motive etmeye çalışmak zamanı.

Çok geçmiş olsun...

Sitelerde Paylaş

Büyük geçmiş olsun. Sizin adınıza gerçekten çok üzüldüm. Ama birde şu yönden bakın; babanız gidiyor ama onun yerine hiç bilmediğiniz yerde hiç bilmediğiniz biri geliyor. Babanızdan kalan boş yeri o hiç bilmediğiniz biri dolduracak. Düşünsenize hiç kimsenin ölmediğini? Bu yöndende rahatlatabilirsiniz kendinizi...

Sitelerde Paylaş

Baban doğumla hiçliğe mi geldi ki..

Hiçliğe gitsin...Başka bi alemde doğacak

Ve hayat devam edecek, ruhun devamı var..

Ruh alemi emirden olduğundan

Evrendeki kanunlar gibi devamlıdır...

Vücut elbisesi çıkartır..Başka bir elbise giyer...

Ama devam eder..

Ya huzurludur ruh

Ya da huzursuzdur....

Huzursuzluk yaratıcısına kavuşamazsa olur...

Siz alemin bekaya gittiğini düşünün inanmasanız da rahatlarsınız..

Ama gerçek inansanız bin kat rahatlarsınız...

Çok geçmiş Olsun...

Allah şifa versin...

Ölüm ne kadar rahmettir bilmek gerek..

tarihinde Serdaar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...