Jump to content

Neden inanmıyorum?

Recommended Posts

Bilim ile uğraşan birisiyim.

Lise yıllarımda aşırı dindar (müslüman) birisiydim, hala Allah, Vallah kelimelerini dilimden düşüremiyorum. Mert, namuslu bir insan oldum ve olmak için elimden geleni yaptım. Namaz kıldım ve yarabbi beni dinden çıkarma diye dualar ettim tabii kariyer ve maddi güç'te istemedim dersem yalan söylemiş olurum :)

Çevrem'de de dindar kişiler çoktu ama insan yoktu. Geçen tahtakale'de bi pastane'nin önünden geçerken kapının önünde fokur fokur kaynayan sahlep gördüm... Plastik bardakla ücretli ikram ediyorlardı. Sakallı bir amca bey sahlebin başında bekliyordu. Benden önce bir vatandaş ileri atıldı ve amca beyden sahlep istedi. Amca bey sahlebi hazırlarken vatandaş sordu, sahlep inek sütünden mi? Amca bey Allah'ın izniyle inek sütünden deyince, lan bu Allah dedi, işin içinde kesin bir hile var dedim kendi kendi kendime ve hemen oradan uzaklaştım. İşte benim rastladığım dindarlar bana böyle örnek olmuşlardı, gerisini bilmiyorum ama hep bana mı rast geldiler ulen?

Neyse konu üzere, şöyle böyle bir kariyer yaptık, eh oldu işte bir şeyler ama maddi gücü elde edemedim. Şu aralar sıkıntılı bir dönemden geçiyorum, zaman zaman rakı içiyorum :)

Bu forum'a yeni katıldım, eminim bu forum da her dinden ve her kültürden insanlar vardır.

Sözün özü dünya genelinde kısmen ciddiyet ile ele alınabilecek 4 din var ama ben 3'ünü biliyorum ve sizinde 3'ünü duyup bildiğinize hiç şüphem yok. Zebur Davut'a, Tevrat Musa'ya, İncil İsa'ya, Kuran Muhammet'e diye geçer ama Zebur okuyan oldu mu hiç?

Dünya'da bilinen 4 kitaptan Zebur'a ait hiç bir belge ve kanıt bırakılmadığını biliyor muydunuz?

Zebur diye bir kitabın piyasa da olmadığını dolayısıyla Zebur'a tek bir inananın da olmadığını biliyor muydunuz?

Zebur nerede diye hiç merak ettiniz mi?

Birisi gelip Zebur'u Musa'nın kitabı Tevrat ile karıştırmasın alakası yok.

Böyle bir muamma şimdi var olan diğer 3 din-i de resmiyetle geçersiz kılar.

Esas mesele 3 din'de de köleliğin kaldırılmamış olmasıdır. Yani pazar'da kadın veya erkek alıp satabilirsiniz çünkü bu dinler bu konuda yasak koymadığı üzere teşvikte bulunmaktadırlar.

Örneğin İslam dinin de derler ki cahiliye döneminde kızları canlı canlı toprağa gömüyorlardı oysa bu evren'den büyük bir yalan çünkü tek bir kızın kalmaması gerekiyordu oysa gayet çok olduğu anlaşılıyor.

Nereden anlaşılıyor?

Memo'nun halasının kızı, teyzesinin kızı, onunla hicret eden kadınlar o kadar çoktu ki o istediği ile yatmak için buna uygun bir ayet bile çıkardı.

Bakın asıl İslam döneminde kadınlar ve erkekler pazarlar da mal gibi satılıyordu ve bahsi geçen 3 din'de bu olaylara seyirci kalmıştır ta ki 1863 yılında Abraham Lincoln tarafından kaldırılıncaya değin.

İnsanı insana kul ettiren dinleri kale alanlar akıl fakirlerinden başka kimseler değillerdir.

İşte bu sebepten inanmıyorum.

tarihinde Daunya tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 126
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Abraham lincoln kaldırdı da ne oldu , başka bir şekilde devam ediyor ...

Eski şekliyle sana uygulayalım o zaman :) O zaman "Başka şekliyle devam ediyor" diyebilecek misin görelim...

Ciddi ciddi yazıyorsan iş değil yazdığın

Sitelerde Paylaş

Abraham lincoln kaldırdı da ne oldu , başka bir şekilde devam ediyor ...

Aynı argümanı bazı müslümanlar da kullanıyor ama hem onların hem de senin aklına gelmeyen detay resmen yasaklanmış olması ve yapılan bu köleliğin suç olarak kabul edilmesi.

Herhalde yasak denince herkesin uyacağını sanıyorsun.

İslam'da içkiyi yasaklamış ama hala müslümanlar içmeye devam ediyor.

Müslümanlar içki içiyor diye İslam'ı suçlayabilir misin?

tarihinde sağduyu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dünya eşittir adaletsizlik demek zaten sen neyin adaletini arıyorsun ki. Köleliği kaldırdın da ne oldu bugünün işverenleri patronları binlerce köle sahibi.Adam verdiği asgari ücretle senin ömrünün 40 senesini harcıyor bu mudur yaşamak kölelik değilde nedir bu düzenin adı.Sadece günün şartlarına uyarlanmış bir köleliktir işçi kesiminin yaşadığı.

Dünyada adaletsizlik doğumdan itibaren başlıyor biri Bill Gatesin çocuğu olarak doğar öbürü köylü Memet Ağanın. Bazı şeyleri anlamak insanoğlunu aşıyor

öbür tarafta büyük bir hesap günü olacak ve bu haksızlıklardan doğan alacaklarımız orada dağıtılır diye umuyoruz. Bazı arkadaşlar onlarıda elimizden almaya kalkıyor...

Sitelerde Paylaş

Dünya eşittir adaletsizlik demek zaten sen neyin adaletini arıyorsun ki. Köleliği kaldırdın da ne oldu bugünün işverenleri patronları binlerce köle sahibi.Adam verdiği asgari ücretle senin ömrünün 40 senesini harcıyor bu mudur yaşamak kölelik değilde nedir bu düzenin adı.Sadece günün şartlarına uyarlanmış bir köleliktir işçi kesiminin yaşadığı.

Dünyada adaletsizlik doğumdan itibaren başlıyor biri Bill Gatesin çocuğu olarak doğar öbürü köylü Memet Ağanın. Bazı şeyleri anlamak insanoğlunu aşıyor

öbür tarafta büyük bir hesap günü olacak ve bu haksızlıklardan doğan alacaklarımız orada dağıtılır diye umuyoruz. Bazı arkadaşlar onlarıda elimizden almaya kalkıyor...

İslam'a göre öbür tarafta haksızlıklar falan gözönüne alınmayacak, sadece inanıp inanmadığına göre muamele göreceksin. Muhammed'e inanmayanlar direk cehenneme gidecekler, inananlar arasında bir değerlendirme olacak.

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar sözüm yanlış anlaşılmasın , kaldırdı da ne oldu derken kaldırılmasına tepki verdiğim sanılmasın . Ben her türlü köleliğe karşıyım . Gerek ekonomik gerek fiziksel ... Ben kaldırılmasından hoşnutum elbet , ama siz de biliyorsunuz ki kölelik farklı şekillerde de devam ediyor . Onların da kaldırılması gerek ...

Sitelerde Paylaş

İnanmadığımı biliyorsun. Neden soruyorsun anlamıyorum.

Sadece Bakış açını anlamaya çalışıyorum. Sen bilinçli bir varlıksın. Bilinçli olduğun için etrafını yorumluyabiliyorsun. Bu bilincin vilinçsiz şekilde, oluştuğuna inanıyorsun yani tesadüfen. Yanılıyormuyum?
Sitelerde Paylaş

Sadece Bakış açını anlamaya çalışıyorum. Sen bilinçli bir varlıksın. Bilinçli olduğun için etrafını yorumluyabiliyorsun. Bu bilincin vilinçsiz şekilde, oluştuğuna inanıyorsun yani tesadüfen. Yanılıyormuyum?

Bu evrende herşeyin varlık nedeni, evrenin ve evrende aklın ve üstün zekanın varlık nedeni bile, tesadüflerdir.

Bunu bilim söylüyor. Ben söylemiyorum.

Temeli tesadüflere dayanmayan bir teori bilimsel değildir.

Sitelerde Paylaş

Bu evrende herşeyin varlık nedeni, evrenin ve evrende aklın ve üstün zekanın varlık nedeni bile, tesadüflerdir.

Bunu bilim söylüyor. Ben söylemiyorum.

Temeli tesadüflere dayanmayan bir teori bilimsel değildir.

Dünyada ki yaşam ,uzaydan başka bir gezegenden yerden gelmiş olabilir mi Hacı? Böyle birşeye inanıyormusun? tarihinde bakifani tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dünyada ki yaşam ,uzaydan başka bir gezegenden yerden gelmiş olabilir mi Hacı? Böyle birşeye inanıyormusun?

Ben öyle düşünmüyorum. Yaşam dünyada ortaya çıkmış olmalıdır.

Yaşamın uzaydan geldiğini düşündüren deliller yoktur. Uzaydan ancak yaşam için gerekli ham maddeler gelmiş olabilir.

Amino asitler örneğin. Ama onlar dünyada bir araya gelerek yaşamı başlatmış olmalıdırlar.

Çünkü bildiğimiz ve parçası olduğumuz yaşam uzayda var olamaz ve canlı olarak uzay yolculuğu yapamaz.

Yaşamın ham maddeleri bozulmadan, ya da az bozularak, uzay yolculuğu yapabilir.

Yaşam dünyada ve son derece büyük tesadüfler sonucu ortaya çıkmış olmalıdır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...