Jump to content

Neden inanmıyorum?

Recommended Posts

• İleti 126
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Namaz kılma sebebin bunlarsa, başka bir sürü yol var.

orucun bedeni falan dinlendirdiği yok, sadece insanları daha gergin yapıyor.

hayır namaz kılma sebebim değil,

sen yazdın ya zaman kaybı para kaybı diye,

gereksiz gördüğün şeylerin aslında ne kadar gerekli olduğunu bilmemenden kaynaklanıyor,

ben namazı bunlar için kılıyorum demdim.

bunların olduğunu söylüyorum.

sen piknik yapmaya yemek yemek için mi gidersin,

yoksa doğayı izlemek için mi,

denize neden girersin, yüzmek için mi yoksa serinlemek için mi,

yoksa bir alışkanlık mı,

eğer yüzmen gerekli ise girdikten sonra,

sendeki etkilerinin pozitif ve negatiflerini yaz deseler,

birisi sana sen denize baskası istediği için yada zorlandığın için mi giriyorsun dese,

aslında sen hem yüzmek hem rahatlamak hem serinlemek için giriyorsun..

denizi tanımadan önce yüzmeyide serinliğide rahatlamayıda bilmiyorsun.

Sitelerde Paylaş

tek kelime allah kalplerin özünü bilir yaradan yarattığını bilmezmii herkes dünyaya tertemiz bir kalp ile geliyor dünya heves ve arzusu ile kalbini kirletip allaha cephe alıp inatlaşıyor rabbinle. sonra inadın ilerledikce reddetmeye başlıyorsun ve ataist oluyorsunn.....kuranı kerim allahın kitabıdır bu o cağda birinin yazacağı bir kitap değill.kitap baştan sonra allahın gücünden ve azabından büyüklüğünden bahsediyor muhammedle ilgili toplasan 1 sayfa ayet yokk ama siz ataistler nedense o 1 sayfa cariyelerle ilgili ayetlere takılıyorsunuzz halbuki kuran insanoğlunu ateşin azabından kurtarmak için uyarıyor allahın gücünden yarattıklarından bahsediyorr.

Sitelerde Paylaş

sağ duyu her konuda senin yazılara alıntı yaparak yazıyorum bu sana karşı bir suçlama yada itham değil,

bir nevi seni daha ılımlı gördüğümden birazcıkda TESADÜF :)

Sitelerde Paylaş

Demek Müslüman olmayarak kendini bu kadar kar ettirdin.

Sen hele şu Kuran'daki kafirlerle dostluk ayetlerini bir sindir, ondan sonra başka iletilere cevap yazarsın. Gerçi yazdığın cevap da bomboş kelimelerden ibaret ya neyse.

hayır namaz kılma sebebim değil,

sen yazdın ya zaman kaybı para kaybı diye,

gereksiz gördüğün şeylerin aslında ne kadar gerekli olduğunu bilmemenden kaynaklanıyor,

ben namazı bunlar için kılıyorum demdim.

bunların olduğunu söylüyorum.

sen piknik yapmaya yemek yemek için mi gidersin,

yoksa doğayı izlemek için mi,

denize neden girersin, yüzmek için mi yoksa serinlemek için mi,

yoksa bir alışkanlık mı,

eğer yüzmen gerekli ise girdikten sonra,

sendeki etkilerinin pozitif ve negatiflerini yaz deseler,

birisi sana sen denize baskası istediği için yada zorlandığın için mi giriyorsun dese,

aslında sen hem yüzmek hem rahatlamak hem serinlemek için giriyorsun..

denizi tanımadan önce yüzmeyide serinliğide rahatlamayıda bilmiyorsun.

Senin namaz kılmanın tek sebebi var, o da inandığın dinde emredilmiş olması.

Sitelerde Paylaş

Sen hele şu Kuran'daki kafirlerle dostluk ayetlerini bir sindir, ondan sonra başka iletilere cevap yazarsın. Gerçi yazdığın cevap da bomboş kelimelerden ibaret ya neyse.

doğru tespit yaptnız aynen öyle. lakin namaz hayatıma girince değişimleri farketmemek, yarabbim dedim ahmakmışım ben.

monoton hayatım, sıkıcı , rutin, tutarsız hayatım gitti, yerine başka bir sayfa açıldı,

adeta ruhum şenlendi,

namaz kıldıkca doymamaya başladım, içim o kadar boşluktaymış ki, huzur doldum,

enerji patlamaları volkanlar gibiydi,

bana katkılarını anlatmakla bitiremem,

kararmış bir kalp yerini aydınlığa bıraktı, huzur buydu adını koyamadığım haz buydu,

hangi birini sayayım ki bilmiyorum,

namaz öncesi abdestin faziletlerini mi, namazın faydalarınımı,

inanılmaz derecede çok.

rabbimin her işinde hayır vardır, görmesini bilene.

Sitelerde Paylaş

hala teklifim geçerli dostmuyuz.

tarihinde atılan2 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

doğru tespit yaptnız aynen öyle. lakin namaz hayatıma girince değişimleri farketmemek, yarabbim dedim ahmakmışım ben.

monoton hayatım, sıkıcı , rutin, tutarsız hayatım gitti, yerine başka bir sayfa açıldı,

adeta ruhum şenlendi,

namaz kıldıkca doymamaya başladım, içim o kadar boşluktaymış ki, huzur doldum,

enerji patlamaları volkanlar gibiydi,

bana katkılarını anlatmakla bitiremem,

kararmış bir kalp yerini aydınlığa bıraktı, huzur buydu adını koyamadığım haz buydu,

hangi birini sayayım ki bilmiyorum,

namaz öncesi abdestin faziletlerini mi, namazın faydalarınımı,

inanılmaz derecede çok.

rabbimin her işinde hayır vardır, görmesini bilene.

O tatmin olmuşluk hissi namazdan değil sana verilen bir görevi yerine getirmekten kaynaklanıyor.

Sitelerde Paylaş

O tatmin olmuşluk hissi namazdan değil sana verilen bir görevi yerine getirmekten kaynaklanıyor.

evet bu tespitinde doğru , lakin görevi yerine getiriyormuyum layıkıyla onu bilemiyorum.

ne muazzam bir lütuf hem görevi yerine getiriyorum hemde hayatım değişiyor, baştan sona tamamen.

karanlık yerini aydınlığa nasıl bırakıyorsa öyle, bir evin lambalarını yakmak için prizi görememişim.

sonra dedim ki kendi kendime,

acaba bu duyguları bir yaşasalar,

o manevi haz hiçbirşey de yok,

Sitelerde Paylaş

Çoook rahat. Kuran'ın yalan olduğundan eminim, kesinlikle doğru değil.

sen rahat yaşamaya devam ett kuran hak ve kesin doğruu bende buna kesin eminimm 1.5 milyar insan aptal bi sen akıllısın bu ülkenin en zengin işadamlarından tut ülkeyi yöneten onca insana kadar onlar inanmışta bi sensin akıllı olan adamın yediği önünde yemediği arkasında şahşaha içinde yaşıyorda allahı ve kuranı inkar etmiyyoo bi sensin akıllı kuranın yalan olduğuna inanan sen yalanlamaya devam ett huzur içinde toprağa gittt bigün aklında soru işareti kalmadannn

Sitelerde Paylaş

sen rahat yaşamaya devam ett kuran hak ve kesin doğruu bende buna kesin eminimm 1.5 milyar insan aptal bi sen akıllısın bu ülkenin en zengin işadamlarından tut ülkeyi yöneten onca insana kadar onlar inanmışta bi sensin akıllı olan adamın yediği önünde yemediği arkasında şahşaha içinde yaşıyorda allahı ve kuranı inkar etmiyyoo bi sensin akıllı kuranın yalan olduğuna inanan sen yalanlamaya devam ett huzur içinde toprağa gittt bigün aklında soru işareti kalmadannn

Sayı işine hiç girmeseydin, 2 milyar hristiyan, 1 milyardan fazla hindu ve budist aptal da bir tek sen mi akıllısın?

Derdin sayı ise hristiyanlığa koş.

Sitelerde Paylaş

Sayı işine hiç girmeseydin, 2 milyar hristiyan, 1 milyardan fazla hindu ve budist aptal da bir tek sen mi akıllısın?

Derdin sayı ise hristiyanlığa koş.

İlave edeyim, bir zamanlar bütün insanlar dünyanın düz olduğunu sanıyordu ama birileri çıktı, dünya yuvarlaktır dedi. O zaman dünyanın düz olduğunu iddia edenler de aynı senin gibi bu kadar insan aptal da bir siz mi akıllısınız dediler o adamlara ama bak sonuç ne oldu? Dünyanın yuvarlak olduğunu söyleyenleri herkes hatırlıyor, düz olduğunu iddia edenlerin esamisi bile okunmuyor.

tarihinde sağduyu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Zenginler bu tarafı garantiledik diğer tarafı da garantiliyelim derdindeler.

Fakirler de bu tarafta birşey göremedik ama öbür tarafta keyfimiz gıcır olsun derdindeler.

Boş ve saçma bir kitabın arkasından koşan, ödül verilecek diye kandırılmış insanlarsınız hepiniz.

Kuranın saçmalık olduğu öyle bariz ki insan doğruyu bildiğine Kuran'ı her okuduğunda daha çok emin oluyor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...