Jump to content

Neden inanmıyorum?

Recommended Posts

• İleti 126
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

evet genel ifade şirk ağırlıklıdır

şirk büyük bir zulüm olarak değerlendirilr

ve insanların (mekke müşriklerinin) zaten Allah'ı bildikleri vurgulanır

Allah'ı bilmemeleri söz konusu değildir

Tabi birde bu var, şirk koşmak için önce Allahı bilmek gerek.Mekkelilerden hem müşrik hem kafir diye bahsedilmesinin nedeni budur.Putlara taparak şirk koşarlar.Allahada inanırlar.Mekkelilerin, müslümanlarla yaptığı savaşlarda, mekkeliler Allahın yanlarında olacağını düşünüyorlardı.
Sitelerde Paylaş

Tabi birde bu var, şirk koşmak için önce Allahı bilmek gerek.Mekkelilerden hem müşrik hem kafir diye bahsedilmesinin nedeni budur.Putlara taparak şirk koşarlar.Allahada inanırlar.Mekkelilerin, müslümanlarla yaptığı savaşlarda, mekkeliler Allahın yanlarında olacağını düşünüyorlardı.

Bayağı itibarlı bir putmuş demek ki Allah, iki taraf da paylaşamıyor.

Sitelerde Paylaş

Bilmeyecek ne var, altı üstü düz yazı. Okumasını bilen herkes öğrenir. Ara sıra sen de oku, biraz bilgi sahibi olursun Kuran hakkında.

Okumadan sallayınca komik durumlara düşüyorsun.

Benim şeyh gibi bilmeye ihtiyacım yok.Aklımla bilmeye ihtiyacım var.Yavaş yavaş hazmederek.
Sitelerde Paylaş

Allah sana diyor:

Sizin asıl Dostunuz Allah'tır, O'nun Resulüdür ve Namazlarını kılan zekatlarını veren ve rükû eden Müminlerdir. (Maide 55)

Sen hala: Asıl Dostumuz, asıl velimiz Allahtır.diyorsun.

Namaz kılanlar senin çakma dostun mu?

Efett, zurnanin ZIRT ettigi yer. Peki hangi yuzle cikip Islam hos goru dinidir, baris dinidir dersiniz? Madem sadece Muminler ile dost olunur o halde geri kalanlar dusmaninizdir yani onlarin katli vaciptir.

Hep derim, su Kuran denen kitaba okuzun trene baktigi gibi bakmayin, okuyun anlayin.

Sitelerde Paylaş

Efett, zurnanin ZIRT ettigi yer. Peki hangi yuzle cikip Islam hos goru dinidir, baris dinidir dersiniz? Madem sadece Muminler ile dost olunur o halde geri kalanlar dusmaninizdir yani onlarin katli vaciptir.

Hep derim, su Kuran denen kitaba okuzun trene baktigi gibi bakmayin, okuyun anlayin.

Okuyoruz suç okumuyoruz suç ne yapacağımızı şaşırıyoruz sizde bir karar verin :)

Sitelerde Paylaş

Allah sana diyor:

Sizin asıl Dostunuz Allah'tır, O'nun Resulüdür ve Namazlarını kılan zekatlarını veren ve rükû eden Müminlerdir. (Maide 55)

Sen hala: Asıl Dostumuz, asıl velimiz Allahtır.diyorsun.

Namaz kılanlar senin çakma dostun mu?

Dostu Allah olanın, Allahın emirleri dostudur.Ne sanıyorsun, Asıl dost Allahtır deyince peygamber ve müminler dost olmaktan çıkarmı.Çok zorlama bir çıkarım yapmışsın.Dostum.Hayal gücüne şaşırdım.
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...