Jump to content

Neden inanmıyorum?

Recommended Posts

• İleti 126
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Cubbeliye butun muslumanlar kurban olsun. Adam cesur ve adam gibi musluman. kurani evirmeden cevirmeden kabullenmis ve ona gore yasayan birisidir.

Iste boyle muslumanlarin bu foruma gelmesini isterim ben, boyle ne idugu belirsiz kisilerin degil.

Ben müslümanların ayağına paspas olayım. Bu devirde müslümanlığının değerini insanlar anlayamıyor. Çünkü İslam bize miras geldi. Miras da çabuk tüketilir.

Sitelerde Paylaş

Derdin ney, Birisine dost dediğinde Allahı, ve peygamberi ve miminleri unutuyormusun ki bana bu soruları soruyorsun.

Dur, ayeti bir daha hatırlatayım, gerçi sana ayet de işlemiyor ama olsun.

Tevbe/23. Ey iman edenler! Eğer küfrü imana tercih ederlerse, babalarınızı ve kardeşlerinizi bile dost edinmeyin. İçinizden kim onları dost edinirse, işte onlar, zalimlerin ta kendileridir.

Sitelerde Paylaş

Dur, ayeti bir daha hatırlatayım, gerçi sana ayet de işlemiyor ama olsun.

Tevbe/23. Ey iman edenler! Eğer küfrü imana tercih ederlerse, babalarınızı ve kardeşlerinizi bile dost edinmeyin. İçinizden kim onları dost edinirse, işte onlar, zalimlerin ta kendileridir.

Asıl dost Allatır, peygamberdir müminlerdir.Artık o anne babaya uyulmaz, kendi yollarında giderler.Bende Allah yolunda giderim.
Sitelerde Paylaş

dost ; yoldaş , yaren, sırdaş, hayatı paylaşan, paylaşılan , beraber olunan vs.

bu sanal ortamdaki dost olmak sence aynımıdır ,

sanal ortamdaki dost ; karşılıklı saygı çerçevesinde yazışmak, birbirini dinlemek olur. başka ne beklenirki.

siz buna bile ayet verip , dost ile ilgili konuşuyorsunuz.

sanal ortamdaki dostlukla ayetteki dostluk birmidir,

buradaki yazılanı önce bir akıl süzgecinizden süzün sonra ayetlerle konuşun.

tarihinde müreh tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Asıl dost Allatır, peygamberdir müminlerdir.Artık o anne babaya uyulmaz, kendi yollarında giderler.Bende Allah yolunda giderim.

Yahu hayret bir şey, sayfalarca "Benimle dost olacak ateist var mı, ben seninle dost olmaya hazırım" diye mesaj atan sanki başka birisiydi.

Bir kere de tutarlı olmayı denesen.

Sitelerde Paylaş

Akıl ile nefsi ayırd edemiyorsun. Akıl arapçada ne anlama gelir buraya yazar mısın?

ama siz aklı pek fazla dikkate almıyorsunuz.

Nefs = deniz , tatil , para , cinsellik , mülk , araba vs. vs. ama akıl bunların hepsini sorgulayarak bir kanun ve nizam

çerçevesinden düşünerek ister arasından fark sorgulamaktan geçer

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...