Jump to content

Recommended Posts

Kerim bin Abdullah, Mekke'de yaşamış ve MS 610 yılında hakkın rahmetine kavuşmuştur. Mahşer günü sorguya çekilirken Kerim Bin Abdullah sorulardan sıkılsa ve birden "Bize de kitap indirseydin ben de doğru yolu bulurdum" dese;

1) Allah ne cevap verebilir?

2) Vereceği cevaplar aşağıdaki ayetleri yalanmış olmaz mı?

3) Kerim Bin Abdullah hakkında nasıl hüküm verilecek?

Bu iki ayeti biraz derinlemesi düşündüğümüzde kitabı kimin yazdığını anlamak çok kolay hale geliyor.

Enam 156 - "Kitap, bizden önce iki topluluğa indirildi. Biz onu okuyup araştırmaktan gerçekten habersizdik."Demeyesiniz

Enam 157 - Yahut "Bize de kitap indirilseydi, biz onlardan daha çok doğru yolda olurduk" demeyesiniz diye (Kur'an'ı indirdik). İşte size de Rabbinizden açık bir delil, hidayet ve rahmet geldi. Kim, Allah'ın âyetlerini yalanlayıp onlardan yüz çevirenden daha zalimdir! Âyetlerimizden yüz çevirenleri, yüz çevirmelerinden ötürü azabın en kötüsüyle cezalandıracağız.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 53
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

katır, kerimi abdulu cabbarı bırak sen,

ayetleri sen çökmüş maneviyatınla yorumlayamazssın,

okusanda anlamazssın,

önce kendini bir düzelt, git bir oksijen çek ciğerlerine,

doğaya çık,

şöyle bu forumdan biraz uzak dur,

tabiata bakınca ne zaman kendini görürsen , ozaman geri dön.

bazı durumların farkına vardığında ,

aklındaki soru işaretlerinde yavaş yavaş giderileceğine inanıyorum

tarihinde striker tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Muhammed zamanında Mekke civarında bir kaç tane yahudi kabilesi vardı ve Muhammed tüccar olarak sık sık seyahat ettiği için hristiyanlarla da karşılaşmıştır mutlaka.

Buna rağmen neden Muhammed hristiyanlık veya yahudiliği seçmemiş, imansız ve kitapsız olarak 40 yaşına kadar beklemiştir?

Sitelerde Paylaş

Muhammed imansiz kitapsiz degildi. Muhammedin asil dini Sabiiliktir yani o donemde yildizlara tapan ve turkiyeden Misira kadar bayagi yaygin olan bir dindi. Muhammed iste bu dini islah edip tektarnili dinlere dahil etti. Kuranda Sabiilerin gectigi ayette var. Ustelik Sabii dininin sembolu ve en buyuk tanrisi AY islaminda semboludur, Muhammedin sulalesinin sancaginda ise AY vardi.

tarihinde kutsalyaratik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

sağduyu bu yazdığınız konuya benzer bir tartısma yapmıstık, ateist bir kişi ile,

bana dünya yı ve diğer herşeyi yorumlarken,

islam hakkındaki düşünceleri söyleydi,

muhammed sav , dediğiniz gibi tüccar iken,

çevresi tarafından cok sevilen ve güven duyulan iyi meziyetli bir insandı

ticaret yaparken , mısıra felan gidip geliyordu,

piramitleri yapan uzaylılarla tanıştı, uzaylılar muhammed sav sevdiği için bazı bilgiler verdiler,

mesela miraç olayının yapılması gibi örneği verdi,

buna benzer düşünce gücü, beyin yapısındaki gelişmeler normal insandan daha çok gelişmeye ve düşünmeye algılamaya,

devrin getirileri yada kullandıkları dili,

çok değişik bir uslup ve tarzla büyük bir edebiyatcı gibi yorumlamaya,

methiyeler yazmaya başladı ve islam dini ortaya çıktı.

bunu yazan bir ateistti,

Sitelerde Paylaş

sağduyu bu yazdığınız konuya benzer bir tartısma yapmıstık, ateist bir kişi ile,

bana dünya yı ve diğer herşeyi yorumlarken,

islam hakkındaki düşünceleri söyleydi,

muhammed sav , dediğiniz gibi tüccar iken,

çevresi tarafından cok sevilen ve güven duyulan iyi meziyetli bir insandı

ticaret yaparken , mısıra felan gidip geliyordu,

piramitleri yapan uzaylılarla tanıştı, uzaylılar muhammed sav sevdiği için bazı bilgiler verdiler,

mesela miraç olayının yapılması gibi örneği verdi,

buna benzer düşünce gücü, beyin yapısındaki gelişmeler normal insandan daha çok gelişmeye ve düşünmeye algılamaya,

devrin getirileri yada kullandıkları dili,

çok değişik bir uslup ve tarzla büyük bir edebiyatcı gibi yorumlamaya,

methiyeler yazmaya başladı ve islam dini ortaya çıktı.

bunu yazan bir ateistti,

Başka ateistlerin varsayımları onları bağlar, bu varsayımla benin belirttiğim noktanın bir alakası yok.

Muhammed imansiz kitapsiz degildi. Muhammedin asil dini Sabiiliktir yani o donemde yildizlara tapan ve turkiyeden Misira kadar bayagi yaygin olan bir dindi. Muhammed iste bu dini islah edip tektarnili dinlere dahil etti. Kuranda Sabiilerin gectigi ayette var. Ustelik Sabii dininin sembolu ve en buyuk tanrisi AY islaminda semboludur, Muhammedin sulalesinin sancaginda ise AY vardi.

Kuran'a göre imansız ve kitapsızdı.

Sitelerde Paylaş

bak objektif bir ateist bile teorisiyle hareket edip bir açıklama getirirken,

sizlerden tek mantıklı açıklama alamamak üzücü.

Yahu hayret bir şeysin, ben siz müslümanlara soruyorum, asıl cevap alamayan benim ama cevap alamadım diye yakınan sensin. Ne iş?

Sitelerde Paylaş

Kuran'a göre imansız ve kitapsızdı.

Ayeti de yazalım da tam olsun. Apaçık gerçeği inkar etmeye kimse kalkmasın

Şura 52 - Böylece sana emrimizden bir ruh vahyettik. Sen, kitap nedir, iman nedir bilmiyordun. Ancak Biz onu bir nur kıldık; onunla kullarımızdan dilediklerimizi hidayete erdiririz. Şüphesiz sen, dosdoğru olan bir yola yöneltip iletiyorsun.

Sitelerde Paylaş

Ayeti de yazalım da tam olsun. Apaçık gerçeği inkar etmeye kimse kalkmasın

Şura 52 - Böylece sana emrimizden bir ruh vahyettik. Sen, kitap nedir, iman nedir bilmiyordun. Ancak Biz onu bir nur kıldık; onunla kullarımızdan dilediklerimizi hidayete erdiririz. Şüphesiz sen, dosdoğru olan bir yola yöneltip iletiyorsun.

Biraz bekleseydin, bu müslümanlar Muhammed imansız ve kitapsızdı deyince hemen o hanifti diye sallamaya bayılıyorlar.

Sitelerde Paylaş

Biraz bekleseydin, bu müslümanlar Muhammed imansız ve kitapsızdı deyince hemen o hanifti diye sallamaya bayılıyorlar.

Kusura bakma, bazen sazanlık yapıyorum :) Gerçi yine de pek değişmez, şimdi yine gelir ve Allah'ın apaçık ayetine rağmen aynı şeyi iddia ederler :D

Sitelerde Paylaş

Peygamberin vekilleri geldi mi sana?

İslam'ı tebliğ ettiler mi?

Muhammed'e tebliğ etmediklerini nereden biliyorsun? Tebliğ şart mı? Yok hani, bazıları İslam'ı sen bulacaksın diye iddia ediyorlar da.

Hem bu adamın aklı yok mu, görmüyor mu bu dinleri?

Sitelerde Paylaş

Yahu hayret bir şeysin, ben siz müslümanlara soruyorum, asıl cevap alamayan benim ama cevap alamadım diye yakınan sensin. Ne iş?

yok ben size farklı bir bakış açısı daha sunmak istedim,

bir teoriydi :)

Sitelerde Paylaş

Peygamberin vekilleri geldi mi sana?

İslam'ı tebliğ ettiler mi?

Biz kendi dilimizdeki peygamberi bekliyoruz :) Allah'ın sözünü tutacağından eminiz, çinekopluk ve görgüsüzlük yapıp başkasının dinine sarılmıyoruz :D

İbrahim 4 - Biz her peygamberi, ancak kendi kavminin diliyle gönderdik ki, onlara (Allah’ın emirlerini) iyice açıklasın. Allah, dilediğini saptırır, dilediğini de doğru yola iletir. O, mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir.

Sitelerde Paylaş

Kusura bakma, bazen sazanlık yapıyorum :) Gerçi yine de pek değişmez, şimdi yine gelir ve Allah'ın apaçık ayetine rağmen aynı şeyi iddia ederler :D

Dert etme, sonda öğreneceklerini başta öğrenmiş oldular. 2. kısımda haklısın, adam okuyor, okuyor ama yine de hanifti diyor. Nasıl bir kafayla okuyorlar, çözemedim.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...