Jump to content

Ateizm Nasıl Bir Dünya İstiyor, Din Nasıl Bir Dünya İstiyor?

Recommended Posts

bazılarıda bazı isveş vb ülkeleri görünce utanmadan kabullenmiyor olur mu canım öyle şey :) sanıyorlar ki herkes kendileri gibi cahil ve perişan bir hayat yaşıyor, Ayna programında bile adm isveçi nasıl övdü STV yani gerisini sen düşün, sizin amacınız biz dünyayı ele geçirelim tüm dünya müslüman olsun ama sorsak sizde şansınız olsa müsüman olduğunuz halde isveçe gider ama suudi arabistan gitmezsiniz istediğiniz nedir onu bir netleştirin önce..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 126
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

bazılarıda bazı isveş vb ülkeleri görünce utanmadan kabullenmiyor olur mu canım öyle şey :)sanıyorlar ki herkes kendileri gibi cahil ve perişan bir hayat yaşıyor, Ayna programında bile adm isveçi nasıl övdü STV yani gerisini sen düşün, sizin amacınız biz dünyayı ele geçirelim tüm dünya müslüman olsun ama sorsak sizde şansınız olsa müsüman olduğunuz halde isveçe gider ama suudi arabistan gitmezsiniz istediğiniz nedir onu bir netleştirin önce..

Bunlar birer sorumu ? soru ise kime ?

Sitelerde Paylaş

bazılarıda bazı isveş vb ülkeleri görünce utanmadan kabullenmiyor olur mu canım öyle şey :) sanıyorlar ki herkes kendileri gibi cahil ve perişan bir hayat yaşıyor, Ayna programında bile adm isveçi nasıl övdü STV yani gerisini sen düşün, sizin amacınız biz dünyayı ele geçirelim tüm dünya müslüman olsun ama sorsak sizde şansınız olsa müsüman olduğunuz halde isveçe gider ama suudi arabistan gitmezsiniz istediğiniz nedir onu bir netleştirin önce..

bu senin hüsnü kuruntun,

bana sorsan mesela hiçbirinizin müslüman olmasını istemiyorum.

bilakis evrimin daha net bulgularla yeni bilgilerle fikirlerinizi destekleyecek,

yeni kemik ve fosiller bulmasını ümit ediyorum ki,

bir ömür boyu ateist olarak mutlu mesut yaşayasınız.

cevabım umarım kalbinizi mutlu etmiştir.

Sitelerde Paylaş

inanmadığın ayetleri neden sürekli kullanıyorsun,

aradaki farkı lütfen anla,

siz inanmıyorsunuz biz inanıyoruz,

Ben inanmıyorum ama sen inanıyorsun? Sana inanmadığın şeylerle mi geleyim?

nasıl savaşalım, böyle bir oluşum varmı,

söyle sadece allah yolunda allah için cihad eden bir kavim varsa söyle.

taliban mı diyeceksin, yada türkiyedeki milis güçlerimi söyleyeceksin,

pkk ile dahi savaşamıyoruz sen kalkmış ayet üzerinden kelime oyunu yapıyorsun,

sen pkk ile savasabiliyormusun,

dağdaki pkk yı görünce ateş edebiliyormusun,

hayır , bu ülkede bunu yapamazssın, emirler silsilesini bekleyeceksin,

vs .vs .vs

anlatabildmmi.

Nasıl savaşacağınız beni ilgilendirmez, ben sadece tebliğ görevimi yapıyorum, gerisi size kalmış. İster uyarsınız, ister uymazsınız.

Tevbe/29. Kendilerine kitap verilenlerden Allah’a ve ahiret gününe iman etmeyen, Allah’ın ve Resûlünün haram kıldığını haram saymayan ve hak din İslâm’ı din edinmeyen kimselerle, küçülerek (boyun eğerek) kendi elleriyle cizyeyi verinceye kadar savaşın.

Sitelerde Paylaş

şeriate sahip insanların yaşadığı bir dünya güzel olur.

Ha haa koptum, Almanya sizin gibilerle dolu, Türkiyeden yada arap ülkelerinden yada afrika ülekelrinden göçebn müslümanlar tamamı avrupada :) irana falan gideniniz yok suudi arabistana yada şeriatla yönetilen o güzel afrika ülkelerine gideninizde yok...ama utanmadan oralarıda mahvediyorsunuz istekleriniz bitmiyor bir türü, ama bir Danimarkalı irana geldiğinde ona yer yok kurala uy yada öl...aranızdaki fark çok büyük Tanrı bile görüyodur kimin ne olduğunu :)..

Sitelerde Paylaş

Bu göstermiş olduğunuz şemada bunların mevcut olduğunu düşünüyorsunuz

Sizin dünyanızda bana yer varmı merak ediyorum ?

Var tabi ki. O dünyanın yapılmışı da var. Özellikle İsveç ve Kanada'da Müslümanlar hayatlarından çok memnun. Dünyada koyu kahve rengi yerlerden koyu yeşil yerlere bir göç olması da bunun kanıtıdır.

Sitelerde Paylaş

Ha haa koptum, Almanya sizin gibilerle dolu, Türkiyeden yada arap ülkelerinden yada afrika ülekelrinden göçebn müslümanlar tamamı avrupada :) irana falan gideniniz yok suudi arabistana yada şeriatla yönetilen o güzel afrika ülkelerine gideninizde yok...ama utanmadan oralarıda mahvediyorsunuz istekleriniz bitmiyor bir türü, ama bir Danimarkalı irana geldiğinde ona yer yok kurala uy yada öl...aranızdaki fark çok büyük Tanrı bile görüyodur kimin ne olduğunu :)..

Bende senin yazına koptum, hadi kopalım. sonra şeriat ney öğren, ciddi ciddi konuşalım.
Sitelerde Paylaş

Var tabi ki. O dünyanın yapılmışı da var. Özellikle İsveç ve Kanada'da Müslümanlar hayatlarından çok memnun. Dünyada koyu kahve rengi yerlerden koyu yeşil yerlere bir göç olması da bunun kanıtıdır.

iyide bu kavga neden siz şimdi kurandan bir ayet gösteriyorsun siz böylesiniz diyorsun

Müslümanları mantık dışı buluyorsunuz Müslüman şeriatı isterse ne yapacaksınız

Sitelerde Paylaş

iyide bu kavga neden siz şimdi kurandan bir ayet gösteriyorsun siz böylesiniz diyorsun

Müslümanları mantık dışı buluyorsunuz Müslüman şeriatı isterse ne yapacaksınız

Demokratik bir ülkede şeriatı cahillerden başkası istemez. Uzun yıllar Kanada ve İsveç'te yaşamış Müslümanlar şeriat istemiyor.

Sitelerde Paylaş

Demokratik bir ülkede şeriatı cahillerden başkası istemez. Uzun yıllar Kanada ve İsveç'te yaşamış Müslümanlar şeriat istemiyor.

Desenize evrim geçirmiş müslümanları kabul ediyoruz :) Evcil olmayanları almıyormusunuz :(

Sitelerde Paylaş

Sizin kurmuş olduğunuz dünya bilgisayar ortamında sanal bile olmaz :) demedi deme sonra

Hayal ettiğimiz dünya şu şartlarda mümkün görünmüyorsa kötülüğü ve karanlığı kabul mü etmeliyiz?

Tek olmuş bir dünya hayal ediyorum. Din, milliyet, iktidar, para ve mülkiyet hırsı, savaş, ayrımcılık ve düşmanlığın olmadığı bir dünya. Farklılıkların övülmediği, kimseye bir ünvan yakıştırılmadığı, herkesin doğanın bize armağan ettiği haliyle İNSAN kabul edildiği bir dünya hayal ediyorum. Belki olanaksız bir hayal ama kim itiraz edebilir bu dünyanın aklı başında her insanın ulaşmak istediği dünya olduğunu?

Dinler tarihini iki satır okumamış adamların bile en saf haliyle inançlıyım demek yerine dini savunması ve onu tek yol olarak görmesi de insanlık için utanç verici bir an. Örnekleri ile dinlerin insanlığın bağrında en büyük yaraları açmış olgu olduğunu göremiyorsanız, sizin için yapacak bir şey yok. Ben yalnızca benim gibi düşünen insanların hiç de azımsanmayacak kadar çok olduğunu görmekten mutluyum.

Gerisi umrumda bile değil. Tanrınıza inanmaya devam edin. Belki insanlığı ceset yığınına çevirmiş o inancınızdan ötürü belki sizi cennetine koyar.

Sitelerde Paylaş

Ben inanmıyorum ama sen inanıyorsun? Sana inanmadığın şeylerle mi geleyim?

Nasıl savaşacağınız beni ilgilendirmez, ben sadece tebliğ görevimi yapıyorum, gerisi size kalmış. İster uyarsınız, ister uymazsınız.

Tevbe/29. Kendilerine kitap verilenlerden Allah’a ve ahiret gününe iman etmeyen, Allah’ın ve Resûlünün haram kıldığını haram saymayan ve hak din İslâm’ı din edinmeyen kimselerle, küçülerek (boyun eğerek) kendi elleriyle cizyeyi verinceye kadar savaşın.

tebliğ görevini sen yapamazssın ki,

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...