Jump to content

Bu sitedeki müslümanlar islama daha çok zarar veriyor

Recommended Posts

Bu sitedeki müslümanlar islama daha çok zarar veriyor.

Biz ateistler yüzlerce site açsak islamı bu kadar kötü gösteremezdik.

Bu sitedeki müslümanlara teşekkür etmek lazım.

Ben hiçbir zaman dinlere karşı değilim. İnsanların inançlarına saygı gösteririm.

Müslümanlara teşşekür ediyorum. Çünkü islamdan nefret ediyorum.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 85
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ne kötülük gördünüz din düşmanı kafirlerden?

Bence asıl kötü olanlar sizlersiniz.

Din denen çağ dışı pisliğe batmış ahmaklarsınız.

Bütün dinler aynı derecede pisliktir. İslam'a atfedilen güzellikler aslında sizin onda aradığınız güzelliklerdir.

İslam'da güzellik yoktur. Ama siz arayıp buluyorsunuz.

Kafirden size ne zarar gelebilir? Kafir size ne yapabilir?

Dinsiz, imasız, kitapsız, Allahsız bir insandan kime ne zarar gelebilir? Neden?

Siz Müslüman olarak kafirlerden neden daha iyisiniz? Ne özelliğiniz sizi kafirden ayırıyor? O özellik daha iyi olmanız için neden yeterli?

Sitelerde Paylaş

ne acizsin sen ya , komedi gibisin, peygamberin kafirmiydi, yok kuran bunu yazıyor,

yok şu böyle dedi,

sen bırak islam dinini , bana açıkla şu maddeyi, hadi bekliyorum

iftira atmak yoksa dahamı kolay.

yada küfür etmek.

Sen git cennete sex yap

Nebe 33

Şüphesiz Allah’a karşı gelmekten sakınanlara bir kurtuluş, bahçeler, üzümler, kendileriyle bir yaşta, göğüsleri çıkmış genç kızlar ve dolu dolu kadehler vardır.

Sitelerde Paylaş

arkadaş bilim bilim dersiniz,

o kadar soruyoruz hadi gerçeğini geçtik bir örnek veremiyorsunuz,

sonra nasıl eğleniriz diye ağızlara sakız olmuş küfür ha küfür,

gel evrim konuşalım diyorum, sen bilmezssin git int. araştır.

bu forum sadece islama hakaret ve küfür forumu mu yoksa her bilginin,

konuşulacağı bir objektif forum mu,

bunu belirtirseniz sevinirim.

aksi halde sorduğum hiç ama hiçbir soruya mantıklı tek cevap gelmeyince, konu direk

islama hakaret peygambere küfüre gidiyor.

tutum yanlış

bir insan bu kadar kör bakabilir mi,

ateist dediğin veriler le konuşur,

dedesinin anlattığı efsaneler le değil

Sitelerde Paylaş

ben cennete gidip gideceğimi bilmiyorum,

o açıdan kesinliği belli olamayn konuları bırak ,

sen şu maddeyi söyle nasıl birşey bu,

kainat ne tesadüftür ki,

ikincisini bir türlü gerçekleştiremedi,

Sitelerde Paylaş

arkadaş bilim bilim dersiniz,

o kadar soruyoruz hadi gerçeğini geçtik bir örnek veremiyorsunuz,

sonra nasıl eğleniriz diye ağızlara sakız olmuş küfür ha küfür,

gel evrim konuşalım diyorum, sen bilmezssin git int. araştır.

bu forum sadece islama hakaret ve küfür forumu mu yoksa her bilginin,

konuşulacağı bir objektif forum mu,

bunu belirtirseniz sevinirim.

aksi halde sorduğum hiç ama hiçbir soruya mantıklı tek cevap gelmeyince, konu direk

islama hakaret peygambere küfüre gidiyor.

tutum yanlış

bir insan bu kadar kör bakabilir mi,

ateist dediğin veriler le konuşur,

dedesinin anlattığı efsaneler le değil

ben evrimci değilim...

evrim bilim adamlarının işi. Sen git bilim adamlarıyla tartış...

ama kadınlara tecavüz müslümanların işi...

Sitelerde Paylaş

Katiri oldur hakkini yeme. Sagduyulu yorumun icin sagol.

Rica ederim. Bu arada katırı da öldürme yazıktır :)

Şaka bir yana zaman zaman ben de sinirlenip kırıcı olabiliyorum. Kendime kızıyorum o zamanlarda. Esas olan savunduğumuz görüşü daha mutedil şekilde ortaya koymak.

Not: Kerim-Abdul-Cabbar, lütfen bunu sataşma olarak kabul etmezsen sevinirim.

Sitelerde Paylaş

Ne kötülük gördünüz din düşmanı kafirlerden?

Bence asıl kötü olanlar sizlersiniz.

Din denen çağ dışı pisliğe batmış ahmaklarsınız.

Bütün dinler aynı derecede pisliktir. İslam'a atfedilen güzellikler aslında sizin onda aradığınız güzelliklerdir.

İslam'da güzellik yoktur. Ama siz arayıp buluyorsunuz.

Kafirden size ne zarar gelebilir? Kafir size ne yapabilir?

Dinsiz, imasız, kitapsız, Allahsız bir insandan kime ne zarar gelebilir? Neden?

Siz Müslüman olarak kafirlerden neden daha iyisiniz? Ne özelliğiniz sizi kafirden ayırıyor? O özellik daha iyi olmanız için neden yeterli?

“Şüphesiz Allah, adaleti, iyilik yapmayı, yakınlara yardım etmeyi emreder;

hayasızlığı, fenalık ve azgınlığı da yasaklar. O, düşünüp tutasınız diye size öğüt veriyor”

İslamda güzellik yok mudur?

Sitelerde Paylaş

1400 yıldır yıkılamadı

Maaşallah sen bitirmeye kararlısın :lol:

Ama islama şu zarar veren hurafeci münafıklar yok mu? Onun için yerlerde sürünüyoruz. Ne diriliyoruz ne ölüyoruz, 1400 yıldır yuvarlanıyoruz.

Seni dinden cikaran ayetler basliginda kurana saldiranlarla tartisirken gormek istiyoruz ama sen surekli ateistlerle birlik oluyor bize saldiriyorsun

Sitelerde Paylaş

Ben bu siteye islamı değil ateizmi tartışmaya geldim ama müslümanlar her şeye ayet paylaşıyor.

Yok evrimmiş. Müslümanlara bak çok büyük bilim adamı evrimi tartışalım diyor. Ben evrimi savunmuyorum.

Yok cehenemde yanacan yok bilmem ne. Ben buraya zırvalık okumaya gelmedim...

Sitelerde Paylaş

katır denizi ismini istiyor, bende o maddeyi istiyorum nasıl olacak.

Bilindiği gibi, uzmanların ifadesine göre, Cebel-i Târık Boğazının güney (Fas) ve kuzey (İspanya) yakasında, deniz dibinden akıl almaz şekilde tatlı sular fışkırmaktadır. Her iki kıyının dibinden, birbirine doğru 45 derecelik açılar halinde fışkıran bu dev su kanalları, tarağın dişleri gibi karşılıklı bir baraj oluşturmaktadır. Bu sebeple Akdeniz Atlas Okyanusu'na, Atlas Okyanusu da Akdeniz'e karışamamaktadır.

Nazar-ı dikkati çekmek istediğimiz husus, bu hârika engelin işleyiş biçiminin de Kur'an'da tasvir edildiğidir. Gerçekten Kur'an'da "iki deniz arasındaki engel" ifadesi, Furkan (25 /53), Neml (27/ 61), Fâtır (35/12), Rahmân (55/19-20) surelerinde, belirtilen âyetlerde tekrarlanmıştır. Ancak gerek tertip, gerekse nüzûl sırası itibariyle ilk geçtiği yer Furkan Sûresi'dir.

Bunun içindir ki, bu sûrede konu ile ilgili ifadenin detaylı olmasına karşılık, diğerlerinde özet halindedir. Buradaki detaylı bilgiler arasında "Hicr-i mahcûr" ifadesini görüyoruz. Kurtubî'nin de işaret ettiği gibi, bu terkip, engelleyen ve engellenen, yani "çift yönlü engel" anlamındadır.(-Kurtubî, XIII/59). İşte on dört asır sonra gözle görülen ve uzmanların "bir tarağın dişleri gibi karşılıklı bir baraj" şeklindeki sözleri, Kur'an'ın bu hârika tasvirinin gözle görülen bir tefsiri, bir açıklamasıdır.

Bu âyetin ilk defa Furkan Sûresi'nde yer almasının da bir hikmeti şudur: Bilindiği üzere Furkan: "hak ile bâtılı, güzel ile çirkini, doğru ile yalanı birbirinden ayıran, aralarına bir sınır koyan" anlamındadır ve ism-i fâil görevini yapan bir mastardır. O halde bu hârika konunun ilk önce Furkan Sûresi'nde zikredilmesi çok uygundur. Bunun anlamı şudur: Yüce Allah, hak ile bâtıl denizlerini şer'î kanunlarla birbirinden ayırıp aralarına hikmet ölçüsünü koyduğu gibi, tatlı ve tuzlu bu tip denizleri de tekvînî kanunlarla birbirinden ayırmıştır.

Sitelerde Paylaş

Ben bu siteye islamı değil ateizmi tartışmaya geldim ama müslümanlar her şeye ayet paylaşıyor.

Yok evrimmiş. Müslümanlara bak çok büyük bilim adamı evrimi tartışalım diyor. Ben evrimi savunmuyorum.

Yok cehenemde yanacan yok bilmem ne. Ben buraya zırvalık okumaya gelmedim...

sen evrimi savunmuyorsan, ateist değilsen, peki buraya ne halt yemeye geldin o zaman,

ne ismin ne cismin belli,

islama düşmanlık yapmaya geldim de ...

Sitelerde Paylaş

Seni dinden cikaran ayetler basliginda kurana saldiranlarla tartisirken gormek istiyoruz ama sen surekli ateistlerle birlik oluyor bize saldiriyorsun

Sen islamı anlamamışsın. İslamdan hiçbir zaman birlik olmaz.

Günümüzde görmüyonmu müslümanlar hep birbirini öldürüyor. Canlı bombalar her yerde.

Sitelerde Paylaş

Bilindiği gibi, uzmanların ifadesine göre, Cebel-i Târık Boğazının güney (Fas) ve kuzey (İspanya) yakasında, deniz dibinden akıl almaz şekilde tatlı sular fışkırmaktadır. Her iki kıyının dibinden, birbirine doğru 45 derecelik açılar halinde fışkıran bu dev su kanalları, tarağın dişleri gibi karşılıklı bir baraj oluşturmaktadır. Bu sebeple Akdeniz Atlas Okyanusu'na, Atlas Okyanusu da Akdeniz'e karışamamaktadır.

Nazar-ı dikkati çekmek istediğimiz husus, bu hârika engelin işleyiş biçiminin de Kur'an'da tasvir edildiğidir. Gerçekten Kur'an'da "iki deniz arasındaki engel" ifadesi, Furkan (25 /53), Neml (27/ 61), Fâtır (35/12), Rahmân (55/19-20) surelerinde, belirtilen âyetlerde tekrarlanmıştır. Ancak gerek tertip, gerekse nüzûl sırası itibariyle ilk geçtiği yer Furkan Sûresi'dir.

Bunun içindir ki, bu sûrede konu ile ilgili ifadenin detaylı olmasına karşılık, diğerlerinde özet halindedir. Buradaki detaylı bilgiler arasında "Hicr-i mahcûr" ifadesini görüyoruz. Kurtubî'nin de işaret ettiği gibi, bu terkip, engelleyen ve engellenen, yani "çift yönlü engel" anlamındadır.(-Kurtubî, XIII/59). İşte on dört asır sonra gözle görülen ve uzmanların "bir tarağın dişleri gibi karşılıklı bir baraj" şeklindeki sözleri, Kur'an'ın bu hârika tasvirinin gözle görülen bir tefsiri, bir açıklamasıdır.

Bu âyetin ilk defa Furkan Sûresi'nde yer almasının da bir hikmeti şudur: Bilindiği üzere Furkan: "hak ile bâtılı, güzel ile çirkini, doğru ile yalanı birbirinden ayıran, aralarına bir sınır koyan" anlamındadır ve ism-i fâil görevini yapan bir mastardır. O halde bu hârika konunun ilk önce Furkan Sûresi'nde zikredilmesi çok uygundur. Bunun anlamı şudur: Yüce Allah, hak ile bâtıl denizlerini şer'î kanunlarla birbirinden ayırıp aralarına hikmet ölçüsünü koyduğu gibi, tatlı ve tuzlu bu tip denizleri de tekvînî kanunlarla birbirinden ayırmıştır.

bu bilgiler her yerde var tabi lakin mutlaka ısrarla art niyet aramaktalar.

bunlar olasılık,

buda olabilir olmayadabilir,

siz her konuyu açıklayabiliyor musunuz?

mesela nasıl yaratıldığınızı,

sizin ilk insanınızı?

Sitelerde Paylaş

Tarikatçıların musallatından kurtulamadım ki müslümanlara desteğe çıkayım :lol:

Sitelerde Paylaş

sen evrimi savunmuyorsan, ateist değilsen, peki buraya ne halt yemeye geldin o zaman,

ne ismin ne cismin belli,

islama düşmanlık yapmaya geldim de ...

Ateistler evrimi kabul etmek zorunda değil...

Sen ateizm öğren gel benimle konuş.

Ateizmde bu konu hakkında çok felsefe var.

Senin gibi cahiller anlamaz boşa çene yormaya gerek yok.

Sitelerde Paylaş

Sen islamı anlamamışsın. İslamdan hiçbir zaman birlik olmaz.

Günümüzde görmüyonmu müslümanlar hep birbirini öldürüyor. Canlı bombalar her yerde.

Bu yüzden hiç yol katedemezsiniz siz!her canlı bomba bir müslüman değildir!

İşte sizin gibi islam karşıtı olan bir çok insanın karalamalarından biridir bu,

o adam ben müslümanım diyor isede,asıl kafirde işte odur,

tam manası ile müslümanlığı bilmeniz gerekir diyeceğim lakin siz hem Allaha,hem kitaba,hem peygambere hakaret ediyorsunuz!

buda bizi size karşı gıcık eder,

hassas noktadır bu,

ve bizde hassaslaşınca kinleşiriz,,

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...