Jump to content

Recommended Posts

Ateizm nedir? Muslumanlar bunu cevaplasinlar. Yoksa herseyi yenibastanmi anlatacagiz bunlara? Birde bu ne ya, yeni ie10 bespara etmez. Ne yazarsan yaz alti kirmizi cizgi, autocorrect . ENTER calismiyor ustelik. Nerde bu devlet, nerde bu hukumet

benim gözümde ateist, bir yaratıcının olmadığına inanan insanlardır, onlar için hiçbir anlam ifade etmez,

nasıl ki sen bana desen ki, 1 milyar ışık yılı uzaklıkta , 5 boyutlu evren var,

kalkıp bu evrene küfürler yağdırırmıyım, inanmıyorum mantıksız geliyor, ama düşünürüm derim ki, neden olmasın, 1 milyar ışık yılı ...

ama sürekli gidip gelip bu söylenen sözü yalanlamak için hakaret edip, küfürler edip alaylar edip, söyleneni yıkmam, dinlerim konustukları mantıksız gelsede , saygı duyarım.

gerçek ateistinde böyle olduğunu düşünüyorum, hani olmadığını bildiği ve inandığı bir durumu kanıtlamak için uğraşmaz, yok der geçer, sohbetlerde fikirlerini belirtir vs.

karşılıklı saygılı tartışmalarda fikir beyan eder, ama karşıdaki söylenenler aynen 5 boyutlu evren misali algılanır.

Sitelerde Paylaş

Konu başlığı fazla genelleme olmuş. SAnki müslüman olan herkes tecavüzcüymüş gibi. Bu doğru değil. Müslüman insanlar genelde sakin ve zararsız insanlardır. En azından benim çevremdekiler.

Ben zararsız müslüman hiç görmedim..bi yerini açık unutma sakın..

en iyisi tarlana bir metre çaktırmadan girmeye çalışır.

Ekmeğe katkı maddesi koyar..

Sütün yağını çalar..vs vs..

sen sen ol çocuklarını takip et ..koru..dikkat et..

Demedi deme..

Sitelerde Paylaş

Ben zararsız müslüman hiç görmedim..bi yerini açık unutma sakın..

en iyisi tarlana bir metre çaktırmadan girmeye çalışır.

Ekmeğe katkı maddesi koyar..

Sütün yağını çalar..vs vs..

sen sen ol çocuklarını takip et ..koru..dikkat et..

Demedi deme..

sen zararsız müslüman görmediysen , demek sende bir sorun var, herkes yanlış senmi doğrusun,

şimdi senin nasıl bir teneke olduğun verdiğin cevaplardan ve açtığın konulardan belli,

bilgin olsun olmasın her konuya aklına gelen türlü sapkın düşünceleri yazmaktan çekinmiyorsun,

senden ateistler bile iğreniyor emin ol,

çünkü ateistlerin adını bile kirletiyorsun.

Sitelerde Paylaş

sen zararsız müslüman görmediysen , demek sende bir sorun var, herkes yanlış senmi doğrusun,

şimdi senin nasıl bir teneke olduğun verdiğin cevaplardan ve açtığın konulardan belli,

bilgin olsun olmasın her konuya aklına gelen türlü sapkın düşünceleri yazmaktan çekinmiyorsun,

senden ateistler bile iğreniyor emin ol,

çünkü ateistlerin adını bile kirletiyorsun.

Müslümanlar çok dürüstse karını kızını neden çarşafla kapatıp saklıyorsun?

Neden camileri kilitliyorsunuz?

neden herkesin evi kilitli..

eve hırsızlığa girenler başka dinlerden mi?

Devletten ihale alanlar..

Vergi kaçıranlar başka dinden mi?

KDV ödemeden mal almak için fiş istemeyenler..çırpınanlar hangi dinden?

Ben sevilmek için uğraşşam burada ne işim var..

beni sevmeyeceksiniz zaten...

Haklı göreceksiniz..

Yalancı olduğunuzu

akıllı olmadığınız için böyle olduğunuzu kabul edeceksiniz..

Sitelerde Paylaş

Al en beğendikleri Arap ın yaptıklarına bak...

İSLAM DA CARİYELERE TECAVÜZ

Ebu Said el Hudrî anlatıyor: - "Peygamberle birlikte Benü Mustalık Gazası'na çıktık. Ve Arap tutsaklarindan tutsaklar elde ettik. O sirada kadinlar istahimizi çekti. Bekarlik çok güç gelmisti bize o günlerde. Ve azil yapmak istedik. Istiyorduk azil yapmayi. Ancak, 'Peygamber aramizdayken ona sormadan nasil azil yapacagiz?' dedik ve gidip peygambere sorduk. Peygamber de azil yapmamakta sizin için bir sakinca yoktur. (Yapabilirsiniz de. Yapmaya bilirsiniz de.) Ama bilin ki, kiyamet gününe degin meydana gelecek bir yavru, ne olursa olsun meydana gelir." (Bkz. Buhari, e'sSahih, Kitabu'l- Itk/13; Tecrîd, hadis no:1596; Müslim,e'sSahih, Kitabu'n-Nikâh/127, hadis no: 1438; Ebu Davud, Sünen, Kitabu'n- Nikâh/49, hadis no: 2170.)

Kısacası:Tutsak kadınların ırzına geçebilirlerdi "gaziler". Ama bu is i yaptiktan sonra da "çocuk sorunuyla" karşılaşmak istemiyorlardı. Çünkü gerektiğinde bu tutsak kadınları satabilirlerdi. Buna bir engel çıkmamalıydı. "Azl"i bunun için istemiş ve "Peygamber"e danışmışlardı. Peygamber de temelde bu kadınların ırzlarına geçilmesinde bir sakınca görmüyordu, buna izin veriyordu. "Azl"e gelince. Bunda da bir sakınca bulunmadığını dolaylı olarak belirtiyordu.

(Bkz. Diyanet yayinlarindan Tecrid, 1596 numaralı hadis, not: 1.)

Milletin ırzına/namusuna tasallut etmek hangi kitap'a sığar ?

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...

İnsanlığın aklına yapılmış en büyük hakarettir.

Din desen haklı olurdun çünkü dinin akılla falan ilgisi yoktur. Birisi inan der, aklı olmayanlar da inanır.

Din neden küçük yaşlarda aşılanır? Çünkü yetişkin, aklı başında ve sağduyulu birisine din saçmalıklarını kabul ettirmek çok ama çok zordur.

Denemesi çok kolay. Ben şimdi sizin gibilere hinduizmi anlatsam hayatta inanmazsınız halbuki sizin dininizin de hinduizmden hiç bir farkı yok.

Sitelerde Paylaş

@sağduyu

Üzgünüm ama yanılıyorsun vahiy ne akılsız bir kalbi, nede kalp siz bir akla müsaade etmez. Vahiy inanan temiz akıl sahipleri ( doğruyu yanlıştan seçip ayırmasını bilen ) insanlığın aklına ve kalbine nazil olan Allah'ın hitabıdır. Muhatabını inan bir delil üstüne inansın inkar eden bir delil üstüne inkar etsin diyerek aklı ve vicdan tasavvurunu merkeze alır.

İnsanlığın ahlaki değerlerinin öbür adı da İslam dır. Bu sebeple Ahlakın kaynağı ise Allah'tır pek tabi ki bizim perspektifimiz de sizi ikna etmek için söylemiyorum, bu anlamda vahyin son çevrimi olan kur'anın ikmal olduğu sürece kadar kaynağından çıkan ahlak medeniyetler sistemleşerek uydurulan din durumuna gelmesi, hayatın akışındaki doğal bir sünnettir. Bu anlamda sizin dışarıdan bakıp seküler olarak benzerlik sunmanız bir şey ifade etmez, zira benzemeyen o vahyin tüm yaşantısıyla birlikte örnek kılındığı elçi ve ona şahit bir dünya ve bu şahitliğe adanarak yaşamış koca bir insanlık tarihi kap kalın bir çizgiyle ayrılır.

tarihinde barni tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Barni hiç bir hiç bir kanıtı olmayan tarihte insanoğlu tarafından uydurulmuş cinler periler melekler çeşitli ilahlar zeus posedion allah yavhe jesus vs çeşitli hikayeler hurma kütüğünün dile gelmesi muhammedin yedi kat göğe uçup cenneti cehennemi görmesi balığın karnı içinde yaşayanlar dünyadaki bütün canlıların nuhun gemisi içine binmesi dünyanın düz olması binlerce hikaye akıllı mantıklı olan bunlar mı?

Yoksa evreni canlıları anlamaya çalıştığımız bilim adına yapılan binlerce çalışma deney gözlem kitap canlıların türleşmesi evrim canlılığın oluşumu mikrobiyoloji evrenin oluşumu big bang buna baglı fizik astro fizik çalışmaları ve bunları sağlayan sorgulayan özgür hür sınırsız düşüncemi daha mantık lı?

Sitelerde Paylaş

Barni müslümanmış be ya, ben anlam veremedim yazılarına ama ahlak Allahtandır dedi iş bitti. He ahlak Allahtandır ve erkeğe aldığı kadar kadın birde ötede mini mini sübyan sex makinesi veren ahlaklı allahınız, allam sen ne yüce gönnüllü ne ahlaklı bir yaratansın, sana geliyorum diycem ama beni erkek yaratmamışsın ki, korkuyorum düşündükçe sonumu..

Sitelerde Paylaş

@sağduyu

Üzgünüm ama yanılıyorsun vahiy ne akılsız bir kalbi, nede kalp siz bir akla müsaade etmez. Vahiy inanan temiz akıl sahipleri ( doğruyu yanlıştan seçip ayırmasını bilen ) insanlığın aklına ve kalbine nazil olan Allah'ın hitabıdır. Muhatabını inan bir delil üstüne inansın inkar eden bir delil üstüne inkar etsin diyerek aklı ve vicdan tasavvurunu merkeze alır.

Dinlerde akıl kullanmak falan yoktur körü körüne inanmak vardır. Düşünüp aklını kullananlara da hakaret ve tehdit edilir. Aşağıdaki surede görüldüğü gibi:

Müddessir:

16. Hayır; çünkü o, Bizim ayetlerimize karşı 'kesin bir inatçıdır."

17. Onu alabildiğine sarp bir yokuşa süreceğim.

18. Çünkü o, düşündü ve bir ölçü tesbit etti.

19. Kahrolası, nasıl bir ölçü koydu?

20. Yine kahrolası, nasıl bir ölçü koydu?

21. Sonra bir baktı.

22. Sonra kaşlarını çattı ve yüzünü ekşitti.

23. Sonra da sırt çevirdi ve büyüklük tasladı (istikbar).

24. Böylece: "Bu, yalnızca 'aktarılarak öğrenilen' bir büyüdür" dedi.

25. Bu, bir beşer sözünden başkası değildir.

26. Onu Ben, cehenneme sürükleyip-atacağım.

İnsanlığın ahlaki değerlerinin öbür adı da İslam dır. Bu sebeple Ahlakın kaynağı ise Allah'tır pek tabi ki bizim perspektifimiz de sizi ikna etmek için söylemiyorum, bu anlamda vahyin son çevrimi olan kur'anın ikmal olduğu sürece kadar kaynağından çıkan ahlak medeniyetler sistemleşerek uydurulan din durumuna gelmesi, hayatın akışındaki doğal bir sünnettir. Bu anlamda sizin dışarıdan bakıp seküler olarak benzerlik sunmanız bir şey ifade etmez, zira benzemeyen o vahyin tüm yaşantısıyla birlikte örnek kılındığı elçi ve ona şahit bir dünya ve bu şahitliğe adanarak yaşamış koca bir insanlık tarihi kap kalın bir çizgiyle ayrılır.

Üçer dörder kadın almak, köleliği onaylamak, çocuk yaştaki kızlarla evlenmeye onay vermek, kendi gibi inanmayanlara hakaret etmek gibi şeyleri ahlak olarak görüyorsan diyecek bir şey kalmıyor.

Sitelerde Paylaş

Barni hiç bir hiç bir kanıtı olmayan tarihte insanoğlu tarafından uydurulmuş cinler periler melekler çeşitli ilahlar zeus posedion allah yavhe jesus vs çeşitli hikayeler hurma kütüğünün dile gelmesi muhammedin yedi kat göğe uçup cenneti cehennemi görmesi balığın karnı içinde yaşayanlar dünyadaki bütün canlıların nuhun gemisi içine binmesi dünyanın düz olması binlerce hikaye akıllı mantıklı olan bunlar mı?

Yoksa evreni canlıları anlamaya çalıştığımız bilim adına yapılan binlerce çalışma deney gözlem kitap canlıların türleşmesi evrim canlılığın oluşumu mikrobiyoloji evrenin oluşumu big bang buna baglı fizik astro fizik çalışmaları ve bunları sağlayan sorgulayan özgür hür sınırsız düşüncemi daha mantık lı?

Bahsettiğimiz husus aklın şahit olduğu alemin kendisine işaretle şahit kıldığı müessirdir. O müessirin seddar olan alemine dair biz sentezleme olsaydı zaten inancın konusu değil şehadetin bilgisi olurdu. O vakitte varlığına kendi algın ile mutlak şahit olduğunu inkar eden akıl artık tıbbın hastalıklı bir konusu olurdu.

Yani bu bir tercih tir, kimsenin boğazınızı sıktığı yok inan diye, alemi okur tasavvurunu bir müessirin yokluğu üzerine kurar doldurmak istediğin boşluğu hayatın içinden Allah'ı soyutlamak isteyen ideolojik sitemin hakim olduğu indirgemeci bir hipoteze yaslanmanın rahatlığıyla, yoktur diye istediğin kadar nara atarsın. Ne kadar akıl ve vicdanlı bir iş..

Peki ne olur attığın nara ile kalırsın sadece. Mutlak ateistlik diye bir şey yoktur, aynı alemi tasavvurunu bir müessirin varlığına yaslamadan yapmanın insanlığın aklına yapılmış en büyük bir hakaret olacağını bilerek bu alemi müessir ile birlikte okuyan insanlığın birikimi ortadır.

Bu yüzden bizlere çocukça listeler yaptırıp bak bunlar da inan ilim adamlarıymış, bak falan büyük ilim adamı şunu söylemiş, bak evrim hipotezinin eğitim hayatı boyunca nasıl bir dogma olarak zorunlu kılındığını itiraf eden isimlermiş gibi listeler astır mayın. Yani biraz büyüyün birine cevap verirken , sanki bütün alemi, tek bir bilinmeyen kalmadan devri alem edip mutlak bilgi sahibi gibi konuşmak ancak kişinin ahmaklığına dalalet eder ki sizleri tenzih ederim yinede.

tarihinde barni tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

@sağduyu

vahiy bir şizofrenin hezeyanlarıdır.

o da değilse, araplar her şairin bir cini olduğuna inanırmış. şimdinin deyimiyle ilham perisi yani. muhammedin cini cebrail oluyor, her ne kadar melek sıfatı yakıştırılsada...

eğer bu da değilse muhammed bir sahtekardır.!!

Sitelerde Paylaş

vahiy bir şizofrenin hezeyanlarıdır.

o da değilse, araplar her şairin bir cini olduğuna inanırmış. şimdinin deyimiyle ilham perisi yani. muhammedin cini cebrail oluyor, her ne kadar melek sıfatı yakıştırılsada...

eğer bu da değilse muhammed bir sahtekardır.!!

İmkansız
Sitelerde Paylaş

mümkün olanın sınırlarını çizebilir misin?

Mümkün olanın sınırlarını senin algıların çizer ve belirler. Bakış açının yörüngesindesindir ister istemez. Bu sitede advanced üyeliğe yükselmiş ancak açtığı topik'te çanakkale savaşlarının yapılmadığını, çanakkale savaşlarının islamın bir kurmacası olduğunu söyleyen ateist arkadaşların sınırlarına girmiş onların hezeyanlarıyla !! evrilirken bana mümkün olanın sınırlarını çizebilir misin diyerek onlara cevap hakkı vermiş oluyorsun. Sınırları ben değil onlar çizer ben dışarıdan müdahale ederim.

Sitelerde Paylaş

Mümkün olanın sınırlarını senin algıların çizer ve belirler. Bakış açının yörüngesindesindir ister istemez. Bu sitede advanced üyeliğe yükselmiş ancak açtığı topik'te çanakkale savaşlarının yapılmadığını, çanakkale savaşlarının islamın bir kurmacası olduğunu söyleyen ateist arkadaşların sınırlarına girmiş onların hezeyanlarıyla !! evrilirken bana mümkün olanın sınırlarını çizebilir misin diyerek onlara cevap hakkı vermiş oluyorsun. Sınırları ben değil onlar çizer ben dışarıdan müdahale ederim.

ateizm tanrı inancının ve bununla bağlantılı teist bakış açısının reddidir. bu kapsama giren kimseler ateist diye adlandırılır. bunun dışında ateist olan kimse kimseyi bağlamaz. birçok farklı konuda ateistler içinde görüş ayrılıkları vardır. bahsettiğin o birtakım ateistlerle zaten değil aynı dünyayı paylaşmak, acaba aynı boyutta mıyız diye şüphe etmiyor değilim. ben sözünü ettiğin başlığa rastlamadım. musa, isa, muhammedin yaşamadığını iddia edeni duydum lakin çanakkale savaşı ıh ııhh. eğer doğruysa bunun altında art niyet ararım. aksi halde ciddi psikolojik vaka ile ilişkilendiririm açıkçası.

Sitelerde Paylaş

ateizm tanrı inancının ve bununla bağlantılı teist bakış açısının reddidir. bu kapsama giren kimseler ateist diye adlandırılır. bunun dışında ateist olan kimse kimseyi bağlamaz. birçok farklı konuda ateistler içinde görüş ayrılıkları vardır. bahsettiğin o birtakım ateistlerle zaten değil aynı dünyayı paylaşmak, acaba aynı boyutta mıyız diye şüphe etmiyor değilim. ben sözünü ettiğin başlığa rastlamadım. musa, isa, muhammedin yaşamadığını iddia edeni duydum lakin çanakkale savaşı ıh ııhh. eğer doğruysa bunun altında art niyet ararım. aksi halde ciddi psikolojik vaka ile ilişkilendiririm açıkçası.

Evet ateistlerinde birbirlerinden farklı olanları mevcut. Özellikle de bu sitede bazı arkadaşların kendi kendileriyle çelişmesi iç dünyalarındaki fırtınayı da gözler önüne seriyor. Çanakkale savaşlarının olmadığını iddia edecekl düzeyde hatta istanbulun fethinin kurmaca olduğunu diyebilecek kadar. Gerçi o arkadaş doğrudan bir topik açmamıştı bir tartışmanın içinde bunları söylemişti. abdullahabdal1 idi sanırım. Yanlış ta hatırlıyor olabilirim.

Burada dikkatimi çeken önemli bir diğer husus ta peygamberlerin hiç yaşamadığına inananların söz konusu peygamberlerin özel hayatıyla ilgili eleştirileridir. Kaldı ki, bu insanlar yaşamamışlarsa özel hayatları da yoktur. Yanılıyor muyum? Eğer özel hayatları varsa demekki yaşadığına inanıyorsundur. O hayatı eleştiriyorsan kendinle çelişiyorsundur. Çünkü peygamberlerin yaşadığına inamıyorsun. Bunların hepsi bazı ateistlerin fikir paradoksu diyor geçiyorum.

Tartışmaların basit bir düzlemde evrildiği enterasan içeriklerin olduğu, özellikle de ateist arkadaşların kendi benlikleriyle fikir empatisi yapayım derken kendileriyle çeliskisi yaşanıyor bu sitede. Anladığım tek şey çok fazla bilimsel altyapıya sahip olmayanların kendilerini ve fikirlerini savaştırma arenasına benzettim burada cereyan eden hususları.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...